Hipotiroid -Sa dklmesi

boncuk_nil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
63
1
bayanlar yaklaşık 1.5 ay önce hipotroid oldugum ortaya cıktı.levotiron ilaç kullanıyorum günde 1 tane.fakat aşırı derecede saçlarım dökülmeye devam ediyor.günde 100 e kadar normal diolar fakat 100 den fazla dökülüyor. tsh degerim 100 den 27 ye düştü.diger şikayetlerim düzeldi fakat saç dökülmem durmuyor.bu normalmi sizce.moralimi çok bozuyor kel kalacagım yakında :KK43:(((

korrkkmaaa bişii olmuyoo.. :teselli:
Kaç yıldır tsh değerim yükselip iniyor.. saçlarım bazen çok dökülüyor ama hala kel değilim :)))

önce geçmiş olsun, merak etme hiçbişey olmuyor bende levotiron kullanıyorum benimde çok dökülüyor hala kel kalmadım ve sanki daha çok gürleşiyor gibi hemde sekiz dokuz senedir korkma yani

meraba arkadaşlar benim tlil snuçlarımFT3 2,15 FT4 0,85 TSH 0,12 ANLAYAN VARMI ARANIZDA BİLMİYORUM AMA BANA ÇOK DÜŞÜK GİBİ GELDİ DR NORMAL DEDİ DAHİLİYE DR İLGİLENİO BENDE ENDOKRİN DEİL DİE PEK ANLAMIYO ZANNEDİYORUM AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM

meraba arkadaşlar benim tlil snuçlarımFT3 2,15 FT4 0,85 TSH 0,12 ANLAYAN VARMI ARANIZDA BıLMıYORUM AMA BANA ÇOK DÜŞÜK GıBı GELDı DR NORMAL DEDı DAHıLıYE DR ıLGıLENıO BENDE ENDOKRıN DEıL DıE PEK ANLAMIYO ZANNEDıYORUM AYDINLATIRSANIZ SEVıNıRıM

Sonuçlar Birim Referans Aralığı
Ferritin ng/mL 15-150
T3( Serbest) 2.15 pg/mL 2.1-3,8
T4 (Serbest) 0.85 ng/dL 0,82-2
TSH (Serbest) 0.12 ulU/mL 0,25-5

Sadece TSH değerin olması gereken değerin altında.Doktorun nornal dediyse sorun yok demektir.Ama için rahat etmiyorsa başka bir doktora gitmeni öneririm o zaman.
Bu değerler Buca Tıp Merkezinin değerleri.

Son düzenleme:
canım merhaba ben küçüklükten beri hipotiroidi hastasıyım. saçım çok seyreldi hatta bazen kel gibi duruyor kontrollerini ihmal etme sonun benimgibi olmasın

maalesef levotironun yan etkisi.. saçları döküyor. benim de evde yerler hep saç durmadan topluyorum. seyrelecek diye ödüm patlıyor ve saçımı uzatamıyorum...

bende levotrion kullanıyorum, saçlarım feci dökülüyor. bildiğim kadarıyla ilacın dozu fazla geldiğinde yan etki olarak saçlar dökülüyor. ne çirkin bi hastalığımız var. düşünsenize kel ve şişko olacayız. :1no2:

bir arkadaşım var. hipotiroidi hastası değil ama solgarın keratinli bir ürününü kullanıyor ve saç dökülmesi azalmış. piyasada 18 tl imiş. ben de denemeyi düşünüyorum.

bende hipertroid var saçlarım çok döküldü ama yenileri çıktı eskisi gibi dökülmüyor..

mrh arkadaşlar ben de yeniyim ve 8 haftalık hamileyim ve hipotiroidi dediler
tahlil sonuçlarım ft3 3.00 , ft4 0.85, tsh 16.7 daha yeni levotrion kullanıyorum acaba bebğimi etkilermi
bide 4te bir kullanıyorum bu konuda deneyimi olan arkadaşlardan haber bekliyorum çok endişeliyim

Merhaba Arkadaşlar benimde t3 ve t4 normal çıktı sadece tsh 31 çıktı burun ameliyatı olacaktım ama olamadım..Burnum kırık nefes almakta zorlanıyorum biran önce ameliyat olabilmem için tsh değerinin düşmesi gerekiyormuş daha önce hiç ilaç kullanmadım acaba ilaç kullanmaya başlayınca tsh çabuk normale dönermi bilen var mı?

Merhaba Arkadaşlar benimde t3 ve t4 normal çıktı sadece tsh 31 çıktı burun ameliyatı olacaktım ama olamadım..Burnum kırık nefes almakta zorlanıyorum biran önce ameliyat olabilmem için tsh değerinin düşmesi gerekiyormuş daha önce hiç ilaç kullanmadım acaba ilaç kullanmaya başlayınca tsh çabuk normale dönermi bilen var mı?

Bunu sana en iyi doktorun söyleyecektir canım. Çok çok hızlı düşüş olmuyor.

benim de t3 ve t4 normaldi. tsh 14 civarıydı. bir ay levotiron kullandım günde bir tablet. bir ayın sonunda kontrolümde tsh oranım 0.075 çıktı. yani aşırı düşmüş. İlaç fazla gelmiş dedi doktor. Şimdi günde yarım tablet içiyorum. belki bünyeden bünyeye değişir ama bende bayağa etkili oldu gördüğün gibi.yerimseniben

arkadaşlar hipotiroit olup tefor yada levotiron kullansada saç dökülmesine çare bulan oldumu?bulduysanız nasıl yaptınız ?

arkadaşlar hipotiroit olup tefor yada levotiron kullansada saç dökülmesine çare bulan oldumu?bulduysanız nasıl yaptınız ?

arkadaşım ilaç tedavisine başlayınca saçlar çıkmaya başlıyor. Ama bende de çok yoğun bi saç kaybı vardı çok endişeliydim kaç tane doktora gittim. kelmi kalıyorum acaba diyebilmiyorumkismile neyseki çıkmaya başladılar. ben takviye olsun diye lorealin bir şampuanını kullandım (ismini hatırlayamadım şimdi) ve saçlarım biraz daha güçlendi. belki öyle bir takım takviye şeylerle bu sürece bir katkın olabilir.

bayanlar yaklaşık 1.5 ay önce hipotroid oldugum ortaya cıktı.levotiron ilaç kullanıyorum günde 1 tane.fakat aşırı derecede saçlarım dökülmeye devam ediyor.günde 100 e kadar normal diolar fakat 100 den fazla dökülüyor. tsh degerim 100 den 27 ye düştü.diger şikayetlerim düzeldi fakat saç dökülmem durmuyor.bu normalmi sizce.moralimi çok bozuyor kel kalacagım yakında :KK43:(((
Benim de hipotiroid var her gün ilaç kullanıyorum ama saçlar inanılmaz derecede döküldü yarısı gitti diyebilirim kel kalmaktan korkuyorum,of ne yapacam ben ya,,,

X