Hostes/Uu grevlisi olmak

arkadaşlar thy ye başvurmak istiyorum ancak anadolu yakasında oturuyorum kadıky tarafı bu bi sorun teşkil ediyorm yani ikamet etiiğiniz adres uzak olması sorun oluyormu onlar için yada oluyorsa bile bikaç ay içinde avrupa yakasına taşınacağımı sölemem bir fark yaratırmı yoksa sallamazllarmı çnkü gerçekten öyle olması ihtimali çok yüksek çalışmaya bşladığım zaman karşıya taşınmak istiyorum mutaka. onlar için sorun değilse de servis falan sağlıyorlar deil mi çünkü kadıköyden yeşilköye geçmek bir ölüm olur toplu taşımayla heralde

Gerçekten istiyorsanız en azından başvuru yapmalısınız,şansınızı denemelisiniz.

1-2 ay oldu sanırım bi arkadaşım hostes oldu.Lİse mezunuydu,ingilizce de lisede öğretilenler.

İşe alınış sebebi çok güler yüzlü olması :)) ve güzel olması olmuş.Gerekli eğitimi vereceğiz zaten demişler.Mülakatta nasıl etkilediyse,hiç dile,eğitime bakmamışlar.

İşe başladığından beri görüşemiyoruz :))

pamuukk cnm bence ikamet yerinin sorun olacağını düşünmüyorum.
Bu belki şirketlere göre de değişebilir THY biraz daha zor

teşekkür ederim. mutlaka şansımı deniycem ama donanımlı gitmek istiyorum neyi isteyip neyi istemediklerini bilerek yani. herşey olumlu bende eğitim dil iyi zaten turizm mezunlarına öncelik veriliyormuş o açıdanda avantajlıyım beni tek korkutan ikamet yerim ve özelliklede boyum sınırdayım çünkü fisfisfis

arkadaslar, hacettepe ingiliz dili ve edb. mezunu aynı zamanda spikerlik sunuculuk diplomalı diksiyon öğretmeniyim. boyum 168 kilom 56.evli ve bir cocuk annesiyim, anadilim gibi ingilizce konusabiliyorum, zaten uzmanlık alanım konuşma öğretmenliği. bebegim için özel sektörde calısarak degil yatırım yapmak, ayın sonunu zor getiriyorum.o yüzden artık pes ettim derken karsıma bu olanak cıktı.yer hostesligi düşünüyorum.arastırdıgım kadarıyla kriterlere uyuyorum.ancak calısma sartları maası ve calısma saatleri-düzeni ilgili bilgiye ihtiyacım var_ fikri olaannn???

maaş beklentinin cok altında söyleyeyim çalışma saatleride belli olmuyor gece bile çalışabiliosun

ne kadar acaba? beklentim derken, nette arastırdıgım kadarıyla -thy nin kendi acıklamasında- 3000-3600 deniyor? bunun cok mu altında? bir de yasal çalışma sınır günde 8 en fazla 9-10 saattir. bunun ne kadar üstüne cıkıyor? ne kadar once haber veriliyor? sanırım hostessiniz oyle mi?

ben hostes deilim ama yer hostesliği yaptım bi havaalanı işletmesinde hava hostesleri dediğiniz ücreti alabiliyor asgari ücret diyim anlayın :umursamaz:
saatlerde sabahtan geceyarısına kadar ucak bekledigimiz oluyordu cv mde bulunsun die katlanmak zorunda kaldım ama zor
havayolu şirketlerinin şartlarını bilemem ama ben havaalanı işletmesinde yer hostesliği yapmıstım

sun express ve pegasusta anadolu da oturma şartı var yoksa başvurunu bile değerlendirmiyorlar

thy mülakatına gidecekseniz mutlaka bir tanıdık bulun kızlar ama mutlaka orada bu olay dönüo çünkü

benim arkadaşım hostes oldu bu yaz
yaz boyu eğitimde ve sınavlarda idi
sonunda girmiş
ilk ay asgari ücret sonrasın da ikinci ya da üçüncü ayda maaşı 2000 üstünde.
hergün eve geldiğini söylüyordu
çok zor değilmiş
ama sınavlarda okadar kolay değilmiş
güzel kızdı Allahı var
ama zor iş
hele evli isen eşin itemeyebilir

Evet, arkadaş uçuş hostesliğinden bahsediyor olsa gerek. kabin memurluğunun şartları iyi, yer hostesliği hakkında güzel veriler yok =) bu arada en iyi ödeme ve çalışma şartlarını THY sunuyor. Oyüzden en çok zorlayan firma da bu.

Netten ve çevremdeki hostes ve hostes yakınlarından sorup soruşturdum bayağı. evet, sadece ingilizce bilmek ve fiziğin düzgün olması her zaman birşey ifade etmedigi gibi fiziği zar zor kurtaranlar ve ingilizceyi neredeyse hiç bilmeyenler de kazanabiliyormuş. kriter ne derseniz, ilk günü geçen adaylar heyet karşısında çapraz ateşe tutuluyorlar tabiri cahizse, sizin hosteslik görevinin üstesinden gelebilecek bir kişiliğinizin olup olmadığına dair veri elde etmek için ilginç psikolojik sorular soruyorlamış. ordan sonra da psikolog bu alt yapı analizine devam ediyor. anladıgım kadarıyla en önemli kısım onları hostes olabilecek bir kişilik ve psikolojiye sahip oldugunuza ikna etmek. torpilin cok önemli oldugunu söyleyenler var ama kesinlikle torpili olmayıp orta seviye bir ingilizce, lise diploması ve hatta görüşmeye kot pantolonla gidenlerden alınanlar epeyce var.Ha ama hem fizik düzgün hem altyapı-dil güzel, hem de hosteslik olmaya uygun bir kişiliğe sahipseniz o zaman havada kapıyorlar sanırım :KK70: özetle iyi şanslar diyorum hepimize başka birşey demiyorum boshayallersmile

not: bu arada yazdıklarım sadece thy mülakatları için geçerlidir.
not2: thy nin sadece istanbul ve ankaradan aday kabul ettigini öğrendim ben. ama işe kabul edildikten sonra size gösterdikleri adreste ikamet etmeyi kabul etmek zorundasınız.

Son düzenleme:
Evet, arkadaş uçuş hostesliğinden bahsediyor olsa gerek. kabin memurluğunun şartları iyi, yer hostesliği hakkında güzel veriler yok =) bu arada en iyi ödeme ve çalışma şartlarını THY sunuyor. Oyüzden en çok zorlayan firma da bu.

Netten ve çevremdeki hostes ve hostes yakınlarından sorup soruşturdum bayağı. evet, sadece ingilizce bilmek ve fiziğin düzgün olması her zaman birşey ifade etmedigi gibi fiziği zar zor kurtaranlar ve ingilizceyi neredeyse hiç bilmeyenler de kazanabiliyormuş. kriter ne derseniz, ilk günü geçen adaylar heyet karşısında çapraz ateşe tutuluyorlar tabiri cahizse, sizin hosteslik görevinin üstesinden gelebilecek bir kişiliğinizin olup olmadığına dair veri elde etmek için ilginç psikolojik sorular soruyorlamış. ordan sonra da psikolog bu alt yapı analizine devam ediyor. anladıgım kadarıyla en önemli kısım onları hostes olabilecek bir kişilik ve psikolojiye sahip oldugunuza ikna etmek. torpilin cok önemli oldugunu söyleyenler var ama kesinlikle torpili olmayıp orta seviye bir ingilizce, lise diploması ve hatta görüşmeye kot pantolonla gidenlerden alınanlar epeyce var.Ha ama hem fizik düzgün hem altyapı-dil güzel, hem de hosteslik olmaya uygun bir kişiliğe sahipseniz o zaman havada kapıyorlar sanırım :KK70: özetle iyi şanslar diyorum hepimize başka birşey demiyorum boshayallersmile

not: bu arada yazdıklarım sadece thy mülakatları için geçerlidir.
not2: thy nin sadece istanbul ve ankaradan aday kabul ettigini öğrendim ben. ama işe kabul edildikten sonra size gösterdikleri adreste ikamet etmeyi kabul etmek zorundasınız.

bu thy nin gösterdiği ikamet derken sadece şehir gösteriyolar oturucaksn diye dimi. yani git yeşilköyde otur demiyolardır heralde bilmiyorumkismile

you_know

canım kusura bakma rahatsız ediyorum bana yer hostesliği hakkında biraz bilgi verebilir misin?

mesela bi arkadaşım iç hatlarda çalışmak için ingilizce şart değil diyor. gerçekten öyle mi?

torpil bulmak gerekiyo mu?

netten araştırdım ama bu konu kakkında pek bi bilgi yok genelde uçuş için bilgi vermişler.

beni bilgilendirirsen çok sevinirim. şimdiden teşekkürler..

canım ingilizce şart en azından 1 yabancı dil şart ama öyle ahım şahım konusman gerekmiyor
ben sadece cv mde bulunsun diye çalıştım yoksa çekilecek iş deil saatin belli deil bütün rotarlada kalmak zorundasın malum ben 7 saat geciken ucagı bile beklemiştim yani eve gece gidecekken sabah gittim akannehir aldıgın paraya asla deymiyor zevk alıyorum işi onun için istiyorum dersen ayrı :umursamaz: aslında zevkli iş bişi yapmıosun sadece bilet kontrol fln bide mesela thy onur air gibi ucus şirketlerinde ilk önce hava hostesliği yapman gerekiyor daha sonra yer hostesliğine alınıosun oda zorunlu görünürse yani kilo alman durumunda yada bi rahatsızlıgın olması durumunda işe baslarken bile sözleşme imzalıosun yer hostesliğine geçiş talebinde bulunmayacagım diye tabiki uçuş şirketlerine girerken büyük torpillerinin olması gerekiyor thy öyle en azından
ama yer hostesliği yapacam diosan cv ni çalışmak istedigin havaalanının işletmesine gndermen yeter öyle illa torpili olması gerekmiyor ama olursada iyi olur az parayla uzun zaman calıstıracak cok kişiye ihtiyaçları var nede olsa :umursamaz:

peki ücreti ne oluyor?

bide yer hostesliğinden sonra dilersek uçuş hostesliğine geçebiliyor muyuz?

torpil bulduğumuz için ing. fazla önemsenmiyo dediler..

bide mülakat olacak dediler nasıl bir mülakat ki bu?

mülakatta konusmana diksiyonuna bakılır ingilizce seviyene heyecanına fizigine güler yüzlülüğüne rahatlıgına fln bakılır canım ben istanbulda calısmadım yer hostesliğinde baska yerde calıstım o zaman asgari ücret alıoduk şimdide calısan arkadasım var oda asgari ücret alıyor die biliorum
hayır ucus hostesliğine gecemezsin onun için uçuş şirketlerine başvurup tekrar sınav mülakat eğitim vs geçirmen gerekiyor
ama her ikisindede ingilizce şart helede istanbuda çalışmayı düşünüosan mecbur ama dediğim gibi profesyonel konusmanı beklemezler

önemli deil canım
ama eğer bir ucus şirketinin yer hostesliğini yapmak istersen maaşı iyi ama dediğim gibi havaalanı şirketleri fazla vermiyor

X