Hostes/Uu grevlisi olmak

ama uçuş hostesi olmadan yer hostesliğine yerleşemezsin
ha thy de öyle ama onur bilmiyorum ama genel olarak öyle oldugunu duymustum

mrblar. öncelikle aranıza yeni katılıyorum we acil yardımınıza ihtiyacım war.. ben kabin memurluğu için thy ye başvurdum ve mülakata çağırdılar. 1 hafta sora mülakata gidicem.. ingilizce exercises yapıorum. bunun dışında mülakatta nelerle karşılaşırım we nasıl dawranmam gerektiğini bilmiyorum lütfen yardım. buna ihtiyacım war. olmasını gerçekten çok isti,yorum..

olabildigin kadar rahat ve güler yüzlü olmalısın tabi makyajlı ve sacın toplu git cok dikkat ediliyor buna tepkin ölçülür yani rahatlıgın fln ve sanırım bu ön mülakat seçilirsen diğer aşamalar var ve torpilin varmı

torpilim yok ama arkadaşımın arkadaşları bu şekilde katılmışlar. fakat öğrenemedim nasıl bi mülakattan geçtiklerini.. ümidimi kırdınız şimdi. torpilsiz olmazmı yani..

ben olmaz diyemem ama özellikle girmek istediginiz şirkette asırı gecerli oluyor torpil umarım basarılı olursunuz

ingilizce cok cok iyi beklenmez ama iyide bilmeniz lazım ufak tefek hatalara göz yumuluyor mülakatta zorlayıcı sorular sorulmaz dedim ya rahatlagınıza fln bakılmak için sorulur diksiyonunuza yani öyle zorlanmazsınız rahat ve guler yuzlu olmanız en önemli etken

bu başlık ne iyi olmuş ne iyi anlatamam..kaç günlerdir kara kara düşünüyodum.ben ingilizce öğretmeniyim yeni mezunum,çalışıyorum şu an ama kadrolu değilim..çevreden gelen bikaç öneri ve eskilerden içimde kalmış bi hevesle thy uçuş hostesliği için başvurdum.14 nisanda mülakat var ama ben pek bi karasızım..hosteslik: parası,monoton olmaması,gezmek tozmak adına hoşuma gidiyor ama bi yandanda ne halt etmeye hostes olcaksın,mis gibi öğretmenlik diyorum,ama aynı basmakalıp günler yaşamak bana göremi bilmiyorum..acaba bana rahatmı batıyor die düşündüğümde oluyor:sm_confused: işte ingilizcem çok iyi 1.70 boyum var,52 kiloyum...torpildi sağlığı etkiler diye okurken burda kafam dahada karıştı:çok üzgünüm: napıcam ben ya?bu kararsızlık beni deli edicek:mymeka:

merhaba arkadaslar ben hostes olmak istiyorum lise mevzunuyum fransada yasiyorum. fransizcam cok iyidir ve turkcem de guzeldir. sizce sansim varmi hostelik icin bilgi olanlar lutfen cevap yazsin tesekuler

merhaba arkadaslar.ben hostes olmak istiyorum ama hic bi bilgim yok. fransada yasiyorum fransizcam var turkce ana dilim birazda ingilizce. boyum 1M75 53k zarifim guler yuzlu acaba sansim varmi bilgisi olan lutfen bana cevap versin simdiden tskler

Ben Thy de yer hostesiyim kızlar öncelikle şunu söylemeliyimki öyle bavulunuzu alıpta tin tin uçağa binip ülke ülke gezmek gibi bir lüksünüz yok :) (uçuş müretebatı için söylüyorum) Öncelikle çok sabırlı olmanız gerektiğini ve düzensiz bir hayata adım attığınızı söylemek istiyorum ben şuanda yer hostesi olduğum halde bazen vardiyalarım uzayabiliyor..

Öncelikle dileğim iyi araştırmanız ve lisanınızı geliştirmenizden yana eğer gerçekten havacılık sektöründe iyi yerlere gelmek istiyorum diyorsanız çok sabretmeniz gerekiyor.

Şu an Atlas ve Onur'un alımları olduğunu biliyorum gidip cv'nizi i.k bırakın :-) faydası olur

Son düzenleme:
Gerçekten istiyorsanız en azından başvuru yapmalısınız,şansınızı denemelisiniz.

1-2 ay oldu sanırım bi arkadaşım hostes oldu.Lİse mezunuydu,ingilizce de lisede öğretilenler.

İşe alınış sebebi çok güler yüzlü olması :)) ve güzel olması olmuş.Gerekli eğitimi vereceğiz zaten demişler.Mülakatta nasıl etkilediyse,hiç dile,eğitime bakmamışlar.

İşe başladığından beri görüşemiyoruz :))

pamuukk cnm bence ikamet yerinin sorun olacağını düşünmüyorum.
Bu belki şirketlere göre de değişebilir THY biraz daha zor

arkadaşın hangi firmaya girdi ki bu kadar kolay?

Mrb Bayanlar. Ben THY hosteslik sınavları için ınternetten başvuru yaptım.. Mayısın 12'sinde randevum var. Ve mülakatların 2 gün süreceğini belirtmişler.. Şuan telefon eden olmadı bana.. Sizlerde mi bu şekil başvuru yaptınız.. Telefon etmelerini beklemelimyim.. Yoksa Randevum olduğu tarih ve Saatte ıstanbulda olmalımıyım.. ?

thy için ne ck kişi basvurmus ya tv de gösteriodu gecen canım randevunun oldugu saatte burda olmalısın diye bilorum bi öngörüşme gibi bşi sanırsam

Ben Eskişehirden gideceğim için aramalarını beklemelimiyim ? die o yuzden sordum yani bide ilk defa gideceqim yer biraz tereddüt ettim.. Çok teşekkür ederim cnm sana.. :-)

X