Hymenoplasty: Kızlık zarı dikimi

Yasaklanmali falan denmis te yeri gelince kadin haklari tiri viri diyoruz.Ee nerde kadin hakki ? Yedin bi bok,arkasinda dur ve ceremesini cek mi diyelim yani ?
Bunu dogu,guneydoguda hadi gectim ulkenin herhangi bir kirsalinda diyelim bakalim ne olacak ? Benim bedenim benim kararim dedikten kac saniye sonra o bedende kac delik acilir? Kandirmak ,kandirilmak degil mevzu bunu yapmaya mecbur birakan zihniyette asil sorun.

Yasaklanmali falan denmis te yeri gelince kadin haklari tiri viri diyoruz.Ee nerde kadin hakki ? Yedin bi bok,arkasinda dur ve ceremesini cek mi diyelim yani ?
Bunu dogu,guneydoguda hadi gectim ulkenin herhangi bir kirsalinda diyelim bakalim ne olacak ? Benim bedenim benim kararim dedikten kac saniye sonra o bedende kac delik acilir? Kandirmak ,kandirilmak degil mevzu bunu yapmaya mecbur birakan zihniyette asil sorun.

doğru söylüyosun, benim yorumum daha ziyade şehirlerde yaşayan sosyo ekonomik eğitim düzeyi ortalama ya da üstü olan kadınlar içindi

Yasaklanması fikrine katılmıyorum.

Buna mecbur bırakan zihniyet elbette ki en büyük eleştiri konusu olmalı ancak bu, yapılan işlemi benim için meşrulaştırmıyor.

Benzeri bir kandırmayı bir erkek kadına yaptığında demediğimizi bırakmıyorsak, kadının da erkeğe yapma hakkı yok.

doğru söylüyosun, benim yorumum daha ziyade şehirlerde yaşayan sosyo ekonomik eğitim düzeyi ortalama ya da üstü olan kadınlar içindi

Sosyoekonomik eğitim düzeyi ortalamanın üstünde olan adamlar, gerçekten sevdikleri kadınları bir salak zar yüzünden terkedebiliyor ya da evlenip hayatı bu yüzden kadına zindan edebiliyorsa bence hakediyordur.

Ha birini kandırmak ne kadar etik o kısım tartışılır. Ama hakediyorlar mı, ediyorlar bence...

Buna mecbur bırakan zihniyet elbette ki en büyük eleştiri konusu olmalı ancak bu, yapılan işlemi benim için meşrulaştırmıyor.

Benzeri bir kandırmayı bir erkek kadına yaptığında demediğimizi bırakmıyorsak, kadının da erkeğe yapma hakkı yok.
Ancak şöyle bir durum var ki shot bacım, erkek kandırmayı karakteri sebebiyle yaparken bu kadınlar o kandırmayı yine erkeklerin karakteri sebebiyle yapıyorlar.
Evet her kadın kendi bedeni hakkında tasarruf sahibi olmalı ve cinsellik bir suç falan değil. Dimdik durmalı.
Fakat, ülkenin dört bir yanında şartlar senin benim şartlarımız değil. 19 20 yaşında kız sevgilisiyle evleneceğini sanarak birlikte oluyor. Önce bu herif benimle evlenmeden yattıysa kesin aldatır diye terk ediyor, kız evlenecek bir adam bulduğunda da bu adam da diğeriyle aynı kafada oluyor %90, o zaman da kızcağız diktiriyor, kurtuluyor.
Ben destekliyorum şahsen.
Evet hepsi keşke yaşadıklarını bir kirlenmişlik olarak görmeseler ama onlara bunu hissettiren de büyük ölçüde iki yüzlü ahlak anlayışı zaten.
O yüzden ben toplumun algısı değişmediği sürece bu operasyonları destekliyorum.
Çünkü evleneceği kadını bacak arasındaki incecik bir organımsı ile yargılayan adam kandırılmayı sonuna kadar hak ediyor.

Niye ya, bence değişik bir şey. Benim yapacağım bir şey değil ama "ilk seferi" tekrarlamak çift için güzel bir şey olabilir.

İlk sefer olayına saçma sapan anlam yüklemek. İlk sefer dediğin boktan bişey. Zor oluyor. Hiç romantik olmuyor. Nesini fantazi yapmışlar anlamadım.

Kaliplasmis dusuncelerin,toplumun hassas noktalarinin,baskilarinin egitim duzeyi ya da sosyo ekonomik durumlari cok ta bagdastirdigini dusunmuyorum ben chess.Konuyla bagdasmayan bir ornek ama teog sonrasi intihar eden 14 yasinda kizin babasi sehrin unlu cerrahlarindan annesi ona keza.Yani o sosyo ekonomik durum arttikca da baski,zihniyet farkli bir yonden olsa da artiyor.Kusursuz bir birey yetistirmek adi altinda...Sen kusursuzsun,hata yapma sansin yok gibi..

Ancak şöyle bir durum var ki shot bacım, erkek kandırmayı karakteri sebebiyle yaparken bu kadınlar o kandırmayı yine erkeklerin karakteri sebebiyle yapıyorlar.
Evet her kadın kendi bedeni hakkında tasarruf sahibi olmalı ve cinsellik bir suç falan değil. Dimdik durmalı.
Fakat, ülkenin dört bir yanında şartlar senin benim şartlarımız değil. 19 20 yaşında kız sevgilisiyle evleneceğini sanarak birlikte oluyor. Önce bu herif benimle evlenmeden yattıysa kesin aldatır diye terk ediyor, kız evlenecek bir adam bulduğunda da bu adam da diğeriyle aynı kafada oluyor %90, o zaman da kızcağız diktiriyor, kurtuluyor.
Ben destekliyorum şahsen.
Evet hepsi keşke yaşadıklarını bir kirlenmişlik olarak görmeseler ama onlara bunu hissettiren de büyük ölçüde iki yüzlü ahlak anlayışı zaten.
O yüzden ben toplumun algısı değişmediği sürece bu operasyonları destekliyorum.
Çünkü evleneceği kadını bacak arasındaki incecik bir organımsı ile yargılayan adam kandırılmayı sonuna kadar hak ediyor.
Erkeklerin zihniyetiyle alakalı zaten sizinle hemfikirim.

Ama istediğini, ne yaptığının bilincinde olarak, yapıp da evlenirken "diktiririm" diyen kadınları da ikiyüzlü buluyorum ve kesinlikle destekleyebileceğim bir şey değil.

Kandirma gerekceleri ya da bahaneleri onemli.Gerekce ve bahane arasinda da buyuk ucurum oldugunu dusunuyorum.Erkegin aldatmasinin bir "bahanesi" olur ama bir kiz bunu yapiyorsa "buyuk oranda" gerekcesi ya dayak yememek ya evlatliktan red yememek ya canini kurtarmak icin yapiyordur.Keyfi sekilde yapilan da onceki sayfalarda yazildigi gibi fantazi...Bu kizlik zari diktirmemenin( karsindakini kandirmamanin) doguracagi sonuclari ben hayatimla odeyeceksem durustlukten öldü diye arkamdan alkis tutsalar ne fayda ?
Belki ben cok farkli dusunuyor olabilirim.Hayatimin su son 7 senesini kirsalda,köyde gecirdigim icin buralardaki zihniyeti oyle cözümledim ki bu operasyonu geciren,niyetlenen baska carem yok diyenlere ne kizabiliyorum ne de yaptiklarinin yanlis oldugunu soyleyebiliyorum.

Ama istediğini, ne yaptığının bilincinde olarak, yapıp da evlenirken "diktiririm" diyen kadınları da ikiyüzlü buluyorum ve kesinlikle destekleyebileceğim bir şey değil.

Bilincli olarak yapan icinse evet fikrine katiliyorum.Ama ulke toptan cehaletten ölmek uzereyken kimin bilincle kimin cahillikle yaptigini nasil ayirt edebiliriz ?
He yapmalarini desteklerim derkende oncelikle madem bu kadar caresiz kalacaktin yemeyecektin o naneyi demeden durabilir miyim ? Hayir.Dedim de bir ogrencime.Kizim ne diye yedin bu boku dedim.Cevap alabildim mi ? Hayir.

gelenek görenek ataerkil kıskacındakilere hiç bişey demiyorum, sonuçta yaşamadan bilinemeyecek bişey ama diğerleri yinede aklıma yatmıyor ya, eğer sosyoekonomik eğitim düzeyinin ortalama ve üstü olmasıda işi kurtarmıyorsa, o zaman insanlar vizyonları birbiriyle uyuşan partnerler bulacak

gelenek görenek ataerkil kıskacındakilere hiç bişey demiyorum, sonuçta yaşamadan bilinemeyecek bişey ama diğerleri yinede aklıma yatmıyor ya, eğer sosyoekonomik eğitim düzeyinin ortalama ve üstü olmasıda işi kurtarmıyorsa, o zaman insanlar vizyonları birbiriyle uyuşan partnerler bulacak

diğer türlüsünde çıkar arıyorum, zengin koca sevdası gibi...

bende lanet kızlık zarımdan kurtulabılmek ıcın amelıyat oldum :KK70:
herıfcanda bende resmen zardan nefret ettık
20 lık dısler gıbı buda mutasyona ugrasa keske

Kandirma gerekceleri ya da bahaneleri onemli.Gerekce ve bahane arasinda da buyuk ucurum oldugunu dusunuyorum.Erkegin aldatmasinin bir "bahanesi" olur ama bir kiz bunu yapiyorsa "buyuk oranda" gerekcesi ya dayak yememek ya evlatliktan red yememek ya canini kurtarmak icin yapiyordur.Keyfi sekilde yapilan da onceki sayfalarda yazildigi gibi fantazi...Bu kizlik zari diktirmemenin( karsindakini kandirmamanin) doguracagi sonuclari ben hayatimla odeyeceksem durustlukten öldü diye arkamdan alkis tutsalar ne fayda ?
Belki ben cok farkli dusunuyor olabilirim.Hayatimin su son 7 senesini kirsalda,köyde gecirdigim icin buralardaki zihniyeti oyle cözümledim ki bu operasyonu geciren,niyetlenen baska carem yok diyenlere ne kizabiliyorum ne de yaptiklarinin yanlis oldugunu soyleyebiliyorum.
Eğer sonuçlarını hayatımla ödeyeceksem niye o işe girişiyorum? İnsan tabii hata yapabilir, orası ayrı, eğer sonuçlarına katlanamıyorsa son çare operasyonu da yaptırabilir ama bu benim yine de bu operasyonu doğru veya makul bulmamı sağlamıyor. Öleceğine diktirsin tabii, ama daha baştan yapmasın mümkünse.

Saflık, kandırılmaktan ziyade yaşadığı çevreyi, ailesini, muhtemelen evleneceği adamın zihniyetini bildiği halde bu işe girişenlerin benim için elle tutulur yanı yok.

İlk sefer olayına saçma sapan anlam yüklemek. İlk sefer dediğin boktan bişey. Zor oluyor. Hiç romantik olmuyor. Nesini fantazi yapmışlar anlamadım.
Bilmem benimki fena değildi:KK16: Ha bir daha yaşar mıyım gerek yok ama isteyenler olabilir. Sonuçta hepimizin anlamadığı şeylerden zevk alan bir sürü insan var :)

Yaptığının farkında olarak yapan konusunda hemfikiriz zaten. Ama ben daha ziyade baskı sebebiyle bunu yapmak zorunda kalan kadınlar açısından baktım olaya.

Kız kardeşimin çalıştığı özel hastaneye kadının biri gitmiş kızlık dikimi, vajina estetiği yaptırmış kocasına yıl dönümü hediyesi olarak. Iyi fikirmiş :KK53:
Fantazinin bile b.knu çıkartmaya bayılan bir milletiz..
Adam kadına acımıyor anladıkta, kadın neden kendine acımıyor bunu anlamadım..
İşte böyle tavizler bence erkek egosunu 10 a katlıyor..
Anneden piş pişş, bakire el değmemiş kız alıcaz oğluma, sonra oğlan dışarıda her haltı yer, aslan gibi erkek adam benim oğlum kafasındaki kadın sayısıda az değil..
Hani erkekler için diyoruz ya, her kızı öpsün sevişsin ama bakire kızla evlenmek istesin.. İşte bu bilincin yanlış olduğunu önce anneler vermeli bence..
O kadının yaptığı tamamen kocası olan erkeğin memnuniyeti için.. Vajinal estetik konusu farklı ama zar dikimi çok saçma bir şey..

Yaptığının farkında olarak yapan konusunda hemfikiriz zaten. Ama ben daha ziyade baskı sebebiyle bunu yapmak zorunda kalan kadınlar açısından baktım olaya.
Ben de işte baskı sebebiyle yapmak zorunda kalan kadın niye baştan yapıyor olarak bakıyorum. Bile bile lades yani. Aman ne bileyim. Elalemin zarı bizi gerdi :KK53:

Ben de işte baskı sebebiyle yapmak zorunda kalan kadın niye baştan yapıyor olarak bakıyorum. Bile bile lades yani. Aman ne bileyim. Elalemin zarı bizi gerdi :KK53:
Ulan sana ne :rolleyes: canı çekiyor yapıyor. Evlencez sanıyor yapıyor, anın gazına geliyor, iş bitince aklı başına geliyor, pişman oluyor. Zibilyon tane seçenek var :mad:

X