Hymenoplasty: Kızlık zarı dikimi

Çirkinleşmeye çok müsait bi konu.

Kızlık zarı diktirmek de, salt kızlık zarı bozulmasın kaygısıyla diğer cinsel tatmin yollarını deneme de (anladınız) aynı şey bence. Totalde bunlar hep kadının kendine hakaret etme ve ettirme yöntemleri.

Kadınları bu hale getiren erkekler, belki kandırılmayı hakkediyor ama,
kadın bunu hak etmiyor... :KK43:

bu bana hep kadının kendisini aşağılaması gibi geliyor, yani bunu yapan kadının kendine saygısı var mı yok mu bilemedim

Seninle ayni dusunuyoruz chess. :KK51:

"Bu hastalarımızın arasında tecavüze uğramış, mastürbasyon yaparken kızlık zarını zedelemiş ya da bir kaza ve ya spor aktivitesi sonucu kızlık zarına darbe almış bayanlar da var”.

Su kesimin cok az oldugunu dusunmekle ve onlari ayri tutmakla birlikte; kadinin ilk sevistigi erkekle evlenmeyeceginin garanti olmadigini artik ogrenmesi ve ona gore davranmasi gerek. Eger ki ayrildiktan sonra sikinti olusturacak durum varsa bu islere hic girmesin, evlenecegi gunu beklesin. Beklenmiyorsa sayet ona gore de katlanilmasi gereken bir sonuc var.

Yok ben bununla seviseyim olmadi , otekine de operasyonu geciririm diyenler cogunlukta. KK de bile cok goruyoruz bu tarz konulari, anlatmaya kalktigimizda da namus bekcisi, kinama basina gelir(en cok bu kismi seviyorum, zamaninda bunu kinadigi icin basina gelmis olabilir o zaman), hata yaptim diye avutuyorlar kendilerini....ama ama bunu erkekler hakediyor zihniyetiyle hareket eden bir kesim ve bu kesimin yetistirdigi cocuklar oldugu surece bu duzen degismez.

Bir de her seyi deneyip bakire kalan bir kesim var. Onlara yazacak tek bir kelimem bile yok...

Son düzenleme:
Ne yardan geciyorlar ne serden... madem rahatsız olacaksin neden iliskiye giriyorsun. Ee madem yaşadın bir şeyler arkasında durmalisin seni seven kişi onemsememeli bu durumu.

Ulan sana ne :rolleyes: canı çekiyor yapıyor. Evlencez sanıyor yapıyor, anın gazına geliyor, iş bitince aklı başına geliyor, pişman oluyor. Zibilyon tane seçenek var :mad:
Canı çekiyor yapıyorsa sonra kimseyi kandırmasın mar. "Canım çekiyor yapayım ama sonra başkasına kendimi bakire olarak yuttururum" (salt canı çekip yapıyorsa bu kendini başkasına yutturmaktır kimse kusura bakmasın). Bu zihniyet de en az erkek zihniyeti kadar iğrenç.

Yani "ben sevgilimle sevişeyim, sonra olmazsa diktirir öyle evlenirim" diye bir şey geçerli olamaz.

gelenek görenek ataerkil kıskacındakilere hiç bişey demiyorum, sonuçta yaşamadan bilinemeyecek bişey ama diğerleri yinede aklıma yatmıyor ya, eğer sosyoekonomik eğitim düzeyinin ortalama ve üstü olmasıda işi kurtarmıyorsa, o zaman insanlar vizyonları birbiriyle uyuşan partnerler bulacak

Ama iste üniv mezunu bile bir erkegin asil kiskanmasi gerektigini düsünebiliyor. Erkegin üzerine cok kalplasmis düsünceler var. En basit bekarete önem vermeyen erkek, evde yardim eden erkek cok zor bulunan erkek olarak görülüyor, sosyo-ekonomik durumu ne olursa olsun.

Bide bunun lise terk, cok bagnaz düsünen, baskili anne baba'nin kizini bir düsün. Üni mezunlari bile üstte anlattigim gibi düsünüyorsa, bu kiz nasil düsünsün. Ve bu kizlar üstelik cogu zaman sevgi, aska cok muhtaclar. Yani 16 yasinda olup bir erkek tarafindan istenilmek inanilmaz bir duygu, heleki o erkek onlara bir kac güzel laf ile evlilik vaad ediyorsa.

Toplum sosyo-ekonomik duruma bakmiyor. Türk toplumu iki yüzlü toplum. Halen ask ve sevgi gibi seyler tabu olur. Burda bdv'de liseli bir genc sevdigi cocuk üzerine konu acsa derhal "senin derdin ders calismak olmali" "annene, babana üzüldüm" gibi laflar havada ucar. O liseli genc bir erkek olsa, o yorumlari yazan kadinlar bu kadar kati olmazdi ama.

Türkiye bir türlü gelenekleri ve modernlesmenin arasindaki dengeyi tuturamiyor. Dedigin üni mezunu kizlar halen en pahali bohcalari istiyorlar. Esi ile dügün gecesinde seks yaptigi esnasindaki giydigi seksi geceligi, kv'desi tarafindan alinmasini istiyor. Bu zihniyet sapiklik degildir de nedir? Seks'e bu kadar kutsiyet verilen bir ortamda, elbette hymenoplasti gibi operasyonlar olur.

Canı çekiyor yapıyorsa sonra kimseyi kandırmasın mar. "Canım çekiyor yapayım ama sonra başkasına kendimi bakire olarak yuttururum" (salt canı çekip yapıyorsa bu kendini başkasına yutturmaktır kimse kusura bakmasın). Bu zihniyet de en az erkek zihniyeti kadar iğrenç.

Yani "ben sevgilimle sevişeyim, sonra olmazsa diktirir öyle evlenirim" diye bir şey geçerli olamaz.
İyi de hayat planladığımız gibi gitmiyor ki shot. Evet ben sevgilimle sevişeyim olmazsa diktiririm kötü bir zihniyet doğru. Ama bu diktiren kızların büyük bir bölümü zaten birlikte olduğu adamla evleneceğini düşünerek cinsel ilişkiye girmiş ve sonra ilişkisi bitmiş kızlar.
Bu kızlar senin benim gibi yaşamak isteyen ama çevreleri müsait olmayan kızlar sonuçta. Evet yaptıkları yanlış ama bence yanlış listesinde bu kızların yaptıkları en alt sırada.

İyi de hayat planladığımız gibi gitmiyor ki shot. Evet ben sevgilimle sevişeyim olmazsa diktiririm kötü bir zihniyet doğru. Ama bu diktiren kızların büyük bir bölümü zaten birlikte olduğu adamla evleneceğini düşünerek cinsel ilişkiye girmiş ve sonra ilişkisi bitmiş kızlar.
Bu kızlar senin benim gibi yaşamak isteyen ama çevreleri müsait olmayan kızlar sonuçta. Evet yaptıkları yanlış ama bence yanlış listesinde bu kızların yaptıkları en alt sırada.
Kuzum hayat istediğimiz gibi de gitmiyor. Çevresi müsait değilse, kendi çevresini kendisi de oluşturamıyorsa çevreye göre yaşamak zorunda. Bu kötü bir şey mi, evet. Ama bu böyle.
"Ben istediğimi yaparım olmazsa diktiririm"in "ben istediğimi yapayım ama bakire kızla evleneyim" diyen erkekten hiçbir farkı yok hatta bir tık daha rezil bence çünkü birinde direkt kandırmaca var.

Bir yaşamak istediğimiz hayat var, bir de gerçekler var. Riski bilerek alan, durumunu bilen biri sonra gidip diktiriyorsa ben bu insana saygı duymam.

Kuzum hayat istediğimiz gibi de gitmiyor. Çevresi müsait değilse, kendi çevresini kendisi de oluşturamıyorsa çevreye göre yaşamak zorunda. Bu kötü bir şey mi, evet. Ama bu böyle.
"Ben istediğimi yaparım olmazsa diktiririm"in "ben istediğimi yapayım ama bakire kızla evleneyim" diyen erkekten hiçbir farkı yok hatta bir tık daha rezil bence çünkü birinde direkt kandırmaca var.

Bir yaşamak istediğimiz hayat var, bir de gerçekler var. Riski bilerek alan, durumunu bilen biri sonra gidip diktiriyorsa ben bu insana saygı duymam.
Kabul.
Ama bence yanlış olan çevre, kızı bu operasyona mecbur bırakan çevre. Çünkü o kız o operasyonu olmasa belki ölecek. Belki hayatı boyunca dayak yiyecek.
Evet kızın çevreye uygun yaşamaması bir hata desek bile, çevrenin yaptığı bir hata değil ki, faşizan bir tutum. Tamam bence de bireysel bazda ahlaki bir durum değil. Ama toplumsal açıdan bakınca hatalı olan o kız değil, kızı buna zorlayan koşulları hazırlayanlar.

Kabul.
Ama bence yanlış olan çevre, kızı bu operasyona mecbur bırakan çevre. Çünkü o kız o operasyonu olmasa belki ölecek. Belki hayatı boyunca dayak yiyecek.
Evet kızın çevreye uygun yaşamaması bir hata desek bile, çevrenin yaptığı bir hata değil ki, faşizan bir tutum. Tamam bence de bireysel bazda ahlaki bir durum değil. Ama toplumsal açıdan bakınca hatalı olan o kız değil, kızı buna zorlayan koşulları hazırlayanlar.
Çevrenin ve koşulları hazırlayanların hatalı olduğunu zaten kabul ediyorum. Bütün bunların nedeni çevre baskısı, evet.

Ama işte ben de hayatı boyunca dayak yiyeceğini hatta öleceğini bildiği halde, konuyla alakasız birini kandırma pahasına yapmamalı diyorum ben de. Ben bu insana saygı duymam.

Erkeğin yaptığı kandırmacaları kınarken kadının yaptığına hak vermemeliyiz bence. İstediğiyle birlikte olup gidip diktirip kendini başkasına "bakireyim" diye tanıtmak, bu yalan üzerine evlenip hayat kurmak benim açımdan kabul edilmez bir durum.

Çevrenin ve koşulları hazırlayanların hatalı olduğunu zaten kabul ediyorum. Bütün bunların nedeni çevre baskısı, evet.

Ama işte ben de hayatı boyunca dayak yiyeceğini hatta öleceğini bildiği halde, konuyla alakasız birini kandırma pahasına yapmamalı diyorum ben de. Ben bu insana saygı duymam.

Erkeğin yaptığı kandırmacaları kınarken kadının yaptığına hak vermemeliyiz bence. İstediğiyle birlikte olup gidip diktirip kendini başkasına "bakireyim" diye tanıtmak, bu yalan üzerine evlenip hayat kurmak benim açımdan kabul edilmez bir durum.
Aynı fikirde değilim. Dediğim gibi zaten kadını bakire ise ahlaklı bakire değilse ahlaksız gören bir zihniyet bu kadar hassasiyeti hak etmiyor. İki yüzlüler çünkü ve ancak dürüst olan biri dürüstlüğü hak eder.
O adamlar dürüst değil, çoğunlukla. O yüzden onlara içim acımıyor. Bu tiplerin en az yarısı bakire değil diye sevgilisine psikolojik işkence eden tipler ve ben bu iki yüzlülüğü hak ettiklerini düşünüyorum.

Aynı fikirde değilim. Dediğim gibi zaten kadını bakire ise ahlaklı bakire değilse ahlaksız gören bir zihniyet bu kadar hassasiyeti hak etmiyor. İki yüzlüler çünkü ve ancak dürüst olan biri dürüstlüğü hak eder.
O adamlar dürüst değil, çoğunlukla. O yüzden onlara içim acımıyor. Bu tiplerin en az yarısı bakire değil diye sevgilisine psikolojik işkence eden tipler ve ben bu iki yüzlülüğü hak ettiklerini düşünüyorum.

Bunu hak ediyor diyerek diktirmeyi normalleştirmek hiçbir şeyi değiştirmeyecek ama.

Benim bu konuda fikrim net, insan arkasında duracağı şeyi yapmalı. "İstediğimle sevişeyim, olmazsa diktiririm geçer", bana göre asıl ahlaksızlık bu, bakire olmamak değil.

Yukarıda dediğim gibi, riski bilerek alan, durumunu bilen biri sonra gidip diktiriyorsa ben bu insana saygı duymam.

Bunu hak ediyor diyerek diktirmeyi normalleştirmek hiçbir şeyi değiştirmeyecek ama.

Benim bu konuda fikrim net, insan arkasında duracağı şeyi yapmalı. "İstediğimle sevişeyim, olmazsa diktiririm geçer", bana göre asıl ahlaksızlık bu, bakire olmamak değil.

Yukarıda dediğim gibi, riski bilerek alan, durumunu bilen biri sonra gidip diktiriyorsa ben bu insana saygı duymam.
Zaten normalleşmesi değil derdim. Ben sadece işin "müstehak" kısmındayım.
Evet sana göre bakire olmamak ahlaksızlık değil ama buradaki kıstas noktası da sen ya da ben değiliz zaten. Ben de "yaşadıysam ben yaşadım kimseyi ilgilendirmez" diyen kadına helal diyorum, bence de asıl doğru onun yaptığı ama bu, günün sonunda diğer kızın ölebilme, dayak yeme ihtimali olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Saygı işin bir boyutu. Saygımı öyle herkeşlere sunmam, zaten. Benim için değerli.
Ama ben bu meselenin "yaptıysan arkasında duracaksın aga"dan biraz daha hassas olduğunu düşünüyorum. Evet arkasında durmalı. Duramayacaksa yapmamalı. Kabul, bence de doğrusu bu.
Diyelim ki aksi oldu. Dar bir çevrede büyüdü. Aşık oldu, sevişti, bir şekilde ayrıldı ve aile hanzonun biriyle evlenmeye zorluyor. İş güç yok, aileye de adama da muhtaç.
Bu kız ne yapacak?
Hata yaptı diye öldürülsün mü? Dayak mı yesin?
Bak ben işin saygı kısmında değilim, farkındaysan. Benim bu noktada o kıza saygı duyup duymamamın hiçbir önemi yok. Bu kız şu durumda ne yapacak?
Zamanı geri alamayacak.
Ve operasyon geçirmezse en iyi ihtimalle ağzı burnu dümdüz edilip aç susuz bırakılacak evden kovulacak.
Yapmış işte bir bok. Bu insanlar dürüstlüğü hak etmiyor. O hanzo da düdüklenmeyi hak ediyor, bu aile de kandırılmayı hak ediyor.
Çünkü kandırılmasalar kızın hayatının ağzına s.çacaklar.
Hani evhen-i şer diye bir şey var ya hah işte kızın o zarı diktirmesi ehven-i şerdir. Ben ona saygı duymasam da.

O diktirsin, bana değişiklik olsun accık da.
La git, sapık sapık şeyler. Nedir bu "bakire bozma" takıntısı. Akan 3 damla kanı kutsama sevdası hep bunlar. Ula millet fantezi ayağına konferansta falan sevişir bizim çapsızların fantezi anlayışı kızlık zarı diktirmek

kafa havada asılı kalmış

Zaten normalleşmesi değil derdim. Ben sadece işin "müstehak" kısmındayım.
Evet sana göre bakire olmamak ahlaksızlık değil ama buradaki kıstas noktası da sen ya da ben değiliz zaten. Ben de "yaşadıysam ben yaşadım kimseyi ilgilendirmez" diyen kadına helal diyorum, bence de asıl doğru onun yaptığı ama bu, günün sonunda diğer kızın ölebilme, dayak yeme ihtimali olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Saygı işin bir boyutu. Saygımı öyle herkeşlere sunmam, zaten. Benim için değerli.
Ama ben bu meselenin "yaptıysan arkasında duracaksın aga"dan biraz daha hassas olduğunu düşünüyorum. Evet arkasında durmalı. Duramayacaksa yapmamalı. Kabul, bence de doğrusu bu.
Diyelim ki aksi oldu. Dar bir çevrede büyüdü. Aşık oldu, sevişti, bir şekilde ayrıldı ve aile hanzonun biriyle evlenmeye zorluyor. İş güç yok, aileye de adama da muhtaç.
Bu kız ne yapacak?
Hata yaptı diye öldürülsün mü? Dayak mı yesin?
Bak ben işin saygı kısmında değilim, farkındaysan. Benim bu noktada o kıza saygı duyup duymamamın hiçbir önemi yok. Bu kız şu durumda ne yapacak?
Zamanı geri alamayacak.
Ve operasyon geçirmezse en iyi ihtimalle ağzı burnu dümdüz edilip aç susuz bırakılacak evden kovulacak.
Yapmış işte bir bok. Bu insanlar dürüstlüğü hak etmiyor. O hanzo da düdüklenmeyi hak ediyor, bu aile de kandırılmayı hak ediyor.
Çünkü kandırılmasalar kızın hayatının ağzına s.çacaklar.
Hani evhen-i şer diye bir şey var ya hah işte kızın o zarı diktirmesi ehven-i şerdir. Ben ona saygı duymasam da.
Bu konuda çok uzlaşamıyciiz.
Tabii ki öldürüleceğine diktirsin, benim buna itirazım yok zaten. Kim göz göre göre birini böyle bir şeye mahkum eder ki?

Ben sadece bunu "ya ama şimdi yaptırılabilir de yani napalım" olarak düşünmek ve göstermek istemiyorum. Kıstas sen ben olsak zaten dünya çok farklı bir yer olurdu.

O hanzo baştan bilse evlenmeyecek bir adamsa niye hak ediyor mesela? Değer yargıları bana hiç uymayabilir, ama eğer "şartları" baştan belliyse ve bu şartları karşılamayan biriyle evlenmek istemiyorsa bu onun hakkı değil mi? Kızın bakire olmadığını bilse evlenmeyecek, kızın kendi 'hatası' yüzünden adamı kandırması haksızlık değil mi?

O hanzo baştan bilse evlenmeyecek bir adamsa niye hak ediyor mesela? Değer yargıları bana hiç uymayabilir, ama eğer "şartları" baştan belliyse ve bu şartları karşılamayan biriyle evlenmek istemiyorsa bu onun hakkı değil mi? Kızın bakire olmadığını bilse evlenmeyecek, kızın kendi 'hatası' yüzünden adamı kandırması haksızlık değil mi?
Sadece şu kısma bir şey yazayım. Bu onun hakkı değil. Bence hak o kadar geniş bir kavram değil. Çünkü onun "hakkı" olan bir şey başka birinin insan haklarına saldırı, aslında.

Sadece şu kısma bir şey yazayım. Bu onun hakkı değil. Bence hak o kadar geniş bir kavram değil. Çünkü onun "hakkı" olan bir şey başka birinin insan haklarına saldırı, aslında.
Neden?
Evleneceğin kişinin üniversite mezunu olmasını isteyebilirsin. Memur olmasını tercih edebilirsin. Kendi memleketinde yaşıyor olması senin için önemli olabilir. Dini, siyasi veya etnik beklentilerin olabilir. Evleneceği kişinin duygusal ve/veya cinsel bir ilişki yaşamamış olmasını da isteyebilirsin. Bunu dayatmadıkça veya bu yüzden insanlara zarar vermedikçe evleneceğin kişide aradığın önemli şeyleri belirleyebilirsin. Diğer kriterler oluyor da bu niye olmasın?

Neden?
Evleneceğin kişinin üniversite mezunu olmasını isteyebilirsin. Memur olmasını tercih edebilirsin. Kendi memleketinde yaşıyor olması senin için önemli olabilir. Dini, siyasi veya etnik beklentilerin olabilir. Evleneceği kişinin duygusal ve/veya cinsel bir ilişki yaşamamış olmasını da isteyebilirsin. Bunu dayatmadıkça veya bu yüzden insanlara zarar vermedikçe evleneceğin kişide aradığın önemli şeyleri belirleyebilirsin. Diğer kriterler oluyor da bu niye olmasın?
İkinci bir hesap al, BDV'ye gir ve sevgilimle birlikte oldum, beni terk etti diye bir konu aç. Gelecek yorumları tahmin edebiliyorsun, değil mi? En iyi yorum "alacağını aldı, bıraktı" olur.
Bunların erkek versiyonu, gerdek gecesi bakire çıkmadı diye karısını döven tipler oluyor. Dolayısıyla bunu dayatmadıkça ya da insanlara zarar vermedikçe diye bir şey yok. Vurmasa psikolojik şiddet uyguluyor. Ayrıca sırf bakire olmadığı için bir kadını terk etmek de psikolojik şiddettir. Çünkü sonuç olarak o kadına doğrudan "ahlaksız" yaftasını yapıştırıyorsun.
Bu da tam olarak kendi ahlak anlayışını dayatmak oluyor işte.

S shot sana katılıyorum evliliğe baştan yalanla başlamak karşıdakine çok büyük haksızlık ama marilyn monroe marilyn monroe nin söyledikleri doğru bir kadın ne kadar medeni bir erkekle evlenirse evlensin bu konuda en iyi ihtimalle psikolojik baskı görür.Erkek evlenmeden önce, bir çok kadınla birlikte olduğunu kadına söylese de kadın buna takılmaz ama erkek hiç bir zaman kadının biriyle birlikte olduğunu unutmaz.( bu arada genel ve hiçbir ifadelerini ülkemiz sınırları için kullandım)

Son düzenleme:
X