İçimi dökmek istedim

Guzelolsun

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2021
37
-43
3 yıllık evliyim 5 aylık bebeğim var. Eşimle çok iyi anlaştığımız kadar kötü de anlaşan bi çiftiz. Bazen çok mutluyuz bazen kavgalı. Hamilelik döneminde de eşim çok kalbimi kırıp ağlatmıştır beni. Üstünden zaman geçti destek aldık iyiydik bi süredir. Dün eşime muhabbet ederken arkadaşımla ikgili birşey anlatıyorum kendisi hamile bu arada. Eşimde hamilelik psikolojisi üstüne gidilmemeli gibi bi cümle kurdu bende evet hamilelik psikolojisi dedim. ben hamileyken biraz olsun böyle düşünseydi daha iyi geçebilirdi hamileliğim boğazım düğümlendi o an bişey demedim . Kötü bişey mi dedim dedi hayır tam tersi iyi bişey dedin dedim sessiz bi ortam oldu. ben kalktım sofrayı hazırlamak için seslendim bebeği ne yapalım dedi bende koy içeri bi yere dedim oyun halısını kastetmiştim öyle kendisi durabiliyor, çöpe atayım istersen diye ters bi laf söyledi sen yemeği dedi ben başladım ağlamaya. Bu arada kaç gündür banyo bile yapamamıştım okadar yorgundum ki tuz biber oldu. Yemek yemedim tabi sonra geldi yanıma konuşalım diye istemedim o an. Sonra gitti yemeğini yedi bi yandan da bebeğim huysuzdu onla ilgileniyorum. Dah sonra kendisi telefonla ilgilendi sürekli sonra kalktı yatmaya gitti sende bebeği emzirdiktem sonra gel dedi. Bende bensiz yatmasına daha da kırıldım neyse gittim odaya bebek kucağımdaydı odanın kapısı sert açtım biraz eşimde hayvan hayvan hareketler yapma çocuk kucağında dedi burnundan soludu resmen bende aynaya bak dedim aldım bebeğimi gittim salonda uyudum. Konuşmuyoruz dünden beri. Evet aşırı davranışlarım olabilir ama o kadar yorgundumki sinirlerim yıpranmıştı resmen eşimden hayvan kelimesini kullanınca daha da bozuldum. Uzun oldu biraz kusura bakmayın içimi dökmek istedim...

Ben sizi çok alıngan eşinizi de hayvan kelimesinden ve sert çıkışlarından ötürü saygısız buldum. Mesela kendiniz demişsiniz hamilelik dönemimde kötüydük sonra destek aldık iyileştik diye. Geride bırakmanız gerekirdi ama siz hala tam olarak affedememişsiniz. Böyle yaşanmaz. Böyle evlilik de sürdürülemez. Siz çok hassassınız eşinizin de dilinin kemiği yok. Küsmeden bize anlattığınız gibi eşinize de sakince bunları anlatmayı denediniz mi? Bak böyle böyle dedin canım çok acıdı şeklinde. Kaçmak değil çözmek olsun önceliğiniz.

Aranızda iletişim bozuk, adam o esnada neye kırıldığınızı bile anlamamış bence. Bir de o dediğine sinirlenip hareketleriniz farklılaşmış sert tavırlar sergilemişsiniz, eşinize açık açık ben hamileyken de böyle düşünmeni beklerdim birden bunu duyunca, düşünebileceğini görünce kırıldım deseydiniz belki sinirli hareketlerinizi tolere ederdi. Ama ne olursa olsun onun da hakareti saygısızlığı çok yanlış o lafı kullanmamalı

bişeyler sizi rahatsız ediyorsa pasif agresif davranmayın adam anlamamıştır bile neye üzüldüğünüzü. keşke sen de ben hamileyken bana daha düşünceli davransaydın diyebilirsin. sonra içine atınca saçmasapn bişeye dönüşmüş. ama eşinin hayvan demesi çok saygısızca onu da belirteyim

3 yıllık evliyim 5 aylık bebeğim var. Eşimle çok iyi anlaştığımız kadar kötü de anlaşan bi çiftiz. Bazen çok mutluyuz bazen kavgalı. Hamilelik döneminde de eşim çok kalbimi kırıp ağlatmıştır beni. Üstünden zaman geçti destek aldık iyiydik bi süredir. Dün eşime muhabbet ederken arkadaşımla ikgili birşey anlatıyorum kendisi hamile bu arada. Eşimde hamilelik psikolojisi üstüne gidilmemeli gibi bi cümle kurdu bende evet hamilelik psikolojisi dedim. ben hamileyken biraz olsun böyle düşünseydi daha iyi geçebilirdi hamileliğim boğazım düğümlendi o an bişey demedim . Kötü bişey mi dedim dedi hayır tam tersi iyi bişey dedin dedim sessiz bi ortam oldu. ben kalktım sofrayı hazırlamak için seslendim bebeği ne yapalım dedi bende koy içeri bi yere dedim oyun halısını kastetmiştim öyle kendisi durabiliyor, çöpe atayım istersen diye ters bi laf söyledi sen yemeği dedi ben başladım ağlamaya. Bu arada kaç gündür banyo bile yapamamıştım okadar yorgundum ki tuz biber oldu. Yemek yemedim tabi sonra geldi yanıma konuşalım diye istemedim o an. Sonra gitti yemeğini yedi bi yandan da bebeğim huysuzdu onla ilgileniyorum. Dah sonra kendisi telefonla ilgilendi sürekli sonra kalktı yatmaya gitti sende bebeği emzirdiktem sonra gel dedi. Bende bensiz yatmasına daha da kırıldım neyse gittim odaya bebek kucağımdaydı odanın kapısı sert açtım biraz eşimde hayvan hayvan hareketler yapma çocuk kucağında dedi burnundan soludu resmen bende aynaya bak dedim aldım bebeğimi gittim salonda uyudum. Konuşmuyoruz dünden beri. Evet aşırı davranışlarım olabilir ama o kadar yorgundumki sinirlerim yıpranmıştı resmen eşimden hayvan kelimesini kullanınca daha da bozuldum. Uzun oldu biraz kusura bakmayın içimi dökmek istedim...
Olayları çok dramatize eden bi yapınız var malesef. Erkekler kadınlar kadar ince düşünceli değil bunu hepimiz biliyoruz. Derdinizin ne olduğunu açıkca eşinize söyleseydiniz tripli hareketler yapmasaydınız bu kadar uzamazdı. Benimde 2 aylık bebeğim var. Evet bakarken çok yoruluyoruz, tüm sosyal hayatımız yerle bir oluyor, eşimiz destek olmadığında hem sinirleniyor hem kırılıyoruz. Bu psikolojinizi de anlıyorum. Ama geçecek hepsi inşallah. Şu an için sadece eşinize düşüncelerinizi ima etmek yerine direk söylemenizi tavsiye ederim.

eşimde hayvan hayvan hareketler yapma
Şu cümleden sonra eşinizin haklı olabilmesinin bir yolu kalmıyor. Bu ne biçim bi çıkış, nasıl bir yakıştırma.

Öncesinde ne olursa olsun bu cümleyi haklı çıkarmaz ve dahası bu cümle hiçbir sorunu çözmez.

Bu şekilde ancak daha çok yıpranırsınız. Ikinizin de yapıcı ve olgun olması lazım ama özellikle eşinizin.

Eşlerin birbirine hakaret ettiği evlilikleri asla anlamıyorum.

Alın karşınıza ciddiyetle ve sakince konuşun. Bir daha hakaret edilmesin bi evde diye uyarın ve siz de hakarete başvurmayın

Şu cümleden sonra eşinizin haklı olabilmesinin bir yolu kalmıyor. Bu ne biçim bi çıkış, nasıl bir yakıştırma.

Öncesinde ne olursa olsun bu cümleyi haklı çıkarmaz ve dahası bu cümle hiçbir sorunu çözmez.

Bu şekilde ancak daha çok yıpranırsınız. Ikinizin de yapıcı ve olgun olması lazım ama özellikle eşinizin.

Eşlerin birbirine hakaret ettiği evlilikleri asla anlamıyorum.

Alın karşınıza ciddiyetle ve sakince konuşun. Bir daha hakaret edilmesin bi evde diye uyarın ve siz de hakarete başvurmayın
Okadar çok karşılıklı oturup konuştuk konuştum ki inanın belli bi zamandan sonra insan bıkıyor yoruluyor. Eşim normalde bu tarz konuşan bir insan değil asla saygılıdır ama gergin bi ortam olduğunda dilinin kemiği yok sonrasında da samimiyet sorguluyorum. İlk adımı ben atmak istemiyorum açıkçası oda adım atmıyor hoş adım atsa bile nasıl karşılık vermeliyim onu da bilmiyorum

Eşiniz tabirinde oldukça haksız ama bence haklı. Çok mızmızsınız. Önceki konularınızdan biliyorum adamı çileden çıkarıp garip garip davranıyorsunuz sonra neden böyle oldu diyorsunuz.

Okadar çok karşılıklı oturup konuştuk konuştum ki inanın belli bi zamandan sonra insan bıkıyor yoruluyor. Eşim normalde bu tarz konuşan bir insan değil asla saygılıdır ama gergin bi ortam olduğunda dilinin kemiği yok sonrasında da samimiyet sorguluyorum. İlk adımı ben atmak istemiyorum açıkçası oda adım atmıyor hoş adım atsa bile nasıl karşılık vermeliyim onu da bilmiyorum
Yahu neden sadece eşiniz suçlu gibi davranıyorsunuz? Eşiniz sadece o hakareti ettiği için suçlu. Onun dışında adamı bunaltan sizsiniz.
Nereden hatırlıyorum diye baktım konularınızı buldum;
Merhaba arkadaşlar. Hamileyim ilk anneler günümdü eşim sözel olarak kutladı ama bir kuru çiçek yda bir tepsi kahvaltı beklerdim içim burkuldu belli de ettim sonra eşim “asıl seneye anneler günün seneye bişey alırım” dedi sanki ben büyük hediye bekliyormuş gibi sadece bir jest bekledim ama büyütmedim tabiki. NEYSE ASIL SIKINTIM ŞU: o ara ev işi yapıyorduk ben üst katta o alt kattayken annesini aramış kutlamış bende insan yerine koyup işlerimiz bitsin beraber ararız diye bekliyorum onu. Çok sinirlendim ağladım hormonlardan mıdır nedir bende emin değilim ama koydu sanki ayrı evlerdeymişiz birbirimizden haberimiz yok gibi. Bide büyütüyormuşum annesi önemsemezmiş öyle şeyleri istersen sen tekrar ara diyor ama benim derdim o değilki ayrı gayrı olması çok pis bozuldum, çok ağladım söylendim eşek başımıyım diye, ben tepki verincede ben alınganmışım felaket senaryoları yazıyomuşum diye konuşup sinirleniyor. Sonra bende aradım annemi selam söyle diyor hem suçlu hem güçlü. Sonra da bişey olmamış gibi önüme yiyecek bişeyler getiriyor ağlatan o değilmiş gibi. Halbuki onun ilk babalar gününde ne hayallerim vardı bütün hevesimi aldı götürdü ona mı üzüleyim, ayrı gayrı yaptığına mı, ilk anneler günümde beni ağlattığına mı? Gecede erkenden yattım sonra eşim geldi uyuyoruz bu arada eşim felaket horlar ve ben hep dürterim yine dürttüm birkaç kez, oflayarak sahura diye kalktı sahurunu yaptı kalan uykusunu da salonda devam etti. Sanki ben ona git salonda yat dedim. İnanılmaz koydu ve kırıldım. Bugünde yemek falan yapmadım gelince de konuşmadım hiç. Bu gecede az önce yani, aynı seneryo oldu horladı vs, kırıldığımı anlasın diye bu kez ben aldım yastığımı salona geçicektim "nereye gidiyorsun tamam sen yat ben giderim" dedi sert bir ifadeyle nefes almakta suç diye söylendi çıktı odadan. Şuan o kadar sinirliyim ve kırgınım ki, resmen umursamıyor gibi ne hissettiğimi neye kızdığımı, bir de üste yağ gibi çıktı, 1 hafta konuşmasam konuşmaz, nasıl davranacağımı şaşırdım ama ilk adımı asla atmak istemiyorum bu sefer ve en önemlisi kimseyle konuşamıyorum çok bunaldım 🥺😠

Merhaba arkadaşlar 34 haftalık hamileyim 3 gündür yürürken sağ tarafıma bastığımda belimin aşağısında çok büyük sızı hissediyorum basamıyorum dinleniyorum sürekli ama cuma sabahı kendime kahvaltı bile zor hazırladım. Eşim de beni 11 de bi aradı bi daha aramadı ne durumda olduğumu biliyor. Ağladım aramadı hiç merak etmedi yedim mi düştümmü kaldımmı. Halbuki geçen hafta hastaydı hastanede bir tek ben bekledim onu hiç şikayet etmedim karnım burnumda olduğum halde. Kendimi çok terkedilmiş hissediyorum. Kiminiz hormonlar diyeceksiniz kiminiz şımarıklık belki ama çok gücüme gitti sonra işten geldi o gün belimdeki ağrı daha kötü olduğu için acile gittik. Giderkende hep gergindik ben ağlıyorken eşim hep ters ters konuştu benimle mesela asansörde kalır gibi olduk ben eyvah kaldık dedim ağlıyorum bir yandan eşim sus diye tersledi v.s. O gece serum yedim ağrı kesici yedim hastanedeydik eşimle hiç konuşmadım sorularına cevap vermedim. Eve geldik ona göre adım attı yemek yaptı yedim geri çevirmedim onun dışında yanına gitmedim hiç ağrım da devam ediyor gerçi uzandım hep. Neyse eşim geldi daha sonra yine gergin gergin konuştu bende analttım sen bana böyle davrandın ettin diye başta çünkü gerginim falan diye savundu sonra özür diledi zoraki bana göre. Sonra gel burada kalma aşağıya gidelim dedi bende Bi şartla dedim bana değer veriyorsan o oyunları sil dememle bana Bi bağırmaya başladı delirir gibib(bu arada beni cuma günü aramadığında oyun falan oynadım dedi ona istinaden böyle bişey istedim) bütün apartman duydu küfürler etti elini kaldırdı bana değil ama koltuğa vurdu o öyle davranınca yazıklar olsun sana dedim daha çok delirdi siliyorum ama hiç bir şey düzelmicek oyunları silmemle diye baştan beri hataydık dedi tabi inanılmaz şekilde bağırarak delirmiş gbi çok koydu bende altta kalmamak için onayladım ama çok kötü oldum çünkü hem yürüyemiyorum belim kötü hem hamileyim çok az zamanım kaldı psikolojim alt üsttü bu yüzden. Dayanamadım kardeşime geldim şuan giderken gel sakince konuşalım dedi başta ama dinlemedim o bıraktı zaten beni. Çok kırıldım bir oyun sil dememle işitmediğim küfür el kaldırma kal
Abi bi konuda siz annesini sizsiz aradı diye ağlamışsınız.
Adam hadi ben yanlış yaptım diyip önünüze birşeyler getiriyor adım atıyor hala asamı suçluyorsunuz.
Diğer konunuz tam bi fiyasko zırt pırt herşeye ağlayıp adamı çileden çıkarmışsınız sonra adama oyunu sil diye şart koşmuşsunuz. Sanki adam siz hastaydınız doktora gidelim dediniz ama götürmemiş gibi tribi abartmışsınız da abartmışsınız.
Burada taraflı olarak anlatıp kocanıza laf söyletmek mi amacınız?
Valla kusura bakmayın, eğer kocanız dolduysa sebebi sizsiniz. Tekrar söylüyorum sinirlerine hakim olmaması problem,hakaret etmesi problem ama sizde İngiltere düşesi Meghan gibi davranıp zırt pırt ağlayıp adamı çileden çıkarıp çıkarıp ‘yaaa benim kocamda böyle hep beni üzüyor’ diyorsunuz. Adamı sırf horluyor diye gece uykusunda birkaç kez dürtüyormuşsun yahu madem rahatsızsın “sevgilim sana randevu aldım,belki önemli birşey vardır bir doktora gidelim hem senin açından hem benim açımdan daha iyi olur” deseydiniz ya. Neden hep kocanız sizi düşünmek zorunda?
Size kaç defa söylendi bu kadar duygusal olmak doğru değil,adamın burnundan getirirsiniz diye. Siz inatla saçma sapan ağlayıp trip atıyorsunuz.
Eğer aşamıyorsanız psikoloğa falan gidin belki bir çaresi vardır adam sürekli trip yemek zorunda değil,tavırlarınız burada bile belli eşiniz nasıl rahatsız olmasın.

Ay herseye kırılıyorsın buraz guclu ol ya ona kırıldım buna kırıldım adam odun bellı ponçık bır erkek degıl buraz boşvermeyı öğren adamın öylesıne dedığı bır laftan dram yaratmışsın

Yahu neden sadece eşiniz suçlu gibi davranıyorsunuz? Eşiniz sadece o hakareti ettiği için suçlu. Onun dışında adamı bunaltan sizsiniz.

Adam hadi ben yanlış yaptım diyip önünüze birşeyler getiriyor adım atıyor hala asamı suçluyorsunuz.
Diğer konunuz tam bi fiyasko zırt pırt herşeye ağlayıp adamı çileden çıkarmışsınız sonra adama oyunu sil diye şart koşmuşsunuz. Sanki adam siz hastaydınız doktora gidelim dediniz ama götürmemiş gibi tribi abartmışsınız da abartmışsınız.
Valla kusura bakmayın, eğer kocanız dolduysa sebebi sizsiniz. Tekrar söylüyorum sinirlerine hakim olmaması problem,hakaret etmesi problem ama sizde İngiltere düşesi Meghan gibi davranıp zırt pırt ağlayıp adamı çileden çıkarıp çıkarıp ‘yaaa benim kocamda böyle hep beni üzüyor’ diyorsunuz.
Size kaç defa söylendi bu kadar duygusal olmak doğru değil,adamın burnundan getirirsiniz diye. Siz inatla saçma sapan ağlayıp trip atıyorsunuz.
Eğer aşamıyorsanız psikoloğa falan gidin belki bir çaresi vardır adam sürekli trip yemek zorunda değil,tavırlarınız burada bile belli eşiniz nasıl rahatsız olmasın.
Meghan mı 😀😀 kadın koskoca Ingıltere monarşısını çökertecek az kaldı

Hiçbir şey tek taraflı değildir. Bir sorun varsa ikinizden de kaynaklı. Biz de eşimle bozuşuyoruz bazen ama benden dolayı da oluyor. Yani tek taraflı bakmayacaksınız hiçbir zaman. İletişimsizlik en büyük problem. İletişim kurun trip atmak yerine. Buradan bize anlatıyorsunuz ama eşinizin bir şeyden haberi yok. Asıl onunla oturup güzelce konuşun. Ayrıca sürekli şikayet ediyorsunuz. Bu şekilde mutlu olamazsınız. Şikayet ettikçe bitmez sorunlarınız daha çok gelir.

Allah sağlık, sıhhat versin gerisi boş 😒

ay bu hormonlar da ne hormonmuş arkadaş
çevremde ben dahil 10 yakın kişi görmüşümdür hamile, tüm hamileliğine şahit olduğum insanlar var hiç öyle hormon hormon olmadık.
ikiz doğursalar hulka dönüşecekler demek.

Çok pasif agresif davranıyorsunuz. Hamilelikte sıkıntı olduysa o an söyleseydiniz keşke yok bir şey demek yerine. Eşiniz çok saygısız bu arada. Alıngan olup içinize çekilmeyin sorun neyse o an söyleyin o nasıl hayvan diyebiliyorsa siz de deyin.

Valla kusura bakmayın, eğer kocanız dolduysa sebebi sizsiniz. Tekrar söylüyorum sinirlerine hakim olmaması problem,hakaret etmesi problem ama sizde İngiltere düşesi Meghan gibi davranıp zırt pırt ağlayıp adamı çileden çıkarıp çıkarıp ‘yaaa benim kocamda böyle hep beni üzüyor’ diyorsunuz. Adamı sırf horluyor diye gece uykusunda birkaç kez dürtüyormuşsun yahu madem rahatsızsın “sevgilim sana randevu aldım,belki önemli birşey vardır bir doktora gidelim hem senin açından hem benim açımdan daha iyi olur” deseydiniz ya. Neden hep kocanız sizi düşünmek zorunda?
YA 2. Konuda eşim yemek yaptı bende geri çevirmedim yedim … devamını okumadım bile lütfetmiş yemişsiniz ama resmen adamın ömrünü yemişsiniz Tamm bacım hormonlar tavan hamileymişsin hepimiz hamile oldum hepimizde vardı o hormonlar ama sen bildiğin Kaba tabirle İlgi Manyağı olmak istemişsin özür dilerim de yani

Ay bayılazaaam bu ne 🤦🏻‍♀️

Konularınıza baktım kusura bakmayın da adam iyi dayanıyor bence.
O çok koydu bu çok koydu...sürekli ağlama garip tripler.

X