IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Bugün dünden de geç başladık güne hava da kapalıydı biraz düşük modda geçti sanki
Ama yine de aktiftim
Kahvaltı, mutfak toplama, tatlı yapma, çamaşır atma,katlama, akşam yemeği, tekrar mutfak toplama şeklinde geçti.
Kitap okudum dünden daha fazla okudum
45 dk egzersiz yaptım yine (evin içinde yürüyüş yani)
Bir dee bugün eşim evi süpürdü o esnada ben de çamaşır astım(normalde asma işi onun ama yardımcı olayım dedim🤪)
Yarın okul var dışarı çıkacağım yürümeye gayret edeceğim bakalım 🤗

İşbölümü yapılması çok güzel bunu hangi aşamada yaptınız evlilik Öncesi mi sonrası mı

İşbölümü yapılması çok güzel bunu hangi aşamada yaptınız evlilik Öncesi mi sonrası mı
Oturup öyle maddelendirmedik bak sen şunları yapacaksın ben bunları diye. Aynı evin içine girdigimiz anda süreç içinde kendiliğinden gelişti biraz(kahvaltıyı ben hatırlıyorsam o topladı, o hazırladıysa ben topladim, o çamaşır astı ben katladım, bazen o yemek yaptı bazen ben gibi) Temizlik konusunda ise o yardımcı olmak istiyordu ama ben içime sinmezse diye elletmiyordum, baktım yorulmaya başladım varsın benim kadar temizliyor olmasın ne çıkar dedim tuttum kendimi, birlikte yapmaya gayret ediyoruz artık(yani ben onun yaptığı işleri arkasından kontrol etmemeye çalışıyorum iyi süpürmüş mü falan diye🤪)

Bugün çok boş geçti
Uyanınca limonlu su içtim
Askıdaki çamaşırları toplayıp katladım
Üç makine çamaşır yıkayıp astım
Oğlum bana iki tane kitap okudu onu dinledim
İp atladım
İki Türk kahvesi içtim
Bir grubun zoomdaki pilates etkinliğine katıldım
Oğlumla oyun oynadık

Bugün çok boş geçti
Uyanınca limonlu su içtim
Askıdaki çamaşırları toplayıp katladım
Üç makine çamaşır yıkayıp astım
Oğlum bana iki tane kitap okudu onu dinledim
İp atladım
İki Türk kahvesi içtim
Bir grubun zoomdaki pilates etkinliğine katıldım
Oğlumla oyun oynadık
Boş geçti ise bu yazdıklarınızı kim yaptı 🙃🙃 maaşallah🌸

Kahvaltı yapıldı.
Evi komple süpürüp sildik.
Bugün eşimle epey yürüyüş yaptık.
Ben biraz dersime calisabildim.
Büyüğün deneme sınavı vardı onun takibi yapıldı.
Kucukle suluboya yaptık.
Ailece çay içip birşeyler izledik.
Benden kapanış.
Kitabımı okuyamadım. :KK43:
Bu saatten sonra da okuyasim yok artık.
*Bugün kendim için yürüyüş yaptım.
Günün sonunda bunu da not edeyim de motivasyon olsun.

Bugün evin rutin işleri (bulaşık işleri, çamaşır at, katla, yerleştir, yemek hazırlama, mutfak toplama, ortalığı toplama vs.)
Kitap okudum, İşaret dili uzaktan eğitimim vardı biraz onu izledim, ne zamandır bir hobi ile ilgilenmiyordum makrome ipinden yaprak çalışması denedim iyi geldi, amigurumi tavşan örmeye niyetlendim ayağına başladım 😊
Bugün de böyle geçti işte
Yarın ola hayrola
Egzersiz yapmadım bugün, birkaç gündür ağrım var rahat hissedemiyorum kendimi. İnsallah toparlar, dönerim egzersizlere🌸

Bugünum
Erkenden sabah kahvaltı ✔️
Mutfağı topladım ✔️
Camaşirlari yıkama katlama ✔️
Egzersizleri yapma ✔️
Kitab okuma ✔️
Yürüyüş yapma ✔️
Yemek yapma ✔️
Kitab Okuma ✔️
Dini vecibelerim ve okuyacaklarim ✔️
Yine yürüdüm ✔️
Kitab okudum ✔️
Kara kalem çizdim birseyler
Cay demledim Son fasıl ✔️

Son düzenleme:
Bugün evin rutin işleri (bulaşık işleri, çamaşır at, katla, yerleştir, yemek hazırlama, mutfak toplama, ortalığı toplama vs.)
Kitap okudum, İşaret dili uzaktan eğitimim vardı biraz onu izledim, ne zamandır bir hobi ile ilgilenmiyordum makrome ipinden yaprak çalışması denedim iyi geldi, amigurumi tavşan örmeye niyetlendim ayağına başladım 😊
Bugün de böyle geçti işte
Yarın ola hayrola
Egzersiz yapmadım bugün, birkaç gündür ağrım var rahat hissedemiyorum kendimi. İnsallah toparlar, dönerim egzersizlere🌸
Bebişmigeliyor yoksa 🙈

X