IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Hazir ay bitiyorken, Kasim ayi agaclarimi da birakayim suraya 🤗 Bu kadar sure olmasina kendim sasirdim açıkçası normalde istikrarli calisabilen biri degilim fazla. Cok sukur forest vesile oldu. Sadece ders calisma da degil tabiki bunlar. Kitap okumalari, izlemek istedigim videolar da vardi hepsi dahil 🍀
Screenshot_20201130-000108_Forest.jpg

Dün gün yine 10 da başladı
Kahvaltı ortalığı topla yıka ,
Oku kaldır yürü spor yap derkene...akşam oldu.
Yani hep hareket halindeyim o yüzden boş durmuyorum gibi hissediyorum inan bı pinekledigim zaman şu an.
Oda harekete gececgim şuan 🙈

Yok ben tablo derken onu WunderLost WunderLost nin mesajina yanit olarak soylemistim 🤗 Evet haklisin yazmiyorum hic yuruyus yapamiyorum bu ara. Yine de oldugu kadarini yazsam mi bilemedim🙈

Hayırlı akşamlaaaar🥰🥰
Sabah okula gittim evrak işlerini halledip kitap okudum
Eve gelince bir şeyler yeyip hazırlanıp çıktık hastaneye kan tahlili verecektim onu hallettik
Tekrar eve geldik canlı dersim vardı 6 ya kadar onunla ilgilendim(katılamayanlar için de video hazırladım harfler ve rakamlarla ilgili kendimi çektim yani😄)
Sonra akşam yemeği hazırlığı, yemesi, toplaması(sudan geçirip kenara koydum bulaşık makinesini çalıştırmıştım bitmemişti daha)
Sonra 15 dk yağ yakma videosu yapıp ardından 15 dk da leslie yaptım, kitap okudum
Şimdi çay içiyorum. Bulaşık makinesini boşaltıp tezgahtakileri dizmesi kaldı bi onu da çay bardaklarını götürdüğümde yaparım artık 😂😂
İşte böyle bir gündü yarın daha hayırlı güzel bir gün olur inşallah💜🌸🌸🌸

Eveeet bugün modumun düşük olduğu bir gündü ama yine de yazmak istedim sonuçta hayatta böyle günler de var gerçekçi olmak gerek😊
Sabah canlı dersle uğraştım, sonra kahvaltı yaptık, topladık, hazırlandık, arkadaşı da aldık(bi işi vardı bi yere götürecektik onu) önce benim için hastaneye uğradık işim vardı ordan avm ye uğradık gitmişken alışverişimizi de yaptık, geldik akşam yemeği faslı, yedik, topladık, başım ağrıyor keyfim yok spor yapmadım uykum da var gece uyuyamadım üst komşu sağ olsun sinirden uykum açıldı sabah da erken uyanınca düzenli gitmedi günün kalanı.
Ama yarın daha güzel olur inşallah. Kitap okuyup uyumayı düşünüyorum bugün. Yarın yapılacak işler var elbet. Yapar yazarım inşallah buraya
Aralık ayı güzel bereketli en önemlisi sağlıklı geçsin inşallah hepimiz için
Hayırlı akşamlaaaar🤗🌸🌸🌸

Ben bugün yürüyüşe çıktım( 2 saat )yürüyüş yaparken tesbihlerimi çektim.
Sora akrabalarimla lak lak yaptım eve geldim kahvaltı hazırladım.
Okuyavcaklarimi okudum geri dışarı çıktık
Köy yolunda doğa yürüyüşü yaptık eşimle
Daha sora da eve gelip yemeklerimi yaptım hemen ardından tatlı yaptım.
Oturduk yedik.
Biraz oturdum dizimi izledim
Sora kalktım biraz daha yürüdüm.
Çay içtim.
Şimdi egzersizlerimi yapacağım uyurum büyük ibtimal ,🤗 sağlıklı günlerimiz olsun insallah

Benim de katılmam gerek. Günleri çok boş geçiriyorum. Ancak yeme içme telde dizi izleme canlı derslerim var onlara katılma. Aslında evdeyim bir çok şey yapabilirim ama atalet içindeyim.

Ben bugün yürüyüşe çıktım( 2 saat )yürüyüş yaparken tesbihlerimi çektim.
Sora akrabalarimla lak lak yaptım eve geldim kahvaltı hazırladım.
Okuyavcaklarimi okudum geri dışarı çıktık
Köy yolunda doğa yürüyüşü yaptık eşimle
Daha sora da eve gelip yemeklerimi yaptım hemen ardından tatlı yaptım.
Oturduk yedik.
Biraz oturdum dizimi izledim
Sora kalktım biraz daha yürüdüm.
Çay içtim.
Şimdi egzersizlerimi yapacağım uyurum büyük ibtimal ,🤗 sağlıklı günlerimiz olsun insallah
Oh ohh afiyet olsun yazdıklarında sadece tatlıya odaklandım tabi tatlı benim hassas noktam🤪😂😂

Benim de katılmam gerek. Günleri çok boş geçiriyorum. Ancak yeme içme telde dizi izleme canlı derslerim var onlara katılma. Aslında evdeyim bir çok şey yapabilirim ama atalet içindeyim.
Öyleyse ne duruyorsunuzz haydi kalkın bir plan yapın, buraya yazmaya gayret edin, teşvik ediyor insanı denemeye değer🤩🤩

Eveeeeet
Bugün sabah kahvaltı, çamaşır, bulaşık işleri
Öğleden sonra canlı ders işleri
Akşam baş ağrısı, hap alıp uyuma uyanma faslı
Yemek, ev içi yürüyüş(leslie açmıyorum her seferinde hareketleri ezberlediğim için😊)
Ve gün boyu belli aralıklarda kitap okuma
Kapanış 🤷‍♀️🤷‍♀️
Yarın güzel bir gün olsun inşallah 🌸🌸🌸

Bugün canli derslerden bos vakit buldukca banyo ve tuvaletteki derzleri doldurdum bu hazir derzle. Kararmis ve artik asinmisti. En azindan o goruntu gitti bi nebzede olsa. Yeni yemek takimlarini cikardim ne zamandir useniyordum.

Cok hosuma gitti topigin hayirli olsun.ben de surekli karar alip ertelemekten ve usengecligimden cok sıkıldım. Ilac gibi geldi ilk 2 sayfa digerlerini okuyamadim umarim ayni istikrar devam ediyordur 😊 oruc spor ekran diyeti kitap....oyleyse ben de katilmak isterim 🤗

Bugün canli derslerden bos vakit buldukca banyo ve tuvaletteki derzleri doldurdum bu hazir derzle. Kararmis ve artik asinmisti. En azindan o goruntu gitti bi nebzede olsa. Yeni yemek takimlarini cikardim ne zamandir useniyordum.
Elinize sağlık iyi etmişsiniz yeni takımda huzurlu sofralara oturun inşallah🤗🌸🌸

Cok hosuma gitti topigin hayirli olsun.ben de surekli karar alip ertelemekten ve usengecligimden cok sıkıldım. Ilac gibi geldi ilk 2 sayfa digerlerini okuyamadim umarim ayni istikrar devam ediyordur 😊 oruc spor ekran diyeti kitap....oyleyse ben de katilmak isterim 🤗
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için 😊 ben yazıyorum günlük gibi kullanıyorum, sağ olsun katılan arkadaşlar da oluyor şenlendiriyorlar. Siz de buyrun erteleyip durduğunuz şeyleri yazın, yapmış olmak haz veriyor buraya yazmak teşvik ediyor 😊 Oruç tuttum sonra hastalandım tekrar devam edeceğim Allah ın izniyle. Spor da günlük adım atmaya çalışıyorum Leslie yapıyorum genellikle H M H M nin konusu var haftalık adım yarışması orası da motive ediyor🤗 kitaplara devam elimden geldiği kadar yıllık hedefime az kaldı bakalım Calcifer Calcifer in konusu var Felfecir kitap kulübü diye kitapzede kitapzede nın Kitap okuma günlüğü konusu var buralar güzel teşvik ediyor beni. Beklerim her zaman🌸🌸🌸

Eveeet bugünü de bitirdik çok şükür
Sabah canlı ders vardı onunla geçti.
Öğleden sonra arkadaşıma gitmem gerekiyordu spor olsun diye yürüyerek gidip geldim hava da güzeldi iyi geldi
Akşam da bulaşık, yemek işleri(çamaşır işi yarına kaldı kurumamış daha😄)
Kitap okuyorum şimdi de.
Yarın ola hayrola bakalım 🤗🌸🌸

Ben de takip ediyorum konuyu.böyle şeyler okumak hoşuma ggidiyor.konunun başlığı da çok anlamlı.Gerçekten zamanı boşa geçirmek berbat bir şey.en çok huzurlu olduğum zamanlar çok çalışabildiğim zamanlardı.bomboş geçiyor ama maalesef :KK43: en çok sevdiğim şey ders çalışmaktı onu bile yapamıyorum.inşallah toparlanabilirim ya o kadar çok şey birikmiş ki çalışmam gereken :KK43: inanılmaz boşlamışım.yazdım buraya güzel enerjiler getirmesi umuduyla :KK43:

Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için 😊 ben yazıyorum günlük gibi kullanıyorum, sağ olsun katılan arkadaşlar da oluyor şenlendiriyorlar. Siz de buyrun erteleyip durduğunuz şeyleri yazın, yapmış olmak haz veriyor buraya yazmak teşvik ediyor 😊 Oruç tuttum sonra hastalandım tekrar devam edeceğim Allah ın izniyle. Spor da günlük adım atmaya çalışıyorum Leslie yapıyorum genellikle H M H M nin konusu var haftalık adım yarışması orası da motive ediyor🤗 kitaplara devam elimden geldiği kadar yıllık hedefime az kaldı bakalım Calcifer Calcifer in konusu var Felfecir kitap kulübü diye kitapzede kitapzede nın Kitap okuma günlüğü konusu var buralar güzel teşvik ediyor beni. Beklerim her zaman🌸🌸🌸
Yaa çok teşekkür ederim canım benim :KK36:

X