IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Dün sabah kahvaltımı erkenden yapıp
Çay esliginde kitabımı okudum.
Daha sonra biraz yürüdüm.
Mutfağı topladım.
Evi düzenledim dün agrilarim vardı biraz pinekledim. Çoğunlukla🙈

Dün sabah kahvaltımı erkenden yapıp
Çay esliginde kitabımı okudum.
Daha sonra biraz yürüdüm.
Mutfağı topladım.
Evi düzenledim dün agrilarim vardı biraz pinekledim. Çoğunlukla🙈
Geçmiş olsun bugün nasılsın ağrın yoktur inşallah 🌸🌸

Geçmiş olsun bugün nasılsın ağrın yoktur inşallah 🌸🌸
Var canım ama iyim adet olmayı bekliyorum.
Elveda gulsariya ara verip Fransız kafkanin dönüşümünü okudum şuan kendimide bi garip hisseetim neden böyle oldum 😁 adamın yitip gittiğini hissetmek üzdü galiba ben eski haline dönecek diye umdum. Merakla bitirdim kitabı.o yüzden 🙈

Var canım ama iyim adet olmayı bekliyorum.
Elveda gulsariya ara verip Fransız kafkanin dönüşümünü okudum şuan kendimide bi garip hisseetim neden böyle oldum 😁 adamın yitip gittiğini hissetmek üzdü galiba ben eski haline dönecek diye umdum. Merakla bitirdim kitabı.o yüzden 🙈
Bekleme belki de olmayacaksındır🤩🤩 ya da hayırlısıyla bundan sonrakini olma inşallah 💜🌸 evet ben de okumuştum güzel farklı bir kitaptı

Hayırlısı canım bilmiyorum ki nasipte ne varsa o ama olmam lazımdı belki mevsim geçişi filandir her an tetikteyim. Bazen olur biraz sekmeler.
Evet her şey etkileyebiliyor baya hassas 😊 bende de prolaktin yükselmesi nedeniyle gecikiyor ilaç tedavisine başladım yeniden bakalım inşallah bu defa yoluna girer🥰

Benm o bir düşüyor bı çıkıyor sürekli ilacı da iyi değil çabuk düşürüp çabuk cikartiyoe
Sorma ya temmuzda kullanmıştım mesela, sonra düzene girmiş gibiydi ama bu ay yine gecikme oldu yine prolaktin yükselmiş. Stresten uzak durabilsek kendiliğinden düzelebilir aslında. Bir de incir dereotu falan da tetikliyormuş fazla tüketmemek gerekiyormuş

Sorma ya temmuzda kullanmıştım mesela, sonra düzene girmiş gibiydi ama bu ay yine gecikme oldu yine prolaktin yükselmiş. Stresten uzak durabilsek kendiliğinden düzelebilir aslında. Bir de incir dereotu falan da tetikliyormuş fazla tüketmemek gerekiyormuş
Beni çok etkilemiyor ya prolaktin benm o yüzden gecikmez. Yumurtlamam gecikmisse gecikir, herhangi beyinde adenom kist vs yok prolaktin geçici birseydir

Eveeeet
Dünkü temizlikten sonra bugün biraz daha düşük tempoda geçti günüm.
Mutfak işleri, yemek yaptım birkaç çeşit baya zamanımı aldı, çamaşır attım, bulaşık işleri falan😊
Yürüyüş yapıyorum evin içinde 5 bin adım hedefledim bugün yarısındayım daha 😄 gün bitmeden tamamlarım Allah ın izniyle🌸
Kitap okudum, yeni kitap siparişi verdim 8 tane🥰Yarın da okula gideceğim bakalım güzel bir gün olur inşallah🤩🌸🌸

Gunumun ozeti asagi da biraz canım sıkkın ufak bi kaza atlattik diyeyim.gunumu paylasip kacayim
Malesef carpilar var listemde erken kalkmamak hepsinin sebebi hergun niyetlenip sabah namaza kalkip ee simdi napcam deyip geri yatiyorum 🤦‍♀️ bir gun basaracagim insallah
Kitap okumayi isaretlemedim yatarken okumayi düşünüyorum.
Iyi geceler

Eklentiler

• Screenshot_20201206-233115_Memo.jpg
    Screenshot_20201206-233115_Memo.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 25
Gunumun ozeti asagi da biraz canım sıkkın ufak bi kaza atlattik diyeyim.gunumu paylasip kacayim
Malesef carpilar var listemde erken kalkmamak hepsinin sebebi hergun niyetlenip sabah namaza kalkip ee simdi napcam deyip geri yatiyorum 🤦‍♀️ bir gun basaracagim insallah
Kitap okumayi isaretlemedim yatarken okumayi düşünüyorum.
Iyi geceler
Geçmiş olsun iyisinizdir inşallah 🌸🌸 ben de namazdan sonra uyumamayı istiyorum ama pek de gürültü çıkaracak işler yapılamayacağından e o zaman geri yatayım oluyorum aynen dediğiniz gibi 😊😊 ama kitap okuma, ders çalışma, çamaşır katlama, ev içi egzersizler gibi şeyler yapılabilir sessizce aslında deneyim ben bunu düzen tuttururum inşallah 🤭

Bugün sabah okul, öğleden sonra canlı ders(katılamayanlara video vs.) ile geçti🤯
Akşam yemek faslı, çay faslı(yemek dünden yapmıştım yorucu olmadı o yüzden bugün)
Kitap okudum, okula gidiş ve dönüşlerde bir miktar yürüyüş yapma fırsatı oluşturdum kendime isteyerek, iyi oldu. (En az 5 bin adım atmış olmaya özen gösteriyorum, evde yürüyerek tamamlıyorum leslie ile falan)
*Yüzümdeki rozase(gül hastalığı) iyi geldiğini öğrendiğim Solante tele-rubor güneş kremini almıştım, bugün onu sürdüm cilt rengini eşitledi sanki düzenli kullanırım inşallah sağlığım için gerekli çünkü😊🌸
Duşa gireceğim uyumadan, saçlarım yine çok dökülüyor bu aralar, karanfil suyu denemek istiyorum bakalım onun için de.
Yarın ola hayrola bakalımmm🤗

Benim bugun cok verimsiz gecti yine erken kalkamadim spor yapamadim ders calisamadim. Dun dip kose temizlik yapınca bugun rahatim diye dusunuyordumki oglum yemek listesihazirladi bana sagolsun sabah kalktim aksam yemeğine kadar da mutlaktaydım. Yarin da cok isim olmaz bi camasir atar tuvalet banyo dolanirim. 2 gundur oglumla ilgilenemiyorum yarını oğluma ayiracagim insallah

Bugün sabah okul, öğleden sonra canlı ders(katılamayanlara video vs.) ile geçti🤯
Akşam yemek faslı, çay faslı(yemek dünden yapmıştım yorucu olmadı o yüzden bugün)
Kitap okudum, okula gidiş ve dönüşlerde bir miktar yürüyüş yapma fırsatı oluşturdum kendime isteyerek, iyi oldu. (En az 5 bin adım atmış olmaya özen gösteriyorum, evde yürüyerek tamamlıyorum leslie ile falan)
*Yüzümdeki rozase(gül hastalığı) iyi geldiğini öğrendiğim Solante tele-rubor güneş kremini almıştım, bugün onu sürdüm cilt rengini eşitledi sanki düzenli kullanırım inşallah sağlığım için gerekli çünkü😊🌸
Duşa gireceğim uyumadan, saçlarım yine çok dökülüyor bu aralar, karanfil suyu denemek istiyorum bakalım onun için de.
Yarın ola hayrola bakalımmm🤗
Ne guzel verimli gecmis gunun. Gecmis olsun bu arada.
2-3haftaya kadar benim de sacim cok dokulmeye basladi banyoda 2 avuc ve gun icinde de surekli yerlerde sac görüyordum normalde hic olmazdi. Sampuanimi degistirdim 2-3 yikamaya duzeldi bazen uzun sureli ayni sampuan kullanimi da yapabiliyor dokulme.

Benim bugun cok verimsiz gecti yine erken kalkamadim spor yapamadim ders calisamadim. Dun dip kose temizlik yapınca bugun rahatim diye dusunuyordumki oglum yemek listesihazirladi bana sagolsun sabah kalktim aksam yemeğine kadar da mutlaktaydım. Yarin da cok isim olmaz bi camasir atar tuvalet banyo dolanirim. 2 gundur oglumla ilgilenemiyorum yarını oğluma ayiracagim insallah
öncelik evlat tabiki ve onun için yapılan şeylerde meşgul ve mutlu kalmaya yetiyordur bence o yüzden verimsiz sayılmaz günün, temizliğin yorgunluğundan da erken kalkamamış olabilirsin hem. Yarın daha da verimli geçer inşallah :KK68:

Ne guzel verimli gecmis gunun. Gecmis olsun bu arada.
2-3haftaya kadar benim de sacim cok dokulmeye basladi banyoda 2 avuc ve gun icinde de surekli yerlerde sac görüyordum normalde hic olmazdi. Sampuanimi degistirdim 2-3 yikamaya duzeldi bazen uzun sureli ayni sampuan kullanimi da yapabiliyor dokulme.
teşekkür ederim. evet uzun zamandır aynı şampuanı kullanıyorum dediğin gibi bugün farklı bir şampuana geçtim ama yine çok döküldü ama daha yeni değişim oldu birkaç yıkamaya anlaşılır fark olursa bakalım. Stres de etkiliyor dökülen saçı görünce stres oluyor insan sonra daha da çok dökülüyor bir kısır döngü :confused:

• Beğen
Reactions: H M
öncelik evlat tabiki ve onun için yapılan şeylerde meşgul ve mutlu kalmaya yetiyordur bence o yüzden verimsiz sayılmaz günün, temizliğin yorgunluğundan da erken kalkamamış olabilirsin hem. Yarın daha da verimli geçer inşallah :KK68:
Bu saatte sen de ben de hala uyaniksak yarin zor erken kalkariz 🤭🤭
Iyi geceler

X