IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Bugünum
Erkenden sabah kahvaltı ✔️
Mutfağı topladım ✔️
Camaşirlari yıkama katlama ✔️
Egzersizleri yapma ✔️
Kitab okuma ✔️
Yürüyüş yapma ✔️
Yemek yapma ✔️
Kitab Okuma ✔️
Dini vecibelerim ve okuyacaklarim ✔️
Yine yürüdüm ✔️
Kitab okudum ✔️
Kara kalem çizdim birseyler
Cay demledim Son fasıl ✔️
Resim nereye gitti ya Hu. :)

Bugünum
Erkenden sabah kahvaltı ✔️
Mutfağı topladım ✔️
Camaşirlari yıkama katlama ✔️
Egzersizleri yapma ✔️
Kitab okuma ✔️
Yürüyüş yapma ✔️
Yemek yapma ✔️
Kitab Okuma ✔️
Dini vecibelerim ve okuyacaklarim ✔️
Yine yürüdüm ✔️
Kitab okudum ✔️
Kara kalem çizdim birseyler
Cay demledim Son fasıl ✔️
Maaşallah🌸🥰🥰
Bu arada dini kitap önerisine açığım💜

Ne kadar tatlış bir konu. 😍 Ben de severek okumuştum bu kitabı. Ve hayatımın ne kadar boş olduğunu düşünerek önce üzülmüş, sonra da anlam katacak şeylerin aslında ne kadar ufak tefek olabileceğini fark etmiştim. Çünkü hep çok büyük, ulvi bir görev, çok farklı ve yaratıcı uğraşlar yapmam gerektiğini zannettim ve bunu aradım. Ama aslında aramayla geçen bu zamanda en temel uğraşları bile alışkanlık haline getirmeden hayatta sürüklenip gittiğimi fark ettim. Artık biraz daha iyi bakmaya çalışıyorum kendimi. Hergün spor yapmaya çalışıyorum, tv ve telefon olmayan bir uğraşma ilgilenmeye çalışıyorum, eskisi gibi kitap okumaya başladım. Bu telefonlar mahvetti bizi o kesin. Akıllı telefonum yokken ayda 10-15 kitap bitirdiğim oluyordu. Şimdi yüzüne bakmıyorum ve utanıyorum bundan🥲 Gebelikle ilgili kitaplar aldım ve her gün okuyorum. Yeni bir motivasyon kaynağım var artık. Amma yazdım ha. 😅

Ne kadar tatlış bir konu. 😍 Ben de severek okumuştum bu kitabı. Ve hayatımın ne kadar boş olduğunu düşünerek önce üzülmüş, sonra da anlam katacak şeylerin aslında ne kadar ufak tefek olabileceğini fark etmiştim. Çünkü hep çok büyük, ulvi bir görev, çok farklı ve yaratıcı uğraşlar yapmam gerektiğini zannettim ve bunu aradım. Ama aslında aramayla geçen bu zamanda en temel uğraşları bile alışkanlık haline getirmeden hayatta sürüklenip gittiğimi fark ettim. Artık biraz daha iyi bakmaya çalışıyorum kendimi. Hergün spor yapmaya çalışıyorum, tv ve telefon olmayan bir uğraşma ilgilenmeye çalışıyorum, eskisi gibi kitap okumaya başladım. Bu telefonlar mahvetti bizi o kesin. Akıllı telefonum yokken ayda 10-15 kitap bitirdiğim oluyordu. Şimdi yüzüne bakmıyorum ve utanıyorum bundan🥲 Gebelikle ilgili kitaplar aldım ve her gün okuyorum. Yeni bir motivasyon kaynağım var artık. Amma yazdım ha. 😅
Hoş geldiniz😊 size katılıyorum çok büyük bir şey olması gerekiyormuş gibi oyalanırken hem anı kaçırıyoruz hem de bulamıyoruz bir şey. Oysa yapmaktan keyif aldığımız ufak tefek şeyleri hayatımızda bir rutine dönüştürsek mutluluk kendiliğinden geliverir 🥰🌸🌸 kitapla ilgili güzel konular var forumda bakmak isterseniz belki zaten biliyorsunuzdur Felfecir Kitap Kulübü, Kitap Okuma Günlüğü bu ikisini çok seviyorum 🤗
Bu arada sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun inşallah bebeğinizi tebrik ederim💜

X