İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

Kesinlikle bu konu da emin ol canım hem kendin için hem de herşeyden önemlisi oğlun için en güzel kararı vermişsin.Umarım karşına gerçekten sana ve oğluna değer veren ince hesaplar peşinde olmayan biri denk gelir.
İnşallah canım ama umudum kalmadı gerçek seven kalmamıs bence bu devirde hep menfaat

İnşallah canım ama umudum kalmadı gerçek seven kalmamıs bence bu devirde hep menfaat
Canım benim seni çok iyi anlıyorum ben de boşanalı 8 seneyi geçti bir tane doğru düzgün erkek çıkmadı karşıma.Mesela bana da denk gelenlerin hepsi saplantılı,paranoyak ya da bencil tiplerdi.Zor kurtuluyordum adamlardan.Artık biraz kafa dinlemeye karar verdim hep aynı tarz insanları çektiğim için.Sana da paragöz olanı denk gelmiş.

Canım benim seni çok iyi anlıyorum ben de boşanalı 8 seneyi geçti bir tane doğru düzgün erkek çıkmadı karşıma.Mesela bana da denk gelenlerin hepsi saplantılı,paranoyak ya da bencil tiplerdi.Zor kurtuluyordum adamlardan.Artık biraz kafa dinlemeye karar verdim hep aynı tarz insanları çektiğim için.Sana da paragöz olanı denk gelmiş.
Aynen öyle canım

Canım ben ona benim ev küçük kiraya verelim büyük bi eve geçelim senin oğluna da ayrı oda olsun dedim. Adam ne gerek var senin oğlunun odasına ranza atarız dedi. Zorla büyük eve geçmeye ikna ettim bu sefer de eşya almak istemedi eski eşimin yatak odasını bile kullanmak istedi. Evimde yaşayacak bari eşyaları alsın. Ben nasıl fedakarlık yapmıyorum anlamadım . Adam tek kuruş ödemeden bavulunu alıp gelmek istiyor paylaşımı okuduysan
O zaman en başta bunları yaz ben ilk mesajı okuyarak yazdım. Böyle dediyse haklısın eski eşin yatak odasını kullanmak neyin nesi?

dün tartıştık kendisine dedim evim var eşyalarım var oğluna analık sana kadınlık yapıcam bu şartlarda herkes evlenir benle ne enayi kadınmış derler. e ben niye senle evleneyim ki bekar çocuksuz birini alırım daha iyi dedim delirdi
Bunalrı da söylemeye gerek var mı bilemedim ☺️👀İçinizden düşünseniz daha iyi gibiydi 😛Adamın eşini aramalar felan 🙆‍♀️

Bi bilemedim sizi de konunuzdan bağımsız olarak yani 😑

İlk evlilikte şiddet görünce bunlar güzel geldi ama sonra bana niyeti kötü geldi. Acaba o da benim gibi borçlardan bıktı ilk evliliğinde çocuklarla benle rahat yaşamak mı istiyor dedim kendime ama tüm yükü bana yıkıyor üstelik asla evladımın vebaline girmem o ev onun o evi karıştırmam onun geleceğine yatırım dedim kendisine
Şu yorumu yapıyorsan zaten içine şüphe düşmüş. Adam kina ödemeden rahat yaşama derdinde. Lütfen acele etme. Ben biraz daha zamana bırakmak istiyorum dersin. Zaten sütten ağzın yanmış.

Ayy 😱😱pes vallahi adama bak eve eşya da almayacak eski yatak odanızda mı yatacakmış nasıl yani eski eşinizle olan yatak odasını mı kullanacakmışssınız?

yani benim bildiğim erkek kadını rahat ettirir gerekirse borca girer kirayı öder eşyayı alır.. bu beni seyit onbaşı sandı herhalde her işimikendim yapıyorum dediysem sana oğluna bakarım demedim.
Ayy o kadar da değil yani siz de tamam eviniz var kira ödememek için yeri gelirse oturursunuz yeni evleneceğiniz kişiyle ama karşı taraf da yeri gelir bir şeyleri sırtlanır valiz alıp gelmez.

Kızlar çok kararsızım ve çaresizim. 3 sene önce alkolik eşimden fiziksel psikolojik şiddet gördüğüm evliliğimden ayrıldım. 10 yaşında oğlum var memurum. Eşimle evliyken kredi çekip ev almıştım evi kredisini ben ödüyorum diye oğlumuz benle kalacak diye bize bıraktı kendi arabayı aldı. Aşka küsmüşken kimseye güvenmezken iş yerimde biriyle tanıştım. O da memur. O kadar nazik naif ki arabaya binerken kapımı açar montumu giydirir bi yere giderken. İs yerindeki en nazik insan diyebilirim. Arabaya binerken kapımı bile açar. Herkes imrenerek bakıyor bize. dün Oturduk planlar yapmaya başladık . Evlenince senin evde mi otururuz kiraya mı çıkarız nerde yaşarız falan . Benim evde tek cocuk odası var anlaşamazlar ayrı odaları olsun dedim hak verdi senin evi satma o ev oğlunun hakkı yeni eve kiraya çıkarız dedi. Senin evi kiraya verip o kiradan gelen parayla yeni evin kirasını ödeyelim dedi. Bende o evin kirasını direk oğlumun hesabına atarım ona birikim olur yeni evin kirasını beraber öderiz sonuçta benim evim de olmaya bilirdi kirada oturtabilirdik sıfırdan dedim. kira her sene artar 20 olsa on sen on benden çıkar ikimizi de zorlar senin evden gelen kirayla kiramızı ödemek borca girmemek maaşlarımızla çocuklara birikim yapmak gezmek daha kolay gibi diyor. Ya da evini sat işe yerine yakın 2 cocuk odalı ev al ev sizin eviniz ona bi sözüm yok yine oğluna kalacak. Sende ev bende araba varken neden kiraya cıkalım yeni araba kredisine girelim. Sen evi oğlun için kiraya vereceksen bende arabamı satıp oğluma altın yapmak zorundayım dedi. Tamam hadi evi sattım yeni eve taşındık yeni evin eşyaları nasıl olacak dedim. Ne eksiğin varki evde dedi. Ne demek ne eksiği var eski eşimden kalan eşyaları mı kullanalım dedim. Biraz tartışınca yatak odasını değiştiririz ilerleyen zamanda diğer eşyaları beraber yavaş yavaş değiştiririz dedi. Bende evimi oğluma arabanı oğluna yatırım yapalım. Sıfırdan kiraya cıkıp eşya alalım dedim. İlk evliliğimiz olsa tamam ama çocuğumuz var borçsuz yaşayalım dedi. kafam karıştı . amacım borçsuz yaşamak gezmek çocuklara rahat birikim yapmak dedi. Sen de araba masraflarına karşma dedi bakımını falan ben yaptırırım dedi. Evin masrafları tabi ki ortak olacak dedi. Asla gocunmam evlilik paylaşmaktır tabi ama arabayı ben karşılarım. Barınmayı sen karşılıyorsun demesi ödemeleri bölmesi bana biraz saçma geldi kafam karıştı sizce art niyetli bi düşünce mi . Bir de bana evi karıştırma oğlumun dedim diye sen kendine değil oğluna öncelik verirsen mutlu olamazsın sen oğluna öncelik veriyorsun dedi. Evet tabi ki oğlum öncelik dedim peki sana oğlunla mutluluklar dedi bana . Kısaca kızlar sende ev bende araba var. Senin evde oturalım eşyaları kullanalım ilerde değiştirelim dedi ama ben ısrar etmesem yatak odası değiştirme fikri bile yoktu. Anne evinde bıkmış beni ev arkadaşı gibi kullanmak istiyor resmen. Bi yandan soğudum bi yandan hala bende borçsuz yaşamak istiyorum evimde otururuz ondan da araba olur diyorum aka hem evimi kullanıp hem masrafları ortak etmesi bide eşya borcuna girmek istememesi beni çok rahatsız etti. Simdi de ben istemiyorum artık deyince hiç eşya almam demedim yavaş yavaş alırız demeye başladı ama güvenemiyorum nolur bana akıl verin içimdeki acaba beni bitirdi
Zor bi yol ayrımındasın gerçekten kendine biraz zaman tanı bu adamı seviyor musun çcuklarınız iyi anlaşıyor mu? Maddiyatı bi yana bıraktığında geride kalan şeylerde aranız nasıl... nasıl olsa bi çocuğun var evlenmek için acele etmen bi konu yok. Bekle biraz önce mantıksal açıdan iyi anlaşıyor musunuz sonra ona karşı aşk var mı beğeniyor musun bunlara bak. Sonrasında yoluna girer herşey. Bir de onun arabasını sen kullanıcak mısın. Kendine bir araba almayı istemiyor musun ben birikim yapıp araba almak istiyorum nasıl olsa evim var de paranı bağlayacağın bir şey olursa en azından maaşından kalanlarda gözü olmaz sen de kendin için bişeh yapar ve daha huzurlu olursun. Böylece ev kirasını hatta daha fazlasını bi kenara atmış olursun

X