İkinci evliliklerde eski eş sorunsalı :( fikir almaya ihtiyacım var ..

Ayrıca çocuklara da bunu yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Çocuğumun okulunda bir gün aile albümleri istendi. Annesi babası boşanmış olan bir arkadaşı var. Annesi anneanne dede ve kendisiyle olan fotoğrafları göndermek istemiş. Beş yaşındaki çocuk dahi hayır benim ailem babam ve sensin anne üçümüzün fotoğrafını götüreceğim okula demiş. Çocuklar için de bu durum çok önemli. Ve asla çocuğuma o yarım kalmışlık hissini kimse içim yaşatılmasına da müsaade etmem ben .

Bu kadar geçmiş takıntısı olanlar da evlenmiş boşanmış arada çocuk olan insanları tercih etmeyecekler.
Ben bu kısmına katılıyorum şahsen ben evlenmeden önce evlenmiş biriyle istemezdim çünkü eminim takılırım .
Şimdi konu sahibi de eşi de ikinci evlilikleri çocuk olan bir evlilikte geçmişi bir kenara atmak mümkün değil madem öyle evlenmemesi lazım

Kötü bir bitiş olmuş, çok seviyormuş eşini vaktinde , bunları biliyor olmak beni düşündürüyor. Evet belki takıntı olarak görünüyor olabilir ancak kızına saklıyor madem bir yerde şifreli olarak saklaması daha doğru olmaz mıydı, iki tıkla bütün fotoğraflar önümüzde, bilmiyorum , çok mu abartıyorum, teşekkürler ilginiz için..🌸
Şifreli saklasa bu seferde niye gizliyor derdiniz. Çocuğun annesi, niye silsin fotoğrafları, çocuk belki görmek isteyebilir annesiyle babasının fotoğraflarını. Tamam annesinde de belki vardır o fotoğraflar ama bize göre sadece “sil” tuşuna basınca siliniyor fotoğraf, ama ya çocuğa göre silmek farklı anlama gelirse? Kız çocuğu babaya daha düşkün olur, babası zaten sizinle yaşıyor bırakın kalsın fotoğraflar. Kendinize bu kadar güvensiz olmayın.

Yaşı biraz daha büyüsün bütün fotoğrafları kızına verir kendinde durmaz siler. Babası siz ve çocuğunuzun fotoğrafları her yerdeyken annesinin fotoğraflarının silinmesini sorun yapabilir çocuk. Size gelip sorsa niye annemle babamın fotoğraflarını silmek istiyorsun diye ne cevap verirdiniz?

Eşini vaktinde çok seviyor olduğunu önceden biliyormuşsunuz, bile isteye evlenmişsiniz. Sizi sevmediğini eski eşine hala bağlı olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Kız annesiyle, iletişimi amca sağlıyor, benimle ilgili bi durum değil , 7 yıldır böyle devam ediyormuş. Sorunlu bi bitiş olmuş. Fotografları silmesini istemenin doğru olmadığını biliyorum. En azından daha saklı bi yerde korunabilir , ilerde kızına vermek için. En azından hayatında ki insana saygı için bu gerekmez mi sizce ?
Kızı da hayatındaki insan, sadece siz değilsiniz. Siz de çocuğa saygısızlık yapıyorsunuz. Yetişkin olsa alsın fotoğrafları ne yaparsa yapsın ama karşınızdaki bir çocuk. Hatta eşinizle kan bağı olan bir çocuk. Her zaman eşinizin yanında yöresinde olacak olan bir çocuk, tıpkı sizin kendi çocuğunuz gibi.

Çocuğu olan adamla evlenmenin bir bedeli var malesef. Siz isteyince olamayacak şeyler var. Sanki boy boy bastırıp evin her tarafına asılmış resimler. Babasının evinde, kardeşi de olsa başka bir çocuk var babasına baba diyen. Her gün babasıyla görüşemiyor zaten çocuğun bir yanı eksik bir de siz çıkmayın ortaya silinecek o resimler diye.
Benim için çocuğun ruh hali psikolojisi her zaman yetişkinlerden önemlidir. Benim de kız çocuklarım var ve ileride bir gün ayrılırsak kimse giremez baba kız arasına. Sil demişsiniz silmemiş babası, bu konuda baskı yapmamanızı öneririm. Ben eski eşimi unutamıyorum ondan saklıyorum resimleri demediğine göre konuyu açmayın bence. Ha öyle bir şey hissediyorsanız yapacağınız şey ayrılmak, çocukla uğraşmak değil.

Bi usb ye aktarıp kızına vermesini söyledim. Küçük değil 8 yaşında ve sorumluluk bilinci olan bi çocuk. Annesine verip kızı için o saklayabilirdi. Onu da geçtim, daha ulaşılmaz bir yerd3 olabilirdi.. Bi yanlış kaÇ doğruyu silmeli ?
Çocuklar boşanılsa bile anne babalarını mutlu hatırlamak ister. Niye çocuk açısından düşünmüyorsunuz? 8 yaşında çocuk nasıl küçük değil ve sorumluluk sahibi olabiliyor? Benimkiler hala peluş oyuncaklara sarılırdı uyurken. Sizle aynı mı düşünsün çocuk?
Bende de iki tane var kız çocuk. Biraz hoşgörülü bakın siz de annesiniz. Çocuk zaten yanınızda değil, eve gelirken babasının yanında sizi ve sizin çocuğunuzu görüyor, ayda kaç gün görebiliyor babasını?

Annesinin fotoğrafı onu mutlu ve güvende hissettirebilir. Önce beyzadenin bilgisayarını kurcaladım, sonra da ben de kullanıyorum o bilgisayarı işim oluyor dediniz. Çocuklu insanla evlenmek olgunluk ve sabır ister. Ben silmezdim fotoğrafları çünkü kızımın da söz hakkı var derdim. 14-15 yaşına gelince al kızım bu fotoğrafları ben senin için yeterince sakladım ama artık bende değil sende kalmalılar derdim.

Bende de aynisi oldu çatida eski sandigin içinde evlilik resimleri duruyordu mutlu genç pozlari ve çatiya bir tek eşim kendisi çikiyordu orda pitbul köpeğimiz var fotoğraf olarak oldugu için hepsini yirtdim atdim gözyaşları içinde dahada kötüsü eşşimin kizi geldigginde eşimin askerlik hatira defterinin içine annesi in resimlerini koymuş gizlice benim salondaki çekmecede eşime sorduğumda annem kpymuşdur kizim yapmaz diyor kizi 20 yaşinda.
Ne kadar ayıp ya. Kaç yaşına gelmişsin ve kocanın gençlik fotoğraflarını yırtacak kadar çocukça bir hareket yapıyorsun. Yazık, adama acıdım gerçekten. Senin ne haddine ya adamın gençlik resimlerini yırtıp geçmişini yok ediyorsun? Bu insanlar bu yaşa nasıl geliyorlar bu kafayla?

Eşini unutamadı ve onu hala seviyorsa niye ayrıldı? Ayrılmış bitmiş yani. O fotografları kızı için saklıyorsa silmesin de bir harici belleğe alsın koysun kenara.

Hiç kimse eşini bir başka kadina yan yana görmek istemez söz konusu çocuk olsa bile acitir igneler sakin olmaya çaliş sanda bütün mantigini kullansanda olmaz. O yuzden eşinizle konuşun resimleri album yapsin ve kizina versin. Kizin annesi bilir napacagini o albumu. Yada hafiza karina gecirsin hafiza kartini saklasin herggün kullandigi bilgisayarda kızının resmi olabilir ama annesiz olsun lütfen
Çocuklar boşanılsa bile anne babalarını mutlu hatırlamak ister. Niye çocuk açısından düşünmüyorsunuz? 8 yaşında çocuk nasıl küçük değil ve sorumluluk sahibi olabiliyor? Benimkiler hala peluş oyuncaklara sarılırdı uyurken. Sizle aynı mı düşünsün çocuk?
Bende de iki tane var kız çocuk. Biraz hoşgörülü bakın siz de annesiniz. Çocuk zaten yanınızda değil, eve gelirken babasının yanında sizi ve sizin çocuğunuzu görüyor, ayda kaç gün görebiliyor babasını?

Annesinin fotoğrafı onu mutlu ve güvende hissettirebilir. Önce beyzadenin bilgisayarını kurcaladım, sonra da ben de kullanıyorum o bilgisayarı işim oluyor dediniz. Çocuklu insanla evlenmek olgunluk ve sabır ister. Ben silmezdim fotoğrafları çünkü kızımın da söz hakkı var derdim. 14-15 yaşına gelince al kızım bu fotoğrafları ben senin için yeterince sakladım ama artık bende değil sende kalmalılar derdim.
Biraz abartmışsınız sankı kızı için fotoğraf annesi saklayabilir, evlenmişsin başka kadınla gözüme sokuyorsun eski eşini hiç gerek yok saçmalık bence eski eşini unutamamış saklıyor.

Annemin dayisi derdi ikinci evlilikte asla 2 kisi olamiyorsun. Mutfakta salonda yatakta aslinda hep 4 kisisin ve cocuklar. Bunu boyle kabullenmek zorundayiz cunku bizim bizden once bir hayatimiz daha vardi demisti rahmetli. Simdi sizin konunuzu okurken o geldi aklima, o yasinda tecrube etmis biri olarak onceki hayatina esine cocuguna saygi duymak zorundayim o da oyle demisti.
Aslinda fotonun yakinda olmasi kolayda olmasi degil de esinizin sizden onceki hayatinin var olmasi bunun delilleri yoruyor sizi. Dusunun ve kabullenin saygi duymayi deneyin eminin takmamaya baslicaksiniz

Kızlar selam herkese ; böyle bir konunun elle tutulur nasıl bir yanı var cozemedigimden yazıyorum sizlere. Kendi halime çıkamadım işin içinden :KK43: .. 26 yaşındayım , dünyalar tatlısı bi oğlana sahip bi anneyim. İkinci evliliğim , daha çok taze 4 ay oldu , en güzel zamanlarımız olması gereken dönemlerdeyiz. Aramızda 11 yaş gibi bi ffark var , şimdiye kadar bu yaş farkının dezavantajiyla karsilasmadığımızı düşünürdüm. Geçtiğimiz günler de meRakıma yenilip beyzademizin bilgisayarını kurcalayana kadar. 7 yıl önce ayrılmış eşinden, 7 yıl önce bitmiş bir evlilik. Ancak bilgisayarında yıllar öncesine ait bi dünya fotoğraf , video. Kocamın eski eşiyle mutlu pozları.. aklimdan çıkmıyor.. fotoğrafların oluşu değil , böyle kolay ulaşılabilir bir yerde olması beni çıldırtan. Sordum , neden saklıyorsun hala dedim. Yalnızca kızım için, dedi. 8 yaşında bi prensesimiz var , sevdiğim adamın can parçası, benim de canim. Elbette evlatlarımız için bir çok şeyden fedakarlık edebiliyoruz . Ancak böyle bir durum çok saygısızca. Defalarca kez tartışmasını yaptım , silmesini istedim. Yok , hala duruyor. Ben n3 düşüneceğimi şaşırdım. Sevgisinden şüphem yok ancak böyle bir durumla ben baş edemiyorum , fikirlerinize ihtiyacım var .. şimdiden teşekkürler.
Aman dursa ne olacak o anılar yaşandı sonuçta.
Ve cidden kızı var açıklamasını ben abes bulmadım.
7 yıllık evliyim eşimle 11 yıldır da beraberiz eski bilgisayarımı bulduk çökmüş bide eşim mühendis sağolsun hemen kurtardı tüm verileri bi açtık bir önce ki ilişkimin foto arşivi ben bile unutmuşum binlerce foto ama bide ne güzel arşivlemişim tarih tarih🤣🤣 o dönem profesyonel fotoğraf makinesi kullanıyordum her yerden bolca foto ile dönerdim eve vs tabi telefonlar böyle değil koca makina taşıyorum yanımda 😂😂😂
Eşim kalktı canım arşiv büyük sen ayıklarsın ben müsade edeyim dedi bende exin olduklarını sildim kendi, arkadaş vs fotoları bıraktım sadece tabi hepsine baktım bi tebessüm etmedim değil netice de hepsi bana ait anı ama duygusu yok ayrı 😊
Bence dert edilecek bir durum değil bitmişki boşanmışlar.
Eşimin daha önce bir evliliği olsa böyle bir durumla karşılaşsam sorgulamazdım bile biten bitmiştir. Şimdi bir kızım var ve boşansam bende eşimle olan fotoları kızım için saklardım kesinlikle hele aile fotolarıysa 🤷‍♀️

Kızlar selam herkese ; böyle bir konunun elle tutulur nasıl bir yanı var cozemedigimden yazıyorum sizlere. Kendi halime çıkamadım işin içinden :KK43: .. 26 yaşındayım , dünyalar tatlısı bi oğlana sahip bi anneyim. İkinci evliliğim , daha çok taze 4 ay oldu , en güzel zamanlarımız olması gereken dönemlerdeyiz. Aramızda 11 yaş gibi bi ffark var , şimdiye kadar bu yaş farkının dezavantajiyla karsilasmadığımızı düşünürdüm. Geçtiğimiz günler de meRakıma yenilip beyzademizin bilgisayarını kurcalayana kadar. 7 yıl önce ayrılmış eşinden, 7 yıl önce bitmiş bir evlilik. Ancak bilgisayarında yıllar öncesine ait bi dünya fotoğraf , video. Kocamın eski eşiyle mutlu pozları.. aklimdan çıkmıyor.. fotoğrafların oluşu değil , böyle kolay ulaşılabilir bir yerde olması beni çıldırtan. Sordum , neden saklıyorsun hala dedim. Yalnızca kızım için, dedi. 8 yaşında bi prensesimiz var , sevdiğim adamın can parçası, benim de canim. Elbette evlatlarımız için bir çok şeyden fedakarlık edebiliyoruz . Ancak böyle bir durum çok saygısızca. Defalarca kez tartışmasını yaptım , silmesini istedim. Yok , hala duruyor. Ben n3 düşüneceğimi şaşırdım. Sevgisinden şüphem yok ancak böyle bir durumla ben baş edemiyorum , fikirlerinize ihtiyacım var .. şimdiden teşekkürler.
Bunu normal karşılamayan bi benim herhalde :KK70: '' Kızım için '' diye verdiği cevap saçma ki neden kızı için onu anlamıyorum sonuçta ayrılmışlar ve kızı babasına gidip '' baba neden annemle hiç fotonuz yok '' mu diyecek kızının bunu dert edeceğini pek sanmıyorum. Yani fotoğraf bu silip kurtulması daha mantıklı bana göre. Ha kızı için bi araya gelir kızı için okuluna beraber giderler onu anlarım bak ama fotoğrafa kızım için demekte ne bileyim :KK70: Benimde hoşuma gitmezdi.

Hortlatilmis konu bunu hatırladım. Etiketlerde aldatma falan yazmış o zaman görmedim mi nedir ne saçma bir kisilikmis evlerden ırak. Allah eşine ve kızına sabır versin ne diyeyim😁

Bunu normal karşılamayan bi benim herhalde :KK70: '' Kızım için '' diye verdiği cevap saçma ki neden kızı için onu anlamıyorum sonuçta ayrılmışlar ve kızı babasına gidip '' baba neden annemle hiç fotonuz yok '' mu diyecek kızının bunu dert edeceğini pek sanmıyorum. Yani fotoğraf bu silip kurtulması daha mantıklı bana göre. Ha kızı için bi araya gelir kızı için okuluna beraber giderler onu anlarım bak ama fotoğrafa kızım için demekte ne bileyim :KK70: Benimde hoşuma gitmezdi.
Çocuğun anne ve babası ile fotosunu görmesi görmek istemesi çok doğal degil mi? O çocuğun bir hayatı yok mu? Ne saçma şeylere takilıyorsunuz. Ayrıca guldugunuz şey de saçma yani adam eski eşini sevdiği için sakliyordur imasi mi veriyorsunuz?

Sevgiliyken insanin geçmişini irdelemiyoruz evliyken de düşünme gecmis degismiyor.farz et adam unutmadı hala seviyor ne yapabilirsin. Kimin kimi düşündüğünü kim bilir .o yuzden Bosver

Sevgiliyken insanin geçmişini irdelemiyoruz evliyken de düşünme gecmis degismiyor.farz et adam unutmadı hala seviyor ne yapabilirsin. Kimin kimi düşündüğünü kim bilir .o yuzden Bosver
Sevgiliyken fotolarını görseniz gerçekten tepki göstermez miydiniz? Geçmiş irdelemek değil ki bu sizin sevgiliniz eski sevgilisi ile fotolarını bilgisayarda durduruyor ve siz bir şey demiyorsanız o zaman yorumunuzda haklısınız.

Ayol adamın 2. Evliliği imiş bu geçmişini silip atacak değil ya. Tamamen mutsuz olduğu bir evlilik olsa sizinle sağlıklı ilişki kuramazdı zaten. Mutsuz olduğu kadar mutlu da olmuştur eskiden ama yetmemişki ayrılmış. E ayrılmış 7 yıl olmuş tekrar barışmamış sizinle evlenmiş. Siz de biraz daha huzursuz ederseniz sizin de mutlu olduğunuz kadar mutsuz anlarınız olacak ve katlanamadığına karar verdiğinde bb diyecek. Mutluluğunuza gölge düşürmeyin, kafanızda kurmayın, ana odaklanın, geçmişi boşverin

Niye herkes “bilmem ne sorunsalı” diye başlık açıyor ki sorunu, problemi demek zor mu? Sorunsal diyince cool mu olunuyor…

Bahsi geçen fotoğraflar başbaşa 2 kişilik ise silmesi gerekirdi, ama çocuğun da olduğu fotoğraflar ise saklanabilir hatıra olsun diye ama 2. ciye evlenen kişiler bu konuda en başından karşısındakini de düşünerek eskiye dair şeyleri ortada bırakmamalı ve fotoğraf mesaj vs eski ilişkiye dair ne varsa silip atmalı diye düşünüyorum.
Aile fotoğrafı tarzı şeyler kalabilir ama onları da ortalıkta bırakmamak lazım çocuk için anısı olsun diye düşünülüyor ise ona özel bir albüm yapılır içine konur o da çocukta durur.

X