İkinci evliliklerde eski eş sorunsalı :( fikir almaya ihtiyacım var ..

hermionepotter

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
1.621
4.022
Bu benim kabul edebileceğim bir şey değil açıkçası.
Saklamak isteyen bir belleğe atıp kaldırsın öyle saklasın bana hiç göstermeden.
Eşim, bilgisayarında eski eşiyle olan fotoğraflarını ne sebeple olursa olsun saklayamaz.
Ben o kadar medeni değilim.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-12-2021

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 146 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin boyun dibi bölgesinde, göğüs kemiğine doğru, kasık ve üretra (idrar yolu, vücuttaki idrarın dışarı atıldığı tüp) yakınlarında ısı üreten kahverengi yağlar oluşmaya başlar. Kahverengi yağların koruyucu özelliği vardır. Bebeği soğuk ortamlarda sıcak tutar. Kahverengi yağlar yenidoğan bebeklerde olurlar. Yetişkinlerde sadece izleri kalır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm oldu. Ağırlığı ise yaklaşık 300 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
14.601
20.584
Kötü bir bitiş olmuş, çok seviyormuş eşini vaktinde , bunları biliyor olmak beni düşündürüyor. Evet belki takıntı olarak görünüyor olabilir ancak kızına saklıyor madem bir yerde şifreli olarak saklaması daha doğru olmaz mıydı, iki tıkla bütün fotoğraflar önümüzde, bilmiyorum , çok mu abartıyorum, teşekkürler ilginiz için..🌸
Saklasa daha tuhaf olurdu bence.
Demek ki gizleme ihtiyacı duymamış,onun nazarında saklanacak birşey değil ki orda ulaşılabilecek şekilde duruyor. Ki zaten adamın geçmişi bu,an başından bildiğiniz birşey.
Öküz altında buzağı aramak sizinkisi. Çocuk olmasa ilgisi olmamalı derdim ama arada çocuklari var,bağları asla kopmayacak.
Sorun edilecek birşey göremiyorum.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1089 gün geçti.

sandriyon

6.takim 🌼🌼🌼🌼
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2012
5.076
7.792
Emin olun ayrılan hiç kimse güle oynaya ayrılmıyor.

Foto saklamak son derece doğal.

Ayrılan iki kişi düşman değildir. Ortak çocuk varsa fotolar onlar için saklanır.

Siz ayrılmış olabilirsiniz ama çocuğunuzun hayatından dünyasından baba figürünü silemezsiniz . Aynı şey babası için de geçerli
Ben kendimi ifade edemiyorum sanirim
Dusuncenize saygi duyuyorum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 379 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :78.3 Kg. Şimdiki Kilom :64 Kg.

Designer08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2018
502
611
33
Kızlar selam herkese ; böyle bir konunun elle tutulur nasıl bir yanı var cozemedigimden yazıyorum sizlere. Kendi halime çıkamadım işin içinden :KK43: .. 26 yaşındayım , dünyalar tatlısı bi oğlana sahip bi anneyim. İkinci evliliğim , daha çok taze 4 ay oldu , en güzel zamanlarımız olması gereken dönemlerdeyiz. Aramızda 11 yaş gibi bi ffark var , şimdiye kadar bu yaş farkının dezavantajiyla karsilasmadığımızı düşünürdüm. Geçtiğimiz günler de meRakıma yenilip beyzademizin bilgisayarını kurcalayana kadar. 7 yıl önce ayrılmış eşinden, 7 yıl önce bitmiş bir evlilik. Ancak bilgisayarında yıllar öncesine ait bi dünya fotoğraf , video. Kocamın eski eşiyle mutlu pozları.. aklimdan çıkmıyor.. fotoğrafların oluşu değil , böyle kolay ulaşılabilir bir yerde olması beni çıldırtan. Sordum , neden saklıyorsun hala dedim. Yalnızca kızım için, dedi. 8 yaşında bi prensesimiz var , sevdiğim adamın can parçası, benim de canim. Elbette evlatlarımız için bir çok şeyden fedakarlık edebiliyoruz . Ancak böyle bir durum çok saygısızca. Defalarca kez tartışmasını yaptım , silmesini istedim. Yok , hala duruyor. Ben n3 düşüneceğimi şaşırdım. Sevgisinden şüphem yok ancak böyle bir durumla ben baş edemiyorum , fikirlerinize ihtiyacım var .. şimdiden teşekkürler.
Ay yok artık. Bende boşanıyorum. Asla eşimle fotoğraflarimi silmeyi düşünmüyorum. Sosyal medyadan kaldırdim. Ama bilgisayarım da duracaklar. Kızımın hakkı. Onun da ebeveynleri evli diğer cocuklar gibi annesi ile babasının geçmişini bilmeye görmeye hakkı var.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 807 gün geçti.

sandriyon

6.takim 🌼🌼🌼🌼
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2012
5.076
7.792
Bu benim kabul edebileceğim bir şey değil açıkçası.
Saklamak isteyen bir belleğe atıp kaldırsın öyle saklasın bana hiç göstermeden.
Eşim, bilgisayarında eski eşiyle olan fotoğraflarını ne sebeple olursa olsun saklayamaz.
Ben o kadar medeni değilim.
Bide ben medeni olamadim bu konuda
Kendim icinde esim icinde boyle bisey soz konusu olamaz
Bunun neresi medeniyetse artik

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 379 gün geçti.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :78.3 Kg. Şimdiki Kilom :64 Kg.

Minaredenatbeni

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
2.140
5.113
35
Silmesini isTemek belki hoş olmaya bilir ancak yeni bir hayata başlamışken geçmişin rafa kaldırılması gerekmez mi ? Yalnızca fotoğraf da değil aslen mevzu , evlilik cuzdanindsn kızının ultrason hatirlarina kadar geçti elime ve daha nicesi. En azından toparlanilabilirdi , bilmiyorum.
Kızının ultrason görüntülerini saklayan bir adama ancak derin bir saygı duyarım.ne kadar naif ne kadar sevgi dolu bir adam Maşaallah. Allah önce evladına sonra size bağışlasın.
Fotoğrafları ve diğer bazı anıları saklaması eşine saygısızlık diyorsunuzda bence adam evladına saygısından bunu yapıyor.durumun sizinle hiçbir ilgisi yok.olumlu yada olumsuz birşeyler hissedebilirsiniz ama bunu dile getirmeye hakkınız yok.
Benim evli olduğum adamla bir evladım var, aşk bebesi kendileri teyzesi:) ama bana sorsalar evladına mı saygı duymada öncelik verirsin eşine mi diye evladıma derim,illa birini kıracaksam da evladımı değil eşimi kırmayı tercih ederim.eşimin de aynı zihniyette olmasını isterim ki öyle....bence müdahale etme hakkınız olmayan bir alana girmişsiniz

Cikolataparcacigi

Kalbimi söktün yerinden sonra dedin ‘ölme’
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
1.380
1.589
Eşiyle kendinin fotoları kızıyla ne alaka. Bi de kız o fotolardaki mutluluğun bittiğini bilecek zaten. Saçmalık. Bende olsam rahatsız olurdum

Hiçbir erkek de böyle bir şeyi kabul etmez neden kadın kabul etmek zorunda olsun

MiraPham

Bşl. Kg: 93,1 kg. Guncel kg: 62 hedef:55💪🏃‍♀️🌹
Pro Üye
22 Ocak 2013
16.418
66.714
**** sorunsal kelimesine de gıcık olmaya başladım burası yüzünden :KK48::KK48:

(konu sahibi sizinle alakalı bir durum değil,bilen üyeler anlayacaklar ne demek istediğimi :) )
Sorunsal diye bir kelime mi var?:KK47:

yolcu90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2020
1.212
2.030
Ben hak veriyorum size
Başka bir yerde ssaklasın heran elinin altındaki bilgisayarda değil
Bı de severek ayrılmış deyince yani kıskanırdım tabi kırmadan hassasiyetini ifade ederdim

Elaemi

Sağlık olsun
Kayıtlı Üye
24 Mart 2009
2.826
3.587
İnsanları gecmisleriyle kabul etmek lazım benim fikrim o resimler silinde de yaşanmış değişmez ayrıca oda bir hatıra bir anı onun hayatına olan birşey yok saymak resmen hayatının o dönemini çöpe atmak gibi bir şey.o fotorafta sadece eski eşi yok eşiniz de var eşinizin gençliği mutluluğu heyecanı sonuçta onun bunu hatırlamak istemesi normal geldi.ben mi çok geniş düşünüyorum bilmiyorum.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :78 Kg. Şimdiki Kilom :78 Kg.

345ucgeni

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2021
217
209
21
Aklıma Sadakatsiz'de Volkan'ın sürekli Asya'nın evine "Oğlu için" gitmesi geldi😂 bunun kızıyla ne alakası var ki fotoğrafta birlikte görse ne olacak sonuçta ayrılmış insanlar saçma geldi ben de olsam rahatsız olurdum en azından tek bir fotoğraf koysun kızına da onu gosterir

Astoria

for whom the bell tolls... time marches on.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
16.808
53.323
29
Kötü bir bitiş olmuş, çok seviyormuş eşini vaktinde , bunları biliyor olmak beni düşündürüyor. Evet belki takıntı olarak görünüyor olabilir ancak kızına saklıyor madem bir yerde şifreli olarak saklaması daha doğru olmaz mıydı, iki tıkla bütün fotoğraflar önümüzde, bilmiyorum , çok mu abartıyorum, teşekkürler ilginiz için..🌸

Evet abartıyorsunuz. Benim babam boşanıp yeniden evlense sırf ikinci eşi rahatsız oluyor diye annemin fotoğraflarını silmesinden hoşlanmazdım. Her çocuğun annesini ve babasını mutlu olarak hatırlamaya hakkı var, boşansalar bile. Kavga gürültü hatırlasalar daha mı iyi? Fotoğrafları silmekle ya da görmemekle adamın hafızasından eski eşini silemezsiniz, ortadan kaldıramazsınız. Eş değiller ama çocuğunun annesi ve çocuk annesiyle babasını güzel hatırlasın diye fotoğrafları tutmuş. Asıl farklı düşüncesi olsa göz önünde tutmaz. Gayet düşünceli biri bence eşiniz. İlk eşine saygı duyan adam size de duyar.

Size de bu kadar abartmamanızı ve eşinizin geçmişiyle barışarak geleceğe odaklanmanızı öneririm.