İkizlerle Yeni Hayat

Ben park yatak almıştım hala da kullanıyorum 2,5 yaşındalar ikizlerim. Ayakta sallamadım hiç, ama yataklarını sallamıştım .hayırlı olsun doğumunuz, Allah bağışlasın
İkizleriniz sizin odanızda mı kalıyorlar? Bu konuda doktorunuzun bir tavsiyesi olmuşmuydu acaba? Birde ikizlerinize tek başına mı bakıyorsunuz?

İkizleriniz sizin odanızda mı kalıyorlar? Bu konuda doktorunuzun bir tavsiyesi olmuşmuydu acaba? Birde ikizlerinize tek başına mı bakıyorsunuz?
Gule gule buyut canim bebislerini umarum kisa surede cikarlar.solunum sorunu yuzunden mi girdiler acaba dusuk kilodan dolayi mi?birde sutunu sagip goturuyorsun sanirim ne zaman emzirmene izin verecekler bellumi cunku yogunakima anneyi alip emzirtiyolarmis.

canım kafalarını çarpsalar da kenarlıklar satılıyorya süngerden. hatta ikeada da var.

Yatak kunusunda daha karar veremedim ben yatak odasında kalsınlar istiyorum ama odam küçük bir tane daha kızım var ve 3 çocuğu bir odaya sığdırmak lazim çok isim var

Solunum ve kilodan ötürü girdiler. Doktorlarım ciğer geliştirici vurulmamı istememişlerdi. Suyum geldiğinde vuruldum ama tabi fayda etmedi. Emzirme konusunda bir şey demediler. Ama emme refleksleri zayıf olduğundan bekliyorlar sanırım. Daha yeni yeni süte alıştılar.

Hemen toparlanirlar insallah.İlk sutunu sagacaginda ozellikle birsey yaptinuz mi?ilk agiz dedigimiz(kolastrum) sutunu ikisininde almasi icin yani?

Doktorumuza bu konuyu sormadım kendi tercihim bu yöndeydi, 1 yaşından beri kendi odalarında uyuyorlar zaten şimdi de 2,5 yaşındalar kendi yataklarında kendi kendilerine uyuyorlar evet doğdukları günden itibaren tek başıma baktım akşamları eşim yardım etti, 6 aydır da yarım gün kreşe gidiyorlar hafta içi.

tek başınıza nasıl baktınız biraz anlatabilir misiniz? ben de tek bakmayı düşünüyorum ve istiyorum da. bana da moral ve akıl olur en azından...

tek başınıza nasıl baktınız biraz anlatabilir misiniz? ben de tek bakmayı düşünüyorum ve istiyorum da. bana da moral ve akıl olur en azından...
İlk 10 gün eşim işe gitmedi benim de sezaryen ağrılarım geçti o sürede 10 günden sonra gündüzleri tek başımaydım, ben emziremedim ilk 2 ay memeyi reddettiler ikisi de ben de sağıp verdim daha sonra güç bela memeye alıştırdım, sağarken 3 saatte bir sağıyordum sağma işini onlar uyurken yapıyordum kalktıkları zaman hazır olsun diye bu şekilde bir rutin oluşturdum arada formül süt de veriyordum doymadıkları zaman. İkisinin aynı anda ağladıklarında da ya ikisini kucağıma alıyordum ya da bir elimde bir biberon diğer elimde diğer biberon anakucaklarında besliyordum, eğer küvözde kalmasalardı belki memeye alışmaları daha kolay olurdu emzirmek büyük rahatlık, sağma yapmanın işi çok, sağ, depola, vereceğini ısıt, biberonları yıka, sterilizatöre koy çıkart çok zamanımı almıştı inşallah bebekleriniz memeden içmek ister
. Bir şekilde büyüyorlar bana 2,5 sene geçmesine rağmen dün gibi geliyor ilk günler zaman çabuk geçiyor büyüyorlar hele birbirlerini keşfetmeye başladıktan sonra asıl keyfi çıkıyor

Ne guzEl anlatmissin. İnşallah bize de çabuk geçti diyecek şekilde rahat geçiririz bende yanlız bakacağım zaten yanımda biri olsda nereye kadar olacak ki yanlız idare etmeye alışmak lazim sadece 1 tane daha kızım var ve okula baslicak tek düşüncem onu ihmal edermiyim Allah hepimize kolayliklarindan versin yardımcımız olsun

Benim kızlarımda küvezde olduğu için bende henüz emziremedim. Süt götürüyoruz. Bebeklerini ne kadar emzirebilmiştin? Hangi marka formül süt kullanmıştın?

ne güzel anlatmışsınız çok teşekkürler. peki onlar uyurken siz de uyuyabiliyor muydunuz uyku probleminizi nasıl çözdünüz?
inşallah biz de ilk ayları kolayca atlatırız. sonrasında daha kolay gibi...

Rica ederim, onlar uyurken sağma işim bittiyse uyanana kadar uyuyordum ben de, ilk zamanlar 2 saatte bir beslemek gerektiği için gece uykularımız verimsizdi tabii benim de eşimin de.uykusuzluk oluyor tabii tek bebek olsa da böyle olacaktı ama 2 aydan sonra düzene giriyor herşey gerçekten Allah bir şekilde kolaylık veriyor
Benim kızlarımda küvezde olduğu için bende henüz emziremedim. Süt götürüyoruz. Bebeklerini ne kadar emzirebilmiştin? Hangi marka formül süt kullanmıştın?

Memeyi 17 aylıkken kestim kendi isteğimle belki erkendi ama ek gıda konusunda sorun yaşıyorduk o yüzden kestim 2 yaşına kadar da formül süt verdim belli bir miktarı geçmemek kaydıyla. İlk yenidoğan zamanlarında hastaneden çıkarken doktor bize prematil diye bir formül süt vermişti onu kullanmıştık çok da uzun sürmedi zaten anne sütü içtiler çok ekstrem durumlarda kullandık 17 aylıktan 2 yaşına kadar da sma kullandım.

İnanın öyle olacak zmaan ne çabuk geçiyor diyor insan zaten evde çok tempolu bir bakım süreci olduğundan zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor tabii ki zor ama Allah kolaylık veriyor,

İnanın öyle olacak zmaan ne çabuk geçiyor diyor insan zaten evde çok tempolu bir bakım süreci olduğundan zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor tabii ki zor ama Allah kolaylık veriyor,

Masallah ne guzel kendin bakabilmissin.insallah bizde basaririz.cok garip herseyi hazirlamama ragmen zqman yaklastikca sanki birseyleri unutmusum gibi geliyor tedirginlik vsr

Ya çok tatlısınız :)biran anlattığın şeyler gözümun önüne geldi ..:)ikizler çok ayrı bişiy ya ,şanslısının vesselam

Ya çok tatlısınız :)biran anlattığın şeyler gözümun önüne geldi ..:)ikizler çok ayrı bişiy ya ,şanslısının vesselam
Büyüdükçe şeker oluyorlar iyice bazen çıldırma noktasına gelsem de :) benimkiler birbirlerinin burunlarını siliyorlar :) giyinmeye yardımcı oluyorlar birbirlerine, sofra kuruyorlar, bi bakıyorum kavgaya tutuşmuşlar ayırıyorum ikisini de uyarıyorum 5 dakika sonra birbilerine sarılmış öperken buluyorum sanki az önce birşeyleri paylaşamayan kendileri değildi :) ikizlerin arasında ilginç bir iletişim oluyor normal kardeşlere göre galiba. Şimdi de yanımda ozan atışması gibi atışıyorlar karşılıklı :) çok komikler :)

Topik çok güzel olmuş :) bizde2 hafta sonra 4 olacagiz cinsiyetlerini daha ogrenemedik ins.iki hafta sonra ogreniriz benimkiler tek yumurta ikizi hamileligim simdilik guzel geciyor hic kusmadim masallahh :) yanliz yol yuruyunce sirt ve bel agrim oluyor simdiden daha karnim 5 aylik gibi hizli kilo aldim herkese hayirli ve saglikli dogumlar diliyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…