İlk anneler gününde şiddete uğradım.

Bu arada sen normal degilsin diyor ya esin sana. Esin rub hastasi soyleyim. Normal olmayan o. Saglikli dusunemiyor. Zaten saglikli dusunse kendi annesine alinan cicek icin karisina siddet uygulamaz, tesekkur ederdi. Cocugun oyle bir ortamda buyumesi psikolojisini bozar. Ben olsam korona bitince o iste iken ailemi cagirir cocugumu alip evi terk ederdim. Ama once bir darp rapiru alin ki elinizde kanit olsun ya da moraran yetiniz varsa fotograflarini cekin kendinize mail atip saklayin. Mahkemeye delil. Bu arada tavsiyem gizli gizli gunluk tutun. Onun ettigi kufurkeri hakaretleri size davranislarini gunlugunuze yazin. Mahkemeye bu da delil.

Bana beni çok sevdiğini hayatının hatasının el kaldırmak olduğunu söyledi özür dilerken. Ama öncesi için asla özür dilemiyorum diye de belirtti. Aslında zaten öncesine de şiddete ugradigim kadar üzülmüştüm. Çünkü orada anlaşılmak, aşağılanma ve degersizlestirilme var.
Mesleğim var. Öğretmenim. Oda emniyette. Ayrılmak istersen ayrılamazsin diyor. Ayrilsan bile hadi oldu ki bebeği asla sana bırakmam diyerek tehdit ediyor. Hatta kendisi karar verecekmiş bebek 18 yaşına gelene kadar nikah kalacakmis sonra bosanacakmisiz. Bebeğimiz zaten babasının her konuda haklı olduğunu görüp eşimle kalacakmış. Ben de ruh hastasiymisim. İnsanın karşısındaki sesini yukselttiginde diğeri de yukseltiyor. Ki. Öfke normal bir duygu bunu biliyorum. Kontrolünü asla yapamıyoruz. Heleki bu son haftalarda. Cehennem gibi. Yapayalnızim. Bana söyledikleri bana çok saçma geliyor. . . Ben onu çok sevdim oda beni sevdi biliyorum ama yıprandık. Ben yalniz kalmaktan bıktım . Bide bu şiddet olunca en son farkettim ki tahammülü olmayan da sevgi falan kalmazmis. Onun beni sevdiğine inancım kalmadı zaten. Ama ne yapacağımı bilemiyorum. Yorum yapan Herkese sonsuz teşekkür ediyorum. İlaç gibisiniz. Allah razı olsun sizden ve Allah şu mübarek günlerde duanızı kabul etsin inşallah

Boşanma da evdeki hizmetleri yürüsün ütüsü yapılsın yemeği önüne gelsin diye sana bol paçadan sallamış neymiş velayeti vermezmiş.Paşam kendi karar veriyor sanki velayete hakim ne güne?Kendi mesleğiniz de var bugun sinirlenip size el kaldıran yarın büyüyünce çocuğunuza da kaldırır sonra da özür diler sinirime hakim olamadım diye.Bunu da söyleyeyim de çocuğum var diye bahane üretmeyin.

Sizin başınıza gelse ne yapardınız diye sormuşsunuz, boşanırdım. Şiddetin biri ikisi beşi olmaz. Ben ömrümde hiç kocam bana bir kere vurdu sonra pişman oldu bir daha böyle bir durum yaşanmadı diyen kadın görmedim. Üstelik sizin eşiniz öyle bir tokatlık mesele de değil dövdü diyorsunuz.

Eşiniz hep mi işe güce yardım etmezdi bebek doğuktan sonra mı bir amda bıraktı orasını anlamadım? Hoş çok önemli bir detay değil ama eksik parça kalmasın kafamda diye soruyorum.

Eşiniz sağlıklı bir ruh haline sahip değil. Blöf yapmış intihar edeceğine hiç ihtimal vermiyorum ama edecekse de etsin. Ölmeyi kafasına koymuş insan öyle elinde silah uzun uzun şov yapmaz.

Bebeği size nasıl bırakmıyormuş? El kadar bebeğe ancak fiziksel zarar veriyor olmanız veya istememeniz lazım babasına verilmesi için. Hiç gözünüz korkmasın aklınca size gözdağı verecek. Öyle boşanmam diye bir dünya da yok. Geciktirmeden hemen yarın gidin darp raporu alın bence. Açın davayı da ne hali varsa görsün

Ayrılmak istersen ayrılamazsin diyor. Ayrilsan bile hadi oldu ki bebeği asla sana bırakmam diyerek tehdit ediyor. Hatta kendisi karar verecekmiş bebek 18 yaşına gelene kadar nikah kalacakmis sonra bosanacakmisiz. Bebeğimiz zaten babasının her konuda haklı olduğunu görüp eşimle kalacakmış.
Ya bu laf salatasını neden dinleyip ciddiye alıyorsun? Boşanmak için kocanin onayına ihtiyaç olsa kimse bosanamaz.
Evi terkedip hakkında uzaklaştırma cikartacaksin,uygun an olunca da davani açacaksin.
Şu sam babalarinin çocuk aşkı da beni öldürecek sanki şimdi ilgileniyor mu da bosaninca çocuğu alacakmış.
Buna inandıniz mi cidden?
Bosaninca altı aya kalmaz sağdan soldan biriyle tanışır-kendi hayatına bakar zaten, bir de çocuğu mu ayak bağı yapacak?
Yersen

bebeği alsa bakabilecek sanki, idiot. nasıl sinirlendim adama anlatamam, allah yardımcınız olsun. vallahi avukat olsam şu an size ulaşır elimden gelen yardımı yapardım. inşallah boşanır, kendisini maddi manevi süründürürsünüz, çocuğunuzu da mis gibi büyütürsünüz. terbiyesiz ayı.

Bebegin babasinin her konuda hakli oldugunu anlamaz merak etme. Onlar gercehmgin o kadsr guzrl farkina varimiyor ki...ben de bosandim. Oglumla yasiyorum.eski esim de diyordu bir gun herseyi aciklayacagim diye. Gerek kalmadi. Cocuklar hersryi fark ediyor. Zaten dava dosyasinda da yaziyor hersey. Esin seninle akil oyunu oynuyor. Srmeni manipule ediyor. Seni ezmis, pıstırmıs. Ruh hastasinin oyunlarina gelme. Yapacagin tek sey evi terk edip uzaklastirma karari cikartmak.

Denecek hiç bir şey bulamadım...
eşiniz beni korkuttu... silah dayak anı tepkiler...
bir danışandan destek alsanız keşke...

Allah sıkıntılarınızı alsın
Allah içinize ferahlık versin
Allah sizin en büyük yardımcınız olsun

ben kendi dertlerime bir derman bulamadım... karşındaki taşa duvara dönüşüyor bazen ne yapsan olmuyor...
Ben çareyi duada buldum belki hemen çözüm olmuyor
Ama beni sakinleştiriyor güçlendiriyor...

Allah zorunuzu kolay eylesin...

Kaç senedir şu siteyi takip ederim böyle içimin sızladığı çok az konu olmuştur. Gözlerim doldu. Çok üzüldüm çok.

Bebeğe sana...

Bu adamdan kurtul. Ama yapmayacağını kurtulmak istemeyeceğini nereden anladım biliyor musun hep böyle devam ederse demişsin ya oradan. Devam edeceksin yani...
Yazık.

Merhabalar oncelikle yorum yapan herkese sonsuz teşekkürler. Eşim ilk evlendigimizde elinden ne gelirse yapardı. Özellikle hamilelik sürecinde bebegimize zzarar gelmesin diye çok üstün bir çaba gösterdi. Ama doğumdan sonra eve gelir gelmez resti çekti. Artık kılını dahi kipirdatmayacagini üstüne basa basa bağıra bağıra söyledi.

İlk olarak silkelenip kendinize gelin ve çok geç olmadan darp raporu alın. İkinci olarak o kadar küçük bir çocuğu hiç kimse babaya vermez o istediği kadar konuşsun dursun. Biraz dik durun karşısında, kendi gücünüzün farkına varın ve karşınızda normal bir insan olmadığını kabul edin. Adam sizden özür dilerken dahi sizin gözünüzü korkutmaya çalışıyor. Aba altından sopa gösteriyor. Bakın ne kadar güzel mesleğiniz var belli ki atanmış bir öğretmensiniz. Ayrıca anneniz çocuğa bakma konusunda size yardımcı oluyor. Lütfen bir bardak suyu dahi hak etmeyen bu insan müsveddesi için kendinizi feda etmeyin.

Sizin başınıza gelse ne yapardınız diye sormuşsunuz, boşanırdım. Şiddetin biri ikisi beşi olmaz. Ben ömrümde hiç kocam bana bir kere vurdu sonra pişman oldu bir daha böyle bir durum yaşanmadı diyen kadın görmedim. Üstelik sizin eşiniz öyle bir tokatlık mesele de değil dövdü diyorsunuz.

Eşiniz hep mi işe güce yardım etmezdi bebek doğuktan sonra mı bir amda bıraktı orasını anlamadım? Hoş çok önemli bir detay değil ama eksik parça kalmasın kafamda diye soruyorum.

Eşiniz sağlıklı bir ruh haline sahip değil. Blöf yapmış intihar edeceğine hiç ihtimal vermiyorum ama edecekse de etsin. Ölmeyi kafasına koymuş insan öyle elinde silah uzun uzun şov yapmaz.

Bebeği size nasıl bırakmıyormuş? El kadar bebeğe ancak fiziksel zarar veriyor olmanız veya istememeniz lazım babasına verilmesi için. Hiç gözünüz korkmasın aklınca size gözdağı verecek. Öyle boşanmam diye bir dünya da yok. Geciktirmeden hemen yarın gidin darp raporu alın bence. Açın davayı da ne hali varsa görsün
Merhabalar oncelikle yorum yapan herkese sonsuz teşekkürler. Eşim ilk evlendigimizde elinden ne gelirse yapardı. Özellikle hamilelik sürecinde bebegimize zzarar gelmesin diye çok üstün bir çaba gösterdi. Ama doğumdan sonra eve gelir gelmez resti çekti. Artık kılını dahi kipirdatmayacagini üstüne basa basa bağıra bağıra söyledi.

Konu sahibi ezilmis. Sindirimis daha dogrusu. Genelde psikolojik siddet goren kadinlar da var ozguvensizlik, gidememe, cesaretsizlik, eskisi gibi olur mu diye beklentiye girme... simdi tam da o psikolojide. Biz biliyoruz da o saniyor ki toparlariz. El kalkan iliskinin toparlanmadigini biz biliyoruz o bilmiyor. Silah cekmesi daha korkunc. Bugun o silahi kendi kafasina dogrultan yarin cocuguna, karisina da dogrultur. Bu korkuyla yasanmaz ki. Adam ruh hastasi. Konu sahibinin de yavas yavas psikolojik dengesini bozar bu adam. Tedaviyle falan duzelmez bu iliski. Sadece uzatmalari oynarlar o kadar. Hatta saygi bittigi icin giderek daha da beter olur. Kufur hakaret yok sayma var. Saygi da yok. Sevgi de. Elleri kirilsin.

Son düzenleme:

Niye? Bir anda taş mı düştü kafasına?

Bir de rica ederim üzmek asla istemem seni ama adamın ESKİDEN ne kadar iyi olduğunu her mesajında tekrar tekrar yazma bence.

Kafanda aklamaya çalışıyorsun gibime geliyor.
Adam ruh hastası. Seni vursa bebeğine kim bakacak? Sinirleniyorum öğretmensin mantıklı düşün.

bu ani değişim çok ilginç gerçekten.pskolojik tedaviye ihtiyacı var belli ki.fakat ne olursa olsun katlanılır bir durum değil. darp raporu alıp boşanın.mesleğiniz varken böyle biriyle hayatınızı mahvetmeyin

Bana beni çok sevdiğini hayatının hatasının el kaldırmak olduğunu söyledi özür dilerken. Ama öncesi için asla özür dilemiyorum diye de belirtti. Aslında zaten öncesine de şiddete ugradigim kadar üzülmüştüm. Çünkü orada anlaşılmak, aşağılanma ve degersizlestirilme var.
Mesleğim var. Öğretmenim. Oda emniyette. Ayrılmak istersen ayrılamazsin diyor. Ayrilsan bile hadi oldu ki bebeği asla sana bırakmam diyerek tehdit ediyor. Hatta kendisi karar verecekmiş bebek 18 yaşına gelene kadar nikah kalacakmis sonra bosanacakmisiz. Bebeğimiz zaten babasının her konuda haklı olduğunu görüp eşimle kalacakmış. Ben de ruh hastasiymisim. İnsanın karşısındaki sesini yukselttiginde diğeri de yukseltiyor. Ki. Öfke normal bir duygu bunu biliyorum. Kontrolünü asla yapamıyoruz. Heleki bu son haftalarda. Cehennem gibi. Yapayalnızim. Bana söyledikleri bana çok saçma geliyor. . . Ben onu çok sevdim oda beni sevdi biliyorum ama yıprandık. Ben yalniz kalmaktan bıktım . Bide bu şiddet olunca en son farkettim ki tahammülü olmayan da sevgi falan kalmazmis. Onun beni sevdiğine inancım kalmadı zaten. Ama ne yapacağımı bilemiyorum. Yorum yapan Herkese sonsuz teşekkür ediyorum. İlaç gibisiniz. Allah razı olsun sizden ve Allah şu mübarek günlerde duanızı kabul etsin inşallah
Özürü bile tam dilememıs, gercekten pısman ve uzgun olan bırak ozru paspas olur geberir vicdan azabından.
Bebegı alacakta ona kim verecek, hıc mı duymadınız ogretmensınız okumus kadınsınız bebek babaya verilmis nerde gorulmus?
Ancak onun gibi sıddet uygulayan manyaksın bebegı vermezler gordugum kadarıyla sen degılsın o manyak.
Biraz cesaret, bıraz ozsaygı lazım size. Size derken sana.
Kolunun kırılmasına baya sevındım bu arada.

Eskileri dusunme. Esin gercek yuzunu ortaya cikarmis iste. Narsistler de oyledir mesela. Onlar da once goklere cikarirlar ilgiye bogarlar. Sonra kufurler hakaretler baslar. Onlarda da kadin eski sevgiyi iliskiyi bulmak icin debelenip durur, sucu kendinde arar. Ama bilmez ki narsizmin kisilik bozuklugu oldugu. Senin esin narsist mi bilemem ama kisilik bozuklugu oldugu kesin. Siddet goren tum kadinlarin hikayeleri cogunlukla ayni. Onlar da ilk baslarda boyle olmadigini, sevgi dolu ilgili oldugunu soyler.

X