İlk anneler gününde şiddete uğradım.

Peki bir gerekçe gösterdi mi çok garip bir anda böyle olması
Tek gerekçesi tüm hamileliğin boyunca evi temizlemesi. Kaldı ki iki ya da uc haftada bir yaptığı bir şeydi. Defalarca parayla temizletelim dememe rağmen yanaşmadı. Annem 65 yaşında ve kanser hastası bazen o evi girgirla temizlemeye çalışırdı mesela. Ben biraz kendimi zorlasam o hafta suyum azaliyordu kontrollerde. Ya da başka bi sıkıntı oluyordu. Yani yemek konusuna asla bı katkısı yoktu zaten onu annem ile ben yapıyorduk. Annem de hamileliğimin son üç ayında gelmişti zaten.

Beni öyle bir dövdü ki dediğinizi okuduktan sonra gerçekten sizin adınıza çok üzüldüm. Annemin babam tarafından benim gözümün önünde dövüldüğü aklıma geldi. Hangi kararı vermeniz gerektiğini söylemem. Tek bildiğim şey korkuyla yaşanmıyor, bebeğide olumsuz etkiliyor. Lütfen hem onu düşünün hem kendinizi.

Adam kadını döverken kendi elini kırmış.kendi kafasına silah dayamış evde bebek de var. Terapi hımmm
Böyle bir yaklaşımda bulunmamın sebebi şuydu; Dört yıllık sevgililik üç yıllık evlilik hayatlarının tümünde adam çok ilgili bambaşka bir insanmış. Bir insan yıllar sonra her şey çok mükemmel ve normalken neden bir günde değişir? İlk bebeklerini kaybetmeleri, ikinci gebelikte yaşadıkları problemler, o esnada adamın en yakın arkadaşını intihar sebebiyle kaybetmesi, zorlu bir doğum ve sonrasında yine zorlu bir dönem. Maalesef çoğu erkek kadınlar kadar güçlü ve mücadeleci değil. Adamın psikolojisi ciddi anlamda bozulmuş ve tedavi olmak durumunda. Bu söylediklerim adamın yaptıklarını zerre haklı çıkarmaz bunu biliyorum. Bana göre yapılması gereken önce ikisinin de psikolojik danışmanlık alması sonrasında hayatlarıyla ilgili karar alması, kadının psikolojik olarak güçlenip hayatı için kararlar verebilmesi boşanması vs. Bana göre burada yanıt aramak yerine önce bir psikologla sonra hazır hissettiğinde bir avukatla görüşmeli. Umarım anlatabilmişimdir esas anlatmak istediğim noktayı.

Bir kere eli kalkanin bir daha iner mı bilemedim..İyi düşünün. En ufak sendelemeniz de size şiddet uygulamış ..

Böyle birinden koca da olmaz baba da..
Sizin adınıza çok üzüldüm:KK43:(

Çekilecek çile değil. Mesleğiniz de var. Arkanıza bakmadan kaçın. Korkuyorsanız çaktırmadan polis çağırın polis eşliğinde çıkın evden. Darp raporu da mutlaka alın.

Bu insanın elinde ruhsatlı bir silah olması çok üzücü ve endişe verici. Bence bir an önce annenin yanına git ve uzaklaştırma al. Darp raporu da al mutlaka. Adam ruh hastsı başka bir açıklaması yok.

Başına silah dayayıp tehdit savurması ayrı manyaklık, gerçekten bunu yapabilecek biriyse o ayrı manyaklık. Keşke o eli kırılacağına kopsaydı. Sizin bu adamdan kurtulmanız lazım. Eski güzel günlerle avutmayın kendinizi. Bu yolun artık dönüşü yok. Evet onun da izahı yok ama kurduğunuz cümle kolumu sıktı, itti falan değil. Beni öyle bir dövdü ki...

Sürekli beni ne için dövecek, silahını ne zaman kafasına dayayacak veya benim kafama dayar mı korkusuyla mı yaşayacaksınız? Ne yapıp yapamayacağınızı siz daha iyi bilirsiniz. Darp raporu alma imkanınız var mı? Şikayet ederseniz gerisini getirebilecek misiniz? Çünkü şikayet ederseniz bir sonuç çıkana kadar silahını, kimliğini alacaklar büyük ihtimalle. Bu onu daha çok kışkırtacaktır. Aklı başında bir insandan bahsetmiyoruz. Sonuna kadar gitmeyecekseniz kendinizi riske atmayın.

Çok üzülüyorum imkanı varken böyle adamları çekenlere.Hadi çalışmayan gidecek yeri olmayanı bir nebze olsun anlarımda neden yapıyorsunuz bunu güzel kardeşim.Sizi o kadar sindirmişki neden sorumluluğun hepsini üzerinize almayı kabul ettiniz.En başta sesinizi çıkarsaydınız keşke neler yaşamışsınız ister istemez psikolojinizi etkilemiştir.Vede yapan birdaha yapar .Hakkınızda hayırlısı olsun.Eşinize de vicdan merhamet versin Rabbim.

Eşinizin kafasi sağlam degil biliyorsunuz degil mi? Resmen zorla tartişma ciksin diye ugraşmış, hiç yoktan yere bagirmalar, ortada bisey yokken kendi kendine iftira atiyorsun diye delirmeler filan manyakça şeyler.

Sonrasi dayak yiyen siz, silahi basina dayayan kendisi okurken kanım dondu resmen bu kişi asla normal değil deli, evde deliyle birliktesin haberin olsun.

Ayrıca size şunu söylemek isterim:
Siz ki geleceğin hakimi savcısı doktoru yetiştireni
Siz ki geleceğin eğitimli anne baba yetiştireni
Siz ki bu dünyada en kutsal meslek icra edeni...
siz varsanız bu saydıklarım var, iyiki varsınız kendini bilmez hadsiz sizi aşağılasın dursun bizler sizlerin kıymetini çok iyi biliyoruz 💙
Çok değerlisiniz
Sizler olmasanız bizler bu düşüncede olamazdık
Sizler olmasanız yaşama amacımızın gayesi olmazdı,
hocam siz çok değerlisiniz unuttuğunuz değerinizi hatırlatmak istedim🌺
Allahım yar ve yardımcınız olsun

Konu çok içime oturdu, üzgünüm sizin adınıza.

Büyük ihtimalle aileden de uzaksınız, gurbette üstüne birde çocuk bakımı evin her işi size kalmış. Annesine bir yaprak bile almayan adamın annesine orkide yolluyorsunuz. Adam karım annemi düşünmüş diyeceği yerde üstüne dayak atıyor. Ne yapmanız gerektiği ortada aslında ama ben farklı bir şeyi merak ettim. Eşiniz polismiş , yaptığı kesinlikle yanlış onda hemfikiriz. Burda her düşündüğümüzü rahatça yazamamaktan da rahatsızım aslında. Ne desek herkes farklı bir yere çekiyor ama yine de soracağım. Son zamanlarda ruh hali değişti mi? Sağlıkçılar kadar emniyet teşkilatının çoğu da şuan psikolojik olarak yıpranmış durumdalar. İs yükleri cok fazla. Eşinizin yaptığını hiç bir gerekçe haklı kılamaz. Ama normalde bu kadar hayvani davranışları yoksa psikolojisi bozulmuş olabilir.Yani zaten anlayışsız biriymiş bebekten sonra hiç destek vermemiş size. Ancak işler sizi dövmeye kadar gelmiş, hiç önceden böyle ani sinir patlaması yaşar mıydı? Bu ara sahada çalışan çoğu polis aşırı gergin. İs yükleri cok fazla arttı. Eşinizi affedin yada eşiniz stresten bunları yaptı demiyorum. Kimse o şekilde algılamasın. Sadece eşinizin psikolojisi şuan iyi değil gibi hissettim. Başına silah dayaması ve sizi o şekilde hırpalaması hiç normal değil. Kac senedir hayatınızda bu adam. Ruh halinin normal olup olmadığını hissedersiniz. Buluttan nem kapacak hale gelmiş gözüküyor yazdıklarınıza bakınca . Mesleğiniz de var kimseye muhtaç değilsiniz, en doğru kararı verirsiniz umarım.

Son düzenleme:
Bu konuda yazacak çok şey var ama yazdım yazdım geri sildim.
Hassas bir konu. Dengeleri tam bilmeden yorum yapmanın sorumluluğunu almak istemem.
İki karakterde sorunlu, dönüşü zor bir yola girmişsiniz artık.

Önce sakin olun, öfkenizin geçmesini bekleyin. Sonra zaten doğru kararı vereceksiniz.
Boşansanız da boşanmasınız da toparlamak için zamana ihtiyacınız var. Kolay değil beyninizden silip atmak.

Ama benim size naçizane bir tavsiyem var. Bir an önce bir yardımcı tutun. Çünkü evin ve çocuğun sorumluluğu ikinize de ağır gelmiş. Birbirinizi tüketmişsiniz.
Yaşlı, hasta anneyle olmaz bu işler.
Bir yardımcınız olsa karşılıklı beklentiniz azalır, karşılıklı öfke sinsice içinizde büyümezdi.

Bu arada terapiye karşı çıkan arkadaşlar olmuş. Terapinin amacı illa evliliği kurtarmak değildir. Eğer yürümeyecekse taraflar yıpranmadan boşanma sürecini hızlandırmaktır. Zaten terapiye gelen çiftlerin çoğu da ikinci yolu seçer.

Deneyebilirsiniz konu sahibi. En azında aklınızda "acaba" lar kalmaz.
Hem de eşiniz öfkesi ile ilgili olarak farkındalık geliştirir.
Bu da, bu süreçten sonra iyi bir koca olamasa da en azından iyi bir baba olma ihtimalini attırır.

Kendinize ve bebeğinize iyi bakın ve asla unutmayın, ömrü boyunca ergenlikten çıkamayan adamları büyütmek zorunda değilsiniz...

Konu çok içime oturdu, üzgünüm sizin adınıza.

Büyük ihtimalle aileden de uzaksınız, gurbette üstüne birde çocuk bakımı evin her işi size kalmış. Annesine bir yaprak bile almayan adamın annesine orkide yolluyorsunuz. Adam karım annemi düşünmüş diyeceği yerde üstüne dayak atıyor. Ne yapmanız gerektiği ortada aslında ama ben farklı bir şeyi merak ettim. Eşiniz polismiş , yaptığı kesinlikle yanlış onda hemfikiriz. Burda her düşündüğümüzü rahatça yazamamaktan da rahatsızım aslında. Ne desek herkes farklı bir yere çekiyor ama yine de soracağım. Son zamanlarda ruh hali değişti mi? Sağlıkçılar kadar emniyet teşkilatının çoğu da şuan psikolojik olarak yıpranmış durumdalar. İs yükleri cok fazla. Eşinizin yaptığını hiç bir gerekçe haklı kılamaz. Ama normalde bu kadar hayvani davranışları yoksa psikolojisi bozulmuş olabilir.Yani zaten anlayışsız biriymiş bebekten sonra hiç destek vermemiş size. Ancak işler sizi dövmeye kadar gelmiş, hiç önceden böyle ani sinir patlaması yaşar mıydı? Bu ara sahada çalışan çoğu polis aşırı gergin. İs yükleri cok fazla arttı. Eşinizi affedin yada eşiniz stresten bunları yaptı demiyorum. Kimse o şekilde algılamasın. Sadece eşinizin psikolojisi şuan iyi değil gibi hissettim. Başına silah dayaması ve sizi o şekilde hırpalaması hiç normal değil. Kac senedir hayatınızda bu adam. Ruh halinin normal olup olmadığını hissedersiniz. Buluttan nem kapacak hale gelmiş gözüküyor yazdıklarınıza bakınca . Mesleğiniz de var kimseye muhtaç değilsiniz, en doğru kararı verirsiniz umarım.
Bu konuda yazacak çok şey var ama yazdım yazdım geri sildim.
Hassas bir konu. Dengeleri tam bilmeden yorum yapmanın sorumluluğunu almak istemem.
İki karakterde sorunlu, dönüşü zor bir yola girmişsiniz artık.

Önce sakin olun, öfkenizin geçmesini bekleyin. Sonra zaten doğru kararı vereceksiniz.
Boşansanız da boşanmasınız da toparlamak için zamana ihtiyacınız var. Kolay değil beyninizden silip atmak.

Ama benim size naçizane bir tavsiyem var. Bir an önce bir yardımcı tutun. Çünkü evin ve çocuğun sorumluluğu ikinize de ağır gelmiş. Birbirinizi tüketmişsiniz.
Yaşlı, hasta anneyle olmaz bu işler.
Bir yardımcınız olsa karşılıklı beklentiniz azalır, karşılıklı öfke sinsice içinizde büyümezdi.

Bu arada terapiye karşı çıkan arkadaşlar olmuş. Terapinin amacı illa evliliği kurtarmak değildir. Eğer yürümeyecekse taraflar yıpranmadan boşanma sürecini hızlandırmaktır. Zaten terapiye gelen çiftlerin çoğu da ikinci yolu seçer.

Deneyebilirsiniz konu sahibi. En azında aklınızda "acaba" lar kalmaz.
Hem de eşiniz öfkesi ile ilgili olarak farkındalık geliştirir.
Bu da, bu süreçten sonra iyi bir koca olamasa da en azından iyi bir baba olma ihtimalini attırır.

Kendinize ve bebeğinize iyi bakın ve asla unutmayın, ömrü boyunca ergenlikten çıkamayan adamları büyütmek zorunda değilsiniz...
Benim terapiden kastım da buydu. Ancak terapi önerdiğim için linç yedim ve çok absürdmüş gibi bir
de alayvari konuşmalar yapıldı. Her konuya tek kelime ile boşan yazılınca kimse tepki vermiyor ancak sağlıklı boşanmaya ön hazırlık olarak kısaca terapi önerildiğinde neden böyle tepki aldı fikrim anlamadım. Ancak sizler beni anladınız teşekkür ederim ve sizlerin de yazdıklarına katılıyorum.

Benim terapiden kastım da buydu. Ancak terapi önerdiğim için linç yedim ve çok absürdmüş gibi bir
de alayvari konuşmalar yapıldı. Her konuya tek kelime ile boşan yazılınca kimse tepki vermiyor ancak sağlıklı boşanmaya ön hazırlık olarak kısaca terapi önerildiğinde neden böyle tepki aldı fikrim anlamadım. Ancak sizler beni anladınız teşekkür ederim ve sizlerin de yazdıklarına katılıyorum.

Siz sağlıklı boşanabilmek adına terapi alın diye yazmadınız ama sadece terapi alın dediniz ve herkesin malumu ki bu ilişkiye şans vermek adına yapılan bir şey genellikle. Doğal olarak böyle algılanması çok normal. Siz kendinizi anlatamıyorsanız, başkası sizin anlatamadığınızı nasıl anlasın?

Kaldı ki işin sağlıklı şekilde bitirilmeye çalışılması kısmına da katılmıyorum.
Kadın aylardır süren psikolojik işkenceden sonra bir de fiziksel işkenceye uğramış, dayak yemiş. Öyle bir yemiş ki hemde dayaktan bayıltılmış. Şanslı ki sadece bayılmış, neticede bayılmayıp ölebilirdi de!

Bunu yaşatan adamla ne sağlıklısı ne anlaşarak boşanması ne evliliği kurtarmaya çalışması!

Ayrıca illa onaylanmanıza gerek var mı? Niye bu kadar dert ettiniz onaylanmadınız diye ben de bunu anlamadim.
Bakın insanların böyle büyük dertlerine anlaşılabilir diyorsunuz, böyle küçük bir onay almama durumu gözünüze bile gelmemeli sizin...

Son düzenleme:
Tek gerekçesi tüm hamileliğin boyunca evi temizlemesi. Kaldı ki iki ya da uc haftada bir yaptığı bir şeydi. Defalarca parayla temizletelim dememe rağmen yanaşmadı. Annem 65 yaşında ve kanser hastası bazen o evi girgirla temizlemeye çalışırdı mesela. Ben biraz kendimi zorlasam o hafta suyum azaliyordu kontrollerde. Ya da başka bi sıkıntı oluyordu. Yani yemek konusuna asla bı katkısı yoktu zaten onu annem ile ben yapıyorduk. Annem de hamileliğimin son üç ayında gelmişti zaten.

Kizmayin ama kendinize hic guvenmemissiniz ki.
Calisan ogretmen bir kadinsiniz, neden sordunuz ki yardimci kadin alalim diye?
Yardimci tutuyorum - bitti..

Bana beni çok sevdiğini hayatının hatasının el kaldırmak olduğunu söyledi özür dilerken. Ama öncesi için asla özür dilemiyorum diye de belirtti. Aslında zaten öncesine de şiddete ugradigim kadar üzülmüştüm. Çünkü orada anlaşılmak, aşağılanma ve degersizlestirilme var.
Mesleğim var. Öğretmenim. Oda emniyette. Ayrılmak istersen ayrılamazsin diyor. Ayrilsan bile hadi oldu ki bebeği asla sana bırakmam diyerek tehdit ediyor. Hatta kendisi karar verecekmiş bebek 18 yaşına gelene kadar nikah kalacakmis sonra bosanacakmisiz. Bebeğimiz zaten babasının her konuda haklı olduğunu görüp eşimle kalacakmış. Ben de ruh hastasiymisim. İnsanın karşısındaki sesini yukselttiginde diğeri de yukseltiyor. Ki. Öfke normal bir duygu bunu biliyorum. Kontrolünü asla yapamıyoruz. Heleki bu son haftalarda. Cehennem gibi. Yapayalnızim. Bana söyledikleri bana çok saçma geliyor. . . Ben onu çok sevdim oda beni sevdi biliyorum ama yıprandık. Ben yalniz kalmaktan bıktım . Bide bu şiddet olunca en son farkettim ki tahammülü olmayan da sevgi falan kalmazmis. Onun beni sevdiğine inancım kalmadı zaten. Ama ne yapacağımı bilemiyorum. Yorum yapan Herkese sonsuz teşekkür ediyorum. İlaç gibisiniz. Allah razı olsun sizden ve Allah şu mübarek günlerde duanızı kabul etsin inşallah
Canım 1 yaşında bir bebek zaten mesleğinde var yüzde bi milyon sende kalır başka imkan ve ihtimal yok bu bir.
ikincisi 3 sene ayrı yaşayan çiftler bu ispatlandığında her halükarda boşaltılır mahkemelerce. Öyle 18 yaşına gelene kadar seni boşamam diye keyfi bi şey yok. İş güç sahibi insansın. Meslektaşız azcık kendine güven. Korkma seni manipüle ediyor. Büyük konuşmayım ama dediğin şekilde dayak yesem ki dayağın azı çoğu olmaz sanırım boşanırdım. Hele ki çocuğun önünde olmuş. Çok üzüldüm çok

Belki ilk mesajınızda sadece terapi alın diye yazdığınız için öyle anlaşılmış olabilir. Bazı durumlarda çoğumuz boşan yazıyoruz haklı olarak. Bu konu bana biraz daha sizin dediğiniz gibi geldi. Yanlış anlaşılmamak adına da detaylı yazmaya çalıştım. Bazı mesleklerin gerçekten pek dışarıdan anlaşılmayan bir durumu var. Ne olursa olsun şiddetin gerekçesi ve affı olmaz ancak psikolojik olarak epeyce saçmalamaya başlamış birini okudum konuda. Bunu bile yazınca kimisi polis ise ne olmuş eşini dövmesi mi lazım , yapamıyorsa mesleğini istifa etsine kadar gidecek yorumlar oluyor. Burda halbuki adamı aklamaya çalışmıyoruz. Yada polis ise tabiki normal şiddete başvurması demiyoruz. Gözlemlerimi yazdım. Şuan olağan dısı bir çalışma durumları var eşim de polis ordan biliyorum. Herkes aynı dayanıklılıkta değil. Cocuk ikisinin çocukları ama tek başına kadının bebeği gibi tamamen onun üstüne yıkmış her şeyi.Konu sahibine de o yuzden sordum normalde eşiniz nasıl diye.Eşi belki de zora gelemeyen birisi, işten de geldiğinde evine yansıtan biriyse olay bu haddeye gelmiş olabilir.Hiç şimdiye kadar öfke kontrolu olmadığının sinyalini vermediyse acaba işinden dolayı mı farklı bir insan haline geldi diye düşündüm. Kendimizce yorum yapıp yardımcı olmaya çalışıyoruz aslında. Siz de iyi niyetle yazmışsınız yardımcı olabilmek adına .Konu sahibi boşanacak olsa zaten belki de konu açmazdı. Farklı kendinin göremediği ne var onun için belki bir bakış açısı bekledi. Yada boşanma kararı doğru mu düzelmesinin hiç mi imkanı yok diye fikir almak istedi. Kendisi için en dogru kararı verir umarım .

X