İlk aşılamam

papatya insan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
32
4
30
Merhaba bütün anne adayları eminim hepimiz çıktığımız bu yolda emeklerimizin karşılığını alarak elimizde mis gibi kahve yudumlarken çocuklarımızın gözlerinin içindeki gülümsemeye bakarak burada atlatılan zorlu süreçleri hatırlar birbirini tanımayan insanlar olaraktan gönül Birliği ile birbirimize verdiğimiz desteği hatırlarız. Ayın 27’sinde doktora gittim altı aydır çocuk istediğimizi söyledim eşimin ve benim test sonuçlarıma bakıldı eşim de ileri hareketsizlik sorunu - ben de yumurta tembelliği olduğu söylendi normal yollarla bu değerlerle 1 yılı doldurun çocuğunuz olur denildi ama yaşım 31 geç kalmak istemiyorum diyerekten aşılama talep ettim . Gonal f 900 verdi 150 mg 6 gün onu kullandım yanında klomen ve decavit kullandım . Altıncı gün gittiğimde 11 tane yumurtam vardı 6 sağ 5 solda boyutları 8-12 mm farklıydı ve tekrardan 125 mg olmak üzere gonal f 300 verdi ve yumurtalar erken çatlamasın diye ekstradan da centrotide die bi iğne yapıldı inşallah yarın tekrar gideceğim sabah kan testi alacaklar galiba çatlatma iğnesi yapılacak eğer yumurtalar uygun konuma geldiyse büyük ihtimal %90 pazartesi aşılama yaparız denildi dualarınızı bekliyorum bu arada sayfaya bugün üye oldum aylardır hep uzaktan takip ediyordum bu süreç hiç kimseyle paylaşmadık . sürekli eşimle de başbaşa konuşmak bizi yorar diye oturup sürekli aynı konuyu konuşmadığımız için galiba burada paylaşır destek alırsam vücut enerjim daha iyi olur diye düşündüğüm için sizlerle paylaşmak istedim aşı yapıldıktan sonra nelere dikkat etmen gerektiği konusunda avakado yemek spor yapmak gibi şeyler yazılmış ama daha da bunun üzerine eklemek istediği olan varsa paylaşmak istenilen bilgiler varsa açığım şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba bütün anne adayları eminim hepimiz çıktığımız bu yolda emeklerimizin karşılığını alarak elimizde mis gibi kahve yudumlarken çocuklarımızın gözlerinin içindeki gülümsemeye bakarak burada atlatılan zorlu süreçleri hatırlar birbirini tanımayan insanlar olaraktan gönül Birliği ile birbirimize verdiğimiz desteği hatırlarız. Ayın 27’sinde doktora gittim altı aydır çocuk istediğimizi söyledim eşimin ve benim test sonuçlarıma bakıldı eşim de ileri hareketsizlik sorunu - ben de yumurta tembelliği olduğu söylendi normal yollarla bu değerlerle 1 yılı doldurun çocuğunuz olur denildi ama yaşım 31 geç kalmak istemiyorum diyerekten aşılama talep ettim . Gonal f 900 verdi 150 mg 6 gün onu kullandım yanında klomen ve decavit kullandım . Altıncı gün gittiğimde 11 tane yumurtam vardı 6 sağ 5 solda boyutları 8-12 mm farklıydı ve tekrardan 125 mg olmak üzere gonal f 300 verdi ve yumurtalar erken çatlamasın diye ekstradan da centrotide die bi iğne yapıldı inşallah yarın tekrar gideceğim sabah kan testi alacaklar galiba çatlatma iğnesi yapılacak eğer yumurtalar uygun konuma geldiyse büyük ihtimal %90 pazartesi aşılama yaparız denildi dualarınızı bekliyorum bu arada sayfaya bugün üye oldum aylardır hep uzaktan takip ediyordum bu süreç hiç kimseyle paylaşmadık . sürekli eşimle de başbaşa konuşmak bizi yorar diye oturup sürekli aynı konuyu konuşmadığımız için galiba burada paylaşır destek alırsam vücut enerjim daha iyi olur diye düşündüğüm için sizlerle paylaşmak istedim aşı yapıldıktan sonra nelere dikkat etmen gerektiği konusunda avakado yemek spor yapmak gibi şeyler yazılmış ama daha da bunun üzerine eklemek istediği olan varsa paylaşmak istenilen bilgiler varsa açığım şimdiden teşekkür ederim.
Normalde 1 yumurta isterler aşılama için sizin doktor aşılama sürecinde neden cetrotide vermiş anlamadım. Eğer birden fazla yumurta oluyorsa genelde süreci iptal ediyolar, sizin doktorunun çalışma şeklini ilginç buldum 😂 Rabbim hayırlısı ile sağ salim en uygun zamanda nasip etsin inşallah. Her zaman olumlu düşün olumlu olsun.🌼

Hiç bir fikrim yok. Hem onu verdi hemde gonal f devam dedi . bugünde çatlatma iğnesi için gidiyorum yani anlamadım dün cetrodite bugün ovitrelle . Ve bana dedi ki pazartesi operasyon günü rabbıme emanetiz artık çünkü her doktor farklı bi yöntemle ilerliyor :)

Şimdi de bunları verdi doktorum pazartesi 13:00 ‘te aşılama yapıcaz dedi gonol f devam et dedi .

Eklentiler

• 7011c4eb-1531-4511-bf2b-ca195507d73b.jpeg
    7011c4eb-1531-4511-bf2b-ca195507d73b.jpeg
    70,7 KB · Görüntüleme: 136
Doktorunuz çok değişikmiş. Valla ben 3aşılama yaptım böyle bişi ne yaşadım ne de duydum. Gonal-f kullanmıştım çatlatma iğnesi sonra da transfer. Yumurta fazlası olunca da işlem iptal ediliyor. Arkadaşımda yaşadık yumurtaları fazla ve beklenenden fazla büyüdüğü için iptal edilmişti. O da bende 3aşılama yaptık pozitifi göremedik.

Günaydın merhabalar . Evet bende bu konuda burda çok yazılanlar okudum kendısıne dün sordum hocam ne durumdayız die çok iyi gidiyoruz merak etmeyin korkmayın falan dedi bende bakakaldım üstüne bide yeniden cetrodite yle aynı etkide oxotide verdi bugün kullanılması için . Benim en çok kafamı karıştıran şey bana cumartesi akşam saat 9:00’da çatlatma iğnelerini yapmamı pazartesi günü saat 13:00 te orada olmamı söyledi hesaplamaya çalışıyorum 39 saat 40 saat arası yapıyor yani normal mi bu kadar saat sonra aşılamaya çağırıyor olması . Rabbim inşallah size de bana da bütün isteyenlere yardım etsin karşımıza iyi doktorlar çıkarsın işini para için değil de bizi üzmemek için yapacak merhametli doktorlar….

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    134,5 KB · Görüntüleme: 88
  • image.jpg
    image.jpg
    82 KB · Görüntüleme: 134
Merhaba buraya aşamalarımı yazıyorum . İnşallah bugün aşılamam yapılacak dualarınızı gonderın lütfen ısmım Tuğba .sonucu da yazıcam rabbım o güne ulaştırırsa

Eklentiler

• E8951E58-3924-4DB3-8E3E-EB4151BFF854.jpeg
    E8951E58-3924-4DB3-8E3E-EB4151BFF854.jpeg
    85,8 KB · Görüntüleme: 137
Merhaba benim de aşılamam 11inde yapıldı dün test yaptım çok hafif çizgi çıktı ama ben iğne etkisi dedim daha erken bence canım cumartesi pazar yaparsak kesin sonucu verir 🙏🏻 ilk aşılaman mı
Evet ilk aşılamam senındemi ilk :) negatif olduğuna inandırdım sanki kendımı ya çünkü ıgnenın etkisiyle bile pozitif görenler varken benim hemen negatif görmem 😃insallah senın silik çizgin daha da koyulaşır 2024 annesi olursun 🙏 amin 🤲

Evet ilk aşılamam senındemi ilk :) negatif olduğuna inandırdım sanki kendımı ya çünkü ıgnenın etkisiyle bile pozitif görenler varken benim hemen negatif görmem 😃insallah senın silik çizgin daha da koyulaşır 2024 annesi olursun 🙏 amin 🤲
İnşallah hep beraber 2024 annesi olalım çok dua ediyorum Allah büyük ☺️😘🙏🏻 evet benim de ilk aşılamam hiç belirti falan var mı canım sen de

Benim de bugün göğüs hassasiyeti başladı onun dışında bir belirti yok bakalım ☺️
Peki regl gününe ne kadar var . Ben normal regl zamanımda da böyle göğüs hassasıyetı kaşık ağrıları yaşıyorum o yüzden çok olasılık verip kendımı ümitlendirmek istemedim 12 günüm var daha benım

Benim de normalde 9 günüm var ama iğneler çatlatma iğnesi falan öne çekebilir
Peki regl gününe ne kadar var . Ben normal regl zamanımda da böyle göğüs hassasıyetı kaşık ağrıları yaşıyorum o yüzden çok olasılık verip kendımı ümitlendirmek istemedim 12 günüm var daha benım

Kızlar merhaba geçen hafta Salı günü çatlatma iğnesi çarşamba günü de aşılama oldum 2 yumurtam gelişti 23,19 olarak aşılamadan sonra azıcık lekelekenme oldu o kadar başka bsey olmadı. Ama benim yumurtam çok erken gelişti şöyle söyliyim adetim 5 gün sürdü 6. Gün gittiğimde bir yumurtam gözüktü o da 18 mm di iğneden önce de iki tane gözüktü dediğim boyutlarda ikisi de catladı ultrasondan kontrol etti. Bugün iğnenin 8. Günü alışamanun 7. Günü dün gebelik testi yaptım silik çıktı bugün yaptığımda hiç bsey yoktu iğne etkisi geçti sanırım ilk denemem bu sorun eşimde yok bende sol tüp yok sadece sağ acık yumurtada hem sağda hem sol da vardı. Son 2 ,3 gündür kaşık ağrım var akıntı geliyor beyaz adetime daha çok var çünkü yumurtam erken gelişti kaşık ağrılarım ve akıntılarım normal mi ?? Son adet tarihim 3 martta başlamıştı 13ün de de aşılama olmuştum.

X