Ilk bebeğine hamile anne adayları heyecanımızı beraber paylaşalım

selam canım hepimiz iyiyiz çok şükür.mantar için de çok çok geçmiş olsun.inşallah düzelir bir an önce..biz pişik için ne kullandıysak iyi gelmemişti..en sonunda desitin diye bi krem kullandık o iyi geldi..onun dışında bi bilgim yok canım maalesef ..bizde oğluşumla sizi öpüyoruz.
selam canım iyiyim çok şükür sende iyisindir umarım..ufaklığa çok çok geçmiş olsun..bu hastalıklar onları da bizi de mahvediyor..
dediğin gibi doğum günümüze az kaldı..hazırlıklara başladım bile doğum günü şekeri menü,kafamda bişeyler oluşturdum şimdiden..
asyanın doğum günü 17 kasımdı bildiğim kadarıyla..buardan kutlayayım bende..iyi ki doğduuuuun Asyaaa.iyi ki dooooğduuun Asyaaa..mutlu mutlu nice yaşların olsun inşallah.

Son düzenleme:

merhaba canim,
hosgeldiniz o zaman... baya uzun kaldiniz degil mi TR de... gecmis olsun canim ya, detaylari bekliyorum... insallah bir an önce gecer, yavrumda kurtulur..
Tesekkürler canim, bu mama sandalyesi fiyat konusundada uygundu, hem görüntü ve saglamlik bakimindan.. birde bizim gutschein vardi bunu aldigimiz magazadan, dedik en iyisi ogluma mama sandalyesi alalim... sizin ki de hayirli olsun canim..yemek yerken yanimizda otursunda yeter... ahsap yada baska...

Sen hangi hipp´leri kullaniyorsun simdi, yani hangi yemekleri aliyorsun? Dün Bipa´da kasada bir yazi okudum canim, 6 aylik hipp yemeklerinden bir tanesi ile ilgili sana resmini koyayim simdi - onda dikkatli olun diyordu, cocuklarin yerken bogulma tehlikesi var diye - neden dersen icinde minik minik makarna var, onlar bazen topaklanmis gibi oluyor sisede, o yüzden canim.. sende onu aliyorsan dikkat et..

Ben su an hem 4 aylik hemde 6 aylik yemeklerinden aliyorum Hipp´in, cünkü 6 ayliklarda fazla secenek yok yedirebilecegimiz o yüzden... birde milchbrei aliyorum...

bizde sizi öpüyoruz canim...

canim ben kabus görmüyorumda, bazen ensem falan terlemis olarak kalkiyorum sabahlari yada gece uyandigimda... simdilerde azaldi gibi ama, insallah senin kabuslar da gecer canim...
öpüyoruz canim sizi...

sagol canim, bizede doktor desitin kremini verdi iyilestirmesi icin... bir tane kortizonlu bir krem vermisti onu kullandim fakat poposunda kanamalar olmaya basladi, o yüzden simdi desitini kullaniyoruz iyilessin diye...

masallah Tuna ya baya baya 1 yasina girmesine az kaldi ha... darisi bizimkilerin basina insallah...

demek Asyanin dogum günüydüüü 17 kasim, nice mutlu yillara güzel yeni yaslara insallah...

canim kocaman öpüyoruz siziiii

ooo hadi bakalim Tuna beyi buyuk bir party bekliyor anlasila. az cok kalabiliginizida bilyirouz.masallah simdiden. bende oglumun dogum gunune Türkiyede olursam guzel gecer hazirlikli olurum ama kismet burda olursam sade bi kac kisiyle kutlarim galiba.hayirlisi.saglikli olsunda.cok hastaydi teyzesi.simdi iyi ya baska bise istemem diyordum

canim bi ara kalabalik ortama girmistik mecburi bir nisan kutlamasiydi.oglum iyiydi ama evdekiler mikrop kapmis anneanne ve dede.onlardanda ogluma gecti anlasilan.onlarda yazik yaslilar bise diyemedim ama bariz belöli virus gezdi gezdi oglumda bogaza yerlesti.ayni gun dis cikariyor diye eczaneden bir jel tavsiye etmisti ablam onu aldim surdum.oda bogaz enfeksiyonu ve nefes alma problemi yapiyormus.prospektuste yaziyor.egerki böyle bise olursa hastanenin acil bölümune gidin diye yazi var ama ben acile oglumu yetistirdikten sonra ki gun gördüm.basit bir jel diye dusunmustum. aman diyim sakin kullanmayin.kendi sikintisini kendi atsin en iyiysi o.
tabi ses gitti oglumun yutkunmasi zor agriyo dolayisiylada agliyo.aman aglamasin daha cok artar diye kucagimda uyuyu gunlerce.
oksurdukce yaygara yapiyordu yavrum acisindan.
Türkiyede antibiyotik verdiler.agirlasirsa verin diye.ama kullöanmadik.zaten ertesi gunu yolcuyduk.yoldada fenalasir diye korkmustum ama neyse rahat geldik.burda hemen doktoruna götürdük.antibiyotik vermediginiz iyi olmus dedi . burun damlasiyla ilacsiz atlatmaya calisiyor.tarcin ve ihlamur verdim ara ara.kasik kasik az az icti ama iyi geldi fakat burnu tikali.ne yaptiysam acilmadi.sprey damla kar etmiyo.nefes almakda zorluk cekincede sik sik uyaniyo. dogal nane yagi aldim odaya tencerede kaynatip bugu seklinde olsun diye birakiyorum biraz iyi geliyo.ona doktorda iyi dedi .ama daha iyi bir cözüm ariyorum simdi.
hatice can cim Türkiyeden gelirken karatay in kitabini aldim.mantigima cok uyan seyler vardi.bu yuzdende hippin bir cok urununu organik ve katkisiz olmasindan dolayi tercih ediyorum.yanliz rind yani sigira karsiyim.yogum demir icermesine ragmen bir iki yedirdim ama fazlada vermeyi dusunmuyorum.onun disinda lamm ve kalb olanlari aliyorum. özellikle Aletteyi esimle arastirdik.fazlaca cesiti var.kuzu ve dana eti olarak cesitlemeler var.tadlarida baya iyi.oglum bir buyuk kavanoz yiyor .
dedigin gibi 4. ay ve 6. ay olarak.birde meyve ler var kucuk plastik kapülarda onlardan da aliyorum ama yogurtu cok az.tr de tam olarak yogurt calmayi ögrendim geldim.
ogluma gunluk yogurt yapiyorum.Aldinin gunluk sütüyle . bu arada esim bir arastirmayi incelemis.bu bebivita tonaj olarak en fazla satis yapan mamaymis.fiyatlarida uygun ama henuz denemedim..bizim eve stiftung waren test diye bir dergi geliyo butun urunleri testten gecirip yorumliuyorlar.ogluna su olarakda rewe nin kendi ürünü olan gazsiz suyu verebilirsin.en iyi sulardan secilmis.aldinin sulari en kötüsü bu arada.

kendimde kiyma aldim tam yagsiz kuzu.porsiyonladim ara sira evde kendim yaparim diye.balik olayina henuz gecmedim nasil olcak nasil ne zaman yapcam bilmiyorum.carsamba genel muayenesi var.boyu kilosu ölcülcek bakalim.gecen hafta kendim ölcüm 8.5 tu.hayirlisi bakalaim.

hipp in Gute-Nacht-Brei keks var aksamlari onu veriyorum.icinde devam sutu var.bebe biskuvuisiyle.gercekten tok tutuyor.aksam en gec sekizde uyuor oglum gece 1.5 da kalkiyor emziriyorum.aslinda yine biberonla sut yapsam versem sabah yine uzun uyur ama böyle 5.5 6 gibi uyaniyor.sabah veriyorum devam sutunu.gece emsin oistiyorum.birde hasta olunca cok duskun oldu iyce bana.bu aralar gunduzleri tok olsa bile emmek istiyo gibi yapiyo.aliyorum koynuma aliyo birakiyo aliyo birakiyo oyun yapiyo mutlu oluyo.
mama sandalyesine oturmakda acayip hosuna gitti bizimkininde.farki fark etti ya oda

simdi iyi neyseki yuvarlaniyo dönüyo bagiriyo konusuyo.ne sekerler ya moralim bozuk olsada beni gülümseten essiz varligim.Allah hepimizin yavrularini esirgesin .

bu arada hippi sayfasina üye oldunmu.sik sik indirim kuponu falan yoluyorlar.

merhaba canim,
öncelikle yine gecmis olsun, insallah sizde atlatirsiniz bir an önce bunu, bizde su mantari gecirebilsek tamamiyla, hamd olsun baska bir sorunumuz yok su an... Ben alette ´den pek almadim canim acikcasi, su ana kadar sadece hipp´in ürünlerini veriyorum, ama dedigin gibiyse onuda denerim... cesit olmasi önemli benim icinde... Su olarak ben canim uzun zamandir mineral su veriyorum burda Vöslauer markasinda var, önce yemek yiyor ondan sonrada suyunu iciyor. Alistirdim o sekilde... birde bu aralar üst dislerimiz geliyor ya, onun SIKINTISI ve huysuzlugu var canim... geceleri agliyarak uyaniyor, sanirim burnu da tikaniyor - ben sürekli canim tetrisal spreyi kullaniyorum, o burun icini nemli tutuyor hic kuruluk yapmiyor.. dün gece de sabaha karsi aglayarak uyandi, sonra aklima geldi sprey sIKTIM burnuna sonra rahatladi uyudu.. bende yanimda yatiriyorum bir kac gündür... emzirmeye gelince canim artik emmiyor oglugum.. 7ci ayinin icinde birakti, o da sundan dolayi, ben idrar yolu enfeksiyonu olmustum ve antibiyotik almam gerekiyordu, o sirada emziremedim tabi ki.. öyle olunca oda unuttu artik emmeyi.. simdi devam sütü veriyorum ama su siralar onu da pek icmiyor...

Boy ve kilosuna gelince son kontrolümüz 7 kasimdaydi kilosu 8.130 gr boyuda 69,5 tu... Canim ben halen kahvalti veremedim ogluma ya, bir türlü nasil yapsam diye düsünüyorum... kendimde artik corbalar yapip vermek istiyorum becerebilirsem...Kendim biseyler yapmiyorum diye sucluluk duygusuna kapildim nedense

Yogurt konusuna gelince kendim günlük sütten yaptim iki kere ama ikisindede tutturamadim, nedense yogurt sünüyor yani lastik gibi uzuyo sanki... Sen nasil yapiyorsun canim??? Olmazsa yogurt yapma makinasi bari alayim diye düsünüyorum...

Ne olursa olsun bir gülümsemeleri yetiyor o konuda haklisin canim... öpüyorum ikinizide canim... yine görüsmek dilegiyle...

hatice cancigim cok gecmis olsun.kendi derdimden mikaili soramadim.nasil oldu bu mantar .ayaginda mantar olan biri varsa eline ordanda kolaylikle bebislere gecebiliyomus.aman dikkat ol.nasil bir mantar yoksa farkli pisikle ilgili bir seymi.

bu mamalar konusunda fazla endise etme.ben tr de kendim yapyirdum.imkanim vardi zamandan ve taze pazardan sebze bulma imkani,ama burda marketlerden organik sebze bulmamiz cok zor .malum genelde hollanunun adadan yada ispanyadan geliyo.kütüphanede bir bir video var.git oglunun adina üye ol.ücretsiz bir yasina kadar üye oluyosun.orda unsere taglich essen diye bir dvd var.izle sebze yiyesin gelmez.topraksiz tarim nerdeyse cogu.
o yuzden bu organik mamalr bizim icin daha iyi.yanliz dikkat et bazilarinda yaziyo hippde olsa alettede olsa katki maddesi olanlarda var.olmayanalri secmeye calis.yeter.onun disinda bu mamalara ben genelde kendim gunluk kirmizi mercimek bulgur yada yesil mercimek kabak gibi ekliyorum.yiyebildigi kadar.cok zorlamiyorum.bazi yemegi 190 lik yiyo bazisini arim kavanoz yemiyo mesela.
yogurduda aldinin bio yogurtlari varya.ben normaldede cok yerim sade yemeye.ondan verebilirsin.nasil olsa sekizinci aya girdiniz.birde bir marka var almanyada baya iyi bir firma duymussundur Weihenstephan joghurt var.verebilirsin. ama kendin yog
urt yapmak istersen bir bardaklik yap birde elini hafif s icak yakaca ks ekilde dene.fincanda yogurtu sütle öze.yogurtta türk marketlerde olan türk markalarindan sec.kirmizi kandira yogurdu olabilir mesela.
ben önümüzedki gunlerde kurufasulye ve nohuta basbirde bir kasik pekmez.
ben zaten bir aydir pekmez vermeye basladim.biurdada meliycam.
kahvaltidada meyveli müsli var simdi onu alcam.yogurtla karistirip icine birde hipp meyve suyu aliyorum onu ekliycem
yvesine koyuyordum.hazir kavanozda olsa icine döküyordum.simdi kahvaltiya kendim müsli hazirliycam.türkiyede yumurta sarisi veriliyo yrn doktora sorarim.sanada haber veririm.burda nasil diye.masallah oglunun boyu kilosu cok iyi.disi cikiyo ya annesi keyfi yoktur hic zorlama.acikinca siter istemez yicektir.ada sütünüde icecektir.
alettenin kuzu ve dana cesitleri hosuma gitti.birde degisik sebzeleri.bir bak istersen,
öptük sizi teyzesi

bu arada zaten bir yasindan sonra tüm bizim yemeklerimizi yemeye baslayabilirmisler.hic acele etme.nasil olsa zaman geciyor.her gün etli bsie olmasina dikkat et kuru baklagil vede süt ürünü

bu arada tetrisala baktik esimle ya bebekelr icin degil yada biz bulamadik.ama icerigi kaya tuzundanmis.bende tr den aldim sterimar baby okyanus suyu .deniz tuzundan. ama bizimki ileride derecede galiba hala gecmedi.
fena bise degil hatta burda amazondan siparis verirsen iki tanesini baya hesapliya aliyosun.tr de mecburen almistim.ne kadar pahali <Türkiye simdi onu anladim.

merhaba canim,
nasilsiniz iyimisiniz, nasil oldu bebisin??? Öksürügü falan gecmistir insallah biraz daha... benim Mikail de su an 4 dis birden cikariyor üstten canim, inan 1 haftadir cekiyor yavrum, geceleri dogru dürüst uyuyamiyor, sürekli aglayarak kalkiyor, 2 saat agliyo, ne kucagimdan iniyor, ne yatiyor... eti yarip cikmis 2 tanesi sanirim, diger 2si var daha, onlarda cikarsa rahatlayacakta bakalim... dün doktora götürdük, hem disinden hem poposunda ki mantardan dolayi... dün mantar icin baska bisey daha verdi, onu kullaniyoruz simdi, insallah bu sefer dah iyi olur... disi icinde canim jel verdi, sen jel konusunda yazmistin ya, korktum versem mi vermesem mi diye ama cokta sürmüyorum...

Tetrisal halen kullaniyorum, su anki bitmek üzere o yüzden 1 tane daha alicam...ben faydasini görüyorum canim... orada neden yok anlamadim... dur bir resmi varsa ekleyeyim bak...

Canim bu arada Alete´nin burada fazla cesidi yok ya, drogerie martk´lara baktim..senin dedigin gibi koyun eti ile olan yok... amazon´dada yok gibi ama tekrar bakacagim.... Bugün milchbrei mit babykeks aldim, gece yatmadan onu vercem bakalim, tok tutacak mi...

Sen baska neler aliyorsun canim...??? öpüyorum ikinizide..

merhaba hatice can cim.oglum daha iyi sagol.siz nasil oldunuz.mikailin problemi atlatildimi.benimkisinin tek burun tikanikligi var oda her gun deniz suyuyla yikiyoruz.fis fis.avas yavas duzelir heralde.tetrisali canim bulduk ama bebekler icin degildi benim gördügüm.tekrar bakcam.dr morrisde var galiba.

bu arada dis olayi cok zor ya.Allah kolaylik versin yavrularimiza .benim oglum Türkiyedeydik 5,5 aylikti ilk disi cikti,6. ayda ikinci ve ucuncu cikti.simdide dört ve besi cikariyor.(görebildigim kadariyla cunku yukaridanda süpheliyim) biraz zor gunler geciriyoruz. cok ustume dustu.ya bende oynicam ya kucagima gelcek. geceleri benle uyuyor.gece emmeleri var malum.,gece beslenmesini kessem anne sütünü kesmis olcam.günduz ara sira emiyor ama asil verimlisini gece emiyor cunku.az önce yatagina yatirdik babasiyla kararttik odayi.uykusundan vizildiyordu . mizmizlanirken memesi dustu geri gittim verdim.derken ses yok.baktim uyumus kendi kendine.malum kar yagmaya basladi burda hava zaten basik karanlik ve soguk ya.uyumak cazip geliyo.neyseki aksamlarida erken yatiyor.birde gece uykusunda beslenme olayi duzene girde süper olcak.

ben mamalar konusunda genelde en buyuk olani secip gidiyorum.cunku birinde olan digerinde olmuyo gercekten.alette aldim severek yiyor.cesit olsun diye bebivitada aldim.organikse birde iceriginde katki yoksa bakiyorum hemen hemen hepsinden cesitliyorum.bir gun pute bir gun lamm bir gün huhn bir gun kalb seklinde ayarliyorum.yanliz iclerinde genelde bakliyat olmadigi icin ara sira mercimek bulgur yada fasulye haslayip ezip cok az eklyiorum.cok seviyor.denedinmi sende bakliyat.
bu arada realden minnacicik celik bir tencere aldik.yogurdunu onda yapiyorum.el yakmasindaqn biraz fazlaysa ve o sekilde yogurdu mayalarsan kesilmek uzereyken yogurt tutmus oluyor ve o yuzden lastik gibi sünüyor.aklinda olsun.,önce yerini hazirla ortulerini yani sonra tencerede sütü isit yerine koy orda bekle ilisin be mayala yogurdunu.ortam sicak olsun ama sütün cok sicak olmasin.
bu arada ogleye dogru aletteninde hipp inde müslisi var.bir gün arayla degisik degisik veriyorum.her gün ayni seyi verirsem sikilir yemez bikar diye.

bu arada ekmek dilimlerinden aldim disi kasir diye eline veriyorum.ama yanindan ayrilmadan.biz kahvalti yaparken oda oyalaniyo.bebivitanin 6 aylik olani.sekiz aylik olanida aldim ama henuz vermedim bekliyorum.bu arada gonderdigin resme baktim.ürün geri cekiliyormus.burdada bazi yelrere asmislar.gercekten dikkatli olmak gerek.
kinder keksi cok seviyor ama bazi günler ara veriyorum ki bikmasin.mikail nasil sevdimi.
bu arada jel konusunda larenjit dendi ama biz anladikki resmen jelden ses telleri uyusmus.tekrar duzelmesi on gun sürermis diye esim okuduydu.hakketten öyle oldu.bize iyi gelmedi ama sen bilirsin.dikkatli kullan sadece derim.
diceklerim simdilik bu kadar.

öptüm sizi kolay gelsin...

merhaba canim,
yine uzun bir ara oldu afedersin ama Mikail bey izin vermedi pek, sükür dislerimizi baya patlattik ... mantar sorunumuz da gecti baya... sizde ne var ne yok canim?? Nasil oldu oglusun umarim o da daha iyidir simdi?

Jeli canim su an kullanmiyorum pek, gecen hafta falan günde 1 kere sürdüm, ama simdi ihtiyac kalmadi, oglusumun agrilari gecti sükür, sadece su an öksürük var o da normal... alpina med diye bitkisel bir damla kullaniyoruz cok iyi... alkol falan yok icinde, bebisler icin cok iyi.. eczanede ki bayan komple aile kullanabilirsiniz dedi..

mamalar konusunda Alete´nin kuzu etli olanini buldum canim, ama henüz vermedim... burda Müller var orada buldum... ama yinede fazla cesit yok aletenin burada.. ben amazon dan aliyorum genelde yemekleri hem fiyat uygun hemde eve geliyor... tasimak zorunda kalmiyorum... sen pütürlü olanlardan yedirebiliyormusun tam pürelemeden? Ben dis sorunu cikmadan yediriyordum ama simdi öksürük falan gelince yiyemiyor, pürelemek zorunda kaliyorum... kusuyor yoksa...

Canim oglusunun gündüz uykulari nasil, düzenli mi ve ne kadar uyuyor yattiginda? Birde gece kacta uyutabiliyorsun, benim Mikail bey gece 00:00 den önce uyumuyor, disleri cikarken o saate alisti, nasil öne cekecegim bilmiyorum... Bizim emme olayimiz bitti, 7 ay emdi, sonrada birakti, simdi agzina versem bile sadece gülüyor ve isiriyor, emmeyi unuttu yani...

Canim bizden haberler simdilik böyle... öpüyoruz sizi...Allaha emanet olun...

selam Hatice cancigim.sukur baya hafifletmissin yani.benimkiside disleri cikarmak icin ugrasiyor ama biraz daha iyi simdi.rahatsizligi gecti.ama ara ara dediign gibi öksürük yokluyo gidiyor.evi süpürdügüm günlerdede öksürük yapiyor farkindayim.tozlar havalaninca. bol bol ilik cay veriyorum.ihlamur yapiyorum icine tarcin on dakika demleyip. gün boyu ilik sicaga yakin iciyiriyorum.iyi geliyo bogazina.

mikail beyinde masallahi var yani.benim oglan gece 12 de yatsa tam bayginlik geciririm.iyi dayaniyosun masallah.gundüz cokmu uyuyor.birde uykuya dalmadan önce gunduzde olsa karni tok olmasina dikkat et.ben sik sik bebek cayi var ya eczaneden almistim granül seklinde.onu veriyorumn,icinde melissa oldugu icin rahatlik veriyo.milupaninda drogerilerde var almisdimama cok agir anason var icinde icmedi.bunu iyi iciyor.
oglum uykusuna masallah cok duskun canim.sabah sekize dogru kalkiyor devam sütü iciriyorum. bir saat sonra yumurta sarisi ve iki zeytini püre yapip veriyorum.basladim vermeye.cok sevdi. on bucuga dogruda müsli veriyorum bir kasik pekmezle.zor dayaniyor.bir uyuyor 45 50 dakika uyuyor.
kalkinca oyalaniyor oynuyoruz öglen yemegi yiyor.saat 2.30 da tekrar uykuya en gec 3 de uyumus oluyo.bazen bir saat bazen 1.5 saat uyuyor.ama karartiyorum odayi .zaten havada malum kapali bu aralar ya.uyuyor.sonra ögleden sonra meyve yogurt derken aralarda cay.aksam 7.30 agliyor uyumak icin.en gec 8 de uyumus oluyo. aksamlari sesleri isiklari azaltyiorum.havaya sok hemen yatirma bence.
birde nette esim müzik bulmus mircan diye.dandini dandini klasik söyledigim sarkilari söylemisler.arada bebek sesleri gülmeleri var.dinlerken dinelrken uyuya kaliyo.tabi bazen konsantrasyon problemi yasiyor ya kucagimda uyumak istiyor yada benle uyumak istiyor ama sonucta aksam mutlaka uyumak istiyo erkenden.gece ben yatmadan öncede biberonla süt yapyiroum yattigi yerde veriyorum.baya bir idare ediyor ama aliskanliktan gece mutlaka bir uyaniyo.emmek iicn.aslinda aclik degil yanimda olmanin yolunu bulmus ondan.bende useniyorum sabaha akrsi yanimda emip uyuor tekrar yatirmiyorum yatagina.zaten koca yatakda oglumlayiz.esim cok kalkyoruz diye hic yatmadi bizle geceleri.neyseki sabahalri aliyor erkendende uyuyorum deliksiz.havalar karardi kafami kaldiramiyorum.hic gücüm yok.almanalrin ictigi yogun kahveden icmeye basladim.öylece aciyorum gözümü ya.bus ene cok zior geciyo bana kis.sen nasil gecriyosun.formullerin varmi sogukalr icin.
bu arada aventin corbacisini aldim.baya pratik bise sebzeleri eti koy buharda psiriyor.sonra ters ceviryosun püre yapiyor.ama biraz gec kaldim galiba.yakinda kendi corbalarimizdan tuzsuz baharsiuz psiirip onada veririm diye dusundum.belki geri iade ederim.
öksürük ilacinada bakcam birazdan.
ara sira kendinde kendinde corba yap mikailine.buralarda bakliyat kültfürü olmadigi icin genelde hazir mamalarda yok.yesil mercimek nohut kuru fasulye psiirp ezip hazir mamaya ekleyebilirsin yada.onun disinda guzel sebze cesitleri var.amazon cok sik alis veris yapyirouz ama mama almak aklimiza gelmemisti.en azindan benim gelmedi.iyi dusunce.valla eve toprak bile getirtiydim halidan tutta.pratik oluyo.mamalarada bakmak lazim

oglum acayip hareketlendi durdugu yerde durmuyo.wickeltischini söktük bugun,artik yerde falan degsiiyiorum.baglayana kadar dönüyo ucacak bir gun.evi temizlemeye toplamaya bile vaktim yok nerdeyse.hemen aksam oluyo.onla ugrasmaktan kendimize yemek yapmayi untuyorum yaa.
neyse Allah saglik sihhat versin bebiselrimizede bizlerede.onlara bakacak gucumuz hep olsun insallah.kendinize iyi bakin.öptük sizi.

bu arada emzirmem bnimde nerdeyse bitmek uzere.gunduz deniyoirum süt müt yok emmiyor zaten acda olsa.sadece gece istyior.geceleri emincede memem makina gibi alismis sadece o saatte süt oluyo.ne tuhaf kurban oldugum Allahim iste.ilginc.

tekrar merhaba canim,
evet sükür dis SIKINTISINI azalttik ama simdi de yemek yedirirken zorlaniyorum baya, nedense mama sandalyesinde pek oturmak istemiyor hemen sIKILIYOR.
Sana bir günümüzü anlatayim bak:

Sabah 10:00 yada 10:15 gibi kalkiyoruz, sonrasinda 11e dogru yemegini yediriyorum (henüz kahvalti veremedim beceremedim o isi), altini alip biraz oyun oynamasina izin veriyorum... 12:00 - 12:30 arasi uyumasi icin salliyorum ve uyuyor.. bazen 1 yada 1,5 yada 2 saate yakin uyuyor.. 14:00 gibi kalkarsa 14:30 gibi yemegini yediriyorum, bazen yogurtta veriyorum.. yemekten sonra mutlaka su iciriyorum. Daha sonra altini falan temizleyip disari alis veris yapmaya cikiyoruz.. eksik yoksa evdeyiz . saat 16:00 - 17:00 arasi uyumaya calisiyor, uyuyor, ya yarim saat yada 1 saat uyuyor... sonra uyaninca yine yemegini yiyor...

Simdilerde aksam 19:00 yada 20:00 de tekrar uyuyor, genelde 1 saate yakin uyuyor.. (senin bebis gibi tamamen uyumuyor). 21:00 - 22:00 arasi uyaniyor - yani belli olmuyor... sonra biraz daha oyun oynuyor falan... saat 23:00 - 23:30 gibi yemegini yiyor, sonra da uyutmaya geciyorum, isiklari televizyonu falan kapatiyoruz... sonrasinda uyuyor iste.. ama sonra saat 01:30 gibi mutlaka uyaniyor, ya devam sütü verip tekrar uyutuyorum, yada kendisi yeniden uyuyor. Sonra gece 3:30 gibi kalkiyor, devam sütü icip yine uyuyor... sonra sabah 5:30-6:00 gibi yine kalkip, devam sütü iciyor ve saat 9:30 - 10:00 gibi yeniden kalkiyor..

Iste bizim günümüz böyle geciyor... nasil yapsam da uyku saatini öne ceksem bilemiyorum.. gece yatirmadan önce mutlaka karnini doyuruyorum, yoksa ac olunca daha SIK kalkiyor... Sen ne veriyorsun yatirmadan önce sadece devam sütü mü??

Bu arada hayirli olsun canim buharli pisiricin.. hangisini aldin sen avent´in, fiyati ne kadar? BAkliyatlar konusunda haklisin, denemem lazim. Bugün fark ettim, Mikail artik degisik tatlar istiyor... tarhana corbasi yaptim baya icecekti ama tuzlu diye fazla vermedim..hani yemeklerinde tuz yok ya ondan...

Ya canim, ben kahvaltiyi halen veremiyorum, nasil verecegimide sasirdim... sen söylemistin degil mi bana... Birde sen ekmek kullaniyormusun ogluna... ben Zwieback almistim...

Birde yorgunluk konusunda canim, alistim o saatlere artik... sabah oglus uyanana kadar uyuyorum... ben vitamin takviyesi almistim eczaneden, 1 ay onu kullandim... Immun 44 diye... belki isine yarar seninde, sor istersen... Öksürük ilacini bulabildin mi? Allah bebislerimizi korusun, saglik sihhat versin insallah. ARtik cok hareketliler, bazen ben MIkailin altini bile zor degistiriyorum, yatmak istemiyor yatirinca hemen hooooppp dönüveriyor, birde ciglik atiyor, geri döndürdüm mü..

Iste haberler simdilik böyle bizden canim... öpüyorum ikinizide... Allaha emanet olun...

valla güldüm.ayni oglum gibi demek.bizde ayniyiz .altini siler silmez temiz olduguni anliyo ve hemen dönüyor kacmak istiyo.cogu zaman kucagimda altini citcitlayip pantolonunu corabini giyiyor.inanilmaz hareketli.almanca okuduydum ama türkiyeden de kitaplar getirdik.simdi onalri okuyacagim.simdiden hazirlikli olmam lazim .hamileyken bos zamanim cokdu birde mide sancilarindan uykum olmazdi keske alip okuasaymisim.cok pratik ve gercekten insanin hayatini kolaylastiran formuller varmis.kutüphaneden bulursAN ALETHA SOLTER okumani travsiye ederim.bebislerini kucagina alan beraber uyumak isteyen yada uyuan annelerin yanlis yapmadigini aksine ne kadar gerekli oldugunu .kimlerin buna neden karsi ciktigini hepsini anlatiyo.

bu arada oglusunun uykualri hicde kötü degilaramizdaki fark biz sabah erkenciyiz.sizin gec yattiginizdaki o uykuyu oglum aksamdan uyuyo.sabah sen uykuna duskun degilsen erken kalk ve onuda erken kaldir.bi kac gün.alisirsiniz.ben özellikle aksamalri kendimde erken yatmakdan taraftarim uzun yillardir.bu traceybacininda kitabini aldim bebeklerin gunluk duzeni hakkkkinda.simdi onu okumaya türkceden basladim.sanada arada anlatirim ilginc olanalri.disarisi cok soguk disari cikmaz olduk.ara sira kis KISA cikiyoruz.cikmayincada malum yorulmuyo.temiz hava oksijen benim ogluma cok iyi geliyo.ve o günlerde extra fazla uyuyor.simdie evde elimle yurutmeye calisiyorum cok merakli.ediz henuz oturamiyor.hani oturuyor ama etrafinda bise ve ya ben olmayinca kendini deviriyor.onun disinda unutup oturdugu oluyo.ama oda biraktigim zaman yuvarlana ittire kendini istedigi yere götürüyor.birde emeklemeye heveslendi.dizlerinin ustunu cikmaya calisiyor ama geri geri gidiyor.

bu arada kahvaltida zweiback bende veriyorum.yumurta sarisi kati pismis zeytini püre yapiyorum.icine ekmegide püre yapabilirsin.biraz sicak suyla kivam veriyorum.

oglum agliyor sonra yine girerim canim. öptüm sizi

evanurrrrrrrrrrrrrrrr nasilsiniz asya nasil kosturuyomusun.mesgulsun girmez oldun.umarim iyisinizdir.

merhaba canim,
hayirli cumalar. Nasilsiniz iyimisiniz?? Oglusun nasil, daha iyidir simdi umarim. Bizi sorarsan hamd olsun iyiyiz. Bir yaramazlik yok . Bebislerimizin ortak yanlari cok desene. Insan onlarla vaktin nasil gectigini anlayamiyor, bir kalkiyoruz sabah olmus, birde bakiyoruz aksam olmus. Az önce uykudan kalkti, birazdan yemegini yedirip disari alisverise cikacagim. Cikmadan da sana yazayim dedim, simdi kendi kendine oynuyor...
Havada sogudu baya burda, kar falan atistiriyordu ama su an yagmiyor. Sizde soguk degil mi havalar? Dedigin gibi temiz hava iyi geliyor bebislerimize, ama hasta olmamalarina da dikkat etmemiz gerek. Ben genelde her gün 1-2 saatligine cikiyorum, malum hem alis verisimizi yapiyoruz hemde oglum hava aliyor.. ona astronot kiyafetini giydirince anliyor disari gidecegimizi basliyor gülmeye...

Bizim uyku düzenimiz halen ayni, yani gündüz 2 kere uyuyoruz ve aksam da 23:30 - 00:00 arasi . Ama bunada sükür canim, forumda baska topikte de var yazistigimiz arkadaslar, onlarin cocuklarinda da düzen yok..halimize sükretmek lazim. Kitap ve yazar ismi söylemissin, hic duymamistim... aslinda okumak lazim...

Sen neler yapiyorsun bos vakit bulabilirsen??? Ben su siralarda patik örmek istiyorum, yani pek bilmem ama onu ögrenmek istiyorum... nette bulmustum anlatimli ama bir türlü cesaret edip baslayamadim . Aslinda annem bilir örgüde ama oda gelip göstermez... zaten telefon aciyor, alisverise gideceksen yada yemek yapacaksan geleyim diyor... onun disinda torunumu özledim diye hic gelmiyor inanirmisin.. bende buna icerliyorum bazen... hatta bugün aradi geleyim mi diye, bende yok gelme dedim gerek yok.. Ha zaten cocugun da havaya ihtiyaci var, disari cikarman gerek dedi... öyle deyince ben fazla birsey almayacagim gelmene gerek yok dedim... neyse canim seninde basini agritmayayim..

Kocamannn öpüyoruz sizi.. güzel hafta sonlari dliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…