Kontakt Lens İlk kez lens kullanacaklara öneri

PrincessP

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
20
15
35
Arkadaşlar merhaba benim Temmuz 25te düğünüm olacak, bu nedenle lens kullanmak istiyorum. Daha önce hiç kullanmadığım için hiç bilgim yok. Doktora gideceğim. Fakat beni genel olarak bilgilendirebilirseniz sevinirim . Miyop ve astigmat karışık yani sanırım o da gözlük camı gibi özel hazırlanacak. Ne kadar sürede hazır oluyor geç kalmış olabilir miyim?

Benimde bir gözümde astigmat var. Miyopum.
Lensi direk sepete atıyorum. Özel bir hazırlanma süreci yok. Ha şöyledir en fazla: ellerinde o an o marka yoktur gelmesini beklersiniz. Yani 1 hafta diyim maksimum. Ama çoğunlukla sitelerde ellerinde oluyor. Optiklerde de bugün sipariş verilip yarın alıyorsunuz şeklinde ilerliyor. İstanbul için konuşuyorum tabi.
Öneri olarak doktorun marka yazmasını tavsiye edebilirim. Düğünde takacaksınız sanırım, anlık batmalar çok sıkıntı olabiliyor. Ben sadece doktorun önerdiği markada rahat ettim, diğerlerinde sorun yaşadıklarım oldu.

Aylik torik lens kullanıyorum 1 senedir astigmat icin özel olan..hazır oluyo lensler zaten..drun reçete ediyo uygun olan numarayi lensi deniyosun takiyosun sonra birakamiyosun 😍

Unutmadan ben optikten ilk aldığımda bayagi bi kazıklandım..netten daha uygun..fiyat araştırın kesinlikle..

X