illet eşim, illet işi, illet işsizliği..

ay misafir misafir takılıyorken sırf yorum yapmak ıcın gırış yaptım..
seni en cok bn anlarım :)
eşlerimiz aynı ,aynııııı..

ki benim eşimin bir işi daha var ,vardıyalı calısıyor .arkan kalan zamanlarda dükkanda..
ben de ıkı cocuk var..krese de gııdıorlar dükkanda ben duruyrum.
gercı elelam naldık bı tane kızları krese gondermeyecegım artık ..

adam resmen yok..zaten calısıyor, calıstıgından artan kalan zamanda hep dukkanda..sabah uyandı kahvaltı yaptı yarım saat gıttı..cocuklarla alakası yk..ben dul kadın gıbı ıkı cocukla dolasıyorum hep.

bosansam nafakamı verır hıc degılse onun kahrını ,afrasını,derdini cekmem
ama kıme ne dıyeceksın.cok calsııyor dıye bırkaılır mı kocaa..tamam kuru ,dayagı,aldatması yok ama adam da yok..

elımde bı sınırsız kredı kartı kı cok tutumluyumdur ( kendısı paraları harcadıgından ben tutuyorum ) altımda bı araba
lafa gelınce daha ne ıstıyorsun oluyor ama yok yanı..

tıcarete atıldı ama sabıtte kalmıyor baska baska ıslerlde gözu ..bı ton para gharcadı elımızde hıc bırseyyok
ama hala akıllanmadı hala
kapatalım dukkanı dıyorum bu sefer de baska bı seye cevırıcem dıyor.

bunları bı yere bırkaıp bız kacalım :))

Kocan bu ''malliklari'' yaparken masallah sende bos durmayip iki cocuk yapmissin. Zaten anlatim uslubundan adama karsi herhangi bir pozitif duygu ve dusuncenin kalmadigi belli saygi yok yani..

Ayrilabiliyorsan ayril o zaman, sen calis cocuklari bak, bu adamin ''malliklarina'' katlanmak zorunda kalmazsin.
Hanııımm hanım cocuklari boş zamanimda kendim yapmisim gibi konusuyorsun, en büyük bedduami etmeden ugurlamicam seni; rabbim sürpriz cocuk neymis iliklerine kadar göstersin sizin gibilere, belki o zaman arama motoru gibi kelimelere takilmaz konunun bütünunu özümseyebilirdiniz.

Öyle demeyin rica ediyorum. 2 bebeği olup da çalımak durumunda olan kadınların gücüne gidebilir.
Ya 2 bebege kimse bakmiyosa kadin nasil calissin????
Akil var mantik var
Sen hic 4 duvar arasi sabah kalkandan gece yatana tek basina cocuk baktinmi?
Ananeler babanneler bile kaciyo bebe bakmaktan artik hele 2 tane pespese ye dayanmak kolaymi saniyon benim basimdan gecti ucuzlerim var . Yardim edende olmadi kafayi siyirma noktasina geldim 3 bebe ziriltisi 4 duvar arasi kendi evinde hapis hayati acik ceza evi be halada bitmis degil buyuduler ama ilkokuldalar hala zorrrr
Ne konusuyon sen

Canım seni çok iyi anlıyorum benim eşimde 2 yıldır yoğun çalışıyor. İlk bebeğimde bana çok yardım ederdi. İkincisi oldu adamı bulamıyorumki yardım bekleyeyim. Karşılığını aldığı halde ben baya vıdı vıdı ettim. Şimdi alıştım. Bi düzen oturdu.
Evde iki çocuk seni çok yoruyordur. Bi işe başlasan sana iyi gelir ama daha çok küçükler. Tabiki de boşan demicem. Annenden kayınvalidenden yardım al. Birilerinin yükünü hafifletmesi lazım

Bebelerim dogdugu andan itibaren parasiz bakan olsa valla haftanin 6 gunu calisirdim. Calismak evde oturup surekli cocuklara bakmaktan daha kolay ve eeglenceli. En azindan para kazaniyon sosyal hayatin oluyo istede olsa 2 insan yuzu gorup rahatliyon. Ha krese koy calis diyenler asgari ucrete calisiyosa bi anne 2-3 bebeyi ayni anda krese nasil koysun butun maasi gider ustune de para oder hatta ! Bedavaya ise git gel bide cocuklar kreste boyuna hastalansin o iste yas yani. Bilmeden konusmayin ok. Not: calisma gecmisim oldu onceden is hayatinida biliyorum

Ya 2 bebege kimse bakmiyosa kadin nasil calissin????
Akil var mantik var
Sen hic 4 duvar arasi sabah kalkandan gece yatana tek basina cocuk baktinmi?
Ananeler babanneler bile kaciyo bebe bakmaktan artik hele 2 tane pespese ye dayanmak kolaymi saniyon benim basimdan gecti ucuzlerim var . Yardim edende olmadi kafayi siyirma noktasina geldim 3 bebe ziriltisi 4 duvar arasi kendi evinde hapis hayati acik ceza evi be halada bitmis degil buyuduler ama ilkokuldalar hala zorrrr
Ne konusuyon sen
Son cumlenize kadar mesajinizi begenmeyi dusunuyordum ama kusura bakmayin cok kabasiniz. Once alintiladiginiz mesajimi bir daha okuyun sonra bir de uslubunuza bakin.

@Olaganustuhal , @COLIN ikinizde aynı çözümden bahsetmişsiniz.
çocuklarımın büyüğü 2 yaşında.
Ne kayınvalidem ne annem ilgilenemiyorlar ya da işlerine gelmiyor bilmiyorum.
Geçen kayınvalidem;
"sen gel çocukların başında dur ben akşama kadar beklerim dükkanda, bune be bi biri ağlar, bi biri uyanır, bi biri sıçar, yeteer" dedi.
Haksız da sayılmaz çünkü iki küçük bebenin ne derdi, ne yaramazlığı bitmiyor.
Aslında dükkanda durmak benim deişime gelir çnkü sabahtan akşama kadar bebelerle evde hapis hayatı yaşıyorum.
Kendi kendime konuşuroldum artık.
Baya tencere tava sohbet ediyoruz.
Ya sen bu kadar olumsuzlugun ıçınde cok tatlısın :)

Maalesef böyleleri değişmiyor
Her zaman kendileri haklı her zaman kendileri biliyor
Onlar yeni keşfettiği şeyler olunca iyice mala bağlıyor etrafında kileri

Neyse ona sen değil birilerinin karın seni uyarıyor ama sen yine de yapıyorsun kendine eziyet demesi lazım
Ki anne baba Bile dinlemez dediyse çok da umutlanma ama bir umut bunlar 40 dan sonra model değişiyor ama yine dik kafalılık kalıyor ve hiç bir zaman keşke seni dinleseydim sözünü dutmayacaksın bu yüzden bu kelimeyi bekleme
Adam öncelikle kendisine eziyet ediyor
Biz de babamı akşamdan akşama yemekte görürdük bir kez bile parka götürmedi bizi
O yüzden adama acıma
Çocuklar dersen de onlar için en önemlisi anne dir
Bu yüzden baba pek aranmıyor çünkü öyle alışıyorlar

Millet evde duran anneleri sanırım hergün keyif partisi düzenliyor zannediyor :) partiler eller havayalar falan varda kadın ondan çalışmıyor. Arkadaşlar herkes sizin gibi şanslı değil. Annesi kayınvalidesi getir kızım ben bakayım sen çalıp demiyor. Gelecek parayı bakıcı parası yaptıktan sonra çalışmanın anlamı kalmayanlar da var. Yoksa valla evde oturup iki çocuğun ağlamasıyla uğraşmaktansa para kazanıp gelip akşam 4 saat görüp o dört saatte çocuklarınla Şen şakrak Zaman geçirmeyi her anne ister. Hayır bide bazılarımız utanmasa doğum kontrol hapının resmini isteyecek kaza olduğuna inanmak için :)
Canık eşinden boşanman mutluluk getirmez inan. Eşinin dinlediği bi büyük yok mu. Amca dede dayı falan. Onunla konuşsan. Herkes ticaret yapacak değil ya birinin yanında çalışmaya başlasa

ahh Vasfiyeteyzeniz Vasfiyeteyzeniz ara sayfaları okumadığın nasıl belli :KK70:
yAZDIM, BÜYÜĞÜMLE KONUŞTURMA MACERAMIDA YAZDIM, BİRİNİN YANINDA ÇALIŞMA KONUSUNDA Kİ DÜŞÜNCESİNİ DE YAZDIM.
olmuyor, kaçırıyosun konuyu :)

Çocukları kendiniz yapıyorsunuz, adına ister kaza deyin ister sürpriz, ister aşk meyvesi, fark etmez. O çocuklar yapılmışsa bir şekilde bakılacak. Koskoca insanlara da anne baba olmanın sorumluluğunu anlatmaya gerek yoktur, olmamalı da zaten. ama benim bir ricam var, Allah aşkına şu çocukları sanki başkası yapmış gibi konuşmayın. Komşunun çocuğu değil onlar, 2-3-5 dünyaya getirdiyseniz şikayet etmeyin bi zahmet. Beddualar havada uçuşuyor, ayıp ya. Sürpriz zamanda hamile kalmış olabilirsiniz ama öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki o seksi yapan siz değil yan komşu. Buradaki üyeler sebep olmadı yani sizin hamile kalmanıza. Sözüm bu şekilde konuşan bütün üyelere.

Çocukları kendiniz yapıyorsunuz, adına ister kaza deyin ister sürpriz, ister aşk meyvesi, fark etmez. O çocuklar yapılmışsa bir şekilde bakılacak. Koskoca insanlara da anne baba olmanın sorumluluğunu anlatmaya gerek yoktur, olmamalı da zaten. ama benim bir ricam var, Allah aşkına şu çocukları sanki başkası yapmış gibi konuşmayın. Komşunun çocuğu değil onlar, 2-3-5 dünyaya getirdiyseniz şikayet etmeyin bi zahmet. Beddualar havada uçuşuyor, ayıp ya. Sürpriz zamanda hamile kalmış olabilirsiniz ama öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki o seksi yapan siz değil yan komşu. Buradaki üyeler sebep olmadı yani sizin hamile kalmanıza. Sözüm bu şekilde konuşan bütün üyelere.
dostum konunun hiç bir yerinde çocuklarıma bakamadığımı, yetemediğimi, aman nerden de oldular vah tüh dediğimi hatırlamıyorum.Daha da komiği anne baba olmanın sorumluluğu anlatılsın hatırlatılsın diye açmadım konuyu.
Siz ve sizin gbi çocuk konusuna takılan hatunlar kendi kendinize atraksiyon bulup, gölgenize atarlanıyorsunuz.
Benim konum/ derdim çocuklarım değil.
eşim ve işi..
eşimle sevişerek elde ettiğimiz iki adet bebeğimiz de değil.
bi daha söylüyorum, derdim; eşim ve işi.

dostum konunun hiç bir yerinde çocuklarıma bakamadığımı, yetemediğimi, aman nerden de oldular vah tüh dediğimi hatırlamıyorum.Daha da komiği anne baba olmanın sorumluluğu anlatılsın hatırlatılsın diye açmadım konuyu.
Siz ve sizin gbi çocuk konusuna takılan hatunlar kendi kendinize atraksiyon bulup, gölgenize atarlanıyorsunuz.
Benim konum/ derdim çocuklarım değil.
eşim ve işi..
eşimle sevişerek elde ettiğimiz iki adet bebeğimiz de değil.
bi daha söylüyorum, derdim; eşim ve işi.
Son cümlemi okuyun.
Ayrıca bana bu yorumu yazdıran şey de bir üyeye ettiğiniz bedduaydı. Yani siz konunun herhangi bir yerinde bundan şikayetçi olmamış olabilirsiniz ama o üyeye de beddua olarak sizin gibilere Allah sürpriz hamilelik versin ne demek? İyi olan bişey için beddua edilmez. Bunun bedduasını ediyorsan var bunda bi sorun.
Sizde çok alt seviye bir üslup var, kocanıza ettiğiniz ithamlardan tutun da burada yazdığınız kendi atarlı yorumlarınıza kadar. Çok alt seviye, asla ve asla tartışılmaz, laf anlatılmaz derecede çirkin bir üslup bu. Sizin hayatınızdaki atraksiyonun yanında bizim burada yorum atraksiyonumuz solda sıfır kalır zaten. Ben başka bir yorum yazmayacağım, muhtemelen kib'leyen de çok olmuştur sizin yorumlarınızı. Vahim ötesi bir üslup.

@ceymsbond, bunun çözümü sizde, biz size ayrılın veya ayrılmayın diyemeyiz, ortada bir evlilik ve en önemlisi 2 tane bebe var.
Ama eşiniz kesinlikle ticaret erbabı değil, ticaret yapmayı her seven ticareti kıvıracak diye birşey söz konusu değil, yatırımcı zekasına sahip olmak başka birşey çünkü.

Eşinizin çabaladığını düşünenler olmuş, bence çabalamıyor, çabalayan insan gireceği iş için AR-GE yapar, bilenlere sorar, araştırır, ticarette ilk zamanlar gelenin gideceği hesaplanarak ona göre bütçe düzenlemesi yapılması gerektiğini, işe başlar başlamaz kar edilemeyeceğini bilir, çabalayan insan tavsiyelere kulak tıkamaz, fikirlere açık olur, hayatı paylaştığı eşi ona tavsiye verdiğinde sen bu işlerden anlamazsın diye kestirip atmaz zira hayat müşterekse ve ailenin bebeklerin geleceği söz konusuysa kadın ve erkek oturur iş konularını konuşur, birlikte karar alır.

Konu bunla da kalmıyor ki, vergisi, stopajı, kirası, ki çiftlik kurduysa büyük ihtimal veteriner falanda bulundurması lazım, tavukların yemleri, masrafları.
Çift işyeri, çift sorumluluk ve borç demek.

Bu ilk batan işi de değilmiş, artık kabullenmesi gerekir bazı şeyleri, ticareti anlamıyor işte, çiftlikte batar bu gidişle, eşiniz sırf bir yerde maaşlı çalışmamak için daldan dala konuyor, bu huyu böyle devam edecek, benzer şeyleri yapıp sen ticaretten anlamıyorsun dediğim ve batan, battıkça yeni işlere atılan birçok arkadaşım gibi eşinizde huylu huyundan vazgeçmez misali ömrünün sonuna kadar böyle devam eder.

Elindeki en mantıklı işi bakkal dükkanı, çiftlikle vs uğraşmak ve yeniden batmak yerine, bakkal dükkanını müşterilerin beklentilerini karşılayan bir mini market haline getirse, abisiyle dönüşümlü işletseler hem size ve çocuklarınıza zaman ayırma imkanı olur hemde elinde diğerine nispeten daha sağlam bir işi olur.
Ama tabii anlattıklarınıza bakılırsa siz bu yönde tavsiyede bulunsanızda dinlemeyecek.
off hele bi çekilin Mune Mune gelmiş, konumu şereflendirmiş :)
Mune Mune yaklaşımların ve çıkarımların ve hatta en son kurduğun cümle bile birebir doğru.
Eğer konuyu yazarken "mal" falan demeseydim adama bu yazdıklarını okutur sonra da cevşen yapar boynuna asardım eşimin yemin ederim.

Ayy hele aileyle falan hayatta olmaz o iş.

Buralarda da öyle hemen kardeşler iş kurar birlikte. Al sana ömür boyu problem iş tutsa bile sen az çalıştın ben çok çalıştım ben yemedim sen yedin kavgası olur.

Aynen öyle bende hiç sicak bakmadım zaten abisinide sevmem. Esimde yanaşmadı pek.

Son cümlemi okuyun.
Ayrıca bana bu yorumu yazdıran şey de bir üyeye ettiğiniz bedduaydı. Yani siz konunun herhangi bir yerinde bundan şikayetçi olmamış olabilirsiniz ama o üyeye de beddua olarak sizin gibilere Allah sürpriz hamilelik versin ne demek? İyi olan bişey için beddua edilmez. Bunun bedduasını ediyorsan var bunda bi sorun.
Sizde çok alt seviye bir üslup var, kocanıza ettiğiniz ithamlardan tutun da burada yazdığınız kendi atarlı yorumlarınıza kadar. Çok alt seviye, asla ve asla tartışılmaz, laf anlatılmaz derecede çirkin bir üslup bu. Sizin hayatınızdaki atraksiyonun yanında bizim burada yorum atraksiyonumuz solda sıfır kalır zaten. Ben başka bir yorum yazmayacağım, muhtemelen kib'leyen de çok olmuştur sizin yorumlarınızı. Vahim ötesi bir üslup.
evet, sizin hem zarif hanım tavrı takınıp hemde alttan alttan hakaret etmeniz, kayınvalide gibi laf sokuşturmanız navahim, emin olun.içinizde ki kayınvalideyi zarifliğinizle pek hoş maskelemişsiniz tebrik ediyorum.

Benim hatirladigim, saglik hizmeti, alkollu isletme, corbaci, pazarcilik, turizmcilik, giyim, vs... Oncesi de varmis.

Yalniz ne zaman batsa tek cocuk olarak bizde patliyor mecburen. Banka bir daha kredi vermesin diye dua ediyoruz.
:KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:
Cesarete bak :confused:
Bankaya boyle insan lazim zaten
Allah kurtarsin :KK17:

Fazla fazla yrum almıssınız ıcınde benım syleyeckelerımı var mı bılmyrum ama belara karı bsamaka klay mısalı durumunuza empatım yetmedı sanırım cunku sabahtan aksama 12 saatten fazla calısan bı adama ıllet ve mal demek sacma geldı bana butun hayatını sıze ve ccuklarınıza adamıs tamam ck para lazanmyr hatta her ısını elıne yuzune bukastryr olblr ama yınede pes etmemıs dısğrtrlukten sırtında su tasıyan adam olmıs heerkes yapamaz bunu gcunmamıs yapmıs taktr ettım

snucta cabalıyr ve hersey para degıl braz gaz gerekyrdur belkı... bence ıllet ve mal dıyecegınıze sana gıvenıyrum yapabılırsın demeyı deneyın brde

hemen bsamayı dusunmeyın hemde ıkı ccuga ragmen ılerde bsandınuz dıyelım ccuklar sebebını srdugunda ccuklarınıza baban calısyrdu ama para kazanamyrdu mu dıyeceksınız

yuva klay kırulmuyr ama klay yıkıkıyr aldatma, sıddet yksa bsanmak dgru degıl bence kazandgı parayı ıckıde pavynda ba yemıyr snucta

Allah yardımcınız olsun...eşiniz bence hem emir altında çalışmıyayım hemde evdeki curcunadan uzak durayım diye düşünüyor...niyeti çok kazanmak olsaydı bu kadar deneyimden sonra hala daldan dala atlamaz daha temkinli davranırdı...
Bir işte kazanmak veya kaybetmek elbette nasip işi ama Allah cc kulun niyetine görede veriyor vereceğini...siz zaten yeterince dolmuşsunuz gaza getirmekde istemem ama sanırım eşiniz iyi bir dersi hak etmiş...

X