Anket İnsan kendini en çok ne zaman çaresiz hisseder?

İnsan kendini en çok ne zaman çaresiz hisseder?

• Ankete Katılan
    1.154
Acı eşiği kişiye göre değişir...

En sevdiğinin ölümcül hasta oldugunu öğrenmek, birsey yapamamak ve onu kaybetmek bir daha görememek çok büyük çaresizlik.

Fakat herşeye rağmen yaşamak guzeldir...

Bu arada çok saçma sapan bir anket olmuş. Amaç ne anlamadım. Aralarında çok acı şeyler var onlar kıyaslanabilir mi?

Dünde kendimi çok çaresiz hissettim iki çocuğa ödev yaptırırken 3. Şu de oyun oynamak istiyordu

Aynı anda ikisine yetisemezken birde öbürünün oyun isteği olunca çıldırdım kendi kendime yetemiyorim diye :KK43:

Dostlar, yalanlar, aldatılma, terk edilme, yalnız kalma, hayallerin gerçekleşmemesi, geçmiş, belki ufak tefek hastalıklar, dermansız hastalıklar dışında, ki o da bana değil sevdiklerime gelirse beni yıkar, onun dışında bir insanın hayatta başına gelebilecek her türlü olumsuzluğu göğüsleyebilecek bir yapıdayım ama ölüm acısı kolumu kanadımı kırıyor:KK43: dost güvenilir çıkmadıysa yalan söylediyse arkanı döner gidersin, aldatana terk edene güle güle dersin, hayaller yenisi kurulur, geçmiş olduğu gibi kabul edilir, yalnızlık çok insanla dost olup olmadık kazıklar yemektense tercih sebebimdir lakin ölüm ne çaresi var ne geri dönüşü:KK43:

Allah herkesin sevdiklerine sağlıklı uzun ömürler versin.

Ölüm... 😞 Diğer olanların bazıları yara olarak kalsa da birçoğu çözülebilir şeyler. Ama sevdiğin birini kaybetmek...çaresizlikten öte birşey. Takdiri ilahi. Elbet hepimiz gideceğiz ama en yakınlarımı kaybettiğimi düşünüyorum. Allah'ım geçinden versin :KK43:

Şıklarin hepsini isaretleyesim var. Hepsini yasadim. Hepsinde caresiz hissettim. Ama en cok sevdigim birini kaybettigimde caresiz hissederim.

Sadece ölüm başka hiçbişey çaresiz hissetiremedi beni bu hayatta, can kardeşim buz gibi soğuk yatarken ben onu öptüm o beni öpemedi ya ışte asıl çaresizlik buydu geri kalan herşey yalan dolan...

Dost bulunur biri gider biri gelir, sevgili gider yine sevilir, ağlayanın bir gün güleceğini umut edersin, geçmişe üzülmeyi bırakır önüne bakarsın. Ama hastalık ve ölüme çare bulamazsın, hangi tarafından baksan elin boş kalır. Evet hepimiz ölümlüyüz, o konuda da duam Allah sıralı ölüm versin.

Şu hayattaki en kötü şeydir çaresizlik.Elinden hiçbirşey gelmez,birşeyler yapmak istersin yapamazsın. Bilirsin ki değiştiremezsin bazı şeyleri...

Bazen, içinde bulunduğun çaresizlik çığ gibi büyür. Büyür de nefes alamazsın o çaresizliğin içerisinde. Seni anlayacak birilerine sığınmak istersin .Kelimeler düğüm düğüm olur boğazında konuşamazsın.
Tek bir çözüm vardır "ÇARESİZLİĞİ " için yana yana kabullenmek..

Peki sizin için nedir çaresizlik?Kendinizi en çok ne zaman çaresiz hissettiniz?
İnsanin sağlığı elinden girmişse çaresizdir yok sevdiğim gitmiş yok tek kalmışım hepsi hikaye geciniz...

Babamı günlerce yoğun bakım kapısında beklemek...
Bebeğimi kaybetmek ...
Ailemden uzakta tek başına kimsem olmayan bir şehirde olmak .
En büyük çaresizliklerimdi ☹️
Allah daha beterlerinden korusun 🙏

Hepsini yaşadım. Abim trafik kazasında bir anda vefat edince diğerlerinin hepsi önemsiz küçük sorunlar gibi geldi bana. Ölüm en büyük çaresizlik. Ne yapabilirsin ki? Tek kardeşin pat diye gitmiş, artık yok. O saçma mermerin altında olduğunu biliyorsun ama ona bir daha asla ulaşamayacaksın.
ALLAH (C.C) gani gani rahmet eylesin sizlerede bolca sabırlar ihsan eylesin sevdiklerimizi uzun bir zaman başımızdan eksik eylemesin sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin inşaALLAH evet en büyük çaresizlik ölüm karşısında elden hiçbir şeyin gelmemesi oysaki hayatta hepimiz muhakkak hayal kırıklıkları maddi ve manevi sıkıntılar yaşayıp çaresiz kaldığımızı düşünmüşüzdür ama ALLAH (C.C) her daim bir çıkar yol veriyor bir şekilde mücadelemizi veriyoruz ama ölüm öyle değil sonun başlangıcı. Bizim için son ama ölen için yeni bir başlangıç sonsuz bir başlangıç RABBİM sevdiklerimizin acısını erkenden yaşatmasın tekrardan sabırlar dilerim.

Geçtiğimiz aralik ayinda akciger kanserinden babami kaybettim. Gozumuzun icine baka baka imdat isteyerek, doktor lutfen beni kurtar diyerek vefat etti.. işte o an çaresizligi yaşadim. Caniniz yanar, icinizdeki var olan butun duygular bir birine girer, kafatasindan başlayan ağri taa ayaklarina kadar seni esir alir ama ona yardim edemezsiniz, gozunuzun onunde sizin can parçaniz kopuyor hayattan doktorlarin yapicak biseyimiz yok hayatinin son gunleri demelerini duysaniz bile gene o son umut damlalari akar kalbinize. Berbat bir duygu aylar gecti hâlâ her gece ruyamda gormezsem beni unuttu gelmiyor ruyama diye aglarim. Caresizlik..

X