İnsanlar cok çirkin

Ben eşi de kayınvalideyi de doğru bulmadım aslında..es bir tatil planı yapılmış iş içine iş koymuş.kayinvalide de operatörü bahane edip konu sahibesine yardirmis amiyane tabirle.ne diyeyim isteklerinizi üste bir arkadasinn dediği gibi "pasif agrasif" tarzda değil de net şekilde belli edin. Ben de eşime sen bilirsin diyorum pek çok konuda memnun kalmadığımda da yine ona sariyorum.kimse memnun kalmıyor anlayacağın! fikrimiz net olsa en azından birileri memnun kalırdı🤭

Onlar da özünde iyi insanlar olabilirler ama katlanilir gibi degiller. Esim bircok acidan mukemmel bir insan hayret edilesi gercekten
Mükemmel adam on gün anasıyla vakit geçiren eşine bir günlük gezide bile kardeşini katmaz mükemmel adam annesi problem çıkarttığında eşine hem gitmeyelim o da gitmiyorum deyince bağırmaz

Benimde cocugum var :)
Yani ikimizinde ilk evliliklerimizden cocuklarimiz var hem ayni cinsiyet hem ayni yasta :) bile isteye evlendim
Bende buyuzden ilimliyim zaten

Kizmadim ki, olabilir dedim ikisindede hic bir tepki vermedim ama 3.de sansimi zorlucam basbasa kalmamiz icin ne onun kizi ne benim kizim nede ikimizin kizi engel olmasa iyi olur. 3 kiz arasinda kaldik :)

İşte cocuklu evlilikle cocuksuz evlilik arasinda bile cok fark varken bir de ayri ayri insanlardan cocuklar+ ortak cocuk olan ortamda özel gunler, baş başa kalmalar aksayabilir gayet. Yildonumu var diye adam cocugunu 2 ay daha gormemezlik edemezdi zaten, bas basa kalacagiz diye cocuguna sen gelme diyemeyebilir bunlar kizilacak seyler degil. Elbette baş başa kalacaginiz zamanlar da olur ama aksamasi, az olmasi normal. O yuzden verdiginiz orneği konuyla alakali bulamadim sadece. Cocuk baska kaynana, kardes baska...

Mükemmel adam on gün anasıyla vakit geçiren eşine bir günlük gezide bile kardeşini katmaz mükemmel adam annesi problem çıkarttığında eşine hem gitmeyelim o da gitmiyorum deyince bağırmaz
İnsanlar acaba eşlerini mükemmel diye yansıtarak evliliklerini katlanabilir hale mi getirmeye çalışıyorlar?
Bunu cidden merak ediyorum.
Çünkü bende evliliğimde bir çok sorun yaşadım özellikle eş ailesi ile ilgili ve başka sorunlar da oluyor hiç eşimi mukemmel görmüyorum.
Mükemmel olsaydı bana bu sorunları yaşatmazdı diyorum.
Hatta kızıyorum tepkimi koyuyorum.
Soğuk davraniyorum gibi gibi.

Soguk bir insanim hep mesafeli kaldim onlara ama bunu dusundurecek bir sey gercekten yapmadim. Ona karsi olan negatif halim de ondan kaynakli bence. Cunku cok tuhaf huylari var. Kendince cok normal gördüğü ama patavatsizliga varan hareketleri davranışları var. Hepsi ust uste eklenerek birikti gercekten. Mesela bu yaz benim omurgamda kirik oldugu tespit edildi gecirdigim bir kazadan dolayi, bundan birkac gun once benim evime cumbur cemaat kendi anne babasini da alarak tatile geleceklerini haber vermislerdi. Omurgamda kirik var, kalkmamaliymisim, kalktigimda da kocaman sirh gibi korse kullanmam şart doktor riskli dedi diye anlattik. Aa gecmis olsun diyip yine geldiler. Gelmeyelim demediler. Ben o halde gunde 3 kere sofra kurup kaldirdim. Gunde iki kere denize gidip topluca dus alip gunde 8 makina camasir yikattilar bana Kotu niyetli bir insan degil ama onlarin yasadigi cevrede kadina köle gozuyle bakiliyor, kendileri boyle kole gibi yasiyor izin versem bana da ayni muameleyi yapabilecek kapasitede. Art niyet yok ama dusuncesiz
yapmasaydınız!!!
yatıp kalsaydınız anne yapamıyorum iyiki geldin deseydiniz
haklı bulunmadıkça neler dökmeye başladınız:)

Soguk bir insanim hep mesafeli kaldim onlara ama bunu dusundurecek bir sey gercekten yapmadim. Ona karsi olan negatif halim de ondan kaynakli bence. Cunku cok tuhaf huylari var. Kendince cok normal gördüğü ama patavatsizliga varan hareketleri davranışları var. Hepsi ust uste eklenerek birikti gercekten. Mesela bu yaz benim omurgamda kirik oldugu tespit edildi gecirdigim bir kazadan dolayi, bundan birkac gun once benim evime cumbur cemaat kendi anne babasini da alarak tatile geleceklerini haber vermislerdi. Omurgamda kirik var, kalkmamaliymisim, kalktigimda da kocaman sirh gibi korse kullanmam şart doktor riskli dedi diye anlattik. Aa gecmis olsun diyip yine geldiler. Gelmeyelim demediler. Ben o halde gunde 3 kere sofra kurup kaldirdim. Gunde iki kere denize gidip topluca dus alip gunde 8 makina camasir yikattilar bana Kotu niyetli bir insan degil ama onlarin yasadigi cevrede kadina köle gozuyle bakiliyor, kendileri boyle kole gibi yasiyor izin versem bana da ayni muameleyi yapabilecek kapasitede. Art niyet yok ama dusuncesiz

e eşiniz de öööyle durup izledi mi yani
bu mu mükemmel koca?

yapmasaydınız!!!
yatıp kalsaydınız anne yapamıyorum iyiki geldin deseydiniz
haklı bulunmadıkça neler dökmeye başladınız:)

e eşiniz de öööyle durup izledi mi yani
bu mu mükemmel koca?

Kaynanaya , yaptigi ise yemege vs karsi bastan beri o kadar tikliyim ki, o kadar takintiliyim ki, gelmelerinden once "zaten gelip beni mahvedecekler her halukarda yorulucam bari o annene soyle allahini seviyosa benim isime karismasin" diyip tembihlrttim. Inanin o kadın yardim etmeye kalksa bir olan isim bin oluyor. Asiri huylaniyoyorum onunla bi is yapmaktan. O yuzden mecbur her isi kendim yaptim. Obur turlu de sinirsel olarak daha da mahvolacaktim

İnsanlar acaba eşlerini mükemmel diye yansıtarak evliliklerini katlanabilir hale mi getirmeye çalışıyorlar?
Bunu cidden merak ediyorum.
Çünkü bende evliliğimde bir çok sorun yaşadım özellikle eş ailesi ile ilgili ve başka sorunlar da oluyor hiç eşimi mukemmel görmüyorum.
Mükemmel olsaydı bana bu sorunları yaşatmazdı diyorum.
Hatta kızıyorum tepkimi koyuyorum.
Soğuk davraniyorum gibi gibi.
Cidden bende böyle düşünüyorum bende çeşitli sorunlar yaşıyorum kocayı bu kadar gözünde büyütmek çok tuhaf geliyor mükemmellik bi durum da yok mükemmel adam annesine derdi niye seni engellesin anne hamile eşim canını sıkma diye

Kaynanaya , yaptigi ise yemege vs karsi bastan beri o kadar tikliyim ki, o kadar takintiliyim ki, gelmelerinden once "zaten gelip beni mahvedecekler her halukarda yorulucam bari o annene soyle allahini seviyosa benim isime karismasin" diyip tembihlrttim. Inanin o kadın yardim etmeye kalksa bir olan isim bin oluyor. Asiri huylaniyoyorum onunla bi is yapmaktan. O yuzden mecbur her isi kendim yaptim. Obur turlu de sinirsel olarak daha da mahvolacaktim
kocanızda bir gram vicdan olsa onları eve çağırmazdı sizde çok tuhafsınız zaten riskli durumda niye hizmetçilik yaptınız millete mükemmel kocaya bak ya..
bbenim eşim mükemmel üzeri on çıkar sizin standartlara göre

Ya bunu ilk kez görmüyoruz ki burada :) bdv.de goruyoruz dayak yiyor eşim özünde iyi biridir diyor. Hakarete uğruyor normalde çok iyi biridir diyor :) bu adam da bağırmış mükemmelmış işte:)

Ya bunu ilk kez görmüyoruz ki burada :) bdv.de goruyoruz dayak yiyor eşim özünde iyi biridir diyor. Hakarete uğruyor normalde çok iyi biridir diyor :) bu adam da bağırmış mükemmelmış işte:)
Ya adam karısı riskli durumdayken ailesi gelmiş tatile omurga bide basit birşey değil üç öğün yemek yaptırmış bilmem kaç çamaşır attırmış omurga bu basit de değil ben yaparım sen yat da dememiş hem eve kabul etmiş hala kayın aileye göre köle diyor gelin kocana göre de köle işte sana böyle davranmalarına önce sen sonra mükemmel dediğin adam izin vermiş. Mükemmel koca ailesine tatil yaptırmış bence bu mükemmel evlat.
Bi kere düşüncesini söyleyince görmüş mükemmel kocayı işte içinden canavar çıkmış.
C cameronhowe bu adamın mükemmel kalmasını istiyorsan fikir belirtme ne derse he de.

Hii eşinin elleride armut topluyordu. 13 yaşindaki kiza vicdan yapiliyorda, kirik omurgaya vicdan yok. Annesine "x'in omurgasi kirildi gelmeyin" diyemeyen mukkemmel koca. Hadi geldiler, iş bölümü yapmayan koca. Ille cice gelin olacak diye kac yemek yapan, toplayan gelin...

Hepiniz tiyatro oynama peşindesiniz, sonra birbirini samimi bulmuyorsunuz.

Umarim bu defa gercekten kendi hak ve fikrini korumaya öğrenirsin kocana karşi. Yaranmak, kimseye yaramiyor.

Ya adam karısı riskli durumdayken ailesi gelmiş tatile omurga bide basit birşey değil üç öğün yemek yaptırmış bilmem kaç çamaşır attırmış omurga bu basit de değil ben yaparım sen yat da dememiş hem eve kabul etmiş hala kayın aileye göre köle diyor gelin kocana göre de köle işte sana böyle davranmalarına önce sen sonra mükemmel dediğin adam izin vermiş. Mükemmel koca ailesine tatil yaptırmış bence bu mükemmel evlat.
Bi kere düşüncesini söyleyince görmüş mükemmel kocayı işte içinden canavar çıkmış.
C cameronhowe bu adamın mükemmel kalmasını istiyorsan fikir belirtme ne derse he de.

Konuda konu sahibi her seye farketmez diye cevap vermiş bu durum benim bile sinirimi bozmuştu ama sonra neden böyle cevap verdiğini anladım. İnsanın böyle MUKEMMEL kocası olursa mecburen her şeye farketmez cevabı vermeli ki sorun yaşamasın.

Konuda konu sahibi her seye farketmez diye cevap vermiş bu durum benim bile sinirimi bozmuştu ama sonra neden böyle cevap verdiğini anladım. İnsanın böyle MUKEMMEL kocası olursa mecburen her şeye farketmez cevabı vermeli ki sorun yaşamasın.
Bu adama bu kadar iyi ve şirin gözükme telaşı çok fazla ..
Konuyu komple mükemmel parantezine alacağız:KK70:
Umarım konu sahibi en çok kendine değer verir bundan sonra

Bu adama bu kadar iyi ve şirin gözükme telaşı çok fazla ..
Konuyu komple mükemmel parantezine alacağız:KK70:
Umarım konu sahibi en çok kendine değer verir bundan sonra
Hayır adam ne yapsa mukemmeliginden bir şey kaybetmiyor, konu sahibi bu mukemmelik karşısında mahcup oluyor olmalı ki bu kadar kendini parçalıyor. Şimdiye kadar bunları normal karşılayan pardon mükemmel gören birinin bundan sonra değişeceğini düşünmüyorum. Bu yolda canini verse canım kocam sana feda olsun diyecek biri gibi sanki :)

Hayır adam ne yapsa mukemmeliginden bir şey kaybetmiyor, konu sahibi bu mukemmelik karşısında mahcup oluyor olmalı ki bu kadar kendini parçalıyor. Şimdiye kadar bunları normal karşılayan pardon mükemmel gören birinin bundan sonra değişeceğini düşünmüyorum. Bu yolda canini verse canım kocam sana feda olsun diyecek biri gibi sanki :)
Bilmiyorum acaba yetiştikleri ortam mı böyle yoksa kim omurgasında riskli kırık olan birini bu kadaryorar adamı geçtim canından kıymetli mi koca ya ne yapacağım kocayla birlikte hepsini geri yollar kendime dışardan yemek söylerdim

Yok esim oyle biri degil. Ama normal telefpndan ulasamayip whatsapp tan da taciz etmeyw baslayinca mecbur aradim.

Gercekten oyle ama. Liseyi bile yurtta kalip okumus, 13 ysindan beri ailesinden ayri ve o cevreyi yasantiyi hic sevmedigi icin mumkun mertebe kendini uzak tutan biri
Eyvah eyvah benim müstakbel gelini duyar gibiyim "İşkım cinım digirli siygin kicim lisiyi yitili ikimiş,KV bisindin itmiş,indin nisıl biyli ikilli idim çıkmış" :confused: :KK70: Vay bana vaylar banaaa:KK70:

Hic konu açıp yazmak istemiyodum, ifsa olurum korkusu cok var bende. Ama dayanamadim. Anlatip rahatlamak istiyorum sadece.

Zaten deniz kenari bir yere taşındığımız ve burda kiramiz vs cok yuksek oldugu icin bu sene hic tatile gidemedik. Normalde yilda birkac kez tatil yapardik. Neyse şakayla karisik esime bunu soyledim gecen gun. Yarin toplam 10 gunlugune memleketlerimize gidicez. Iki memleketin arasindaki bir yer icin plan yapmis. 1 gece 2 gun gezelim dedi. Once tamam dedim. Sonra bosver o dedigin yerde 2 gun gezecek bir sey yok,otel parasi verme yazik günübirlik gezip gecelim dedim, tamam dedi. Sonra zaten gunubirlik ya kucuk gorumcemi (13 yasinda) gotursek sorun olup olmayacagini sordu. Bas başa yapmadigimiz bir gezme benim icin gezme sayilmaz, hosuma gitmedi bu teklif ama ama hayir diyemezdim zaten yazik cocuk da gezsin, olur dedim. Ertesi gün madem kardesin geliyor, bas basa olmadiktan sonra benim icin farketmez annen de gelsin dedim. Olur guzel olur dedi esim. Kayinvakidemlerle yasadigim somut bi sorunum yok, ama kafa yapilarimiz uyusmuyor, yanlarinda olmaktan cok hoslanmiyorum, ama aramiz iyidir genel olarak. Boylece hep birlikte gunu birlik geziye karar vermis olduk, onlari gezdirecektik yani aslinda daha çok.

Neyse sonraki güne gelelim. Sabah ultrasona gittim, bebegim 3. Kes cinsiyetini gostermedi. Ardindan ikici covid asimi oldum eve geldim. Biraz halsizdim, oglen 1 olmustu daha vir sey yememistim. Kendime kahvalti hazirladim tam biseyler yicem esim mesaj atti, annem seni ariyomus telefonun calmiyomus sen ona bir dönsene, diye. Hic arayasim gelmedi, telefonla konusmayi sevmem pek, yemegimi yiyim sonra ararim ne acelesi var dedim. O sirada whatsapp tan caldirmaya basladi, mecbur aradim. Aradigim sirada telefona bisuru sms yagdi, sanirim benim sebeke baglantimda sorun varmis kv aramis aramis hic calmamis telefonum, onu aradigim anda baglanti vs yenilendi galiba sms ler falan geldi birden. Sanki cok acil bisey varmis gibi seni defalarca aradim calmadi telefonun dedi telasla. Sebeke sorunu sanirim, seni ararken farkettim ben de dedim. Ben de engelledigini dusundum, beni engelleyen baska biri daha var onu da aradim ayni mi caliyo baktim, dedi. Şok oldum. O kadar sacma bi dusunce ki, niye engelleyim yani. Neyse soğuk soguk konustu, dedigime inanmıyor gibi hi hi sebekedir falan dedi, baya yalanci muamelesi yapti kapatti. Cok sinirlendim esime anlattim. Sacmalamis, sıkma canini bosver dedi.

Aksam oldu, esim o gezmye gitmesek mi ya ne dersin dedi. Olur farketmez dedim. Hayret niye farketmez dedi. Ben de dürüst oldugum icin acikca, sen de biliyosun ki bas basa olmayinca cok da keyifli olmayacakti zaten o yüzden farketmez dedim. Yani her seye olur diyorum resmen. Ama bana bi bagirmaya basladi, ben senin annenlere aynisini yapsam hosuna gider mi falan diye. Kadin sana napiyo da ne zarari var da vs vs. Ne saçmalıyorsun gelsin diyen bendim zaten dedim, senin demene ne gerek var ben zaten cagirirdim annemi dedi. Sustum konusmadim. Asiri da hastaydim zaten aşıdan dolayi. Gece kırılmak sinirlenmek bile aklima gelemedi cok hastaydim. Simdi uyandim iyiyim, kalkip kaynanaya gitmek icin valiz hazirlamam lazim sinirimden ölücem aglayip duruyorum öfkeden. Hic canim istemiyor onlari gormek.
Ben kaynanın ‘engelledin mi ‘beni demesine ve sonra onu arayan birisini arayıp denemesine takıldım ..Valla bişey diyim mi ,gayet normal olan sizsiniz..İçtenlikle çağırtmışsınız ,teklif etmişsiniz bunu istemeyip vazgeçme teklifini yapan eşiniz ,siz onay verince mi sıkıntı 😩Ben kayınvalidenizin eşinizi doldurduğunu demeyim de ,aralarında kritik yaptıklarını ve eşinin bundan etkilenip senin aileni karıştırdığını düşünüyorum..Ben olsam bir ara ‘Anne ya şu engelleme olayına takıldım ,olur mu öyle şey o nerden çıktı ,biri bir şey mi dedi ‘diye sorardım ..

İnsanların mükemmel ötesi kocalarına laf etmeyin lütfen. 🥴
Aile öyle kötü böyle yobaz ya o aileden böylesi riskli bir durumda eşine yemek yaptırıp ailesine hizmet ettiren bir oğul çıkar işte..
İsteyen istediği kadar eşim ailesine hiç benzemiyor desin.

X