İnsanların saçma istekleri (arkadaşın rahatlık seviyesi vede küsmesi)

Annemlerle altlı üstlü oturuyorum. Bir kaç kez ağlama krizine girdi oğlum. Gece geç vakit diye arayıp rahatsız etmedim çaresiz kalmama rağmen. Lütfen normal karşılamayın böyle saygısızlıkları
Bilmem bende hatrı varsa hele ki kardeşimse normal görebilirim. Ve normal görmediğim birine de veda organizasyonu yapmam ki

Yaklaşık 5 yıldır toplasan 3 kez ailecek 2 kez de tek anca görüşmüşlüğümüz olan arkadaşlarımız bir gün akşam 11 de eşimi aramış. Benimde migrenim vardı hap almış yatıyordum. Eşim geldi dediki filangil çocuğunu bize getirmek istiyo bizim çocukla oynamak için. Ağlıyormuş durmuyormuş (7 yaşında çocuk) illa gidecem diyomuş. Bende biraz eşimede sinirliydim başka konudan hemde migrenliyim. İstemedim bu saatte çocuk uyumak üzere yatağına girmiş. Ben rahatsızım ne işe var dedim. On dk geçmedi tekrar aradılar illa getirek çocuk susmuyo sizde kalsın bi sonra alırız diye. Hayır dedim eşime! Eşimde bişeyler yazmış bunlara olmaz gibilerinden. Tam geri yattım bi telefon daha eşimin kardeşleri arıyor başka şehirden babamız ölmek üzere gel diye! Ya şoka girdik eşim ağlıyo yerlere yatıyor. Onu teselli ederken o halde çocuk kalktı korktu o ağlıyor. O arada bu kadın beni aramış mesaj atmış. Ben gecenin bi yarısı çok sonra farkettim. Neyse biz çanta hazırladık yola çıkalım diye(… buraları atlıyorum) saat 2 de yola çıktı eşim memlekete gitti.

Neyse ben bu kadına dönmeyi unutmuşum
Zaten zaman aşımınada ugradı ve açıkcası birazda bu rahatlıklarına gıcık oldum diye tekrar dönüş yapmadım.

Üzerinden aylar geçti bunların tayini çıkmış o ara eşlerimiz zaten sıkı fıkı görüşüyor. Ama biz zaten öyle görüşmüyorduk pek.
Pasta börek vs herşeyi hazırlayım de çağıralım yada yemeğe gidelim davet edelim diye plan yaptık. Adamla eşim anlaşmış tmm diye yarın parkta oturalım demişler. Neyse ben hazırladım herşeyi adam aradı iptal etti yarın olsun dedi beyse yarın oldu ben yine hazırlık yaptım. Bu seferde adam aradı eşim istemiyor çocuğu istemediniz ya o zamn diye. Git kendin otur demiş kocasına. Şimdi arayıp çağıracaktım konuşcaktım bu seferde eşim sinirlendi aramayacaksın bunlar kendini ne sanıyolar diye dedi. Öyle kaldı
Adam bize geldi oturdu vedalaştık o gelmedi.

Ne yapayım aramalımıyım? Ayrıca geçmiş olsun diye bile aramadı msj atmamıştı. Biz ona bile takılmadık.
Çatlak galiba, boşver uzak dursunlar :KK70:

Ay oda ayrı mevzu 🤦🏼‍♀️ İlerlemiş Kanser teşhisi konuldu. 1 haftalık ömrü var bugün yarın bilinmez dedi doktoru. Ölmedi şükür sağ tedavi görüyor. Kardeşleri bizi perişan etti o gün🤦🏼‍♀️ Eşim yol boyu mesaj atıyo arıyo ölmemiştir demi. Öldü bana söylemiyorlar diye diye gitti. Nasıl teselli edeceğimi şaşırdım.

Neyse gelmediler yani geçmiş olsuna da hatta mesaj da atmadılar. Eşlerimiz aşırı yakın birde. Biz çok görüşmesekte
boşverin gelmedilerse ne cins insanlar var
gittikleri de iyi olmuş

Ya bu arada unuttum. İstememin bir sebebi de, ( bu gece 11 de gelmek isteme olayının) üç gün öncesinde eşim dediki kadın covit olmuş işe gelmiyor.
O akşam ilk hayır dedikten sonra o da aklımıza geldi daha da sinirlendim. Dedim ki biz nasıl unuttuk bunu

Covit olduğu halde kendi, çocuğu bizim çocukla gece 11 de oynamaya getirmeye çalışmak nedir?

Sonra eşimede kızdım, dünde çocuklarla bir araya getirdin bizim çocuğu! Diye
Eşimde bende unuttum dedi. Onların bunu düşünüp uzak durmaları gerekirdi dedi.

Yaklaşık 5 yıldır toplasan 3 kez ailecek 2 kez de tek anca görüşmüşlüğümüz olan arkadaşlarımız bir gün akşam 11 de eşimi aramış. Benimde migrenim vardı hap almış yatıyordum. Eşim geldi dediki filangil çocuğunu bize getirmek istiyo bizim çocukla oynamak için. Ağlıyormuş durmuyormuş (7 yaşında çocuk) illa gidecem diyomuş. Bende biraz eşimede sinirliydim başka konudan hemde migrenliyim. İstemedim bu saatte çocuk uyumak üzere yatağına girmiş. Ben rahatsızım ne işe var dedim. On dk geçmedi tekrar aradılar illa getirek çocuk susmuyo sizde kalsın bi sonra alırız diye. Hayır dedim eşime! Eşimde bişeyler yazmış bunlara olmaz gibilerinden. Tam geri yattım bi telefon daha eşimin kardeşleri arıyor başka şehirden babamız ölmek üzere gel diye! Ya şoka girdik eşim ağlıyo yerlere yatıyor. Onu teselli ederken o halde çocuk kalktı korktu o ağlıyor. O arada bu kadın beni aramış mesaj atmış. Ben gecenin bi yarısı çok sonra farkettim. Neyse biz çanta hazırladık yola çıkalım diye(… buraları atlıyorum) saat 2 de yola çıktı eşim memlekete gitti.

Zaten zaman aşımınada ugradı ve açıkcası birazda bu rahatlıklarına gıcık oldum diye tekrar dönüş yapmadım.

Üzerinden aylar geçti bunların tayini çıkmış o ara eşlerimiz zaten sıkı fıkı görüşüyor. Ama biz zaten öyle görüşmüyorduk pek.
Pasta börek vs herşeyi hazırlayım de çağıralım yada yemeğe gidelim davet edelim diye plan yaptık. Adamla eşim anlaşmış tmm diye yarın parkta oturalım demişler. Neyse ben hazırladım herşeyi adam aradı iptal etti yarın olsun dedi beyse yarın oldu ben yine hazırlık yaptım. Bu seferde adam aradı eşim istemiyor çocuğu istemediniz ya o zamn diye. Git kendin otur demiş kocasına. Şimdi arayıp çağıracaktım konuşcaktım bu seferde eşim sinirlendi aramayacaksın bunlar kendini ne sanıyolar diye dedi. Öyle kaldı

Ne yapayım aramalımıyım? Ayrıca geçmiş olsun diye bile aramadı msj atmamıştı. Biz ona bile takılmadık.
neden arayacaksın babası ölüm yatağında kendi migren atağı geçiren bi insana o arayıp özür dilesin defolup gitsin böyle insanlardan arkadaş dost olmaz

Ayy bugünki okudugum konular beni deli edicek😅
Hanimefendii basin engeli o kendini bilmez kisiye. Delimidir nedir gece 11 de covuk bakiciligi yapicam. Kendi cocuklarinin öfke sorunlarini halledemiyorlarsa gitsinler ailecek terapiye.
Bugün bunu isteyen cocuk yarin kim bilir neyi ister. Insan kendi cocuguyla bas edemedigi oluyo ( bakiniz o kadin!) birde elalemin cocuguna mi bakicam gece gece? Birde prenses hanim tripleniyo? Baslarim tribiine ! Öyle bir umursamam ki varligindan süphe eder! Yaaaa ciddennn saka gibi😂

Ücüncü sahislari hele ki didinin didisini bukadar dahil etmeyin ailenize.

Haaa bide üsütne davet etmek vedalasmaktan bahsediyorsunuz. Bulunnmaz hint kumasi sanmis sayenizde kendisini. Ne cagiriacam be bukadar ukala birini. Esinizin size sormasi bile hata geldbilirmi diye.
Kisaca ukala had bilmez , egoist insan bunlar uzak durun kadindan ailesinden

Bilmem bende hatrı varsa hele ki kardeşimse normal görebilirim. Ve normal görmediğim birine de veda organizasyonu yapmam ki
Cocuk ama 7! Yasinda😂😂😂 yani bebek olur kolik olur kimsesi olmaz, " sen gelsen pisikolojik destegine ihtiyacim var su an cok zor durumdayim bebekle " dese bellllkiiiii anlarim. Ama 7 yasindaki (!!!!) bi cocuga yok durmuyo diye misafirlicilik diretmek de neyin nesii??

Cocuk ama 7! Yasinda😂😂😂 yani bebek olur kolik olur kimsesi olmaz, " sen gelsen pisikolojik destegine ihtiyacim var su an cok zor durumdayim bebekle " dese bellllkiiiii anlarim. Ama 7 yasindaki (!!!!) bi cocuga yok durmuyo diye misafirlicilik diretmek de neyin nesii??
Ya benim 10 yaşında bir oplum var aşırı sakin uslu MaşAllah. Sözümden asla çıkmaz. Kızım 2,5 yaşında dediğim dedik çaldığım düdük. Ama ağlasa da olmayacak şeyde pes ediyor. Ben misafir gitmeye de sıcak bakmıyorum hep bize gelirler. Yalnız samimiysem bir arkadaşım gelmek istiyorsa gelsin derim. Değilsem de gelmesin tamam ama sonra da hiçbir şey olmamış gibi veda organize etmem. Bana ne yani içerlemem de

Yani kınamiyim diyorum başıma gelmesin diye ama 7 yaşında çocuğu eyleyemeyip gecenin bi yarısı size gelsin durmuyor diye tutturmak nedir ? Sen anne babasın o da çocuk, "saat çok geç oldu misafirliğe gidilmez" diyeceksin ağlasa da patlasa. bayılıyorum bu zamane anne babalarına, paşa çocukları söz konusu olunca ne sınır koyuyorlar ne ayıp dinliyorlar, empati sıfır kendileri gibi had hudut bilmeyen çocuklar yetişiyor sonra. bir kalemde de arkadaş siliyorlar . (Çocuğunun özel bi durumu, engeli yoksa tabi ) Ay boşverin valla, hiç takmayın.

X