İnternetten aldığım parfümlerin son kullanma tarihi

sirinsmurff

Guru
Pro Üye
8 Ekim 2011
1.109
476
Merhaba hanımlar,
Öncelikle trendyol dan burberry body intense edp 85 ml aldım. Kargom geldiğinde heyecanla kutuyu açıp, barkodu sorgulattım. Bi de ne göreyim parfüm 2012 üretimli son kullanma tarihine sadece iki hafta kalmış. Bir yandan üzülerek, bir yandan sinirlenerek siparişi iade ettim. 10 gün sonra aynı parfümü mizu dan sipariş ettim. Siparişim bugün geldi, malesef yine aynı hüsran, bu da 2012 üretim .
Alışveriş yaptığım bu iki siteye de gayet güvenirim. Başka zamanlarda başka ürün çeşitlerinde birçok kez alışveriş yaptım; ürünler her zaman orjinaldi ve hep memnun kaldım. Ama bu parfüm konusu çok canımı sıktı gerçekten. Hiç mi kontrol edilmiyor, aklım almıyor? Güvenilir diye bildiğim yerler bile böyle yapıyorsa....
Şimdi ben artık bunlara bile güvenemeyecek miyim? Ne yani durumu çakmayanlara bu ürünleri mi kakalıyorlar? Ne kadar terbiyesizce bir iş ahlakı!!!Şikayetmi ve memnuniyetsizligimi kendilerine bir an önce ileticem
Hanımlar peki siz hem orjinal, hem fiyat olarak uygun, hem de üretimi yakın tarih olan parfümleri nerden alıyorsunuz? Bana ne tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:
instagramda bildiğim birkaç satıcı var.
narciso edp aldım 2016 üretim tazecik bir koku geldi.orjinalliği konusunda da sıkıntı yok. ister tester ister kapalı kutu tercih edebilirsiniz. onlar ürünleri bol bol alıp stoklamadıkları için bence hepsi tazedir diye düşünüyorum.

mizuya güvenim tamdı ama aldığım bir parfümün orjinalliğinden şüphe duyunca ordan alışveriş yapmadım bir daha. şişe ve kutuda sıkıntı yoktu ama parfümün içinde toz parçacıkları gibi bir şeyler yüzüyordu. pürüzsüz bir sıvı değildi yani. avon parfümlerinde bile görmedim öyle bir şeyi ben.

Canım cevap verdiğin için çok teşekkür ederim. Gerçekten çok canım sıkıldı. Sipariş verip heyecenla bekliyorsun, ve malesef sonuç hüsran oluyor. Peki canım instagramda memnun kaldığın satıcının adını özelden yazabilir misin acaba?

Tabi ki yazıyorum :)

ben mizudan bir kere cilt ürünü aldım hem de la prairie
ama eski tarih çıktı...ve kabul ettirmek için ta la prairie nin resmi yetkililerinden mail aldım da ancak öyle kabul ettiler
kabul da etmiyorlar yani o malı bana kullandırcaklardı

aynen öyle. kodlama sistemini yalanlıyorlar.
mizu ile ilgili bir sürü şikayet var. karalama kampanyasıdır,ucuz olduğu için insanlar önyargılıdır diye düşünüyordum ama kendim deneyimleyince bir sorun olduğunu anladım.

Yaaa iadede sıkıntı mı yapıyorlar? . Bu arada ürünün yanında fatura da yoktu, iade formu da yoktu. Bugün kargo kapalı diye yarın iade etmeyi düşünüyorum, bakalım inşallah zorluk çıkarmazlar.

Yaaa iadede sıkıntı mı yapıyorlar? . Bu arada rünün yanında fatura da yoktu, iade formu da yoktu. Bugün kargo kapalı diye yarın iade etmeyi düşünüyorum bende, inşallah zorluk çıkarmazlar.
arayıp iade edeceğini söyledin mi

Yaaa iadede sıkıntı mı yapıyorlar? . Bu arada ürünün yanında fatura da yoktu, iade formu da yoktu. Bugün kargo kapalı diye yarın iade etmeyi düşünüyorum, bakalım inşallah zorluk çıkarmazlar.
tehdit et! sizi dava ederim de ne demek tarihi geçmiş mal satışı de
bir arkadaşım daha almış daha önce sizden tarihi geçmiş mal her türlü kanıt da var kızda de(cidden hala duruyor kantı toplamıştım bi dolu) dava ederiz de
anca öyle gözleri korkyuor
ben resmen taciz eder gibi dk başı mail arama vs yapıyorum böylelerine müstehak....

Ayy canım korkutma beni, iade almamak için o kadar zorluyorlar mı gerçekten?

o zaman sıkıntı olmaz ama fatura falan olmaması çok garip gerçekten.
Evet canım kargocu da kargoyu bırakıp gitti. İmza bile attırmadı. İçinden faturası mutlaka çıkar dedim, ama çıkmadı ne hikmetse. Hiç olmadı belki elektronik fatura gönderirler mailime diye düşündüm, ama o da yok!!

iyi işte faturası yok bunun fatura kesmemişler ne bileyim sahte olmadığını dersin. eski tarihli ürün hemde. açmamışsında zaten. sen yarın hemen ara sabahtan sonrada yolla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…