İntihara ramak kala

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir mesajınızda Tanrı beni duymuyor gibi bir şey yazmışsınız.
Tanrı sizi duyuyor, görüyor ve çok seviyor.

Nereden biliyorum biliyor musunuz, ben intiharın eşiğindeyken o beni kurtardı.

İsa Mesih imanlısı olup olmadığınızı bilmiyorum ama O'ndan şifa isteyin. Sizi yanıtlayacaktır.

-Şimdiye dek benim adımla bir şey dilemediniz. Dileyin, alacaksınız. Öyle ki, sevinciniz tam olsun.

-Hiç kaygılanmayın; her konudaki dileklerinizi, Tanrı'ya dua edip yalvararak şükranla bildirin. O zaman Tanrı'nın her kavrayışı aşan esenliği Mesih İsa aracılığıyla yüreklerinizi ve düşüncelerinizi koruyacaktır.

-Ama Tanrınız RAB'bi arayacaksınız. Bütün yüreğinizle, bütün canınızla ararsanız, O'nu bulacaksınız.

Şifayı Rab'den isteyin. O sizi seviyor. Lütfen yüreğinizde ne varsa ona götürün. Başkaları size der güçlü ol bırakma kendini diye falan ama insanız. Sınırlıyız. Rab'be ihtiyacımız var. Artık yaşamak istemediğim noktada yalnızca O'nunla konuştum. Rab İsa bana şifa verdi. 3 ay önce de iman ettim. Rab'bi arayın, O uzakta değil.

Yüreğinizde ne varsa, nasıl konuşmak istiyorsanız ona götürün. O'nu tanımak istiyorsanız O size kendini tanıtacaktır zaten. Unutmayın, Rab iyidir. Kötülük iblistendir. Bu yüzden konuşun, nasıl istiyorsanız. Yeter ki ilişkiniz olsun. :) Esenlikler. 🙏🏻❤️
Ne isa sindan bahsediyorsunuz onu anlayamadim. Her kusu optuk kaldi leylek 😅

Tamam yazın kitabını. Siz yazın biz okuyalım. Mesele o değil, adam 50 sine kadar vur patlasın çal oynasın hayat yaşayıp elinin kiri olsun, kadın 1 kere evlendi diye ayıplı mal muamelesi görsün. Sırf bu bile yeterince beynimi döndürdü, hiç kusura bakmayın, ders çekecek halim yok. Bi dert o olsun, gerisi hallolur.
Konj sahibi oldukca endiseli ve kaygili bir ruh halinde bide rahim agzi kanseri olacagim diye korkmasini istemedim oyuzden aciklama geregi duydum

Bir mesajınızda Tanrı beni duymuyor gibi bir şey yazmışsınız.
Tanrı sizi duyuyor, görüyor ve çok seviyor.

Nereden biliyorum biliyor musunuz, ben intiharın eşiğindeyken o beni kurtardı.

İsa Mesih imanlısı olup olmadığınızı bilmiyorum ama O'ndan şifa isteyin. Sizi yanıtlayacaktır.

-Şimdiye dek benim adımla bir şey dilemediniz. Dileyin, alacaksınız. Öyle ki, sevinciniz tam olsun.

-Hiç kaygılanmayın; her konudaki dileklerinizi, Tanrı'ya dua edip yalvararak şükranla bildirin. O zaman Tanrı'nın her kavrayışı aşan esenliği Mesih İsa aracılığıyla yüreklerinizi ve düşüncelerinizi koruyacaktır.

-Ama Tanrınız RAB'bi arayacaksınız. Bütün yüreğinizle, bütün canınızla ararsanız, O'nu bulacaksınız.

Şifayı Rab'den isteyin. O sizi seviyor. Lütfen yüreğinizde ne varsa ona götürün. Başkaları size der güçlü ol bırakma kendini diye falan ama insanız. Sınırlıyız. Rab'be ihtiyacımız var. Artık yaşamak istemediğim noktada yalnızca O'nunla konuştum. Rab İsa bana şifa verdi. 3 ay önce de iman ettim. Rab'bi arayın, O uzakta değil.

Yüreğinizde ne varsa, nasıl konuşmak istiyorsanız ona götürün. O'nu tanımak istiyorsanız O size kendini tanıtacaktır zaten. Unutmayın, Rab iyidir. Kötülük iblistendir. Bu yüzden konuşun, nasıl istiyorsanız. Yeter ki ilişkiniz olsun. :) Esenlikler. 🙏🏻❤️
Yalnız, dini yorum yasaktır.

ve sizin isa mesihiniz haçtayken eli eli şevaktani yani baba beni neden terk ettin diye Tanrı'ya yalvardı.
Evet çünkü günahları üzerine aldı ve bu nedenle Baba ile bir süreliğine ayrıldı (günah nedeniyle). Tıpkı bizim de günahlarımız nedeniyle bir zamanlar yaratıcıdan ayrı kaldığımız gibi.

Bu kadarını biliyorsanız devamını da biliyorsunuzdur, ölümün onu tutamadığını. :)
"Tamamlandı"

Bir konuyu ona veriyorsanız ondan geri almayın lütfen. Şifa istemeye devam edin ve ona bırakın. Siz kurcalamayın, sizin için planladıklarına odaklanın. Dualarımdasınız artık. ❤️

kayserili kendisi ancak deist olduğunu söyler hacı-hoca değil annesi ve kızkardeşi dindar kindar

makineciler neyse de tekstilciler daha kötü

ve bu adam bana makine mühendisi olduğunu söylemişti

yüzme kursundan tanıdığım bir hocam var..onun agabeyi ankara'da polis...bir şekilde el altından bilgilerine baktık..benim mesela tüm aile bilgilerim diplomam v.s sistemde gözüküyor ama onda okuduğu özel kolejde son bulmuş yani lise mezunu gözüküyor

bunun da şokunu atlatamadık babamla ve görücüler de bizimle konuşmak istemediklerini söyleyip yüzümüze telefonu kapadılar

whatsuptan yazdım ona sen kimsin gerçekten diye

engellemiş beni bir daha yazma diye
iyi ihtimalle
y.dışında aldığıı diplomaya buradan denklik almamış olabilir -bir diploması varsa yani
özelikle gidip yök'ten denklik almazsanız yabancı diplomanız e-devlete girmez.
bu abi de kendi işinde çalışıyor herhangi bir kurumda değil denklik alması gerekmemiş olabilir.

ama yani sizin hikayenizde tuhaflık 1 tane değil ki
görücü derken herhalde aracılık eden kişileri diyorsunuz
sizi isterken de mi gelmişlerdi? (la ben isteme olayına bile tilt oluyorum siz adamın diploması ormak için görücüyü arıyorsunuz)

ya tam kayseri usulü
apartman apartman gezip bekar kız var mı diye soran teyze eksik bir tek!

iyi ihtimalle
y.dışında aldığıı diplomaya buradan denklik almamış olabilir -bir diploması varsa yani
özelikle gidip yök'ten denklik almazsanız yabancı diplomanız e-devlete girmez.
bu abi de kendi işinde çalışıyor herhangi bir kurumda değil denklik alması gerekmemiş olabilir.

ama yani sizin hikayenizde tuhaflık 1 tane değil ki
görücü derken herhalde aracılık eden kişileri diyorsunuz
sizi isterken de mi gelmişlerdi? (la ben isteme olayına bile tilt oluyorum siz adamın diploması ormak için görücüyü arıyorsunuz)

ya tam kayseri usulü
apartman apartman gezip bekar kız var mı diye soran teyze eksik bir tek!

Ben kayserili değilim

Kayseri'de Makine müh.okurken 3.sınıfta kanada'ya gittiğini 7 yıl orada kaldığını söylemişti. Ancak Türkiye'de bir üniversiteye kayıt olunduğunda bitirilmese dahi sistemde kayıt gözüküyormuş.

Evet görücü aracılık eden kişiler. Beni isterken gelemediler. 1 tanesi amerikada minnesotadaydı diğeri ankaradaydı çok çok yakın aile dostumuz uzaktan akrabamızdı hısımdı görücüler

Çok zor şeyler yaşamışsınız gerçekten. Allah yardımcınız olsun. Ama ümitsizlige kapılmayın. Size mutsuzluktan baska birsey vermeyen eşinizden ve ailesinden kurtulmaya bakın. Bosanmak ister 1 kez ister 2 olsun, ayıp degil, dünyanın sonu degil...

Ben kayserili değilim

Kayseri'de Makine müh.okurken 3.sınıfta kanada'ya gittiğini 7 yıl orada kaldığını söylemişti. Ancak Türkiye'de bir üniversiteye kayıt olunduğunda bitirilmese dahi sistemde kayıt gözüküyormuş.

Evet görücü aracılık eden kişiler. Beni isterken gelemediler. 1 tanesi amerikada minnesotadaydı diğeri ankaradaydı çok çok yakın aile dostumuz uzaktan akrabamızdı hısımdı görücüler
Eğitimli dediğin kayseri miydi? Kayseri'de üniversite olduğunu bile bilmiyordum. Ki onu bile bitirememiş.

Ne isa sindan bahsediyorsunuz onu anlayamadim. Her kusu optuk kaldi leylek 😅
Rab İsa'dan bahsediyorum. :)
Tevrat, Zebur ve İncil okudunuz mu bilmiyorum, okumanızı tavsiye ederim.

Yalnız, dini yorum yasaktır.
Hristiyanlık bir din değil. Burada öyle algılandığının farkındayım, hesabımın kapatılabilecek olmasını da göze alarak yazdım. Hristiyan demek Mesihçi demek, İsa'yı takip eden demek. Dinler insanların bir şeyler yaparak cennete ulaşmaya çalışması, yaratıcıyı tanımaya çalışmak yerine kendi akılları ile bir şeyler yapmaya çalışması vs'dir.
Biz iman ederek sonsuz yaşama kavuşuyoruz ve bu bizim işimiz değil Rab'bin armağanıdır. Lütfen Tevrat, Zebur, İncil okuyun, ben banlansam bile siz okuyun. Gerçeği bileceksiniz ve gerçek sizi özgür kılacak. 🙏🏻😊❤️

''sizin tabirinizle beyinsiz kocanız sizin içinde bulunduğunuz ruh halinizden bunalmış olabilir''

psikiyatristim kocama ''anneniz ile eşinizi görüştürmeyin. Anneniz eşinizin sinirlerini harap etmiş. Dengeyi sağlamak sizin göreviniz.'' dedi.

Bu ruh halinde olmamın sebebi annesiydi. Ben uzak kalmak istedikçe olayların merkezine çekildim de çekildim.

Ailemle görüşmezsen annem istediği zaman ve istediği süre boyunca bizde kalamayacaksa seni boşarım dedi ve dediğini yapıyor
Baştan ailelerin denk olması iyi insanlarla bir araya gelmek bundan önemli. Sizin yılar süren emek sarf edilen bir ilişki değil ki annesini size tercih etsin. Kendisi dengeyi kurabilse zaten böyle saçma şeyler yaşanmayacaktı.
En balta böyle bir evlilik yanlışmış, dediğim gibi başarı başarısızlık diye düşünmeyin. Şu an aklınıza gelmesi gereken en son şey bu insanlar. Beş ayda Psikiatri doktorundan eş terapisine getirecek şeyler için kendinizi ailenizi yormayın.

Dikkat ettim hiç anne babanızdan üzüntüyle bahsetmemişsiniz. Adamlar neler yaşamış bu insancık yüzünden. Kızları olarak hayata tutunmalı, toparlanmalı ve onların mutluluğunu da hesaba katarak daha iyi bir yaşam yaşamalısınız

Bu arada görücüler sizi sattılar yani. Sizin profilde 42 yazıyor yaşınız
42 de geç bir yaş değil de 33 yazmışsınız yorumda

Bir de anneniz hasta anne bu! Bir daha gelmeyecek, ana gibi yar olmaz, sizin olmayan evliliğinizden daha önemli. Kolun kadının yanına. Avukatınız adamla ilgilensin.
Sizin depresyon ve terk edilmekten daha büyük problemleriniz var ve öncelik sırasına koyun derim.
Annen baban sağsa iyi ise Aran gerisini boş ver

Ben kayserili değilim

evet de bu kişi 47 yaşında değil mi
30 sene önce kaydolmuş üniversiteye o (olduysa yani)
o tarihte olanların kaydı var mıymış?

ki yani bunlar önemli de değil şu saatten sonra
kayseri usulü derken kast ettiğim sizin kayserili olmanız değil bu görücü işleri tam kayseri usulü olmuş, onu kast ettim.
çok yakın aile dostunuz ama size cevap vermiyor....insan kendi göbeğini kendi kesmeli işte bu yüzden.

bu arada kamu spotu olsun
en tenha ve uzak okullarda bile türk öğrenci dernekleri var, internette gruplar var
y.dışında okudum diyen insanları kendiniz de araştırabilirsiniz, sorup soruşturabilirsiniz.

Bu benim 2.evliliğimdi..
33 yaşıma gireceğim..Boşandıktan 8 yıl sonra o da görücü usulü karşıma düzgün biri çıktı diye düşünüyordum nihayet evren beni ödüllendiriyor zannetmiştim asla yuvam bebeğim olmayacak
herşeye inancımı kaybettim
ağlamaktan gözlerim mosmor şiş kıpkırmızı gözlerim beni duyan bir tanrı yok
Ruh halini çok iyi anlıyorum. Hiç bir cümle , hayattan verilen örnek içini soğutmayacak. En sancılı olanıyla atlatacaksın maalesef acı çekmeden geçilmiyor bu evrelerden:KK43: sadece azaltmaya çalışırsan bir miktar rahatlarsın. Bu aralar bende ruhsal olarak aynı dönemden geçiyorum

Baştan ailelerin denk olması iyi insanlarla bir araya gelmek bundan önemli. Sizin yılar süren emek sarf edilen bir ilişki değil ki annesini size tercih etsin. Kendisi dengeyi kurabilse zaten böyle saçma şeyler yaşanmayacaktı.
En balta böyle bir evlilik yanlışmış, dediğim gibi başarı başarısızlık diye düşünmeyin. Şu an aklınıza gelmesi gereken en son şey bu insanlar. Beş ayda Psikiatri doktorundan eş terapisine getirecek şeyler için kendinizi ailenizi yormayın.

Dikkat ettim hiç anne babanızdan üzüntüyle bahsetmemişsiniz. Adamlar neler yaşamış bu insancık yüzünden. Kızları olarak hayata tutunmalı, toparlanmalı ve onların mutluluğunu da hesaba katarak daha iyi bir yaşam yaşamalısınız

Bu arada görücüler sizi sattılar yani. Sizin profilde 42 yazıyor yaşınız
42 de geç bir yaş değil de 33 yazmışsınız yorumda

Profilimdeki yaşımı bir türlü düzeltemiyorum kayıt olduğumda 32 yaşındaydım. 1 ay sonra 33 olacağım.

Annem yıkılmış durumda. Babamın şekerini zor düşürüyorum benimle kalıyor.

Görücüler dedi ki onlar altın gibi insanlar ailevi meseleleriniz anlaşamamanız bizi bağlamaz. Lütfen bizi aramayın.

Görücüler dedemin ve babaannemin 40 yıldan fazla dostlukları vardı ailecek sülalecek severdik şoka girdik bu tavırları karşısında.

evet de bu kişi 47 yaşında değil mi
30 sene önce kaydolmuş üniversiteye o (olduysa yani)
o tarihte olanların kaydı var mıymış?

ki yani bunlar önemli de değil şu saatten sonra
kayseri usulü derken kast ettiğim sizin kayserili olmanız değil bu görücü işleri tam kayseri usulü olmuş, onu kast ettim.
çok yakın aile dostunuz ama size cevap vermiyor....insan kendi göbeğini kendi kesmeli işte bu yüzden.

bu arada kamu spotu olsun
en tenha ve uzak okullarda bile türk öğrenci dernekleri var, internette gruplar var
y.dışında okudum diyen insanları kendiniz de araştırabilirsiniz, sorup soruşturabilirsiniz.

Arkadaşımın ağabeyi polis..onların kayıtları sağlamdır.
İnsan değilmiş..2 yılımı aldı hayallerimi umutlarımı çaldı

Ruh halini çok iyi anlıyorum. Hiç bir cümle , hayattan verilen örnek içini soğutmayacak. En sancılı olanıyla atlatacaksın maalesef acı çekmeden geçilmiyor bu evrelerden:KK43: sadece azaltmaya çalışırsan bir miktar rahatlarsın. Bu aralar bende ruhsal olarak aynı dönemden geçiyorum
hayattan verilen iyi örnekler benim başıma gelmiyor..gelmeyecek..sabahleyin evde sinir krizi geçirdim çocukluk albümünü attım. Yapmamalıydım yanlıştı yaptığım ama zihnimdeki sesleri susturamadım..mahkemede aleyhime delil olarak kullanılır belki..

az önce karşı komşum söyledi..kayınvalidem aramış kendisini hala evde miyim diye
bu kadından iğreniyorum

Neselimeseodunu, size bir haberim var. Eşiniz evi terk etti, sizi engelledi. Neden ihtar çekmiyorsunuz? Adam bildiğiniz evi terk etti yani şu an. Şu durumda sizin terkten dava açmanız gerekmiyor mu?
Bunu hiç düşünmedim avukatım da söylemedi cama çarpmış sinek gibiyim
terkten dava açarsam..ihtar
evet

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X