İş yerine gelen icra, aylardır maaş alamamak ve vefa borcu...

Ben verdim fikrini Aldı o zaten merak etme.

Ben olsam patron bir şey diyene kadar çıkmazdım işten. Adam iyi, düşünceli biri belli ki, sizi orda boşuna bekletmez. O da belki bir şeyler düşünüyordur. Ben olsam beklerdim.

Siz nişanlınızın ağzıyla hareket edecek biri değilsiniz. Gerçekten insana akrabası bu kadar destek olmuyor. Hemde istemediği halde.
Adama çok üzüldüm inşAllah işleri düzelir.
En fazla nişanlınıza ben yorulmuyorum zoruma da gitmiyor diyebilirsiniz. Zaten kalmış 2 ay.
Ama patronunuza duruma üzüldüğünüzü ve işin durumuna göre artık ev tutmanız gerektiğini söyleyebilirsiniz. Gerçi bu kadar iyi bir adam sen yolunu çiz de diyebilir.

şimdi şöyle düşünelim. 6 aylık maaşım var diyorsun ama baban için verilen 5 bin tl lik avukat parası ve yatak odasının değeri bu 6 aylık maaştan az mı çok mu? tahminim başabaş geliyor. bence şu işsizlikte sigortan bile düzenli yatıyorsa biraz daha beklemede kal derim.
bir de aileden gelen bi deneyim üzerine tavsiyem iş bulup kendini garantiye almadan kesinlikle ayrılma. ayrılayım nasılsa iş bulurum dersen sigortandan da olursun ki o emeklilik zamanı çok işine yarayacak emin ol.

Son düzenleme:
Boyle is veren herkese nasip olmaz bencede bekle zaten soylenecek cok bisey yok vefa borcunun farkindasiniz zaten oyle bi adam bi dusuncesi bi umudu olmasa kendisi gelir cikisinizi verir vardir bi bildigi belki duzeltir allah yardim etsin herkese cok zor zamanlar geliyor

İlk mesajınızdan beri polemik çıkarmaya çalışıyorsunuz kız ben çalışmıyayım kocam baksın mi demiş olay bambaşka siz ne diyorsunuz

Yarın son bir konuşma yapacağız, zaten 2 kişi kaldık. Bayram öncesi bizi rahatlatan bir ödeme yapmazsa mahkeme yoluna gideceğiz.
Tamam işler kötü, parası yok, ama para bulması gereken kişi o ben değilim. Çok kızgınım. 2 yıldır böyleydi. Artık borçlarımı ödeyemez duruma geldiğim için mahkeme yolunu düşünüyorum.
Sizin patron kötü birine benzemiyor. Ama bu güne kadar idare etmişsiniz. Bence konuşup alacaklarınız saklı kalacak şekilde anlaşıp çıkın.
Herkes geçimini sağlamak için çalışıyor. Bunu yapamadıktan sonra orada olmanın bir anlamı yok.
Ülke büyük bir ekonomik krizde. Yöneticilerin de umurunda değil. Daha çok görürüz kendini yakan, köprüye çıkan. Bu zihniyetle düze çıkmamız imkansız. Olan da küçük ölçekli şirketlere olacak. Sonuç bizler gibi binler alamadıkları maaş ve işsizlikle ortada kalacak.

Nişanlın cik diyor. Çünkü genel olarak erkekler kadinlar kadar vefa etmezler. Bu çoğunlukla böyle olur. O sebeple nişanlınızın tavsiyesine şaşırmadım.

Benim şahsi kanaatim şu; bence ayrılmayın. Siz oranın çalışanı değil de patronun evladı gibi olmuşsunuz. Patron size " git" demeden gitmeyin bence. Son ana kadar bekleyin. Bir planı olmasa da bekleyin. Kepenk indirirken bile orda olun.

Allah bir çıkış yolu göstersin. Allah feraha erdirsin.

Nisanlının durumu bi sure tek maasla geçindirecek kadarsa çıkma.
Patron gerçekten adammış.
Erkekler reele bakıyrlar genelde.
Duygusal tarafıyla ilglenmiyrlar.
Maddi olmayabilir,ama manevi acıdan kazanırsınız.

Bende bunu söylemeye çalışıyorum aslında. Hayatı paylaştığın eşle cüzdanı da aynı zamanda paylaşmış oluyorsun amma bazı üyeler bazı konularda çalışmayan Kadınlara sanki evde oturup Yatıp hiçbir iş yapmıyor gibi muamele yapıyor. Sizin de goreviniz ev geçindirmek siz evde olduğunuz sürece eşiniz tek maaşla herseye yetmek zorunda değil gibi yorumlar yapıyorlar. Ona istinaden yazdım. Çalışmayan ya da çalışamayan ev Hanımlarına değil sözüm.

Hayatta her şey para değil; ne güzel vefalı davranıyorsunuz ve ne güzel patronunuz varmış. Bu devirde insanlar yakınlarına bile borç vermezken babacan tavırlarıyla buradakilerin bile duasını aldığına eminim. Siz de destek olun onun zor zamanında. İyi düşünmüşsünüz ayrıkmamakla. İnşallah feraha kavuşur ve işlerini toparlar...

Ee değil çünkü. Adam asgari ücret alıyorsa, sizin de çalışma imkanınız olduğu halde çalışmayıp adamı gelirinin üstünde şeyler almaya zorluyorsanız kimse size haklısın demez. Bu konuyla da bahsettiğiniz durumun zerre kadar alakası yok.

Asgari ücretli durumdan bahsetmiyorum ben. Normal şartlarda çalışan iki kişiden bahsediyorum.

Kesinlikle çıkmayın bekleyin bu zamanda adam bildiğiniz adamlık yapmış
Patron herhangi bir şey diyor mu ? Ödeyeceğim veya kapatacağız gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…