İşi Bitince Enayi Yerine Koyan Arkadaş

Kınama gelmemesini

• mesaj atayım

OY: 19 35,2%
  • mail atayım

OY: 19 35,2%
  • yüzyüze söyleyeyim

OY: 16 29,6%

• Ankete Katılan
    54
  • Anket Kapalı .
Boşver neyi nasıl öğrenirse öğrensin o onun problemi iyilikten anlamayanın pek iyi olacağını dusunmuyorum
Hala çok üzülüyorum geldiğimiz noktaya...

Bu gece kayınvalidemi ziyarete geldik. Otururken aklıma geldi. Nişanlımın ailesinin durumu çok çok iyi. Ancak nişanlım öyle mütevazi öyle alçak gönüllü ki ailesiyle tanışana kadar anlamamıştım, bilmiyordum.
Kayınvalidem çok asil çok görmüş geçirmiş bir kadındır. Tanışları ahbapları çoktur. Nişan zamanı benden yüzük ölçümü istedi. Kapalıçarşı'da tanıdıklarından taş beğenip sonra kendi tanışı olan kuyumcuya özel tasarım yüzükler yaptırdı. Yüzük konusundan bahseden diğer hanım gibi olmayacağım. Bu konuyu açmamın sebebi o dönem benim bu çok sevgili kız arkadaşım bunu duyunca benim yüzüğüm şu kadar para tek taşım bu kadar. Felan diye söylenmeye başladı.
Ay ne salağım şimdi şimdi görüyorum. Kişi kendinden bilirmiş işi. Beni asıl kıskanan oymuş hepinizin dediği gibi...
Nişanlım ailesinin nasıl olduğunu gözüne sokmuyor ya insanların...
Hava atacaktı sanırım ama ben onu bile kıskanmamıştım. Geçmişi düşündükçe geliyor aklıma...

Erkeklerin ağırlıklı çalıştığı bir yerde çalışıyorum. Kötü niyetli insanlardan korktum. Şimdi ise sadece nişanlımın üzülmesinden korkuyorum
nişanlınız bekar mı (tabiri caizse)
o mu kimseye söyleme diyor
ne kadar abartmışsınız.. evleniyorsunuz artık duyulsa ne duyulmasa ne

bu arada bende olsa kına gecesi ne gelme derim

Ay sormayın vallahi, onun neyini kıskanacaksam. Özgür bir kadınım ben ve yanımdaki erkekte beni özgür olarak tanıdı böyle kabul ediyor saygı duyuyor.
Onun gibi ucube olduğumu hissettiren birini mi kıskanacağım? Parayla adamlık olmadığını elbet bir gün öğrenecek... Dilerim zor yoldan öğrenmez...
Boşver neyi nasıl öğrenirse öğrensin o onun problemi iyilikten anlamayanın pek iyi olacağını dusunmuyorum
Hala çok üzülüyorum geldiğimiz noktaya...

Bu gece kayınvalidemi ziyarete geldik. Otururken aklıma geldi. Nişanlımın ailesinin durumu çok çok iyi. Ancak nişanlım öyle mütevazi öyle alçak gönüllü ki ailesiyle tanışana kadar anlamamıştım, bilmiyordum.
Kayınvalidem çok asil çok görmüş geçirmiş bir kadındır. Tanışları ahbapları çoktur. Nişan zamanı benden yüzük ölçümü istedi. Kapalıçarşı'da tanıdıklarından taş beğenip sonra kendi tanışı olan kuyumcuya özel tasarım yüzükler yaptırdı. Yüzük konusundan bahseden diğer hanım gibi olmayacağım. Bu konuyu açmamın sebebi o dönem benim bu çok sevgili kız arkadaşım bunu duyunca benim yüzüğüm şu kadar para tek taşım bu kadar. Felan diye söylenmeye başladı.
Ay ne salağım şimdi şimdi görüyorum. Kişi kendinden bilirmiş işi. Beni asıl kıskanan oymuş hepinizin dediği gibi...
Nişanlım ailesinin nasıl olduğunu gözüne sokmuyor ya insanların...
Hava atacaktı sanırım ama ben onu bile kıskanmamıştım. Geçmişi düşündükçe geliyor aklıma...
Canım sen 2. bir hayata yeniden başlıyorsun evet arkadaşın di ama düşünme bak iyi ve asıl insanlar çıkmış karşına keyfine bak ve gülümse en iyi arkadaş esin olur umarım hep mutlu ol canım benim:KK200:

nişanlınız bekar mı (tabiri caizse)
o mu kimseye söyleme diyor
ne kadar abartmışsınız.. evleniyorsunuz artık duyulsa ne duyulmasa ne

bu arada bende olsa kına gecesi ne gelme derim
Nişanlım bekar
Asla bir gün olsun sakla demedi aksine ben bınları kendime dert ediyorum diye kızıyor.
Hala geleceğim diyormuş sabah geldim işte...
Ne yüzsüz ya
Çağırılmasam da geleceğim diyormuş deli olacağım

Nişanlım bekar
Asla bir gün olsun sakla demedi aksine ben bınları kendime dert ediyorum diye kızıyor.
Hala geleceğim diyormuş sabah geldim işte...
Ne yüzsüz ya
Çağırılmasam da geleceğim diyormuş deli olacağım
dengesiz demek ki
arkadaşların dediği gibi aşırı kıskanıyor sizi
mesaj atın orda burda yüzsüzce geleceğim diyormuşsun kendini cici göstermeye çalışma insanlara
gelme istemiyorum diyin.. salak mıdır nedir?

Canım sen 2. bir hayata yeniden başlıyorsun evet arkadaşın di ama düşünme bak iyi ve asıl insanlar çıkmış karşına keyfine bak ve gülümse en iyi arkadaş esin olur umarım hep mutlu ol canım benim:KK200:

Melek kalpli arkadaşım, teşekkür ederim güzel dileğin için.
Sabah geldim iş yerinde, hala diyormuş ki çağırmasa da geleceğim. Bu be yüzsüzlük anlamadım. Suratına tükürürsem mi anlayacak acaba?

dengesiz demek ki
arkadaşların dediği gibi aşırı kıskanıyor sizi
mesaj atın orda burda yüzsüzce geleceğim diyormuşsun kendini cici göstermeye çalışma insanlara
gelme istemiyorum diyin.. salak mıdır nedir?
Deli etti beni yine bu sabah G gulendam_34 . Görsen suratıma bakmıyor selam vermek yok ama millete gideceğim diyormuş ki ben iş yerinde saklıyordum kıma yapacağımı aile arasından olacağı için.
İnsanlar bana karşı tepkili olsunlar diye uğraşıyor sanırım kendini cici kız gösterip...

Deli etti beni yine bu sabah G gulendam_34 . Görsen suratıma bakmıyor selam vermek yok ama millete gideceğim diyormuş ki ben iş yerinde saklıyordum kıma yapacağımı aile arasından olacağı için.
İnsanlar bana karşı tepkili olsunlar diye uğraşıyor sanırım kendini cici kız gösterip...
mesai saatleri sırası değil iş çıkışı sonrası şöyle etkili bir mesaj atın
hadsiz!!

Melek kalpli arkadaşım, teşekkür ederim güzel dileğin için.
Sabah geldim iş yerinde, hala diyormuş ki çağırmasa da geleceğim. Bu be yüzsüzlük anlamadım. Suratına tükürürsem mi anlayacak acaba?
Hayır görmezden geldiğinde yokmuş gibi davrandığında malesef biz insanlar fazla yüz verilince şaşırıyoruz :)

mesai saatleri sırası değil iş çıkışı sonrası şöyle etkili bir mesaj atın
hadsiz!!
Hayır görmezden geldiğinde yokmuş gibi davrandığında malesef biz insanlar fazla yüz verilince şaşırıyoruz :)
Mesajda sinirle bir şey yazıp haklıyken onun istediği gibi haksız gözükmek istemiyorum.
Bu kadar plancı olduğuna göre yazacağım tek aksi şey üzerinden bana yüklenecek malzeme vermiş olurum.
Perşembeye kadar ulu orta konuşmasına izin vereceğim.
Cuma hala kına sayıklıyor olursa iş çıkışı yakalayıp kesinlikle gelmemesini gelirse onun çıkaracağından fazla rezilliğe sebep olacağımı söyleyeceğim.
Ay ne çocuğum ben, nasıl göremedim bu kızın gerçek yüzünü

Mesajda sinirle bir şey yazıp haklıyken onun istediği gibi haksız gözükmek istemiyorum.
Bu kadar plancı olduğuna göre yazacağım tek aksi şey üzerinden bana yüklenecek malzeme vermiş olurum.
Cuma hala kına sayıklıyor olursa iş çıkışı yakalayıp kesinlikle gelmemesini gelirse onun çıkaracağından fazla rezilliğe sebep olacağımı söyleyeceğim.
nereden bileceksiniz arkadaşım insanlar kolay kolay anlaşılmıyor

Boşver işte görmüşsün geçmişe takılma bazen iyi niyet başımıza iş oluyor

Cok sorunlu bir ilski kesnlikle kes arkadasligini asla grusme herkesin kendi hayati kmse kmsenin stresini ckmk zornda dgl gtsn baska enayi blsn

boşandığınızın bilinmesine neden bu kadar takıyorsunuz anlayamadım? boşanmışsınız bitmiş, yeniden sevmişsiniz, ne güzel evlilik var sonunda yani köprünün altından çok sular akmış. bu kadar takılmayın artık buna.
o yüzsüz, saygısız, fesat kişiye neden bu kadar sabırlı davranıyorsunuz ki? hiç aile arasında filan demeyin. " yeni bir hayata başlıyorum, nankör, fesat insan istemiyorum. kınama gelme" deyin. bu kadar. siz sessiz kaldıkça kendini haklı görüyordur küçük beyinli yaratık. ben sinir oldum burda o kişiye.
çok sabırlısınız ama insanlar bunun kıymetini bilmez. biraz bu huyunuzu değiştirmeniz lazım sanırım.

boşandığınızın bilinmesine neden bu kadar takıyorsunuz anlayamadım? boşanmışsınız bitmiş, yeniden sevmişsiniz, ne güzel evlilik var sonunda yani köprünün altından çok sular akmış. bu kadar takılmayın artık buna.
o yüzsüz, saygısız, fesat kişiye neden bu kadar sabırlı davranıyorsunuz ki? hiç aile arasında filan demeyin. " yeni bir hayata başlıyorum, nankör, fesat insan istemiyorum. kınama gelme" deyin. bu kadar. siz sessiz kaldıkça kendini haklı görüyordur küçük beyinli yaratık. ben sinir oldum burda o kişiye.
çok sabırlısınız ama insanlar bunun kıymetini bilmez. biraz bu huyunuzu değiştirmeniz lazım sanırım.
Doya doya sabrımı kullanıyor işte...

Kusura bakma da sonuna kadar hak etmişsin. Neden sadece iyilik yapmanıza rağmen size bu denli kötülük yapan, sinirlenince haddini aşan insanlara 2. 3. şans veriyorsunuz ki? Şu hayatta yaşadığımız her şey kendi hatamız. Beş kuruşluk adamları yanınızda tutup üstüne sırtınızda taşırsanız bu sona hazırlıklı olmalısınız. Açıkçası üzülmedim size çünkü sizin gibi insanlardan çok gördüm, o dostunuz (!) yarın yine gelecek ve yine affedeceksiniz ve yine çok güzel dost kazığı yiyeceksiniz. Ablamdan biliyorum.......

Kusura bakma da sonuna kadar hak etmişsin. Neden sadece iyilik yapmanıza rağmen size bu denli kötülük yapan, sinirlenince haddini aşan insanlara 2. 3. şans veriyorsunuz ki? Şu hayatta yaşadığımız her şey kendi hatamız. Beş kuruşluk adamları yanınızda tutup üstüne sırtınızda taşırsanız bu sona hazırlıklı olmalısınız. Açıkçası üzülmedim size çünkü sizin gibi insanlardan çok gördüm, o dostunuz (!) yarın yine gelecek ve yine affedeceksiniz ve yine çok güzel dost kazığı yiyeceksiniz. Ablamdan biliyorum.......
Söylediklerinizde haklısınız. Sadece affedeceğim yönündeki yorumunuz hariç.
Ben daha önce de bu tipli kan emicilerden hayatımdan çıkartmıştım.
İyilikten maraz doğacağını öğrendim zaten. Bundan sonra adımlarımı ona göre atacağım.
İnanın insan başına gelenleri unutuyor bazen de hissettirilen şeyleri unutmuyor.
Rezil olduğumu hissettim, beni haksız göstermek için benim yaptıklarıma karşı yapmış olduklarını unutmuş gösterip melek yüzlü görünmesini gördüm.
Affedecek kadar ucuz değilim.
Kredisini çoktan bitirdi...

Bugün benimle barışabilmek için çok sevdiğim bir arkadaşımı araya koydu. Gelip özür dileyecekmiş... Bu arkadaşımız gerçekten olanları tek bilen kişi...
Kesinlikle ve kesinlikle hayır dedim. Kredisini bitirdi bende, hayatımda yeri yok bundan sonra. Kendisiyle selam alıp vermek bile istemiyorum. İşle ilgili bir durum olursa profesyonel olarak konuşuruz, ancak öğle yemeklerini bile aynı masada yiyecek tahammülüm yok kendisine dedim...

İşte böyle kızlar... bakalım haftasonu kınama gelmeye kalkacak mı :)

X