İsim mevzusu

Açıkçası ben beğendim Alamir ismini ama herkesin bu konuda beğenisi aynı olmaz. Çocuk ikinizin ortak çocuğu olduğu için iki isimli olması daha adaletli olur. Alamir'i eşiniz çok istiyorsa kırmayın bence babası sonuçta ve evladı için hayal etmiş, beğenmiş. Yanına bir de sizin seçtiğiniz isim konulur. Tatlıya bağlanır.

Bende kesinlikle türkçe bir isim koymak istiyorum iki isim var içime çok sinen çokta beğendiğim eşime bir türlü kabul ettiremedim inadı tuttu resmen sen bi isim için bu kadar ısrar etsen bu kadar istesen ben kıramaz kabul ederdim diyorum hep.. Şimdi bi isimde mecburi mutabığız onun beğendiği bi isim ve türkçe ortak karar oldu. Kırmayın derim ben en azından çift isim düşünülebilir sanki

Ama gerçekten kötü ya hatta çok kötü Alamir olacak iş değil.

Çocuğun adını koymak önce annenin hakkıdır kafasına göre iş yapamaz bide bulduğu isim biseye benzese..Ali amir Belamir Alam Balam herşeyle karışıyor.Yazik ya çocukla dalga geçerler diye de düşünmüyor adam ne değişik.

Bence eşinizin hayaline saygı duyun. İki ism koyun olsun bitsin. Bence de güzel değil Alamir ama ona gelene kadar ne isimler var çok daha beter isimde diretebilirdi. Siz de bulun güzel bir isim. Benim de iki ismim var birin annem birin babam koymuş. İkinci ismimi kimse kullanmaz nerdeyse. Babam bile kendi koyduğu adı kullanmıyor

Benim ismim de bilinen bir isim değil. Her ortamda ilk defa duydum diyen oldu tekrar söylediğim çok oldu. Telefonda söylerim karşıdaki anlamaz. Velhasıl çocuğunuz sorun yaşamaması için bilindik isim koyun.

Yani biz de eşimle isim konusunda baya zitlastik. Ben hep küstüm ona . Aslinda o diretmiyordu ama bulduğu isim bana gore faciaydi.
Söylüyorum.
Kaya.
Nereye dayarsan daya:KK53:
Bende Cihangir ismini cok istedim o da onu istemedi sonra ben baska isim buldum ve beğendi yani onu koyacaz iste kapı süsü falan yaptirdim 😂
Alamir cok değişik ama bana hic kötü gelmedi bu isim neden sizi cok irrite etti gerçekten kotu gelmiyor kulaga bence havali. Anlamı neymiş ki🤔

Açıkçası ben beğendim Alamir ismini ama herkesin bu konuda beğenisi aynı olmaz. Çocuk ikinizin ortak çocuğu olduğu için iki isimli olması daha adaletli olur. Alamir'i eşiniz çok istiyorsa kırmayın bence babası sonuçta ve evladı için hayal etmiş, beğenmiş. Yanına bir de sizin seçtiğiniz isim konulur. Tatlıya bağlanır.
Bencede guzel ben beğendim bu ismi 2. Cocugum da erkek olsa düşünürüm galiba :KK45: tabi kim yapacaksa 2.yi 🤣

Bence şükredin halinize benim eşim de oğlum olursa Nadir koymak istiyor . Neden diyorum ya neden nadir ? Nadir az bulunan olduğu için diyor bir amaç bile yok
Ama Nadir mükemmel bence. Havali,kodoman,zengin ve güngörmüş erkek ismi :KK66: ama koptum gerçekten gerekçesine 😂😂😂😂😂

kızlar yedi aylık hamileyim oğlum olacak nasipse

ama çocuğumuzun cinsiyetini öğrendiğimizden beri her gün bir sinir harbi yaşıyoruz hamileliğimi bu isim mevzusu yüzünden stres ve sıkıntıyla geçirdim desem yeridir

sebep kocamın çocuğumuzun ismini deli dehşet Alamir koymak istemesi

evet yanlış duymadınız alamir ne ya

bir hükümdarmış tarihte önemli bir zatmış

Türkiye de bu ismi taşıyan var mi merak ediyorum. Google a yazdığında bile Balamir mi demek istediniz diye düzeltiyor: Balamir de ayrı itici ya neyse
Asla geri adım atmıyor bunu ben koyucam bundan sonrakilere asla karışmam söz diyor

benim aklımda şu olsun diye bir isim yok ama Alamir olmasını istemediğimi çok iyi biliyorum

ağlıyorum ediyorum yok çocuk doğunca kimliği çıkartıp gelecek biliyorum. Hiç saygı duymuyosun hayalimdi oğlum olsun adını Alamir koyayım diyor

deliricem ben napıcam
Eğer rizaniz olmadan gidip çıkarırsa kimliği sizin değiştirme hakkınız var. Siz değiştirdikten sonra bida degistirilemiyo. Hiç caninizi sıkmayın isim hakkı annenin olmalı saygı duymuyosa diretiyosa sonucuna katlanmali

ama çocuğumuzun cinsiyetini öğrendiğimizden beri her gün bir sinir harbi yaşıyoruz hamileliğimi bu isim mevzusu yüzünden stres ve sıkıntıyla geçirdim desem yeridir

Türkiye de bu ismi taşıyan var mi merak ediyorum. Google a yazdığında bile Balamir mi demek istediniz diye düzeltiyor: Balamir de ayrı itici ya neyse
Asla geri adım atmıyor bunu ben koyucam bundan sonrakilere asla karışmam söz diyor

benim aklımda şu olsun diye bir isim yok ama Alamir olmasını istemediğimi çok iyi biliyorum

ağlıyorum ediyorum yok çocuk doğunca kimliği çıkartıp gelecek biliyorum. Hiç saygı duymuyosun hayalimdi oğlum olsun adını Alamir koyayım diyor

deliricem ben napıcam
Alamir değildir ya belki el-amir yada el-emir gibi bişeydir de eşiniz yanlış anlamıştır. Bu bizim standart isimli nesilin kendi çocuklarına değişik isim koyma merakı yüzünden ortalık saçma sapan isimlerle doldu. Ali ye Ayşe ye hasret kaldık. Bi de Bi taraflarından mana uyduruyorlar yok bilmem nereye düşen bilmem ne tanesi diye

Alamir değildir ya belki el-amir yada el-emir gibi bişeydir de eşiniz yanlış anlamıştır. Bu bizim standart isimli nesilin kendi çocuklarına değişik isim koyma merakı yüzünden ortalık saçma sapan isimlerle doldu. Ali ye Ayşe ye hasret kaldık. Bi de Bi taraflarından mana uyduruyorlar yok bilmem nereye düşen bilmem ne tanesi diye
Yok onlar da çoğaldı. Şuan da Zeynep ten geçilmiyor ortalık mesela. Bir de Alı ve yanina koyulan yeni moda isimler var Ali Kayra gibi mesela

deliricem ben napıcam
Cnm googleye girip arastırdım oyle bir isim yokki. Cocuga anlamı olmayan isim koymak olmaz. İsminin bi anlamı olmalı. En azından Amir. Koysun bi anlamı olmamı ismin

Yok onlar da çoğaldı. Şuan da Zeynep ten geçilmiyor ortalık mesela. Bir de Alı ve yanina koyulan yeni moda isimler var Ali Kayra gibi mesela
Ya Zeynep fix zaten. Biz beş kardeşiz, dördümüz kızımız olursa adını Zeynep koyma konusunda yarıştık en son abimin gönlü kırılmasın diye ona bıraktık😂😂

X