İssizken sinema bileti aldıran sevgili

Sizin yorumlarınız nedense erkeklere karşi çok sert, nafaka konusunda da tutarsız yorumlarinız vardı 🧐

Nafaka konusunda baştan beri hep aynı şeyi savundum. Halen de aynı düşüncedeyim. Benimle aynı fikirde olmadığınız için size tutarsız gelmiş olabilir.
Konu sahibi hakkında yorumum da sert değil kendisi bu ilişkiye devam ederse markete gelen bazı çiftler gibi her 'herkes kendi alış verişini kendi parasıyla yapsın' diyen evlilik modelini yaşama ihtimali yüksek.

Sinemadan sonra acikmadiysaniz yemek yemeyelim de tatli ve kahveye hayir demem diyebilirdiniz
Sadece muhallebi satan isletme neresi yahu? BHU mu? Hic olmadi bi cay icerdi yani tatli yemese de
Yaninda rahat olamadiginiz biriyle evlenmek riskli olur
Yok onu ben odedim bunu sen öde tarzinda hesap kitap yapip duracaksaniz o is zor

Bence gayet düşüncesiz biri, işsiz olduğunu bildiğin birine HİÇBİR ŞEY aldırmazsın, kendisi teklif etse dahi almış kadar oldun canın sağ olsun dersin. Eleman gayet düşüncesiz ve kaba biri, ben olsam bunu atıp başka erkek bakardım net şekilde. İşsiz kalmak insanı yerlere düşürüyor, karşında motive edici, naz,k, destekleyici birini arıyorsun, şu durumda yanında olmayan desteğini koymayan adamı ne yapıcaksın otur düşün.
Ya insan arkadaşı işsiz kalsa kırmadan hadi ben ısmarlıyorum falan deyip ödemeye çalışıyor. Kaldı ki sevgilisi karşısındaki.
Bugün ben ısmarlıyorum,sen masraf yapma şu an,iş bulunca sen ödersin demek çok mu zor?
Canı tatlı istemiş yemek yememişler zaten hadi girelim sen ye ben sevmiyorum ama çay içerim demek çok mu zor?
İnceliktir bu. Karşısındakine değer vermektir.
2 sinema bileti,1 tatlı ile kimse batmaz zaten,konu sahibi de parası olmasa teklif etmezdi diye düşünüyorum ödemeyi.
nazik olsa hödük gibi davranmasa yetermiş. En azından teklif etse. Tatlı konusunda böyle kestirip atmasa. Kaba ve düşüncesiz bir adam bu.

Şöyle adamlara bakmayın ya .
Erkek sevdıgı ıcın herseyı yapar .
Bunlar nasıl erkek ucun besın hesabını yapıyor .
Hayır sende ne ısrar ediyorsun odeyecem dıye .
Kadınlarda bır tuhaf odeyecem de odeyecem.
Ne oluyor yanı

Burdaki konulardan fazla mı etkileniyorsunuz acaba ya? Ben eşimle sevgiliyken işsizdim ama bir şekilde elimden geleni de yaptım hep ona yüklemedim herşeyi bundan rahatsızlıkta duymadım. Bana niye ödetti diye düşünmedim çünkü ben teklif ediyordum. Ha yapması gereken şeyleri yapıyor mu ona dikkat ettim tabi. Lütfen hayatı zorlaştırmayın. Karşıdaki erkek diye insan değil mi? Bir sinema bileti kaç para olabilir? Yine söylüyorum yapması gereken diğer durumları da yapmıyorsa o zaman sorgula ve karar ver.

Aklıma eski Çok güzel hareketler bunlar skeci geldi

Sizin gibi ben ödüyeyim diye ısrar ediyor kadın adam da öde diyince rezil oluyor.

Kadın meğer cebinde 2 tlsi varmış yalancıktan ödüyeyim diyip adamın olmaz öyle şey diyip reddetmesini bekliyormuş hep

Y ysm90

Son düzenleme:
Şöyle adamlara bakmayın ya .
Erkek sevdıgı ıcın herseyı yapar .
Bunlar nasıl erkek ucun besın hesabını yapıyor .
Hayır sende ne ısrar ediyorsun odeyecem dıye .
Kadınlarda bır tuhaf odeyecem de odeyecem.
Ne oluyor yanı

Üçün beşin hesabını konu sahibi yapıyor sevgilisine ısrar edip ödediği hesap gözüne geliyor. O kadar gelmiş ki konu açmış sözde kahramanlığım tutmadı diye.

Yedi kapının yabancısı değil bu sevgilisi, insan yemez yedirir sevdiğine.

Adam ne yaptığını bile hatırlamıyordur ama konu sahibi dertlenmiş. Bari yemek yedirmedi tatlı ödeyeyim demiş tatlı sevmeyen adama o da tutmamış :)

Ben böyle hesap ödemek için kendini ortaya atıp sonra arkadan sallayan insanlara aşırı derecede gıcık oluyorum. Bir de adam ödeme demiş ama ısrar etmişsiniz. Napsın sizinle güreşe mi tutuşsun ben ödeyecem diye?

Benim bir arkadaşımın da şehir dışından arkadaşları gelmişti. Kendisinden maddi olarak daha iyi insanlar olmasına rağmen onlar misafir diyerek ne yediler, içtilerse o ödedi. Ama tamamen kendi ortaya atılarak yaptı bunu. Gezdirdi, yedirdi, içirdi. Aslında bir kere ısmarlasa yeterdi zaten kendisinden daha zengin insanlar ama ödetmek istemedi. insanlar gittikten sonra bu ay eksilerdeyim, hiç param yok, hepsini bunlara harcadım diye şikayet etti. E harcamasaydın ödeselerdi kendi yediklerini diyorum ama onlar misafirdi diyor. Bu kadar dert edip, arkasından harcadığını konuşacaksa kimse bir şey ısmarlamasın.

Üçün beşin hesabını konu sahibi yapıyor sevgilisine ısrar edip ödediği hesap gözüne geliyor. O kadar gelmiş ki konu açmış sözde kahramanlığım tutmadı diye.

Yedi kapının yabancısı değil bu sevgilisi, insan yemez yedirir sevdiğine.

Adam ne yaptığını bile hatırlamıyordur ama konu sahibi dertlenmiş. Bari yemek yedirmedi tatlı ödeyeyim demiş tatlı sevmeyen adama o da tutmamış :)
Konu sahıbının yıyıcı bir tıp oldugunu düşünmüyorum.
Ondakı degerını anlamak ıstıyor .
Bır tatlı istemis canı vok buyuk bir şey istemis Sankı .
Buyutmeyın .

Buyutmeyın .

Değer hesap ödetmekle olmuyor.

Adama hem ödeyeyim demiş adam başta olmaz öyle şey dediği halde ısrar etmiş, kabul edince de hesap ödetti diye bozulmuş sonra yemek yemedik diye bozulmuş sonra adam tatlı sevmiyor ama muhallebicide oturmadı vs diye dert etmiş. Tatlı sevmeyen adama sen yemezsen ben de yemem demiş bunu sorun etmiş.

Yiyici demiyorum ama ince hesaplar peşinde.

Adamla aynı yapıda, en azından ama adam öyle kötü biri değil normal biri linç edilecek biri değil.

İşten çıktığı halde biletler senden bak ona göre dememiş. Teklifi ısrar edince kabul etmiş sadece.Zorla hesap ödeten biri değil.

Buyutmeyın .
E canı tatlı çektiyse girip tatlıcıya yeseydi neden erkek arkadaşının da eşlik etmesini bekliyor? Bir dönem sağlık sorunlarından komple şekeri bırakmıştım. Arkadaşlarım yanımda çooook tatlı yedi. Ben de diyordum ben yemem ama siz yiyin diye ne var ki bunda 🙂

Şu anda da diyet yapan arkadaşlarım var. Onlar dışarı çıkarken yanlarında meyveli yulaf ezmesi götürüyor, diyet yapmayanlar olarak biz de yanlarında dürüm gömüyoruz. O kadar kasmaya gerek yok yani 😬

Değer hesap ödetmekle olmuyor.

Adama hem ödeyeyim demiş adam başta olmaz öyle şey dediği halde ısrar etmiş, kabul edince de hesap ödetti diye bozulmuş sonra yemek yemedik diye bozulmuş sonra adam tatlı sevmiyor ama muhallebicide oturmadı vs diye dert etmiş. Tatlı sevmeyen adama sen yemezsen ben de yemem demiş bunu sorun etmiş.

Yiyici demiyorum ama ince hesaplar peşinde.

Adamla aynı yapıda, en azından ama adam öyle kötü biri değil normal biri linç edilecek biri değil.

İşten çıktığı halde biletler senden bak ona göre dememiş. Teklifi ısrar edince kabul etmiş sadece.Zorla hesap ödeten biri değil.
Orda haklısın ısrar eden konu sahibi ama yine de ödememesi gerek.

Orda haklısın ısrar eden konu sahibi ama yine de ödememesi gerek.

Bence kadın da elini cebine atmalı dışarıda buluşmalı ilişkilerde.

İşsiz kalsam hiç param olmasa ( ki illaki bir ebeveyni olur insanın dışarı da yiyip içecek para verecek kadar hadi olmadı diyelim ) bunu belirtirim hayatımdaki insana ‘benim dışarı çıkacak param yok’ diye.

Bi yere gittiğimde sevgilim ısmarlamasa da ödeyecek kadar para alırım yanıma. Hayat müşterek.

Bence kadın da elini cebine atmalı dışarıda buluşmalı ilişkilerde.

İşsiz kalsam hiç param olmasa ( ki illaki bir ebeveyni olur insanın dışarı da yiyip içecek para verecek kadar hadi olmadı diyelim ) bunu belirtirim hayatımdaki insana ‘benim dışarı çıkacak param yok’ diye.

Bi yere gittiğimde sevgilim ısmarlamasa da ödeyecek kadar para alırım yanıma. Hayat müşterek.
Ben öyle düşünmüyorum.
Ben kendimi kalıtesız hıssederım Boyle bir konuda .
Her zaman erkek ödememelı tabı ama cogunlukta en azından.
Hayat musterek dıye diye artık adamlar yıyor kadınları.
Yedirmek ısteyen buyursun

Yok bence önemsiz detaylar değil.
ben yemesem de sen ye ben de bi çay kahve içerim sana eşlik ederim demesi lazım. Bencilin teki. Ayrıl gitsin.

Sizin fikrinizdir elbet ama sadece merak ettiğim için soracağım. Sen yemezsen yemem demek bencillik değil mi?
Öyle cevaba böyle cevap o durumda ben de tamam sen yemeyeceksen hiç girmeyelim derdim. Adamın cevap şekli yanlış heves kırıcı. Ben olsam karşımdaki canım çekti dedikten sonra orayı transit geçmezdim oturup Bi çayla kahveyle eşlik ederdim.

Merhabalar güzel hanımlar,

Ciddi bir yolda ilerledigim bir iliskim var. Ben tamam desem yarın istemeye gelecekler ama emin ilamiyorum. Çok küçük detaylar mi bunlar bilemiyorum ama sizlerin görüşlerinize ihtiyacım var.

Birlikte olduğum beyle geçen gün sinemaya gittik benim işten cikarildigim gündü. Birlikte sinemaya gidecektik ve yemek de yiyecektik ben kibarlık olsun ezik hissetmemek için ben de ödeyebilirim dedim. İlk önce olmaz öyle seh diyip sonra yemek daha pahalıdır sen biletleri al ben yemeği öderim dedi ve i gün asinema sorması canımız yemek istemedi yemeden döndük. Biletleri ben aldım. İnce hesap yaptığımı dusunmeyin lütfen konu para değil bu davranışı sonucunda beni pek düşünmediğini hissettim. Bu tutumdaki bir beyle evlilik yoluna girilir mi ben bu durumu gözümde mi büyütüyorum.

Sonraki günlerden birinde de canım çok muhallebi istedi sadece muhallebi konseptli bir işletme vardı önünden geçerken gitmek istedim ama ben yemem sen yersen ye dedi dedim sen yemezsen yiyemem. Yolumuza devam ettik. (Tatlı yemiyor sevmiyor kendisi)

Bunlar önemsiz detaylar mi sizce? Yorumlarınız için şimdiden tek tek teşekkür ederim.
Ay ne hesapçısınız

Keşke hiç teklif etmeseydiniz

X