İştahınızı Azaltacak 10 Gıda

Ausencia

_Alcatraz Kaçkını_
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2012
41.591
141.636
İştahınızı azaltacak 10 gıda

Uzun süre tok tutan ve iştahı azaltan gıdalar diyetlerin başarılı olmasını sağlayan etkenlerin başında geliyor. İşte sizi tok tutarken iştahınızı azaltacak sağlıklı gıdalar...


Her pazartesi başlayan diyetler çoğu zaman başarı ile son bulmaz. Diyet yaparken çoğu zaman çok aç hissedersiniz ve böylece diyetten çabuk bir şekilde vazgeçersiniz. Fakat bu yanlışı doğru beslenmeyle düzeltebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sizi uzun süre tok tutan yiyecekleri tüketmek olacaktır. Bazı besinler beyninize sinyal gönderir ve iştahınızın azalmasına yardımcı olur. İşte iştahınızı azaltacak gıdalar:

1. Elma
zayifim_136700249744.jpgElma mükemmel bir lif kaynağıdır ve içerisinde bulunan yüksek su oranı ile tok hissetmenizi sağlar. Elmanın içerisinde bulunan pektin kan şekerinizi düzenlemeye yardımcı olur. Elmayı ara öğünlerinizde tüketebilirsiniz.

2. Avokado


imagesAvokadonun içerisinde bulunan sağlıklı yağlar ve lifler tok kalmanıza yardımcı olur. Ayrıca en iyi yağ yakan meyvelerden biri olmasıyla kilo vermede etkilidir.


3. Tarçın
tar%C3%A7%C4%B1n-mantar-enfeksiyonu.jpgTarçın kan şekerinizi düşürmenizi sağlar. Aynı zamanda tatlı isteğini de giderir. İştahınızın azalmasına yardımcı olur. Süte tarçın katarak ara öğünlerinizde tüketebilirsiniz.

4. Bitter çikolata

nocanvas_bitter-cikolata.jpgİçerisinde yüzde 70 kakao olan çikolataları tercih edin. Bitter çikolatadaki acı tat iştahınızı azaltmak için beyne sinyal gönderir ve tokluk hissi verir.

5. Yumurta

796-B-20151005102631-yumurtateblig.jpg


Yumurta tam bir protein kaynağıdır. Sabah kahvaltılarınız da yumurta tüketirseniz sizi uzun süre tok tutar.

6. Kuru baklagiller

kuru-baklagiller.jpg


Kuru baklagiller ailesinde yer alan mercimek, nohut, kuru fasulye, barbunyayı sofralarınızdan eksik etmeyin. Protein ve lif açısından çok zengin olan kuru baklagiller sizi uzun süre tok tutar. İştahınızı kontrol altına alır.

7. Yoğurt

EvdeYogurt.jpg


Proteini yüksek besinler arasında yer alan yoğurdu ara öğünlerde veya yemeklerin yanında düzenli olarak tüketebilirsiniz. Yoğurt, uzun süre tok kalmanızı sağlar ve iştahınızı azaltır.


8.Brokolibrokoli-660x400.jpg

Lif yönünden zengin olan brokoli hem kalorisi düşük hem de oldukça sağlıklı gıdalardan. Brokoli açlık hissinizi yok eder ve sizi tok tutar.

9. Badem

Badem-sinirim-sitemi-i%C3%A7in-faydal%C4%B1d%C4%B1r-ba%C4%9F%C4%B1rsaklar%C4%B1-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1r.jpg


En faydalı kuruyemişlerden biri olan badem sayesinde iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz. Ara öğünlerinizde günde bir avuç bademi tüketebilirsiniz.

10. Acı biber

3-ac%C4%B1-biber.jpg


Acı biberin içerisinde yer alan kapsaisin maddesi iştahınızı kontrol altına alır. Yemeklerinizde veya salatalarınızda acı biberi sık sık tüketebilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/istahinizi-azaltacak-10-gida-40344973
 
X