İlköğretim Yorum ve Soruları İstanbulda Özel okul sınıf öğretmeniyim.Sorularınızı yanıtlayabilirim..

(çalışan bır anneyım oğluma annanesi bakıyo)Merhaba Benim 2002 doğumlu oğlum var bu yıl 2 sınıfa gidiyor 1 sınıfta çok problemler yaşadık.Örneğin derse girmeyip oyuna dalması derste sağ soluyla uğraması,okul kurallarına uymakta zorlanması gibi ,Dikkat eksikliği ve hiper aktive var dediler bende onu doktora götürdüm doktarda çok ağır ilaçlar verdi ve çocuk robot gibi oldu sonra ilaçları yavaş yavaş kestim bu şekild 1 sınıfı tamamladık.Bende onu yazın yaz okulana gönderdim kendi istediği için oraya giderken çok mutluydu kurallara uyuyor ve göndermiş olduğum yaz okulunda dıkkat dağınıklığı için test yaptılar herhangı birşey çıkmadı sadece kınestetık çocuk olduğunu söylediler ve zamanla duzelir dediler yaz okulu gayet guzel geçti .Bende oh busene duzelir sandım ama yıne aynı sıkıntılar başladı Öğretmen çok zekı ama yapmak istemiyor ders dinlemediği halde sorulan sorulara cevap veriyor oda şaşırmış durumda nasıl davranacağımı bilmiyorum diyo ama aynı zamanda evde benım kurallarım uyuyor.Okuldan geldımı anne ödevimi yapayım diyo hemen yapmaya başlıyo ,yani sizin anlayacağınız ben nasıl davranacğımı bilmiyorum artık Etüde göndereyim dedim fiyatları özel okullara yakın o parayıda vercek gücüm yok olmazsa hafta sonları özel öğretmen tutacağım bu konuda bana yardım ederseneiz çok

cevabınız için çok teşekkür ederim benim kızım 2yıl yuvaya gitti. öğretmenlerinin onayı üzere ilk okula bu sene başladı.kızımın tecrübesine güveniyorum ama kardeşi doğduktan sonra huyu değişti.şuan kardeşi 3yaşında olmasına rağmen herşey aynı.kendi yapısında ilgiyi seven bir çocuktur.herkesten ilgi bekler ilgisiz ortamı sevmez.özel okulu seçmemin en büyük sebebi bu. belki bi okuldan çok şey bekliyo olabilirim ama anne olarak haklı olduğumu düşünüyorum.okul müdürümüz 24eylülde okula başlayacağını söyledi yani geçen hafta başlamadı.sınıflarda öğrenci sayısı 15 olduğu için alışması zor olmaz diye düşünüldü.

merhaba düne kadar hep korkuyordum acaba kızım okula alışabilecekmi diye ve nihayetinde çok şükür korktuğum gibi olmadı.2yıl yuvaya gitmesininde etkisi ve alışkanlığıyla okuluna kendi isteği ile mutlu bir şekilde başladı.inşallahta devamı gelir.çocuğum adına çok mutluyum.sizede teşekkür ediyorum...a.s.

gelişmeye çok sevindim a.s,
çocuğunuzun ilgi ve alakasına maşallah diyor,başarılar diliyoruumma.s.

(çalışan bır anneyım oğluma annanesi bakıyo)Merhaba Benim 2002 doğumlu oğlum var bu yıl 2 sınıfa gidiyor 1 sınıfta çok problemler yaşadık.Örneğin derse girmeyip oyuna dalması derste sağ soluyla uğraması,okul kurallarına uymakta zorlanması gibi ,Dikkat eksikliği ve hiper aktive var dediler bende onu doktora götürdüm doktarda çok ağır ilaçlar verdi ve çocuk robot gibi oldu sonra ilaçları yavaş yavaş kestim bu şekild 1 sınıfı tamamladık.Bende onu yazın yaz okulana gönderdim kendi istediği için oraya giderken çok mutluydu kurallara uyuyor ve göndermiş olduğum yaz okulunda dıkkat dağınıklığı için test yaptılar herhangı birşey çıkmadı sadece kınestetık çocuk olduğunu söylediler ve zamanla duzelir dediler yaz okulu gayet guzel geçti .Bende oh busene duzelir sandım ama yıne aynı sıkıntılar başladı Öğretmen çok zekı ama yapmak istemiyor ders dinlemediği halde sorulan sorulara cevap veriyor oda şaşırmış durumda nasıl davranacağımı bilmiyorum diyo ama aynı zamanda evde benım kurallarım uyuyor.Okuldan geldımı anne ödevimi yapayım diyo hemen yapmaya başlıyo ,yani sizin anlayacağınız ben nasıl davranacğımı bilmiyorum artık Etüde göndereyim dedim fiyatları özel okullara yakın o parayıda vercek gücüm yok olmazsa hafta sonları özel öğretmen tutacağım bu konuda bana yardım ederseneiz çok
,

Size ilk sorum şu olacak,birincisi çocuğunuz bir şekilde 1.sınıfı atlatmış,fakat okula zamanından önce verildiğini anlıyorum doğum tarihinden,doğru mu?Yani çocuğunuz henüze 6 yaşını doldurup 7 yaşına girdiği süreden önce gitmişse hala bir oyun çocuğu olabilir.Yani birinci sınıf da bu şekilde geçmiş olabilir.
Erken yaşta okula başlamak duygusal olarak bu yüzden sakıncalı olabiliyor işte..

İkincisi çocuğunuzun dikkat eksikliği ve hiperaktivite teşhisini koyup ilaçlar veren kurum kim,hayır hiçbişeyi yok diyen kurum kim?

Çocuğunuz eğer hiperaktif olsa yada dikkat eksikliği olsa başka belirtileri olur,mesela hemen ödevine oturmak da istemez,
karışık ve çelişkili bir durum var,
böyle öğrencinin durumunu gerçekten ne olduğunu anlamak için öğrenciden çok öğretmenin zeki olması ve sizi mantıklı ve akıllıca yönlendirmelerle rehberlik etmesi gerekir.Çok zeki fakat yapmak istemiyor cümlesi çok baştan savma bir cümle,çocuğun sorununu tanımlamak için bir öğretmenin söylemesi ve yapması gerekn daha çok şey olmalı,hele bu tarz zor öğrenciler için :umursamaz:
Sizin yapmanız gereken çocuğunuzla konuşmak,neyi seviyor,neyi sevmiyor,ne yapmak istiyor,neyi neden yapmak istemiyor,lütfen bunu siz keşfedin,
bu tarz çocuklar için ek dersler,özel öğretmenler yada etütler ilk aşamada düşünülmez,çünkü bu onlara okulun üstüne ayrı bir yüktür,çocuk okulu atlatsa etüt,yada öğretmen,bu işi daha da sıkıntıya sokar,
lütfen çocuğunuzun kendisiyle yukarıda yazdıklarımı konuşun,bana daha ayrıntılı yazın lütfen ve gelişmeleri yazışalımm..

Öncelikle cevabınız için teşekkur ederim.Bizm yanlışımız evet erken göndermemizoldu okula onda biz hatalı olduğumuz biliyoruz hatta öğrenmenle geçen yıl konuştuğumuzda sınıfta bile bırakmasını istedik ama bize dediki sınıfta bıraktığım zaman bir şey fark etmez dedi çünkü yazabılıyo okuya biliyor dedi.Sınıfta bırakmadı.Oğlum evde kurallara uyup dışarda kurallara uyup yaz okulana gönderdiğim zaman kurallara uyup okulda neden uymadığına bende inan akıl erdiremiyorum.Bugun tekrar görüştüğümde bana doktora götürün dedi derste birtürlü söz dinletemiyorum artık nasıl davranacağımı bilmiyorum dedi.Şimdi benım aklımdan geçen ise okul değiştireceğim evime veya işime yakın bir okul tercih edicem öğretmen belkı değişikli iyi olur dedi.Ha birde aynı sınıfta kuzeni de var onda da geç algılama problemi var acaba diyorum o yapmıyo diye budayapmıyo diyorum artık inan bende her yolu denedim evde dıkkat dağınıklığına dahil oyunlar oynadım.Örneğin evde eşya saklamaca ,çocuk bulmacaları var onları falan hemen yapıyor toplama çıkarma 2 işlemli problem okuduğu kitabı anlatması gibi hal böyle olunca ben biryerde yanlışlık olduğunu düşünüyorum,artık.Sorun sadece okulda kurallara uymakta zorlanıyor.Derste yazı yazmak istemiyor .Hiperaktive ve dıkkat eksikliği konusunada gelince Doktorla 10 dakıka görüştük hemen bu tehşisi kurdu ve ritalın-prozac gibi çok ağır ilaçlar verdi
ilaçları kullanmaya başladıktan sonra altına kaçırma değişi tikler saf saf bakmalar gibi etkileri oldu ,doktorda bunların geçıcı olduğunu söyledi.Bende başka doktor götürdüm oda abartılcak kadar dikkat dağınıklığı yok dedi ama siz isterseniz dedi çok düşük dozlarda ilaç verebilirim dedi ama çocuklar görüşmeden bize sorulan sorulara göre bu kanıya vardı bende vermedim ilaç böyle olsun dedim sadece topluma uyarlı biri olsun benım için yeter dedim.ınan ben nasıl davranacağımı bilimiyorum.Tekrar ilginize ve alakanıza çok teşekkurler

a.s.meraba hocam benimde size danismak istedigim bir konu var.benim kizim 1.sinifa basladi.simdilik okula gitmek ve odev yapmak konusunda problemimiz yok:nazar:.benim sorunum tam gun egitim,burda tam gun egitim secimini bize birakiyorlar. 08.00-12.40,13.40-16.10 ders saatleri. biz kizimizin tam gun gitmesi taraftariyiz ama okuldan bikarsa diye korkuyoruz,eninde sonunda daha oyun cocugu;simdilik bir ay deneme suresi verdik ama koz olarak kullanmasin diye kizimiza soylemedik.biliyorsunuz simdiki cocuklar cok akilli masallah;evet hocam bizim problemimiz bu kizim okulu severken tam gun egitimden dolayi bu sevgisi bikkinliga donusurmu?.fikrinizi ogrenebilirsem cok sevinirim.
burdaki sistem farkli oldugu icin daha baska problemlerimizde var ama onceligimiz tam gun egitim bu konuyla ilgili fikrinizi aldiktan sonra diger konularida paylasmak istiyorumturkbayragi

merhaba hocam benimde sizden danışmak istediğim birazdaha farklı. oğlum geçen yıl ana sınıfına gitti bu yıl 1.ci sınıfa gidiyor oğlum evde iyi ama okulda okumuyor ve yazamıyor bunu öğretmeni söyledi okulda çok sesiz ama evde çok hırçın bir çocuk küçük seylerde bile hemen ağlıyor ve bıçağı getir kesicem kendimi herkes kurtulsun diyor yada camdan atıcam kendimi yada evdeki eşyaları alttüs ediyor üstüne gitmemeye çalışıyorum konuşmaya çalışıyorum ama dinlemiyor beni . bu konuyu öğretmeniylede konuştum piskoloğa götür dedi . kendisine anlatım iyikide anlatmışsın dedi ben ne yapıcağımı şaşırdım burada yazdım bunları ama pek iç açısı seyler yazmadı arkadaşları canları sağ olsun benım sakladığım bir şeyler var diye beni suçladılar ben anneyim evladım için ne saklıya bilirim ki benımle dalga gectıler buda beni derinden yaraladı lütfen sizde yazdıklarımı dalga değilde bana yardım edin çünkü çok yanlızım şimdiden teşşekkürler:KK43:(

merhabalar hocam benide aydınlatırsanız sevinirim oğlum 5. sınıfa gidiyor yazılılarımız başladıfen dersinde 1. üniteyi ayda işlediler ve yazılı zamanı geldi bende 3 gün evde çalıştırdım ama yaptığım testlerde mutlaka 3-4- hatta 5 yanlışı çıkıyor dersini hemen yapmak istemiyor kitap okumayı hiç sevmiyor sosyalden 88 fenden ise 80 almış çok üzüldü üzüldük hafta sonları yabancı dil kursuna gidiyor e okul kursunada gidiyor ama ben anlayamıyorum ne yapmamız gerekiyor oğlumun çabuk sıkılgan yapısı var acaba özel dersmi aldırsak yoksa dersanyemi yada etüt merkezlerinemi yollasak lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Öncelikle cevabınız için teşekkur ederim.Bizm yanlışımız evet erken göndermemizoldu okula onda biz hatalı olduğumuz biliyoruz hatta öğrenmenle geçen yıl konuştuğumuzda sınıfta bile bırakmasını istedik ama bize dediki sınıfta bıraktığım zaman bir şey fark etmez dedi çünkü yazabılıyo okuya biliyor dedi.Sınıfta bırakmadı.Oğlum evde kurallara uyup dışarda kurallara uyup yaz okulana gönderdiğim zaman kurallara uyup okulda neden uymadığına bende inan akıl erdiremiyorum.Bugun tekrar görüştüğümde bana doktora götürün dedi derste birtürlü söz dinletemiyorum artık nasıl davranacağımı bilmiyorum dedi.Şimdi benım aklımdan geçen ise okul değiştireceğim evime veya işime yakın bir okul tercih edicem öğretmen belkı değişikli iyi olur dedi.Ha birde aynı sınıfta kuzeni de var onda da geç algılama problemi var acaba diyorum o yapmıyo diye budayapmıyo diyorum artık inan bende her yolu denedim evde dıkkat dağınıklığına dahil oyunlar oynadım.Örneğin evde eşya saklamaca ,çocuk bulmacaları var onları falan hemen yapıyor toplama çıkarma 2 işlemli problem okuduğu kitabı anlatması gibi hal böyle olunca ben biryerde yanlışlık olduğunu düşünüyorum,artık.Sorun sadece okulda kurallara uymakta zorlanıyor.Derste yazı yazmak istemiyor .Hiperaktive ve dıkkat eksikliği konusunada gelince Doktorla 10 dakıka görüştük hemen bu tehşisi kurdu ve ritalın-prozac gibi çok ağır ilaçlar verdi
ilaçları kullanmaya başladıktan sonra altına kaçırma değişi tikler saf saf bakmalar gibi etkileri oldu ,doktorda bunların geçıcı olduğunu söyledi.Bende başka doktor götürdüm oda abartılcak kadar dikkat dağınıklığı yok dedi ama siz isterseniz dedi çok düşük dozlarda ilaç verebilirim dedi ama çocuklar görüşmeden bize sorulan sorulara göre bu kanıya vardı bende vermedim ilaç böyle olsun dedim sadece topluma uyarlı biri olsun benım için yeter dedim.İnan ben nasıl davranacağımı bilimiyorum.Tekrar ilginize ve alakanıza çok teşekkurler

bi kere bu anlattıklarınıza göre çocuğunuzda dikkat eksikliği yada hiperaktvitite kesinlikle yok,
aynı ilacı kullanan bir öğrencim olmuştu,gerçekten ideal bir hiperaktivite örneğiydi,bu ilaçlar bu etkileri yaratabilir evet fakat sizin çocuğunuzun buna ihtiyacı yok,ben de iki mesajla bunu anladım..
Çocuğunuz çalışıyor olmanıza,yada bu belli düzne karşı koyuyor olabilir,
karşılaştırıldığı bir kuzeni varken de,hele bu kuzen ders konusunda tamamen negatif bir öğrenci ise oldukça olumusz bir pekiştireç tabiki,
yazıştıkça çocuğunuzun okula adaptasyon zorluğu konusunda farklı bulgular keşfediyorum,demek ki konuştukça sebepler tek tek ortaya çıkacak,
bu anlamda ben de size bağlı bir çocuk olduğunu,oyun çocuğu olduğunu,sınıfında yani beraberinde olumsuz bir pekşitireci olduğunu ve tüm bu olaylara zeki ama bilmem nasıl bir çocuk diyen yaklaşımcı bir öğretmen düşünerek,
çocuğunuzu kendinize yakın bir okula alarak,okul-öğretmen-sınıf-arkadaş değişikliğini tavsiye ederim,
olumlu gelişmelerde mesajlaşabilmek ümidiylea.s.
sınıf-okul-öğretmen

a.s.meraba hocam benimde size danismak istedigim bir konu var.benim kizim 1.sinifa basladi.simdilik okula gitmek ve odev yapmak konusunda problemimiz yok:nazar:.benim sorunum tam gun egitim,burda tam gun egitim secimini bize birakiyorlar. 08.00-12.40,13.40-16.10 ders saatleri. biz kizimizin tam gun gitmesi taraftariyiz ama okuldan bikarsa diye korkuyoruz,eninde sonunda daha oyun cocugu;simdilik bir ay deneme suresi verdik ama koz olarak kullanmasin diye kizimiza soylemedik.biliyorsunuz simdiki cocuklar cok akilli masallah;evet hocam bizim problemimiz bu kizim okulu severken tam gun egitimden dolayi bu sevgisi bikkinliga donusurmu?.fikrinizi ogrenebilirsem cok sevinirim.
burdaki sistem farkli oldugu icin daha baska problemlerimizde var ama onceligimiz tam gun egitim bu konuyla ilgili fikrinizi aldiktan sonra diger konularida paylasmak istiyorumturkbayragi

öncelikle yoğunluğum dolayısyıla zamanında yanıtlayamasam da sorunlarınızı muhakkak yazın lütfen,elimden geldiğince yanıtlamak isterim..

burda konu tam gün eğitim olsun mu,
şuan çocuğunuz tam güne mi adapte olmuş durumda,eğer tam gün durumunda okuluna adapte olmuş ise bu düzeni hiç bozmayalım,
fakat şuan bu yarım gün seçeneklerinden herhangibi birinden faydalanıyor da,siz tam güne geçirelim mi diyorsanız,hiç geçirmeyin,bırakın kalsın,
şuanda çocuk hangi durumda mutlu ise,bu durumu korumanızı tavsiye ederim.
Sevgilera.s.

merhaba hocam benimde sizden danışmak istediğim birazdaha farklı. oğlum geçen yıl ana sınıfına gitti bu yıl 1.ci sınıfa gidiyor oğlum evde iyi ama okulda okumuyor ve yazamıyor bunu öğretmeni söyledi okulda çok sesiz ama evde çok hırçın bir çocuk küçük seylerde bile hemen ağlıyor ve bıçağı getir kesicem kendimi herkes kurtulsun diyor yada camdan atıcam kendimi yada evdeki eşyaları alttüs ediyor üstüne gitmemeye çalışıyorum konuşmaya çalışıyorum ama dinlemiyor beni . bu konuyu öğretmeniylede konuştum piskoloğa götür dedi . kendisine anlatım iyikide anlatmışsın dedi ben ne yapıcağımı şaşırdım burada yazdım bunları ama pek iç açısı seyler yazmadı arkadaşları canları sağ olsun benım sakladığım bir şeyler var diye beni suçladılar ben anneyim evladım için ne saklıya bilirim ki benımle dalga gectıler buda beni derinden yaraladı lütfen sizde yazdıklarımı dalga değilde bana yardım edin çünkü çok yanlızım şimdiden teşşekkürler:KK43:(

aaaaaahhh ah burda bazen o kadar yanlış şeyler oluyor kiii :umursamaz:

neyse,geçmiş olsun öncelikle,,
şimdi ,,,
öncelikle 1.sınıfa giden bir çocuk için şu dönem okuma ve yazmaya başlaması için o kadar erken kiii,neye dayanarak,kim okuyup yazamadığı kanısına varabiliyor şaşıyorum:umursamaz:
daha okul başlayalı iki ay olmadı,tatillerle bilmem nelerle ne kadar zamandır bu çocuklar okuyup yazıyorlar Allah aşkına,
öncelikle kendinizi bir rahatlatın lütfen,

çocuğunuz önceden de size karşı böylemiydi okul zamanında mı bu agresif hali depreşti,
bazı çocuklar sinirlidir,hele de evde de sinir konusunda rol-model örneği varsa bu daha da kolaylaşır,,
sonra bazı çocuklar küçük olmalarına rağmen çok gururlu olurlar,
yani sınıfta öğretmeni yada arkadaşları onu okuyamadığı,yazamadığı konusunda rencide ediyorsa,
yada siz öğretmeni ile konuştuğunda bunları duyup çocuğunuzla sıkntı verecek cinsten iletişim kuruyorsanız,
çocuk sınıfta birileriyle karşılaştırılıyor,yada tahtaya kaldırılıp bir şeyleri yazamıyor,okuyamıyorsa ve herkes önünde mahçup oluyorsa sinirini evde sizden de çıkarıyor olabilir..
Öncelikle yukarıda yazdığım acelecilik etmemeniz konusunda rica ederim duyarlı olalım,
Çocuğun sadece bulunduğu oırtama adapte olması bile bu kadar zaman alırken,biz okum ayazmasını bekleyebiliyoruz,
rica ederim sakin olun,onu anlayın,bakın ortada sorun olarak kendini görüyor ki çocuğunuz kendini ortadan kaldırınca sorunun da biteceğini düşünüyor,ne büyük bir yük..

Çocuğunuzun ilk psikologu sizsiniz annesi,
lütfen çocuğunuzla doğal bir konuşma ortamında onu okşayıp sakinleştirerek konuşun,onu yüreklendirin,onun ne olursa olsun sizin çocuğunuz olduğunu,ondan başka hiçbir şeyin önemli olmadığını ona anlatın,,
bizler çoğu zaman iyi olmayan sözler ve nasihatler konusunda çook cömert iken,
güzel ve yüreklendirici sözler konusnda bir o kadar cimri olabiliyoruz,,
değil miiiyerimseniben?

güzel haberler ve mesajlarda haberleşmek ümidiyle,sevgilerr

merhabalar hocam benide aydınlatırsanız sevinirim oğlum 5. sınıfa gidiyor yazılılarımız başladıfen dersinde 1. üniteyi ayda işlediler ve yazılı zamanı geldi bende 3 gün evde çalıştırdım ama yaptığım testlerde mutlaka 3-4- hatta 5 yanlışı çıkıyor dersini hemen yapmak istemiyor kitap okumayı hiç sevmiyor sosyalden 88 fenden ise 80 almış çok üzüldü üzüldük hafta sonları yabancı dil kursuna gidiyor e okul kursunada gidiyor ama ben anlayamıyorum ne yapmamız gerekiyor oğlumun çabuk sıkılgan yapısı var acaba özel dersmi aldırsak yoksa dersanyemi yada etüt merkezlerinemi yollasak lütfen yardımcı olursanız sevinirim

bu yoğunlukla çocuğunuzun çabuk sıkılan bir yapısının olduğu kanısına varmanız biraz haksızlık değil mi sizce,
ben yoğunluğunu okuyarak yoruldum,bir 5.sınıf öğrencisi sıkılmasın ne yapsın annesii
bu yoğun durumlarda çocuk kendine yeterince zaman ayırmak için ya ödevlerinden ya çalışmalarından çalmak zorunda kalıyor,biz se bunu sıkılganlık olarak değerlendirebiliyoruz,
haftasonu yabancı dil,e-okul kursu falan derken çocuğunuz asıl çizgiden kaymış gibi,,
ben hiç bu yoğunlukları tasvip edemiyorum maalesef,
çocuğunuza da hak vermeden edemiyorum,
mükemmelliyetçi olmayalım,çocuk sıkıldıkça başarma çizgisinden uzaklaşır,
çocupunuzun kendi hobileri için zaman ayırmasına izin verin lütfen,
çünkü kafası karışık,sıkılmış ve bu yoğunlukla daha da kayacak bir durum öngörüsündeyim:1no2:

İlginize ve alakanıza çok teşekkür ederim.28-10-2009 tarihinde oğlumu yakın okula aldırdım.Şimdilik iyi gidiyor ve öğretmenımı ve okulumu çok seviyorum diyor.Hatta 05-11-2009 tarihinde test olmuş hayat bilgisi dersinin 16 sorunun tamamını yapmış türkçenın ise 9 dağru 7 yanlışı vardı.Bende olsun oğlum önemlı değil dedim birdaha teste daha iyi olur dedim.Oda tamam anne dedi.Birde anne ben bütürn derslerimi 5 yapacağım sonrada eski okulundakı öğretmenine götürüp göstereceğim diyor.Bende gideriz oğlum dedi.Yeni öğretmenimiz şimdilik problem yok dedi.Birde cuma gunu öğretmenim benım karnım ve midem bulanıyor demiş dedem gili arayalım annem çalışıyor demiş telefon nosunu sölemiş annanesini aramış öğretmen annem de gidip almış sonra da eve gelince ben iyileştim demiş.Birde ilk defa böyle bişeyle karşılaştım artık birdaha yapmayacağım diye söz verdi.İnşallah burda iyi olur.

Eğer ben yanılmamışsam eski okulda kı problemı bulmuş gibiyim.Eski okulda hiç disiplin yoktu.Burada ise öyle bir disiplin varkı gerçekten hoşuma gitti.Eski okulumuzda sınıf kapılarında veliler bekliyordu.Görünürlerde ne görevli ne öğretmen oluyordu.Ama bu okulda tenefuste bile 2-3 öğretmen dışarda dolaşıyor.çıkıştada yarım saat önceden müdür yardımcıları kapıda bekliyor.Eski okulda çocuğum allaha emanetti.Bırde eski okul Antalya nın en iyi okulu diye verdim güya.Şunu anladım çocuk için en iyi okul en yakın olan okuldur demi hocam

İlginize ve alakanıza çok teşekkür ederim.28-10-2009 tarihinde oğlumu yakın okula aldırdım.Şimdilik iyi gidiyor ve öğretmenımı ve okulumu çok seviyorum diyor.Hatta 05-11-2009 tarihinde test olmuş hayat bilgisi dersinin 16 sorunun tamamını yapmış türkçenın ise 9 dağru 7 yanlışı vardı.Bende olsun oğlum önemlı değil dedim birdaha teste daha iyi olur dedim.Oda tamam anne dedi.Birde anne ben bütürn derslerimi 5 yapacağım sonrada eski okulundakı öğretmenine götürüp göstereceğim diyor.Bende gideriz oğlum dedi.Yeni öğretmenimiz şimdilik problem yok dedi.Birde cuma gunu öğretmenim benım karnım ve midem bulanıyor demiş dedem gili arayalım annem çalışıyor demiş telefon nosunu sölemiş annanesini aramış öğretmen annem de gidip almış sonra da eve gelince ben iyileştim demiş.Birde ilk defa böyle bişeyle karşılaştım artık birdaha yapmayacağım diye söz verdi.İnşallah burda iyi olur.

Eğer ben yanılmamışsam eski okulda kı problemı bulmuş gibiyim.Eski okulda hiç disiplin yoktu.Burada ise öyle bir disiplin varkı gerçekten hoşuma gitti.Eski okulumuzda sınıf kapılarında veliler bekliyordu.Görünürlerde ne görevli ne öğretmen oluyordu.Ama bu okulda tenefuste bile 2-3 öğretmen dışarda dolaşıyor.çıkıştada yarım saat önceden müdür yardımcıları kapıda bekliyor.Eski okulda çocuğum allaha emanetti.Bırde eski okul Antalya nın en iyi okulu diye verdim güya.Şunu anladım çocuk için en iyi okul en yakın olan okuldur demi hocam

Gelişmelere sevindim,
benim de yeni ikizlerim var,bu yüzden yoğunum ve zamanında cevap yazamayabiliyorum,kusura bakmayın..
çup olabilir,moralleri bozulabilir,unuttukları bir eşya yüzünden bile rezil olmamak adına bu okuldan ayrılmak yolunu denemiş olabilir,çok normal,
böyle durumlarda bu davranışının önünü tıkamak yerine,sorunun ne olduğunu muhakkak öğrenin,sonuçta o da geçmiş görünüyor..

Okul bir yaşam yeridir yasemin hanım,
orda bir düzen,orda bir karakter,orda yaşamaya ve bulunmya değecek bir tutunak dayanak bulamazsa çocuk orada olmanın bir anlamı yoktur ona göre.Böyle disiplinsiz ve gevşek bir kurumda da çocuk kendini boışlukta hisseder..
Bu durumda en iyi okul aslında en iyi öğretmeni yakaladığınız kurumdur Yasemin Hanım,fakat çocuğunuz anladığım kadarıyla size yakın olmak ve sizi yakınında hissetmek de istiyor,bu yüzden yakın okul ifade ettiğim ve ettiğiniz üzere isabetli bir karar olmuş,
sevindirici gelişmelerde yazışabilmek ümidiyle,
sevgilerra.s.

merhaba öğretmen hanım bende bişey danışmak istiyorum oğlum 4. sınıfa gidiyo derste öğretmenin yazdığı şeylerin tamamını yada bir kısmını yazmıyo evde ödev yapmak istemiyo ödevini almadığı bile oluyo neden böyle yapıyosun diyorum anne canım ders yapmak istemiyo sıkılıyorum diyo oğluma ders yapmak zorunda olduğunu derslerini severek eğlenceli bir hale getirebileceğini söylüyorum anlıyo tamam diyo sonra gene aynı
inanın herşeyi denedim ama bir düzene oturtamadım bu durumu
babası 1 yıldır rahatsız belki ondan boşlamıştır diyorum ama devamlıda böylemi olcak nasıl bu durumu düzelte bilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim inanın yanlış davranmaktan korkuyorum.

merhaba öğretmen hanım bende bişey danışmak istiyorum oğlum 4. sınıfa gidiyo derste öğretmenin yazdığı şeylerin tamamını yada bir kısmını yazmıyo evde ödev yapmak istemiyo ödevini almadığı bile oluyo neden böyle yapıyosun diyorum anne canım ders yapmak istemiyo sıkılıyorum diyo oğluma ders yapmak zorunda olduğunu derslerini severek eğlenceli bir hale getirebileceğini söylüyorum anlıyo tamam diyo sonra gene aynı
inanın herşeyi denedim ama bir düzene oturtamadım bu durumu
babası 1 yıldır rahatsız belki ondan boşlamıştır diyorum ama devamlıda böylemi olcak nasıl bu durumu düzelte bilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim inanın yanlış davranmaktan korkuyorum.

sevgili lolo,
çocukların dünyası küçük ve kısıtlıdır,
bu dünyanın ilki aile ve evi,ikincisi de okulu,öğretmen ve arkadaşlarıdır,
bu noktada babanın durumunu söylemişsiniz,bundan önce babanız çocuğun durumunu takip eden,üzerinde okulu konusunda kısmi de olsa bşr otorite sağlamışsa babanın bu boşluğundna işleri savsaklamış olabilir tabiri caizse,
bunu yanında sınıfında da,yeri değiştirilmiş,çok konuşmya müsait bir arkadaşıyla yakınlaşmış ise,tahtada yazılanları konuşmaktan yetiştiremiyor olbailri,
yada öğretmeni tarafından bir şekilde hevesi kırılmış olabilir,yada bu yıl kendisine zor gelmiş ve ben bunları yapamamki ümitsizliğinde boğulmuş olabilir,,
bunun pek çok sebebi olabilir,
çocuğumuza öğüt vermeden önce,bu davranışının nedenini konuşarak öğrenirsek,bu da onu yargılamadan olabilir,sorunu çözmeye yaklaşmak daha kolay olur,,

bu durumda size tavsiyem şu olabilir,
siz de her gün eve okuldan döndüğünde çocuğnuz muhakkak ilk iş olarak sınıftakiişlerini kontrol edin,
daha eve girer girmez onu ciddi bir kontrolden geçirin,
eksiklikler karşısında ona sevidği bazı yemekleri yada ne biliyim sevidği bir tatlıyı yapması konusunda ödüllendireceğinizi yarın daha eksiksiz gelmesini ondan isteyin,
bu esnada çocuğumza kızmak yerine onun vicdanına çalışın,
yani neden böyle yapıyorsunn,bilmem nemisinnn (asla ve asla hakaret kullanmayınn),diye sıralamk yerine,
oğlum bak babanı görüyorsun,herşey bna bakıyor,şimdi de senin bu durumuna çok üzülüyorum,bana yardımcı ol lütfen,sen başarılı olabiecel bir çocuksun diye vicdanına oynayıp yüreklendirmek ve her işinizi bırakıp önceliği ona verdiğiniz mesajı ile yazılarını ve sorumluluklarını kontrol etmekle birşeyler yoluna girebilir düşüncesindenyim..

sevindirici haberlerinizde yazışabilmek ümidiyle,kolay gelsinna.s.
çocuk takip edildiğini

Cevabınız için teşekkurler.Oğlum şimdilik güzel gidiyor ama salıgun öğretmeni delirtmiş hastayım karnım ağrıyor demiş bende okula gittim aldın sonra doktora gittim parazit olmuş ondan dolayı ağrısı var dedi şimdi 2 gündür ii gidiyor.ınşallah herşey güzel olur.Öğlenleri okula ben götürmeye çalışıyorum.Akşamları zaten ben alıyorum.Birde omega 3 kapsül unu kullanıyoruz. Çünkü yaşıtlarına göre biraz minyom tipli oyuzden o kapsüllü kullanıyorum.Sizinde ikizlerinizi allah bağışlasın güle güle büyütmenizi nasip etsin.ıyi günler

merhaba ögretmen hanım
size benimde bir sorum olacak çnki ben artık anlam veremiyorum .
kızım 4. sınıfa gidiyor ve derslerinde çok başarılı defteri yıldızlarla dolu evde srekli kita okur ödevleri zamanında yaar ayrıca internetde vitaminde beraber çalışırız sonra testler çözer ve hesinde başarılı 3 soru veya 2 soru yanlışı olur ama okulda yazılı oldugu zaman notları dşk geliyor ve ben buna anlam veremiyorum ve bugnde aynı şey oldu moralim çok bozuldu :KK43:yazılı notları şöyle sosyal 80,fen 77 ,ingilizce99,matematik 45 ,trkçe acıklanmadı ve ben bu yazılılardan kesinlikle 90 alacagından emindim acaba yazılıda neden böyle oluyor bunu anlamıyorum ve bu durumu ögretmeniylede görşecegim ve sınıfın tamamı matematik yazılısında batmış durumda
ymış ne olur bana bir yol gösterin şimdiden teşekkr ederim iyi akşamlar

sevgili öğretmenim beni çocuğum bu sene okula başladı ve tecrübenizden yararlanarak sormak istiyorum R harfi ile sorunumuz var küçüklüğünden beri ne kadar uğraştıksa söyleyemiyor daha fazla üstüne gitmenin bir anlamı yok diye düşündüm ama öğretmeni bol bol tekrar edin dedi ve bizim de sinir stress durumlarımız başladı.Aynı zaman da bir sorunumuz daha var yazı yazarken kolunu ve dolayısı ile kalemini yukarıdan defterin yukarısından tutarak yazıyor sağ eli ile yazıyor gözünüzde canladırın bir
bu şekilde yazması sanırım yazısını etkiliyor sizce bunu nasıl değiştiricez ya da değiştirmelimiyiz..

merhaba ögretmen hanım
size benimde bir sorum olacak çnki ben artık anlam veremiyorum .
kızım 4. sınıfa gidiyor ve derslerinde çok başarılı defteri yıldızlarla dolu evde srekli kita okur ödevleri zamanında yaar ayrıca internetde vitaminde beraber çalışırız sonra testler çözer ve hesinde başarılı 3 soru veya 2 soru yanlışı olur ama okulda yazılı oldugu zaman notları dşk geliyor ve ben buna anlam veremiyorum ve bugnde aynı şey oldu moralim çok bozuldu :KK43:yazılı notları şöyle sosyal 80,fen 77 ,ingilizce99,matematik 45 ,trkçe acıklanmadı ve ben bu yazılılardan kesinlikle 90 alacagından emindim acaba yazılıda neden böyle oluyor bunu anlamıyorum ve bu durumu ögretmeniylede görşecegim ve sınıfın tamamı matematik yazılısında batmış durumda
ymış ne olur bana bir yol gösterin şimdiden teşekkr ederim iyi akşamlar

işte maalesef yeni sistem bize kendimizi ifade etme,bildiklerimizi kelimeleri toparlayarak kağıda dökebilme yetilerimizi kaybettiriyor,
bunun için de çocuğunuza sadece test çözdürmek yanında kompozisyonlar yazmasını,çalışma kitaparlarındaki boşlukları anlamlı bir şekilde cümle kurallrına uygun şekilde doldurtmaya çalışın lütfen..
Çünkü çok sık karşılaştığımız bu sorunu bu şeklide aşabiliriz ancak..

X