İsteme,söz,nişan bir arada? malatyalılar yorum bekliyorum

Benim kayınvalideme desem bunların hiçbirine hayır demez Allah var 🙈ama ben israf yapmak istemem. İnce tel kırma dediğin kırmızı Bi örtü vericek organizasyon dantelli falan ondan farklı bişi mi? Evde olacagı için fotografcıya da gerek yok. Kuaföre de sadece sac için giderim. Makyajımı arkadasım yapar bu konuda profesyonel. Cok ekonomik gelinim ben sanırım 😂😂
Neden israf olsun ki tel kirma el isciligidir ve size ozel olmasi hakkiniz onceden organizasyoncu mu vardi herseyu aliyorduk yani bencede kabul etmeli fotografci ise gerekten gerekli cnki onun bunun cektigi fotograflar cokda sey olmuyor ya ayrica evet cok fazla ekonomiksin

Bizde göçmeniz ama bizde kızın adetleri cok sanki. Ne sorduysam bizde yani, anlamadım 🙈hayırlı ugurlu olsun her yörenin adeti farklı ama hep sölüyorum ortak paylasılmalı yükler. Öyle olursa saglam temelli evlilikler olucaktır.
Arakadasa katiliyorum saglam bir evlilik icin ya herkes herseyi paylasicak anlasmali bir sekilde gidicek karsidakini enayi yerine koymadan yada illaki adetim orfum dyorsalar herkes ustune duseni yapicak benim bbm yunanistan gocmeni ben antalyada dogdum buyudum heryerin adeti farkli ama tek tarafa yuklenme hicbiryerde gormedim ben

Evet kına kızandan sorumlu isteme söz nişan hepsi iç içe olabiliyor sorun olmaz

Arakadasa katiliyorum saglam bir evlilik icin ya herkes herseyi paylasicak anlasmali bir sekilde gidicek karsidakini enayi yerine koymadan yada illaki adetim orfum dyorsalar herkes ustune duseni yapicak benim bbm yunanistan gocmeni ben antalyada dogdum buyudum heryerin adeti farkli ama tek tarafa yuklenme hicbiryerde gormedim ben
Evet tek tarafa yüklenme olmaz zaten vicdana sıgmaz. Herkes maddi durumu elverdiğince yapmalı bu işleri.

Neden israf olsun ki tel kirma el isciligidir ve size ozel olmasi hakkiniz onceden organizasyoncu mu vardi herseyu aliyorduk yani bencede kabul etmeli fotografci ise gerekten gerekli cnki onun bunun cektigi fotograflar cokda sey olmuyor ya ayrica evet cok fazla ekonomiksin
Kayınvalidem bana ekonomik gelin diyor zaten 😂yani sıfır veriyor organizasyoncu o yüzden gerek görmedim ama tel kırma güzel birsey ise sölerim alırlar ne yapayım 🙈fotografcı konusunda da profesyonel cekim yapıyor kuzenimiz ona sölerim 🙈evde olacagı için ben cok abartmak istemiyorum acıkcası.

Kayınvalidem bana ekonomik gelin diyor zaten 😂yani sıfır veriyor organizasyoncu o yüzden gerek görmedim ama tel kırma güzel birsey ise sölerim alırlar ne yapayım 🙈fotografcı konusunda da profesyonel cekim yapıyor kuzenimiz ona sölerim 🙈evde olacagı için ben cok abartmak istemiyorum acıkcası.
Ben bildiklerimi soyledim artik gerisi senin bilecegin birsey tervih meselesi netten arat tel kirmayi agir bir isciliktir bnm var ve sakliyorum nasip olursa kizima gelinime insaalh rabbim gosterir o gunleri

Malatyalıyım düğünü kız tarafının yaptığını ilk kez duyuyorum. Kesinlikle öyle birşey yok, kınayı kız yapar kuruyemişi erkek alır. Nişan yapmıyorsanız ailen düğünde yardımcı olsun. Erkek tarafına bu şekilde söylersiniz başka türlüsü olmaz

Gorucu usulu mu evleniyorsunuz masallah dyelimde nazar degmesin
Yok yok görücülü usulü değil. Ben evlenmeye cok soguk bakıyordum. Asık olunca birden karar verdik maddi durumlarımızda pek iç acıcı değildi aslında o yüzden. Nisandan sonra toplamda 7 ay kadar beklemiş Olcaz. Çok tşk ederim güzel düşünceniz için.

Yok yok görücülü usulü değil. Ben evlenmeye cok soguk bakıyordum. Asık olunca birden karar verdik maddi durumlarımızda pek iç acıcı değildi aslında o yüzden. Nisandan sonra toplamda 7 ay kadar beklemiş Olcaz. Çok tşk ederim güzel düşünceniz için.
Yani isteyin felan dyorum ama severek evlenince asla istenmiyor cok iyi biliyirum cnki en onemli sey huzurumuz mutlulugumuz mutlu olmak icin evleniyoruz sonucta

Yanlis alinti yaomisim 😶 neyse kendi drumun varsa ve aldirdiginin karsiligini yapabiliyorsan taleblerini yuksek tut zaten bir kismini yapmayacaklar kendileri dusunsun dye bekleme istemezsen aslaa almazlar dusunseler bile sesleri cikmaz yani nacizane tavsiyem istemedik noldu elimizde olan belli yani
Aynen ole istemeyince hiçbişi almıyorlar malesef gözünü kapat iste istemeyince iğne bile alinmiyo

Yani isteyin felan dyorum ama severek evlenince asla istenmiyor cok iyi biliyirum cnki en onemli sey huzurumuz mutlulugumuz mutlu olmak icin evleniyoruz sonucta
Aynen kimin elinde ne varsa onu yapmaya calısıyor zaten. Yazılı olmayan bazı kurallar var sanki evlenirken Bulasık makinesi, fırın süpürge, ütü ve bilimum bütün küçük ev aletler. Mutfagın ve yatak odasının (tülü ve halısı dahil) tamamı. Havlu vs onları saymıyorum zaten. Ee diyorum hepsi bizde yani nasıl adet bu 😂😂😂işin şakası tabi bunlar

Aynen kimin elinde ne varsa onu yapmaya calısıyor zaten. Yazılı olmayan bazı kurallar var sanki evlenirken Bulasık makinesi, fırın süpürge, ütü ve bilimum bütün küçük ev aletler. Mutfagın ve yatak odasının (tülü ve halısı dahil) tamamı. Havlu vs onları saymıyorum zaten. Ee diyorum hepsi bizde yani nasıl adet bu 😂😂😂işin şakası tabi bunlar
Yani erkek tarafi cok yapar dye bisey yokki ben evlenirken yatak odasi perdesi halisi dahil aldim ki ceyiz dedigin sey oyle 3bin 5 bin e olmuyor malesef onun disinda bohcasidr yuzugudr damatligidr hepsini yaptim esimse mosafr odasi otrma odasi beyaz esyalari perde ve halilari alicakti tlevizyon almadilar bulasik makineside bana dusuyormus 😑 halilar eksik ben onlardan fazla yapmis gbi bisey oldum he onlar bana taki taktilar fazla olarak bak o var 😁😁 dugun bile istemedim kiz dusun nikah yaotim gectim 150 tl mi ne vermisti esim nikah salonuna

X