İstenilmeyen gelin,dolandırılma hissi,aramızda avukat var mı yardım edin

Öyle bişey duydum ama boşanma olmalı dediler hayır sene olmadı o yüzden öyle dedim 7 ay oldu
İptal sebeplerinden biri de eşin karakterinde ya da şartlarında hataya düşme/kandırılma durumudur. Yani karşı taraf sizle evlenebilmek için bol keseden sallayacak. Sizin durumda da bu söz konusu. Yanıldığını öğrendiğiniz tarihten itibaren 6 ay içinde dava açma hakkınız var. Evliliğin iptali boşanma ile aynı sonucu doğurur dolayısıyla önce boşan sonra iptal ettir diye bir şey söz konusu değil.

Cewap verdim konuyla alakalı değil de benle alakalı sordunuz görmedim verdim siz mi fakesiniz acaba öyle düşünüyorsanız yazmayın
Konuyla alakalı hanımefendi. Belki panikle korkuyla yazıyorsunuz ama yazdıklarınızdan bişeyler anlamak için soruyoruz. Konuyu açan sizsiniz, benim fake olup olmadığıma takılmak yerine konunuzu açıklatın ye soruyorum. Ayrıca evliliğin iptali o kadar da kolay değildir. Çalıştığınız ortamda tanıştığınız eşinizle ilgili hiç mi bişey anlamadınız? İkinci evliliğim diyorsunuz daha temkinli yaklaşmanız gerekmiyor mu? Sizi tehdit ederek evlenen bir adam zorda kalınca neler yapar hiç mi tahmin edemiyorsunuz? Yaşınızı neden sordum biliyor musunuz 20 Li yaşlarda biri gibi davranıyorsunuz.

Keske o korkuyla hareket etmeseydim diyorum hep bişeyleri kanıtlamakta istiyorum.çok sağolun yazan herkes bi şekilde yorul yaptı sağolsunlar konuşmak bişeyler rahatlatıyor insanı.aileme nasıl anlatıcam bilmiyorum
Boşanmıyacaksın büyük ihtimalle ben sende bu ışığı göremedim kendine yazık edersin yılların çöp olur ... Dilerim bu adamdan çocuk yapmazsın 🤦

Merhaba herkese.ben ikinci evliliğimi yaptım birinci çok kötü geçmişti.uzun süre evlenmedim.aşık oldum beklediğim insan dedim Hersey çok güzel ikinci evliliği olmasına rağmen ailesi beni ikinci kez evleniyorum diye istemedi.çok güzel konuşan kendine dikkat eden ilgili biriydi.iş yeri olduğunu battığını ilk evliliğinin öyle bittiğini anlattı.gelicek parası olduğunu söylemişti evleri varmış yapılıyormuş ama arsa babasının üzerindeymiş ve evler protokol halindeymiş falan bunları sonra öğrendim ben çok bişey istemiyorum dedim normal bi hayat mutlu bi evlilik.ailesi istemedi evi terk etti işinden ettiler bana mühendis olduğunu bi fakülte de öğretim görevlisi olduğunu sonra bi kuruma geçtiğini söyledi babası vadıtasıyla.çok kızgındım aileye evi terk etti ev tuttuk tabi para yok yardımcı oldum vs.biz birlikte olduk ayrılmak istediğim de hep bunu kullandı ve bunu yakınım da olan ama kötü niyetli birine anlatmış hatta onla alakalı konuşmalarımı bile anlatmış.çok sıkıntı çektim baskı altında kaldım evlenelim dedim ama aile hala yok bi şekilde ailemi ikna ettik.evlendik ama başka şeyler ortaya çıktı fazlaca yalan söylüyo dediği gibi bi mesleği var mı bilmiyorum dediği gibi bi para ev var mı bilmiyorum ki beni istemediler bişey de vermediler evlerin tapusu alınmadığı için babasının vekaleti bunda olduğu için protokolü üzerine aldı bu olabilir mi bilen var mı?esyayı ben aldım biraz nakit biraz taksite girdik çok pişmanım neyin içine düştüm bilmiyorum aile çok kötü sürekli bi yalanı çıkıyo ortaya.benim üzerimde de ev ve arsa var evlenmeden önce aldım arsayı ama evi hala ödüyorum.bunlar üzerinede hakkı olabilir mi ya da borcu bişeyi çıksa ben sorumlu olur muyum.çok kötüyüm nolur yardım edin.
Birlikte daha fazla ev taksidi ödemeden boşanma davası açın, birlikte ödediğiniz taksitler kadarborçlu olursunuz ona sadece. Evlilikten önce edinilmiş mal çünkü. Çekişmeli de olsa davayı açın ki daha fazla hak sahibi olamasın. Yalancı her koşulda yalancıdır. Ben söylediği hiçbir şeyin doğru olmadığını düşündüm ama e devletine bakarsanız eğitim ve mal konularındaki gerçek bilgilere ulaşırsınız. Acilen kaçın

Ne diye evlendiniz ki ? 2.evlilik insan daha mantikli karar verir,eviniz ve arsanız varmış. Belayı başınıza kendiniz sarmışsınız,sizinle yaşadığını başkasına anlatan adamdan ne hayır gelir. Evlendikten sonra evin kredisi ne kadar odendiyse o kadar hak alır. Keşke evlenmeden önce bir sözleşme yapsaydınız ya da annenizin üstüne va gecirseydiniz . 18 yaşında genç kız değilsiniz ki hata yapıyorsunuz.... Bu evlilik için eşyaları bile siz almışsınız,yazık

Birlikte daha fazla ev taksidi ödemeden boşanma davası açın, birlikte ödediğiniz taksitler kadarborçlu olursunuz ona sadece. Evlilikten önce edinilmiş mal çünkü. Çekişmeli de olsa davayı açın ki daha fazla hak sahibi olamasın. Yalancı her koşulda yalancıdır. Ben söylediği hiçbir şeyin doğru olmadığını düşündüm ama e devletine bakarsanız eğitim ve mal konularındaki gerçek bilgilere ulaşırsınız. Acilen kaçın
Biz kendimizi boşa hırpalıyoruz boşanmaz bu anca bizi üzer...

Seli yorumların da genel anlamda çaresizlik üretiyor,yada öteliyorsun.
Aileme nasıl söyleyecegim,en son çare malları devrederim gibi ilk yapılacak şeyi sona en sonraya öteleyen karakterin var.

Başına gelecekleri söyleyeyim eşin yakın zamanda o malları satıp paraya çevirmeyi,iş kurmayı hatta ve hatta iş yerini senin üzerine yapmayı vaad edip seni güzelce kandıracak planlar içinde olabilir.Kendi başınıza birşeye kalkışmayın ileriyi görecek kadar sağlıklı düşünemiyorsunuz

Burdaki konuları okuma sebebim ciddi bilgileri olan kadınlar var ,çok güzel yol gösteriyorlar ama alana yapana fayda sağlıyor.

İptal sebeplerinden biri de eşin karakterinde ya da şartlarında hataya düşme/kandırılma durumudur. Yani karşı taraf sizle evlenebilmek için bol keseden sallayacak. Sizin durumda da bu söz konusu. Yanıldığını öğrendiğiniz tarihten itibaren 6 ay içinde dava açma hakkınız var. Evliliğin iptali boşanma ile aynı sonucu doğurur dolayısıyla önce boşan sonra iptal ettir diye bir şey söz konusu değil.
Sanırım yine mahkeme yoluyla olcak ona da hemen bakıcam

Seli yorumların da genel anlamda çaresizlik üretiyor,yada öteliyorsun.
Aileme nasıl söyleyecegim,en son çare malları devrederim gibi ilk yapılacak şeyi sona en sonraya öteleyen karakterin var.

Başına gelecekleri söyleyeyim eşin yakın zamanda o malları satıp paraya çevirmeyi,iş kurmayı hatta ve hatta iş yerini senin üzerine yapmayı vaad edip seni güzelce kandıracak planlar içinde olabilir.Kendi başınıza birşeye kalkışmayın ileriyi görecek kadar sağlıklı düşünemiyorsunuz

Burdaki konuları okuma sebebim ciddi bilgileri olan kadınlar var ,çok güzel yol gösteriyorlar ama alana yapana fayda sağlıyor.
Ötelemek değil bende fikir almaya çalışıyorum şuan çaresizim evet ne yapacağımı bilmiyorum o yüzden buraya yazdım biraz da olsa deste görüyorum çünkü en son dediğim evlilik sözleşmesi yapabilirsem eğer buna gerek kalmaz diye düşünüyorum yoksa evet direk birinin üzerine almalıyım

Oturup herseyi tekrar konuşcam mecburen olmuyo diycem abi avukata gitmek istiyorum arkadaşlarım dediği gibi inşallah çok yara almam

Lütfen öyle söylemeyin ben bişeyler yapmak için yazdım fikir almak güç almak Allah razı olsun kimsey bişey demedim beni de düşünün yazarken ne olur
Seni düşünüyoruz zaten eşini değil ? Boşanmak tek çözüm sen boşuna evlilik sözleşmesi peşinde geziyorsun 🤷 Sözleşme yaptığında huzura feraha kavuşacağına inanıyor musun cidden ?

Hayır bende çöxüm arıyorum nerden başlayacağımı bilmiyorum inanın
Onca insan sana yol göstermiş evlilik iptali üzerindeki mülkü güvendiğin birine devir edip boşanıncada geri alabilirsin ? Annemin arkadaşı evini malını mülkünü anneme devir etti boşandı boşandıktan sonra geri iade ettik 🤷 Daha sana nasıl yardımcı olalım hokus pokus yapıp herşeyi yola sokamayız bizim sihirli değneği miz yokki ?

Biz kendimizi boşa hırpalıyoruz boşanmaz bu anca bizi üzer...
Ben zaten şu ailem duyması, ailem üzülür, ailem arkamda değil kafasını anlamıyorum. Yetişkin meslek sahibi kadın, üzerinde mal mülk bile var. Kime neyin hesabını veriyor, neden arkasında insan arıyor. Korkağım ben diyemiyor da kimse. Çok daralırsa şehir değiştirir millet sağ o selamet.

İşe yaramazı düzeltecem diye uğraş. Kendini heba et. Ünvdeyken çıktığım elemandan kıllandım, aldım karşıma "bak dedim şundan şundan rahatsızım, bana bunların doğruluğunu ispatla" adam paşa paşa ünv diplomasını koydu önüme, gık diyemedi. Yaşı da mezun olduğu alan da yalanmış. Benden 8 yaş büyükmüş, mezuniyeti de endüstri mühendisliği değil orman endüstri mühemdisliğiymiş. Bastım tekmeyi gitti. Yerim yırdum da belliydi rezillik çıkarmaya cesaret bile edemedi. 20 yaşındaydım sadece. Koca koca kadınlar kendini koruyamıyor ya. Neyin korkusu neyin bağımlılığı bu ittiri çekeceksin bitecek. Elin adamı seni dolandırırken vicdanı yok ama sen onu terkederken vicdan yapıyorsun. Ne içiyorlar anlamıyorum

Ben zaten şu ailem duyması, ailem üzülür, ailem arkamda değil kafasını anlamıyorum. Yetişkin meslek sahibi kadın, üzerinde mal mülk bile var. Kime neyin hesabını veriyor, neden arkasında insan arıyor. Korkağım ben diyemiyor da kimse. Çok daralırsa şehir değiştirir millet sağ o selamet.

İşe yaramazı düzeltecem diye uğraş. Kendini heba et. Ünvdeyken çıktığım elemandan kıllandım, aldım karşıma "bak dedim şundan şundan rahatsızım, bana bunların doğruluğunu ispatla" adam paşa paşa ünv diplomasını koydu önüme, gık diyemedi. Yaşı da mezun olduğu alan da yalanmış. Benden 8 yaş büyükmüş, mezuniyeti de endüstri mühendisliği değil orman endüstri mühemdisliğiymiş. Bastım tekmeyi gitti. Yerim yırdum da belliydi rezillik çıkarmaya cesaret bile edemedi. 20 yaşındaydım sadece. Koca koca kadınlar kendini koruyamıyor ya. Neyin korkusu neyin bağımlılığı bu ittiri çekeceksin bitecek. Elin adamı seni dolandırırken vicdanı yok ama sen onu terkederken vicdan yapıyorsun. Ne içiyorlar anlamıyorum
zamanında çoğu kadına bu yalanlar söylendi.ama kısa sürede anladık.konu sahibi evlenmiş maalesef araştırmadan soruşturmadan.hata yaptı.bari buradaki çözüm yollarını dikkate alıp daha da batmadan kurtarsın kendini.o bu ne der derken çok büyük sorunlarla karşı karşıya kalacak.adamın ya dağ gibi borçları varsa?ya kanunsuz işleri varsa?

zamanında çoğu kadına bu yalanlar söylendi.ama kısa sürede anladık.konu sahibi evlenmiş maalesef araştırmadan soruşturmadan.hata yaptı.bari buradaki çözüm yollarını dikkate alıp daha da batmadan kurtarsın kendini.o bu ne der derken çok büyük sorunlarla karşı karşıya kalacak.adamın ya dağ gibi borçları varsa?ya kanunsuz işleri varsa?
Her şey çıkar bunun altından, belkide adam ortaokul mezunu. Ayak üstü dokuz yalan

Onca insan sana yol göstermiş evlilik iptali üzerindeki mülkü güvendiğin birine devir edip boşanıncada geri alabilirsin ? Annemin arkadaşı evini malını mülkünü anneme devir etti boşandı boşandıktan sonra geri iade ettik 🤷 Daha sana nasıl yardımcı olalım hokus pokus yapıp herşeyi yola sokamayız bizim sihirli değneği miz yokk
Onca insan sana yol göstermiş evlilik iptali üzerindeki mülkü güvendiğin birine devir edip boşanıncada geri alabilirsin ? Annemin arkadaşı evini malını mülkünü anneme devir etti boşandı boşandıktan sonra geri iade ettik 🤷 Daha sana nasıl yardımcı olalım hokus pokus yapıp herşeyi yola sokamayız bizim sihirli değneği miz yokki ?
Bende sizi dinliyorum ve cewap veriyorum niye kızıyorsunuz anlamadım ben zaten kendimce bişey yapmaya çalışıyorum.işime yararsa diye delil olabilecek Herseyi topluyorum evet bi hata yaptım ve bunu kimseyle paylaşamadım suan o yüzden yazdım buraya.Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın karmaşa çok çok zor size de bişey demedim.tapuyu elbette anneme verebilirim ama masraflı olcak ki maddi yönden borçtayım şayet evlilik sözleşmesi işimi görürse diye soruyorum sürekli.

X