İstenilmeyen gelin,dolandırılma hissi,aramızda avukat var mı yardım edin

Bu
Ben zaten şu ailem duyması, ailem üzülür, ailem arkamda değil kafasını anlamıyorum. Yetişkin meslek sahibi kadın, üzerinde mal mülk bile var. Kime neyin hesabını veriyor, neden arkasında insan arıyor. Korkağım ben diyemiyor da kimse. Çok daralırsa şehir değiştirir millet sağ o selamet.

İşe yaramazı düzeltecem diye uğraş. Kendini heba et. Ünvdeyken çıktığım elemandan kıllandım, aldım karşıma "bak dedim şundan şundan rahatsızım, bana bunların doğruluğunu ispatla" adam paşa paşa ünv diplomasını koydu önüme, gık diyemedi. Yaşı da mezun olduğu alan da yalanmış. Benden 8 yaş büyükmüş, mezuniyeti de endüstri mühendisliği değil orman endüstri mühemdisliğiymiş. Bastım tekmeyi gitti. Yerim yırdum da belliydi rezillik çıkarmaya cesaret bile edemedi. 20 yaşındaydım sadece. Koca koca kadınlar kendini koruyamıyor ya. Neyin korkusu neyin bağımlılığı bu ittiri çekeceksin bitecek. Elin adamı seni dolandırırken vicdanı yok ama sen onu terkederken vicdan yapıyorsun. Ne içiyorlar anlamıyorum
vicdan meselesi değil bi yükün altına girdim ve kimse bilmiyor bulmadığım için de yazdım

zamanında çoğu kadına bu yalanlar söylendi.ama kısa sürede anladık.konu sahibi evlenmiş maalesef araştırmadan soruşturmadan.hata yaptı.bari buradaki çözüm yollarını dikkate alıp daha da batmadan kurtarsın kendini.o bu ne der derken çok büyük sorunlarla karşı karşıya kalacak.adamın ya dağ gibi borçları varsa?ya kanunsuz işleri varsa?
İnşallah dediğiniz gibi değildir ya da dediğiniz şeyler olmadan kurtulurum

Seni düşünüyoruz zaten eşini değil ? Boşanmak tek çözüm sen boşuna evlilik sözleşmesi peşinde geziyorsun 🤷 Sözleşme yaptığında huzura feraha kavuşacağına inanıyor musun cidden ?
Hayır birine aktarana kadar ve boşanana kadar kafam rahat etse diye düşündüm

Hiç bir şey anlamadım. Birlikte oldunuz diye mi tehdit etti? Siz olduysaniz oda oldu siz de onu tehdit etseydiniz o zaman. Bekar dul kadınım istedigimle olurum diyemediniz mi? Siz bu adamla zengin diye evlendiniz ama zengin değil mıymış? Anlamadım gerçekten sorun ne?

Bu

vicdan meselesi değil bi yükün altına girdim ve kimse bilmiyor bulmadığım için de yazdım
Şimdi bana güveniyor, çıkarsam seninle çıkarım, sen gideceksin diye korkuyorum, biliyorum gideceksin sözleri karşı arafın vicdanına oynamaktır. Farkında olmayabilirsiniz ama vicdanınıza domunmaya çalışıyor

Hiç bir şey anlamadım. Birlikte oldunuz diye mi tehdit etti? Siz olduysaniz oda oldu siz de onu tehdit etseydiniz o zaman. Bekar dul kadınım istedigimle olurum diyemediniz mi? Siz bu adamla zengin diye evlendiniz ama zengin değil mıymış? Anlamadım gerçekten sorun ne?
Zengin diye değil aslında sorun ortaya yeni yeni çıkan yalanlar ve orta da bişey olmaması yani para pul keske görsem ama kendin de olmasa o para o ev.mutlu olmadıktan sonra boş hepsi.dolandırılıyorum gibi hissediyorum.aileyle ilk tanışmamız da görevinden dolayı buraya geldiklerini söylemişti anne ve babası da.herseyin yalan mı acaba diye düşündürtmesi beni çok üzüyo.o dönem arkadaşıma anlatması sürekli bişeyler araması beni çok korkutmuştu ne olcaksa o zaman olsaydı dediğiniz gibi ama kendimi bağlamamış olurdum.

Şimdi bana güveniyor, çıkarsam seninle çıkarım, sen gideceksin diye korkuyorum, biliyorum gideceksin sözleri karşı arafın vicdanına oynamaktır. Farkında olmayabilirsiniz ama vicdanınıza domunmaya çalışıyor
Haklısınız zaten doğru düşünsem böyle olmazdı duramadım işten izin aldım eve gidiyorum çok kötüyüm

Sizi evlenmeye ikna etmek için yaşadığınız birlikteliği ileri sürerek tehdit eden birinin iyi çıkmasını beklemek aşırı iyimserlik olmuş.

Üzerinizdeki tapular evlenmeden önceye aitse bir hak iddia edemiyor diye biliyorum ama türlu katakurilerle de istedigi buysa elde etmeye calisacaktir. Size şuna imza at buna imza at gibi yollarla gelirse güvenip imzalamayın hele boş kağıda fln kesinlikle imza atmayın.

Karşılıklı güven olmadan bir ilişkinin yürümesi zor. Eğer siz de bu şekilde düşünüyorsanız boşanma avukatına gideceksinizdir zaten. Burdan yarım yumalak bilgi almak yerine kafanızdaki tüm soruları işinin ehli birisine sorun daha çok faydası dokunur.
Sizinle aynı fikirdeyim de "türlü katekullilerle" deyince aklıma Burhan Altıntop geldi. :)

Merhaba herkese.ben ikinci evliliğimi yaptım birinci çok kötü geçmişti.uzun süre evlenmedim.aşık oldum beklediğim insan dedim Hersey çok güzel ikinci evliliği olmasına rağmen ailesi beni ikinci kez evleniyorum diye istemedi.çok güzel konuşan kendine dikkat eden ilgili biriydi.iş yeri olduğunu battığını ilk evliliğinin öyle bittiğini anlattı.gelicek parası olduğunu söylemişti evleri varmış yapılıyormuş ama arsa babasının üzerindeymiş ve evler protokol halindeymiş falan bunları sonra öğrendim ben çok bişey istemiyorum dedim normal bi hayat mutlu bi evlilik.ailesi istemedi evi terk etti işinden ettiler bana mühendis olduğunu bi fakülte de öğretim görevlisi olduğunu sonra bi kuruma geçtiğini söyledi babası vadıtasıyla.çok kızgındım aileye evi terk etti ev tuttuk tabi para yok yardımcı oldum vs.biz birlikte olduk ayrılmak istediğim de hep bunu kullandı ve bunu yakınım da olan ama kötü niyetli birine anlatmış hatta onla alakalı konuşmalarımı bile anlatmış.çok sıkıntı çektim baskı altında kaldım evlenelim dedim ama aile hala yok bi şekilde ailemi ikna ettik.evlendik ama başka şeyler ortaya çıktı fazlaca yalan söylüyo dediği gibi bi mesleği var mı bilmiyorum dediği gibi bi para ev var mı bilmiyorum ki beni istemediler bişey de vermediler evlerin tapusu alınmadığı için babasının vekaleti bunda olduğu için protokolü üzerine aldı bu olabilir mi bilen var mı?esyayı ben aldım biraz nakit biraz taksite girdik çok pişmanım neyin içine düştüm bilmiyorum aile çok kötü sürekli bi yalanı çıkıyo ortaya.benim üzerimde de ev ve arsa var evlenmeden önce aldım arsayı ama evi hala ödüyorum.bunlar üzerinede hakkı olabilir mi ya da borcu bişeyi çıksa ben sorumlu olur muyum.çok kötüyüm nolur yardım edin.
Evde hakkı yok fakat arsada ödediğiniz kredi kadarınıda hakkı var

Arsayı ödemiştim deve ödüyorum.teşekkür ederim bunu öğrendiğim iyi oldu bi çok arkadaş söyledi.ben önce alındığı için hakkı yok diye biliyordum
Önce alınan malda hakkı yok
Önce ödenen kısımdan da alamaz
Beraber ödediğiniz krediden alabilir
Yanlış yazmışsam özür dilerim bu konularda ki erkeklere çok sinir oluyorum

Ailemle konuşcam nasıl ne dicem bilmiyorum ama konuşcam
Ailen artık bir dur diyecek sana çünkü hata yaptığın için sürekli, düzgün karar almadığını düşünecekler.. Bu uğurda yalnız kalsan dahi ailen arkanda olmasa da bir an önce kurtul yoksa başında kurtulmadığın için ömrün boyu azabın olacak bu kişi. Daha fazla geç kalma..

Aiken artık bir dur diyecek sana çünkü hata yaptığın için sürekli, düzgün karar almadığını düşünecekler.. Bu uğurda yalnız kalsan dahi ailen arkanda olmasa da bir an önce kurtul yoksa başında kurtulmadığın için ömrün boyu azabın olacak bu kişi. Daha fazla geç kalma..
Evet ikinci kez hata yapıyorum ve yanıltıyorum onları ki bu çok kötü oldu.

X