İstifa ediyorummm :)

Kulubun1uyesi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2023
281
72
evetttt 7 senedir çalıştığım çokta rahatsız olmaya başladığım işimden, tazminatı da yakarak istifa etmeye kesin karar verdim.. önceden de başlık açmıştım konuşmuştuk tazminat evlilik vs durumları ile ilgili belki hatırlarsınız. Şimdi sizlere soracağım şu ki çalışmayan insan aktiviteleri tavsiyeler nelerdir 😅 kararım kesin bir süre çalışmayı düşünmüyorum ama ya istediğim gibi gezemezsem ya modum düşer de toplarlayamazsam diye de düşünmeden edemiyorum, çünkü 10 senedir çalışıyorum ve 6 gün çalıştım hep hiç kendime zamanım olmadi diyebilirim. Boşluğa düşmekten korkuyorum

Hayırlı olsun diyim canım benim insan pisikolojik çöküyor ve bir süre sonra kendini toplarsın sıkılınca yine başka bir iş bakarsın bende 9 yıldır çalıştığım işyerimden ayrıldım evlilikle ayrıldım o öyle olmasa bile bırakacaktım insan bazen tükeniyor ve şuan bir aydır evdeyim işi hiç özlemedim ve sadece kendi değerimin farkına vardım bugüne kadar hiç böyle düşünmemiştim arınmış gibi hissediyorum

Hayirli olsun hiç birsey olmaz ben de hersyeimi yakarak istifa etmistim biraz kafami toplayıp sonra yeniden ise girmiştim. Bana cok iyi gelmisti

Hayırlı olsun yaz dönemi de geliyor. Yürüyüş gruplarına katılabilirsiniz hoşunuza gidiyorsa eğer. Tatil yaparsanız uzunca bir süre. Güzel olur.

benim istifa etmem çok zor ha yani istersem elbette ederim de geri dönüşü çok zor ve kendimde memurluğu bırakma cesareti bulamiyorum. özel sektörde olsaydım son zamanlardaki iş stresini göz önünde bulundurdugumda bir dk işte kalmazdim. çünkü son bir iki yıldır hem bedenen hem beynen inanılmaz yorulmuş durumdayım. bazen hiçbir şey yapasım gelmiyor tükenmiş hissediyorum kendimi ama yapmazsam ertesi gün beni katlanmış şekilde daha daha fazla iş beklediği için onu da yapamıyorum. yıllık izne ayrılsam dönüyorum ki masam almış başını gitmiş ekranı saymıyorum bile. özetle özel sektör olsa bir dk durmam otururum evimde az yerim öz yerim ama diyorum ya memurluğu bırakma cesaretini bulamıyorum. o sebeple bir başka işe girerim diyorsunuz bırakın kurtulun stresten. hiç birsey yapmazsanız bol bol uyursunuz 🤣

benim istifa etmem çok zor ha yani istersem elbette ederim de geri dönüşü çok zor ve kendimde memurluğu bırakma cesareti bulamiyorum. özel sektörde olsaydım son zamanlardaki iş stresini göz önünde bulundurdugumda bir dk işte kalmazdim. çünkü son bir iki yıldır hem bedenen hem beynen inanılmaz yorulmuş durumdayım. bazen hiçbir şey yapasım gelmiyor tükenmiş hissediyorum kendimi ama yapmazsam ertesi gün beni katlanmış şekilde daha daha fazla iş beklediği için onu da yapamıyorum. yıllık izne ayrılsam dönüyorum ki masam almış başını gitmiş ekranı saymıyorum bile. özetle özel sektör olsa bir dk durmam otururum evimde az yerim öz yerim ama diyorum ya memurluğu bırakma cesaretini bulamıyorum. o sebeple bir başka işe girerim diyorsunuz bırakın kurtulun stresten. hiç birsey yapmazsanız bol bol uyursunuz 🤣
Ücretsiz izin alın eğer 657'ye tabi ve 5 yılı doldurduysaniz.

12 yılı doldurdum ama maddi olanaklar elimi kolumu bağlıyor. bir de ücretsiz alsam adı üstünde ücretsiz işte... keşke hersey yazıldığı ya da düşünüldüğü kadar kolay olsa.
Özel sektörde olsam istifa ederdim demişsiniz ya o yüzden birkaç aylık ücretsiz izin çok problem olmaz diye düşündüm. Yoksa ekonomik şartlar zor tabi ki.

X