işyerinden çıkarılıyorum ve SSK yok,ne yapabilirim?

E

EU3

Ziyaretçi
kızlar ben çalıştığım yerde 3 aydır ssksız çalışıyorum ve patronum işten cıkarıyo ne yapabilirim acil yardım edin ona göre tedbirimi alayım!!!!:mymeka:

internete ilan vermiş eleman için.dün tartıştık o yüzden.tam düğün arifesindeyim..ondan bunun acısını fitil fitil çıkarmak istiyorum lütfen yardım edin....neler yapmalıyım...:mymeka:

Neden 3 aydır SSK için sesinizi çıkarmadınız arkadaşım...
eğer işyerinizde imzanızın olduğu bir belge varsa,
o belgeyi çalıştığınıza dair ispat olarak kullanabilirsiniz...
ve işyeri ceza alır,size de para öder...
ama şuan yapılabilecek hiçbirşey yok...çok üzüldüm...

bence git şikayette bulun derim. aynı sorun benimde başımdaydı ben 2 yıldır çalışıyorum sigortamı yapmıyodu. bu ayda başlatmamış olsaydı şikayette buluncacaktım. bunu çok araştırdım ben. şikayette bulunduğunda ve orda çalıştığını ispatlayabildiğinde geçmişe dönük sigortalarını bile ceza olarak ödetiyolarmış. dediğim gibi benimde bu ay başladı. yapmasaydı hem işten çıkacaktım hemde şikayet edecktim. çünkü sigortasız elaman çalıştırmanın cezası var. sen de araştır bu konuyu hakkını ara arkadaşım.. enayi değiliz bizzzz....

işkur'a şikayet edebilirsin sigortasız eleman çalıştırdıkları için.
ama 1 tane şahit isterler senden.
yani orada ssk'lı çalışan biri senin orada çalıştığına şahit olmalı..

Arkadaşlar deneme süresi diye birşey yok,
hadi bilemedin 15 gün denesin,sonrasında sigorta yapmak zorunda,
yani aylık pirimlerinizi bile eksik yatırmış olsa,onun bile cezası var,
kanun ,bu anlamda işçiden yana,

kızlar eskiye dönük bir kaç faturalarda imzam var onları kanıt olarak fotokopilerini aldım...benim sormak istediğim şey beni işten çıkarınca bunu yapabilirmiyim sonradan

iş yeri ceza yer şikayet ettiğinde ama sende bile bile 3 aydır sigortasız çalıştığın için sende ceza yersin

hala orda çalışyosan şikayet et ama zaman kaybetme hemen incelemye alıyolar iş üstünde olunca daha iyi oluyor. eğer işten ayrıldıysan şahitin varsa şikayet et derim. ve eğer asgari ücretin altında çalıştırıyolarsa bu da suç çalıştığın kadar paranın kalanını alırsın ve 3 aylıkta sigortanı yatırırlar işten çıkarsalar bile.

hayr canım sen ceza yemiyorsun şikayet et ozaman kanıtın varmış. sürtsün burunları.

Arkadaşlar deneme süresi diye birşey yok,
hadi bilemedin 15 gün denesin,sonrasında sigorta yapmak zorunda,
yani aylık pirimlerinizi bile eksik yatırmış olsa,onun bile cezası var,
kanun ,bu anlamda işçiden yana,

evet canm hatta işe girdiği günden itibaren sigorta yapmak zorundalar. ben çok araştırdım birde sevgilim avukat ondan öğrendiklerimi söylüyorum. benimde sigortamı yapmadılar 3 ay oldu ve bende şikayet edecem.

kızlar eskiye dönük bir kaç faturalarda imzam var onları kanıt olarak fotokopilerini aldım...benim sormak istediğim şey beni işten çıkarınca bunu yapabilirmiyim sonradan

çok güzel,fatura resmi evrak,
kesinlikle işine yarar,tarihide önemli,
inşallah işe başladığın tarihlere yakın bir zamandır...
lütfen vakit kaybetme,ama birşey sormak istiyorum,
size direk söyledi mi,işten çıkaracağını...

kızlar burda benden başka eleman yok bi adamın babası var bide yeni biri geldi onunda ssk sı yok...bende diyorumki işten cıkardığı gün şikayet edeyim.eğer o zaman edersem olurmu yinede:1hug:

çok güzel,fatura resmi evrak,
kesinlikle işine yarar,tarihide önemli,
inşallah işe başladığın tarihlere yakın bir zamandır...
lütfen vakit kaybetme,ama birşey sormak istiyorum,
size direk söyledi mi,işten çıkaracağını...

hayır hayatım söylemesini bekliyorum zaten

hayır hayatım söylemesini bekliyorum zaten

lütfen ne olursa olsun,sosyal haklarınızdan
faydalanmak için mutlaka SSK nızın olması şart...
emekli olurken 1 günü bile arıyor insanlar...
inşallah sizi işten çıkarmaz ve hemen SSK nızı yapar,
ama elinizde bulunan fatura fotohopilerini saklayın,
size mutlaka lazım olacaktır...

Bu arada konunuzu http://www.kadinlarkulubu.com/hukuk-kosesi-f57/
bölümüne taşıyacağım,o bölümde daha çok bilgi alabilirsiniz...
sevgiler...

Son düzenleme:
lütfen ne olursa olsun,sosyal haklarınızdan
faydalanmak için mutlaka SSK nızın olması şart...
emekli olurken 1 günü bile arıyor insanlar...
inşallah sizi işten çıkarmaz ve hemen SSK nızı yapar,
ama elinizde bulunan fatura fotohopilerini saklayın,
size mutlaka lazım olacaktır...

canım cook sağol yardımın için bişey sorcam...beni işten cıkarana kadar bekleyeceğim ve cıkardığı gün şikayet etçem olurmu oyle

farketmez çalışırken de şikayet edebilirsin, çıkartıldığında da.
faturalarda imzan olması çok iyi.

3 ay deneyeceğiz laflarına kanmayın.
Songül'ün de dediği gibi 15 gündür deneme süresi.
bundan sonra sigorta yapmaya mecburlar.

içimi rahatlattınız kızlar ya...başka evrak yada kanıt falan gerekiyormu?bide ben buranın kaşesini kağıda basıp bugünün tarihini atıp imzaladım başka ne yapayım?:1hug:

arkadaşlar ssk şikayeti aradım bilgi aldım sizlerlede paylaşmak istedim...dedilerki orada çalıştığına dair evrakla dilekçe yaz herşey ortaya çıkar onada ceza kesilir seninde sigortan ödenir geçmiş aylar içinn.....herkesea.s. tesekkürler öptüm sizi çok

Canım senin imzanın olduğu kargo evrağı yada fatura olursa çok daha ii olur...

X