İyi bir gelir, daha iyi hayat standartları

LarkeTanner

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2020
2.202
2.075
33
Merhabalar , ben hayatımda daha iyi bir gelire sahip olmak ve daha iyi hayat standartlarında yaşamak istiyorum. Tabii kim istemez ki … Fakat benim şuanki gelirim ve hayat standartlarım beni tatmin etmedi. Yani herkes zengin olmak ister belki ama bu bende artık isteğin de ötesinde kendimi gerçekleştirememişlik , geri kalmışlık, yetersizlik duyguları veren bir hal almaya başladı. Herkesin hayatı bir şekilde gelişiyor değişiyormuş da benimki yılllardır aynıymış gibi. Bekar 30 yaşımda bir insanım. Elime ayda 5 bin civarı para geçiyor. Bazen bunun bi iki üstü olduğu da oluyor. Ailemle yaşadığımdan ev geçindirme gibi bir masrafım yok şuan için. Ama bana yetmedi. Yani deli gibi harcayıp borç falan yaptığımdan değil . Bu parayla istediğim gibi yaşayamadım. Ne bilim bir türlü arabamı istediğim arabayla değiştiremedim. Veya istediğim gibi yurt dışı seyahatlerine çıkamadım. Hadi bunlar da çok mesele değil ama bi kendini gerçekleştirememe olayı var . Bir türlü harekete geçemedim. Ne yapabilirim nasıl daha fazla para kazanırım diye hep düşünüyorum ? Ama cevap bulamadım henüz .

okulu benimle beraber hatta benden sonra bitirenler bile bir yerlere geldi . Ben pek bir şey yapamadım. Bu saatten sonra başlasam yapar mıyım bilemiyorum. Okuduğum bölüm harici işler de çok aklımı kurcalıyor ama ne yapsam bilemiyorum. Bu olduğum halden daha ileri gitmek istiyorum. Kendimi daha üst seviyelere taşımak istiyorum. Değişim gelişim istiyorum. Bulunduğum yerden mutluluk duymak istiyorum . Bana haz versin istiyorum. Başarılı olmak başarmak istiyorum açıkçası. Peki elimde ne var bunu yapabilmek için bilmiyorum. Arkadaşlarıma bakıyorum hepsi bi iş tuttu bi yol buldu. Ben hala aynı yerde. İnsanlar hayatlarını değiştiriyor ilerliyor. Ben nasıl yapıcam . Dertleşmek istedim …

Ülkenin durumunu göz önüne aldığımızda malesef kazancınız ancak karın doyurmaya yetiyor. Tatile çıkmak,yurtdışına gitmek,iyi arabaya binmek,iyi yerde yemek bla bla bla bunların hepsi malesef lüks bu ülkede.. Karnın doyuyor ve barınma ihtiyacın karşılanıyorsa şanslı sayıyorsun kendini,çok üzgünüm ama durum bu..

Neyi isteyip istemediginizi gayet güzel izah etmissiniz.Aslinda bunu bildikten sonra gec kalınmıslıgın söz konusu oldugunu düşünmüyorum.
Yapılabilecekler kısmında düsünüp yoluna oturtup dilediginiz konfora ulasirsiniz umarim💫
Teşekkür ederim cesaret verici mesajınız için. Ben aslında yurtdışı bağlantılı işler yapmak istiyorum. Yani paramızın maalesef durumu ortada en azından elime geçen paranın kıymeti olsun istiyorum . Ama aklında bir fikir var mı desen 😀😀😀

Ülkenin durumunu göz önüne aldığımızda malesef kazancınız ancak karın doyurmaya yetiyor. Tatile çıkmak,yurtdışına gitmek,iyi arabaya binmek,iyi yerde yemek bla bla bla bunların hepsi malesef lüks bu ülkede.. Karnın doyuyor ve barınma ihtiyacın karşılanıyorsa şanslı sayıyorsun kendini,çok üzgünüm ama durum bu..
O kadar da değil kazancım evin geçimine gitmediğinden tamamen bana kalıyor. Gezmem yemem içmeme yani evin herhangi bir şeyine karışmıyorum. Benim derdim geçinememek değil zaten kendimi ileri taşımak.

İsteğiniz gayet anlaşılır, gayretiniz de çok taktir edilesi. Ancak bu tür konuları açanlara hep yazdığım bir şey var ki hayallerinizi gerçekleştiremiyor oluşunuz sadece sizin suçunuz olmayabilir. Ne tarafa dönsek vergi, döviz kuru, liyakatsızlık var. Hakkınızla yüksek paralar kazanmak rüşvet vermeden, birilerini memnun etmeden imkansız değil ama çok zor. Geçen haftalarda atanamadığı için 32 yaşında intihar eden bir öğretmen olduğunu duydum. Atanamamasını kendi başarısızlığı sanarak hayatına son vermiş.
İsteklerinizde son derece haklısınız, iyi bir hayatı herkes ister. Ama bulunduğumuz şartlarda sahip olduğunuz iş ve maaşı kaybetmemeye bakın derim. Ülkenin hali hiç iç açıcı değil maalesef.

İsteğiniz gayet anlaşılır, gayretiniz de çok taktir edilesi. Ancak bu tür konuları açanlara hep yazdığım bir şey var ki hayallerinizi gerçekleştiremiyor oluşunuz sadece sizin suçunuz olmayabilir. Ne tarafa dönsek vergi, döviz kuru, liyakatsızlık var. Hakkınızla yüksek paralar kazanmak rüşvet vermeden, birilerini memnun etmeden imkansız değil ama çok zor. Geçen haftalarda atanamadığı için 32 yaşında intihar eden bir öğretmen olduğunu duydum. Atanamamasını kendi başarısızlığı sanarak hayatına son vermiş.
İsteklerinizde son derece haklısınız, iyi bir hayatı herkes ister. Ama bulunduğumuz şartlarda sahip olduğunuz iş ve maaşı kaybetmemeye bakın derim. Ülkenin hali hiç iç açıcı değil maalesef.
Evet bazen de gerçekten şans galiba bilemiyorum. İlla maaşlı bir iş veya iş yeri açmak bile değil mesele . Arkadaşım bi yurt dışı bağlantısı yakaladı bişiler oldu . Kendisi okumuş da değil mesela birden parası oldu. Mesela Kimisi de sadece borsa türevi şeylerle bile zengin oluyor. Kripto paralar gibi. Ona da girdim de pek beceremedim 😀

iyi bir hayat yaşamak istiyorsan yurtdışı şart
Yanlış anlama evli ve çocuklu değilsen denemeye değer.
Bu ülkede en garanti iş memurluk
Onun da getirisi 5 bin
Kira ödeyip bi de saç boyası alsan bitti işte
Ya bana da herkes çok para kazanıyormuş da ben kazanamıyormuşum gibi geliyor. 5 bin civarı benim de elime geçiyor ama onu tatmin edici bulmuyorum zaten .

Durduğunuz yerde elinizdeki maasta belliyken nasıl ileriyi hayal edebilirsiniz ki?

En basit birikim yapın
Eve de vermiyorsunuz.
Altın hesabı açıp her ay 4 binlik gram altın alabilirsiniz mesela.
Geri kalan para size aylık harçlık olur.
Maaş almıyorum ben sabit bir işte çalışmıyorum . Serbest iş yapıyorum. Fakat ben birikimden değil gelişememekten bahsediuorum. Ne kadar birikim yapsam da günün sonunda bu gelirle biriken para beni tatmin etmiyor. Kendime daha iyi bir kazanç sağlamaya çalışıyorum onun üzerine düşünüyorum. Sonuca varamamak beni üzüyor.

Maaş almıyorum ben sabit bir işte çalışmıyorum . Serbest iş yapıyorum. Fakat ben birikimden değil gelişememekten bahsediuorum. Ne kadar birikim yapsam da günün sonunda bu gelirle biriken para beni tatmin etmiyor. Kendime daha iyi bir kazanç sağlamaya çalışıyorum onun üzerine düşünüyorum. Sonuca varamamak beni üzüyor.
Daha fazla para kazanmanın yollarını bulmanız gerek o zaman.
Bunu da zaten siz bılırsınız

Tam olarak hayatınızda ne olursa ya da kaç paranız olursa kendinizi gerçekleştirdiğinizi hissedersiniz?
Hmmm yani bazı hayallerim var onları gerçekleştirebilirsem tatmin olabilirim belki. Tabi bir de sebep şu ki para değerinin erimesinden dolayı herkes çok çok kazanıyormuş da ben bu kazanca tamah etmiş daha fazlasını kazanmıyormuşum gibi hissetmem asıl sorunum. Hani 5 sene önce elimize geçen 5 bin civarı para değerliydi öyle değil mi iyi kazanıyor derdik herhalde çoğumuz . Ama şuan çok basit bir rakam kaldı. Ve benim olduğum yerde stabil kalmam beni üzen . Yani 5 sene önce de bu rakam elime geçiyordu bugünde sorun bu .

Hmmm yani bazı hayallerim var onları gerçekleştirebilirsem tatmin olabilirim belki. Tabi bir de sebep şu ki para değerinin erimesinden dolayı herkes çok çok kazanıyormuş da ben bu kazanca tamah etmiş daha fazlasını kazanmıyormuşum gibi hissetmem asıl sorunum. Hani 5 sene önce elimize geçen 5 bin civarı para değerliydi öyle değil mi iyi kazanıyor derdik herhalde çoğumuz . Ama şuan çok basit bir rakam kaldı. Ve benim olduğum yerde stabil kalmam beni üzen . Yani 5 sene önce de bu rakam elime geçiyordu bugünde sorun bu .
Sorun şu ki sizi rahatsız eden his 10 bin alsanız da geçmeyecek bence
Çünkü başka insanlar gelirini 15 bine çıkaracak
Hatta kimi 30 bin kazanıyor bile şimdiden
Bu tamamen bakış açınızla ilgili yani
Masrafsız 5 bin küçümsenecek bi rakam değil günümüz şartlarında
Amaç kendinizi geliştirmekse çok rahat yapılabilir
Direkt nakit olmaz da yıl içinde net 5 binle rahatça ödenir yani istediğiniz şey

Ama maaşım hep artsın istiyorum diyorsanız sanırım çözümü mesleğinizi değiştirmek

Sorun şu ki sizi rahatsız eden his 10 bin alsanız da geçmeyecek bence
Çünkü başka insanlar gelirini 15 bine çıkaracak
Hatta kimi 30 bin kazanıyor bile şimdiden
Bu tamamen bakış açınızla ilgili yani
Masrafsız 5 bin küçümsenecek bi rakam değil günümüz şartlarında
Amaç kendinizi geliştirmekse çok rahat yapılabilir
Direkt nakit olmaz da yıl içinde net 5 binle rahatça ödenir yani istediğiniz şey

Ama maaşım hep artsın istiyorum diyorsanız sanırım çözümü mesleğinizi değiştirmek
Evet bilmiyorum belki 30 bin de kazansam üstünü isterdim ama işte yıllar içinde insanların geliri artarken benimki sabit kaldı o beni rahatsız ediyor. Mesaili bir işte de çalışmıyorum . Belki daha fazlasını kazanma imkanım da var ama işte.

X