İyi bir gelir, daha iyi hayat standartları

Ben 8 senelik.memurum 18imden beri hayalim araba almak hala alamadim.yas 35
Evim arabam yok gezemedim de bu 8 senede çünkü izin almak bile luks gibi
Pandemi zaten son 1.5 senemi yedi
Yani istekler hep var, olmayinca olmuyor sizin yaşadığınız durumlari hissettiğim zamanlar olmuyor desem yalan olur ama karalar baglamiyorum acikcasi

Yani istekler hep var, olmayinca olmuyor sizin yaşadığınız durumlari hissettiğim zamanlar olmuyor desem yalan olur ama karalar baglamiyorum acikcasi
ben de bağlamıyorum ama bağlıyor gözükelim gel beraber acıklı bi uzun hava çığıralımmm :KK71:

Arabalar son iki senede ciddi artış gösterdi . Bi kaç sene evvel böyle değildi . O zamanlar hayalimdeki arabayı rahatça alma imkanım varken çebremin araban yeni bu araca sana gerek yok vs demeleri yüzünden almadım . Şimdi ise alamıyorum. O zaman alsa idim şuan ciddi kardaydım 🤦🏻‍♀️

Kendinizi geliştirmek için ne yapıyorsunuz ki maaşınızın artmasını bekliyorsunuz? İşinizi söylememişsiniz ama atıyorum yabancı dilinizi geliştirdiğinizde olumlu yansıyacaksa bunu yapın?
Yabancı dil her işe olumlu katkı sağlar hayalim yurt dışına satış vb bişi yapabilecek bir alan bulmak. Döviz kazanmak istiyorum çünkü. Yabancı dilim iyiydi ama köreldi belki biraz geliştirilebilir haklısınız

Arabalar son iki senede ciddi artış gösterdi . Bi kaç sene evvel böyle değildi . O zamanlar hayalimdeki arabayı rahatça alma imkanım varken çebremin araban yeni bu araca sana gerek yok vs demeleri yüzünden almadım . Şimdi ise alamıyorum. O zaman alsa idim şuan ciddi kardaydım 🤦🏻‍♀️
araba yenilemekte lüks artık.ben de e ticaret düşünüyorum ama ne satsam onu bile bulamadım daha

araba yenilemekte lüks artık.ben de e ticaret düşünüyorum ama ne satsam onu bile bulamadım daha
e ticaret işine hiç girmeyin
Çünkü Derya deniz
Malzemeyi alırken en ucuza Temin etmemiz lazım o da siz orta fiyatla satıyorsunuz üretici yarı fiyatına satıyor
Kendiniz üretecekseniz o ayrı
Ama diğer türlü çok maliyetli ve kazanımı da yok ne yazık ki :KK43:

Şimdi size ne diyeceksiniz belki ama e ticareti duyunca söylemeden de geçmek istemedim

e ticaret işine hiç girmeyin
Çünkü Derya deniz
Malzemeyi alırken en ucuza Temin etmemiz lazım o da siz orta fiyatla satıyorsunuz üretici yarı fiyatına satıyor
Kendiniz üretecekseniz o ayrı
Ama diğer türlü çok maliyetli ve kazanımı da yok ne yazık ki :KK43:

Şimdi size ne diyeceksiniz belki ama e ticareti duyunca söylemeden de geçmek istemedim
yok haklısınız eskiden çin den alıp satmak çok karlıydı ama artık değil maliyet çok arttı.

Ama kendimi ilerletemedim ki benim 5 sene önce de aynı para elime geçiyodu . Şimdi de . Ben gelişememekten kendimi ileri taşımamış olmaktan dertliyim. Siz de belki şuan işe girseniz 5 bin maaşla başlalsanız 5 sene sonra hala aynısjnj alıyor olmaktan mutluluk duymayacağınızı düşünüyorum.
5 bin Turkiye ort. gore iyi para yani kucumsemeyin. Sizi anliyorum 5 sene oncede bu kadar kazaniyordum simdi daha fazla kazanmam gerek diyorsunuz ama gunumuz boyle. Buyuk bir ekonomik kriz var. 5 sene once doktor maaslari 9-10bindi oyle duymustum bir yakinimdan o zaman vay be o kadar parayi ne yapiyorlar diyordum. Simdi doktor maaslari ort. Hala o civarlarda. ( hastaneye gore degisir tabi ama uzman olup bu civarda alanlar var.)

Siz ne is yapiyosunuz o kadar sorulmus cevao vermiyorsunuz

5 bin Turkiye ort. gore iyi para yani kucumsemeyin. Sizi anliyorum 5 sene oncede bu kadar kazaniyordum simdi daha fazla kazanmam gerek diyorsunuz ama gunumuz boyle. Buyuk bir ekonomik kriz var. 5 sene once doktor maaslari 9-10bindi oyle duymustum bir yakinimdan o zaman vay be o kadar parayi ne yapiyorlar diyordum. Simdi doktor maaslari ort. Hala o civarlarda. ( hastaneye gore degisir tabi ama uzman olup bu civarda alanlar var.)

Siz ne is yapiyosunuz o kadar sorulmus cevao vermiyorsunuz
Ama aslında iş sahipleri de o oranda çok kazanıyolar . Çalışan işçi o kadar alamasa da . Adam gibi bi iş kurup yapamadım yapsam belki ilerlerdim işte . Mesleğimi söylemek istemiyorum. Çevremden gelen tepkileri burda da duymak istemediğimden 😀

Konuyu takipteyim😅 Ben de benzer kaygılar yaşıyorum. Kendi adıma çözümü yurtdışına çıkmakta buldum. Umarım işler yolunda gider. Yine de dövizle çalışıp ülkemde aileme yakın kalmayı tercih ederdim.

Detay yazmamissiniz nama yuksek gelir ve standartlar "mezun oldum işe girdim" şeklinde olmuyor. Cok fazla universite mezunu var zaten, sizi aradan siyiracak başka şeyler gerekiyor ne iş yapiyorsaniz işinizle ilgili kendinize devamli yatirim yapmaya devam etmeli, gelistirmeye devam etmelisiniz.
Bir de oyle atanayim garanti iş olsunla cok para kazanilmaz risk almak gerekiyor biraz.

Detay yazmamissiniz nama yuksek gelir ve standartlar "mezun oldum işe girdim" şeklinde olmuyor. Cok fazla universite mezunu var zaten, sizi aradan siyiracak başka şeyler gerekiyor ne iş yapiyorsaniz işinizle ilgili kendinize devamli yatirim yapmaya devam etmeli, gelistirmeye devam etmelisiniz.
Bir de oyle atanayim garanti iş olsunla cok para kazanilmaz risk almak gerekiyor biraz.
Ben hiç öyle şeylerden bahsettiğimi hatırlamıyorum ama konumda. atanayım garantili iş olsun risk almayım fln bunların hiç birini demedim nerede okudunuz bunları ? Zaten maaşlı da çalışmıyorum ben. Ben kendi kendimi eleştiriyorum zaten gelişemedim ileri götüremedim diye rahatsızım bundan duyduğum rahatsızlığı dile getirdim .

X