İyi bir gelir, daha iyi hayat standartları

Konuyu takipteyim😅 Ben de benzer kaygılar yaşıyorum. Kendi adıma çözümü yurtdışına çıkmakta buldum. Umarım işler yolunda gider. Yine de dövizle çalışıp ülkemde aileme yakın kalmayı tercih ederdim.
Yurtdışında iş mi buldunuz ? Hangi alan? Veya ne şekilde yapabildiniz yardımcı olabilir misiniz

Çeşitli meslekler var , gayrimenkul pazarlama var , sigortacılar var , polisler var , mühendisler var, bankacılar var, avukaglar var , serbest başka meslekler var ne bilim aklıma gelmeyen vardır daha
bu saydıklarınızın hepsi ortalama kazanan insanlar Türkiye’de
Şimdi bankacı ne kazanacak yeni başladıysa asgari ücret belki de birkaç tık üstü

Ama aslında iş sahipleri de o oranda çok kazanıyolar . Çalışan işçi o kadar alamasa da . Adam gibi bi iş kurup yapamadım yapsam belki ilerlerdim işte . Mesleğimi söylemek istemiyorum. Çevremden gelen tepkileri burda da duymak istemediğimden 😀
çevrede o mesleği yapan tek siz olabilirsiniz ama Emin’im burada öyle değildir 😂
Zaten anonim bi platform yazın ne olacak

Ben hiç öyle şeylerden bahsettiğimi hatırlamıyorum ama konumda. atanayım garantili iş olsun risk almayım fln bunların hiç birini demedim nerede okudunuz bunları ? Zaten maaşlı da çalışmıyorum ben. Ben kendi kendimi eleştiriyorum zaten gelişemedim ileri götüremedim diye rahatsızım bundan duyduğum rahatsızlığı dile getirdim .

Zaten hic bir bilgi vermemissiniz
ki maaşiniz disinda, ihtimalleri dusunerek genel yazdim bir şey yazdim bende. 🙄

Ben detayli anlamam ama size gercekten yol gosterecek insanlar varsa da ne iş yaptiginizi bile bilmeden "şunu yap, şu sekilde geliştirirsin kendini" demeleri ne kadar isabet olur bilemedim her işin, meslegin farkli durumlari var.

Tekstil, nevresim takımı ve havlu... Zamanim olsa bunu yapardım.
o işi görümcemler yapıyor ama kendi mağazaları var kocaman.pandemide de internetten de satıyorlar ayrıca.ben oyuncak kıyafet vs düşünmüştüm daha kolay satılır diye.

o işi görümcemler yapıyor ama kendi mağazaları var kocaman.pandemide de internetten de satıyorlar ayrıca.ben oyuncak kıyafet vs düşünmüştüm daha kolay satılır diye.
Çocuk ürünlerinde rekabet çok yüksek, evde oturan annelerin yaptığı iş....

Tekstil konusunda yakıniniz varsa size destek olabilir mi? Güzel bir site Türkçe İngilizce olacak sart 3.000, ayda 2.000 Google reklamı 9 aya kadar masrafını çıkaracağını hesap ettim.

Dünyanın en kaliteli havlu ürünleri Türk malıdır...

O kadar da değil kazancım evin geçimine gitmediğinden tamamen bana kalıyor. Gezmem yemem içmeme yani evin herhangi bir şeyine karışmıyorum. Benim derdim geçinememek değil zaten kendimi ileri taşımak.
Zaten 5 bin tl ile kira,fatura ve mutfak masrafı işine girsen çok sınırlı yaşarsın.. İyi gelir için ya üst düzey yönetici olman lazım ( maaşı çerez parası say,primleri zaten yetiyor herşeye) yada ticaret yapman lazım. Ozaman yaşayabilirsin istediğin hayatı..

Zaten 5 bin tl ile kira,fatura ve mutfak masrafı işine girsen çok sınırlı yaşarsın.. İyi gelir için ya üst düzey yönetici olman lazım ( maaşı çerez parası say,primleri zaten yetiyor herşeye) yada ticaret yapman lazım. Ozaman yaşayabilirsin istediğin hayatı..
Ticarette aklım daha çok zaten bi yerde bağlı çalışmak maalesef çok zor geliyor bana

Merhabalar , ben hayatımda daha iyi bir gelire sahip olmak ve daha iyi hayat standartlarında yaşamak istiyorum. Tabii kim istemez ki … Fakat benim şuanki gelirim ve hayat standartlarım beni tatmin etmedi. Yani herkes zengin olmak ister belki ama bu bende artık isteğin de ötesinde kendimi gerçekleştirememişlik , geri kalmışlık, yetersizlik duyguları veren bir hal almaya başladı. Herkesin hayatı bir şekilde gelişiyor değişiyormuş da benimki yılllardır aynıymış gibi. Bekar 30 yaşımda bir insanım. Elime ayda 5 bin civarı para geçiyor. Bazen bunun bi iki üstü olduğu da oluyor. Ailemle yaşadığımdan ev geçindirme gibi bir masrafım yok şuan için. Ama bana yetmedi. Yani deli gibi harcayıp borç falan yaptığımdan değil . Bu parayla istediğim gibi yaşayamadım. Ne bilim bir türlü arabamı istediğim arabayla değiştiremedim. Veya istediğim gibi yurt dışı seyahatlerine çıkamadım. Hadi bunlar da çok mesele değil ama bi kendini gerçekleştirememe olayı var . Bir türlü harekete geçemedim. Ne yapabilirim nasıl daha fazla para kazanırım diye hep düşünüyorum ? Ama cevap bulamadım henüz .

okulu benimle beraber hatta benden sonra bitirenler bile bir yerlere geldi . Ben pek bir şey yapamadım. Bu saatten sonra başlasam yapar mıyım bilemiyorum. Okuduğum bölüm harici işler de çok aklımı kurcalıyor ama ne yapsam bilemiyorum. Bu olduğum halden daha ileri gitmek istiyorum. Kendimi daha üst seviyelere taşımak istiyorum. Değişim gelişim istiyorum. Bulunduğum yerden mutluluk duymak istiyorum . Bana haz versin istiyorum. Başarılı olmak başarmak istiyorum açıkçası. Peki elimde ne var bunu yapabilmek için bilmiyorum. Arkadaşlarıma bakıyorum hepsi bi iş tuttu bi yol buldu. Ben hala aynı yerde. İnsanlar hayatlarını değiştiriyor ilerliyor. Ben nasıl yapıcam . Dertleşmek istedim …
Kanadaya alımlar var bi düşünün derim. 5 bin için bu anlattıklarınız cok bile valla bravo.

Konunun kapaniş duasi olsun

Eklentiler

• images.jpeg-1.jpg
    images.jpeg-1.jpg
    12,8 KB · Görüntüleme: 40
Bir fakirlik sporu olarak bugün de çenemiz yoruldu çok şükür. Seni anlıyorum konu sahibi özellikle yaş ilerledikçe telaşlar, istekler artıyor kötü haber şu ki: türkiye’de yaşıyoruz!

Şimdi şunu yapın diyecem o benim işime uygun değil bunu yapın diyecem bu benim işime uygun değil diyeceksiniz
Ne iş yaptığınızı ısrarla söylemediğiniz için bir yardım görmenizde zor
Ama genel olarak benim fikrim siz kendinizi değil işinizi geliştirmelisiniz
5 yıldır 5000tl kazanıyorsunuz, 5 yıl önceki ekmek fiyatıyla bu günkü ekmek fiyatı aynı değil, demekki siz işinizde çuvallıyorsunuz
Bugüne kadar birikim yapmadıysanız yapın ve o birikimi sermaye olarak işinizi genişletmekte kullanın yada sahanızı genişletin yada yurt dışı bağlantıları kurun yada devletten teşvik alın yada ek iş yapın kendi işinizle bağlantılı bir alanda vs vs….

Bir fakirlik sporu olarak bugün de çenemiz yoruldu çok şükür. Seni anlıyorum konu sahibi özellikle yaş ilerledikçe telaşlar, istekler artıyor kötü haber şu ki: türkiye’de yaşıyoruz!
Evet ülke şartları maalesef kötü ama zengin olan burda da oluyor. Fakir kalan avrupada da fakir kalıyor. Hani tamam genel sosyal devlet hakları yaşam durumu vs farklı tabi de yapan burda da yapıyor onu demek istiyorum.

X