İyi niyet ancak bukadar suistimal edilebilir. Artık tak dedi!

Neyin hatırası?
Güzel bir olay varda onun hatırası mı
Ki televizyondan,buzdolabından hatıra mı olur.Arkadaş haklı bi yorum yapmış

Sizin durumunuz da ben olsam sinir krizi geçirmiştim heralde.Nasıl sizin evinize yatak odanıza kadar girebilirler destursuz:KK19:

Çok değil bikaçgün önce aranızdaydım, evimin benden habersiz kullanılması hususundaki rahatsızlıklarımla. Ama artık pes dedirttiler.

En başından beri,hem iyilikleri kötülüklerinden baskın diye, hem huzursuzluk olmasın, saygı sevgi çerçevesinde görüşelim diye rahatsız olduğum herşeye ılımlı yaklaşmaya tatlı dille uyarmaya çalıştım. Hatta çoğu zaman sadece belli etmeye çalıştım ama anlaşılan aksine onlar beni tamamen yok sayacaklar...

Berbat bir pazar geöirdim sayelerinde.
Kaynım vefat etmişti bildiğiniz üzre.Eltim mobilyalarını istemedi.Kendi aldıklarını vakıfa vermiş kayınvalidemlerin aldıklarını alın naparsanız yapın demiş.Bunun üzerine onlarda bi fakir aile buldular eşyası olmayan pazar günü eşyaları oraya taşıyacaklardı.

Biz uyuyoruz eşimle (hayretki bu pazar zile basıp kahvaltıya çağırmadılar sabahın 9unda, zaten inmeyecektim bu kez), ben uyandım ama tekrar yattım ev soğuk diye öğleni geçmiş saat. Kamyon sesine kalktı eşim, evlenecek olan kaynım buzdolabıyla tv yi biz kullanırız demiş.Ben yatıyorum tabi. Yatak odasının kapısı açıldı, kayınvalidem ''getir getir buraya buraya'' diyo yatak odasını gösteriyo.
''neyi getiriyosunuz'' dedim.Sandıkla televizyonu dedi. Nezamana kadar duracak onlar dedim, evlenene kadar dedi.
Buarada kaynım daha nişanlı bile değil.
''oldu, başka? '' dedim kayınvalidem çıktı gerisingeri şaşırmış bi şekilde. Arkasından eşim girdi nasıl cevap veriyosun öyle diye bana kızdı.
Arkasından eşimin teyzesi ''tamam tamam burda boş oda var tamam tamam'' kızgın bir yüz ifadesiyle benim kullanmadığım odayı gösteriyo. Ben hala yataktayım buarada he !

Bende ''o eşyaları bu eve koymicaksınız'' dye bağırdım eşime. O bana ben ona. Aşada yine bi dünya insan varmış tabi. 2 teyze, yenge, 2 gelin çocuklar falan. Bi curcuna koptu. Hiç inmedim aşağıya. Kimseyle yüz yüze gelmedim.
Eşimle kahvaltıyıda yaptık evimizde gün boyunca o konudan hiç söz etmedik. Çünkü oda bişeylerin farkına varmıştı.

benim evime benim yatak odama benim olmayan bi eşyayı bana sormadan nasıl koymaya karar verilebiliyo. Orası benim evim ya, benim evime bi eşya konulurken alınırken önce bana sorulması gerek! Kaldıki ben daha yatarken emrivakiyle sokuverecekleridi yani !

Okadar sinirlendim ki anlatamam. Neden mi sinirlendim.
Birincisi eltim benden nefret eder, bide kulağına gidecek ki ''justmarried senin televizyonunu odasına koymuş'' oda sağda solda benim eşyamı evlerine koydular diye anlatacak.
İkincisi ben yeni gelin sayılırım hala, evimin görüntüsüne mobilyasına aksesuarına özen gösteririm, mobilyamla alakası olmayan bir sandık kocama bir televizyonun yatakodamda ne işi var.
Kullanmadığım odayada konsun istemedim çünkü ben oraya bazalarıızı koydum kendimce bi düzene soktum misafir geldiği zaman yatırıyordum ama oraya koymuşlar üstünede bide çarşaf örtmüşler.

Depomu benim evim ya!

Ama en çokkk sinirlendiğim şey sabah karşılaştığım o manzaraydı. Evimin içinde bir sürü insan pazar sabahı (sabah diyorum çünkü hala yataktaydım) onu oraya koy bunu buraya diye karar veriyorlar. Delirdim delirdim.

Akşam sakince eşimle konuştuğumuzda hakverdi. Annem o sırada düşünemedi, odaya girmesi doğru eğildi dedi.
Bende benim anlayışlı davranmama karşın girdikleri rahatlıktan artık çokkkk rahatsız olduğumu dile gitridm. Çok uzatmadan konuyu kapattık.

Ama ban tak dedi artık arkadaşlar. Hala bir yanım kadın zor günler geçiriyor yanında bulun derken, diğer yanım sen iyi niyetli davrandıkça senin düzeninn içine s.....tılar diyor.

Bi düşünsenize ya, pazar günü bi sesle başınızı kaldırıyosunuz ki sizin yatak odanıza depo niyetine bişeyler sokuşturmaya çalışıyolar hemde siz yataktayken !

1 aydır işten gidince evime çıkmadan aşağıda yiyip içip orada oturuyordum, insanlar var ayrımcılık yapmış gibi olmayayım diye. ama şuan hiç içimden gelmiyor. Mesafeni koyki justmarried anlasınlar diyorum. Yoksa açık açık '' evime girmenizi istemiyorum,sizinle yemek istemiyorum'' dersem daha sert ve kırıcı olacak.

Çok sinirliyim, çalışan için pazar nekadar kıymetlidir bilirsiniz.Berbat, moral bozukluğuyla bir pazar geçirdim. Şimdi ben gittiğim gibi evime çıksam yemeğe inmesem eşim zaten yemek saati işte oluyor, misafirlerin yanınada inmesem çok mu ayıp bişey yapmış olurum.

yanlış hatırlamıyorum değil mi siz kira ödememek adına kiradki evinizden çıkıp kayınvalidenizin yanına gitmiştiniz?

ben de kayınvalidemle altlı üstlüyüm zararları yok faydaları var sağolsunlar ama bu kararı verene kadar 5 yıllık sevgililik dönemimizde eşimin annesiyle hep görüştüm ben. tanımaya çalıştım. zoraki bir durum yoktu ama hazır ev varken eşim burayı istedi ben yok desem oturmazdık zaten ama ölçtüm tarttım tanımaya çalıştım. keşke siz de kendinize biraz zaman verseydiniz ve en tehlikelisi şu ki eşiniz sizden değil annesinden yana. tepkiyi sizin yerinize o verse bakın bakalım bir daha böyle bi işe kalkışabilecekler mi

Neyin hatırası?

Sizin durumunuz da ben olsam sinir krizi geçirmiştim heralde.Nasıl sizin evinize yatak odanıza kadar girebilirler destursuz:KK19:

Ben olsam bende almam. Ama ruhsuz denmesnide istemem açıkçası. Kaldıki onlar eşya peşine düşmediler eşyaları toplamak zorunda bırakıldılar.

Benimle ilgili konuya gelince bende burda kriz geçiriyorum zaten.
Şimdide eşimle tartışıyoruz.
Sen sonuna kadar haklısın diyor. Girmeleri doğru değil diyor o konuda tamamıyle bana katılıyor. Ama ben aşağıya girmicem diyincede kıyameti koparıyor. Annesinin bana ihtiyacı vermışta, bilmemneymiş.

Hem haklıyım, hem haklı olduğumu kabul ediyor hemde gerginlik yaşıyoruz. OOOOF OF!

yanlış hatırlamıyorum değil mi siz kira ödememek adına kiradki evinizden çıkıp kayınvalidenizin yanına gitmiştiniz?

ben de kayınvalidemle altlı üstlüyüm zararları yok faydaları var sağolsunlar ama bu kararı verene kadar 5 yıllık sevgililik dönemimizde eşimin annesiyle hep görüştüm ben. tanımaya çalıştım. zoraki bir durum yoktu ama hazır ev varken eşim burayı istedi ben yok desem oturmazdık zaten ama ölçtüm tarttım tanımaya çalıştım. keşke siz de kendinize biraz zaman verseydiniz ve en tehlikelisi şu ki eşiniz sizden değil annesinden yana. tepkiyi sizin yerinize o verse bakın bakalım bir daha böyle bi işe kalkışabilecekler mi

Hayır eşim benden yana. sen sonuna kadar haklısın diyor. Girmeleri doğru değil diyor. Ben anneme çıtlattım diyor. Ama neymiş annesinin bana ihtiyacı varmış mesafe koymicakmışım.

Yani hem haklıyım hemde gerginlik yaşıyorum.

Neyin hatırası?

Kesinlikle ben de bunu demek istemiştim zaten. Ama bu forumda yorum yapmak bile hata. Durduk yere saldırıya uğruyorsunuz.
Tamam konu sahibinin evine destursuz girmeleri yanlış ama ben farklı bir pencereden bakarak yorum yaptım. Demek ki hata etmişiz boşver arkadaşım :KK14:

Ben olsam bende almam. Ama ruhsuz denmesnide istemem açıkçası. Kaldıki onlar eşya peşine düşmediler eşyaları toplamak zorunda bırakıldılar.

Benimle ilgili konuya gelince bende burda kriz geçiriyorum zaten.
Şimdide eşimle tartışıyoruz.
Sen sonuna kadar haklısın diyor. Girmeleri doğru değil diyor o konuda tamamıyle bana katılıyor. Ama ben aşağıya girmicem diyincede kıyameti koparıyor. Annesinin bana ihtiyacı vermışta, bilmemneymiş.

Hem haklıyım, hem haklı olduğumu kabul ediyor hemde gerginlik yaşıyoruz. OOOOF OF!

Bence birden değilde ufaktan ufaktan samimiyetinizi kesin.
Alt kata şohben alın çok pahalı bir şey değil zaten önce bu banyo olayından kurtulun ardından varsa anahtarınız geri alın.
Şimdi yanlarındasınız bi kaybınız var,zaman geçtikçe gitme sıklığınızı düşürün.Pazar kahvaltılarını orada yapmak zorunda değilsiniz.Kendi evinizde eşinizle yapacağınızı söyleyin.
Yani ufaktan burası benim evim mesajını verin.Birden yaparsanız kötü olursunuz.Bu şekilde kabulleneceklerdir zamanla

Kesinlikle ben de bunu demek istemiştim zaten. Ama bu forumda yorum yapmak bile hata. Durduk yere saldırıya uğruyorsunuz.
Tamam konu sahibinin evine destursuz girmeleri yanlış ama ben farklı bir pencereden bakarak yorum yaptım. Demek ki hata etmişiz boşver arkadaşım :KK14:

Bende anlayamadım,o eşyaları insanın gözü dayanmaz görmeye.
Evladı gelir insanın aklına ne bileyim bi kırık iğnesi bile insanın canını acıtır.
Tabi bunlar bize göre olan,konu sahibesinin kayın validesi böyle düşünmüyor demek ki:KK50:

Allah hepinizden binbir razı olsun arkadaşlar. Sizlerin yorumları olmasa insan kendinden bile şüphe ediyor. Lütfen yanlış anlamayın yazdığımı. Tabiki yorum yapacaksınız. Saldırı falan ne demek öyle aşk olsun :)

Ben kimsenin eşya derdinde olmadığını belirttim sadece.

Yaptıkları gerçekten çok ayıp canım :KK47: Bende olsam kızardım sinirlenirdim ve bütün günüm mafolurdu.bende eltim ve kayınvalidemle aynı apartmanda yaşıyoruz.buna benzer sorunlar bende yaşadım ve 1 seneyi geçik kayınvalidem ve kaynımla aynı evde yaşadık.sadece yatak odası benimdi oraya da çeyizler tencereler yemek takımları kendi eşyalarım ne varsa koydum malesef ve kayın validemin eşyaları da vardı düşün dolapda onun eşyaları dışarda benim :KK47: Mesafe koymak gerkiyor gerçekten zor günlerdi benim için seni çok iyi anlıyorum :KK5:

Yaptıkları gerçekten çok ayıp canım :KK47: Bende olsam kızardım sinirlenirdim ve bütün günüm mafolurdu.bende eltim ve kayınvalidemle aynı apartmanda yaşıyoruz.buna benzer sorunlar bende yaşadım ve 1 seneyi geçik kayınvalidem ve kaynımla aynı evde yaşadık.sadece yatak odası benimdi oraya da çeyizler tencereler yemek takımları kendi eşyalarım ne varsa koydum malesef ve kayın validemin eşyaları da vardı düşün dolapda onun eşyaları dışarda benim :KK47: Mesafe koymak gerkiyor gerçekten zor günlerdi benim için seni çok iyi anlıyorum :KK5:

Neyseki ev sahibi olmuşsunuz aynı apartmanda bile olsa. Darısı bizim başımıza ama aynı apartmanda değil :)

Bide bu knuda eşimle tartıştıkça hepsinden daha çok tiksiniyorum.

Şuan mesela yüzlerini göresim yok. Hatta hiç konuşasım bile yok. Aramızda sözlü bişey geçmedi ama eşim konuyu dillendirdikçe olay içimde büyüyor.

Birazdan eve gidicem. Yalnız gidersem sıkıntı yok basıp çıkıcam yukarı.

Ama eşimle gidersek ben girmezsem o surat yapıcak. Ama istemiyorum girmek ya kimsenin yüzünü görmek istemiyorum.

Bende anlayamadım,o eşyaları insanın gözü dayanmaz görmeye.
Evladı gelir insanın aklına ne bileyim bi kırık iğnesi bile insanın canını acıtır.
Tabi bunlar bize göre olan,konu sahibesinin kayın validesi böyle düşünmüyor demek ki:KK50:

Olabilir tabi ki. Bende geçmişte olan birşey vardır ondan biraz hassasım. Ölü birinin dokunduğu şeye dokunamam.
Yengem babaannem öldükten sonra çatal bıçak takımına kadar almıştı. Ölü soyucu gibi, mezar kazıcıları aklıma gelir hep.
Çok soğuk geliyor böyle şeyler bana ne bileyim. Çok garipsedim nedense...:KK1:

Bide bu knuda eşimle tartıştıkça hepsinden daha çok tiksiniyorum.

Şuan mesela yüzlerini göresim yok. Hatta hiç konuşasım bile yok. Aramızda sözlü bişey geçmedi ama eşim konuyu dillendirdikçe olay içimde büyüyor.

Birazdan eve gidicem. Yalnız gidersem sıkıntı yok basıp çıkıcam yukarı.

Ama eşimle gidersek ben girmezsem o surat yapıcak. Ama istemiyorum girmek ya kimsenin yüzünü görmek istemiyorum.

Söylemek istemiyorum ama önceki konunuza tekrar baktım yanlış yorum yapmayayım diye ama...
İnşallah yanlış anlaşılmam. Zaten ailenin dengesi yok. Eski gelini cenazeye falan almamışlar vs. Ki bak sana yaptıkları da dengesizlik.
Şimdi bak ben hiç evlenmedim yaşım da küçük 21 daha. Zamanında 7 sene oturduk babaannemlerle.
Tamam ailemiz güllük gülistanlık değildi ama aynı evde olmamıza rağmen sanmıyorum ki annemlerin odasına destursuz dalsınlar.
Yani aklı başında olan zaten dalmaz. Hadi özel bir an olsaydı bir daha nasıl yüzünüze bakacaktı?
Bunun evlat acısıyla alakası yok. Düpedüz dengesizlik.
Sen de mesafeni koy, acısı var diye fazla yüz vermişsin astar istiyor. Şimdiki gelinler hep öyle, baştan kesimi kesiyorlar. Ki herkes sınırlarını bilsin. Bilmem anlatabildim mi???:KK14:

sefimliye katılıyoum sen değil eşin müdahale etmeli yoksa sen kötü gelin olursun ama tavrını belli et misafirlerede eşin işten gelince inebilirsiniz çay içmeye mesela ama hergün gidecen diyede bişey yok evin ayrı çalışıyorsun adım gibi eminim anlayışla karşılayacaklardır hiçbişey yapamassanda onlar gelince makina felan çalıştır bacım kusura bakmayın ben çalışıyorum akşam ev işlerini yapıyorum felan de evinin kilidini değiştir her eşyayıda kabul etme artık kendi ailen yakınsa onlardan birilerini çağır gelsinler dahada olmazsa gribim sizede geçer de o yüzden inmiyorum felan de bahane çok sende benim gibi inanlar kırılacak diye heeeeppppp kendini kırıyorsun ben çok kötü bi şekilde ödedim bedelini ama artık öyle değilim canımlı cicimli sokuyom valla lafı inan böyle yaşamak daha güzelmiş gelmesinler abi beni böyle kabul etmeyenler elbet benim gibi dobralar hayırı olanlar vardır bu dünyada sonuna kadar desteğinim bacım herzaman sıkılınca muhabbete hazırım anneside olsa kimse mahremime GİREMEZZZZZZZZZZZZZZ o kadar :KK47:

eşyaları koymayı es geçiyorum nasıl o şekilde evine girebiliyolar ki hemde yatak odana bence sen eşyalardan önce bunu problem edip çözmeye bak o an uygun olmayadabilirdin ne cesaret ya eşya konusunda da koymak istemiş olabilirler ama gelip sana böle düşündük olur mu diye sorabilirlerdi bence de senin iyi niyetinden olmuş çok geçmeden düzelt sonra daha kötü olur. benim tek taktığım konu k.bakma ama seni hiç tınlamadan dalmışlar odaya plan yapıyolar hani ha var ha yok gibi :KK14:

Söylemek istemiyorum ama önceki konunuza tekrar baktım yanlış yorum yapmayayım diye ama...
İnşallah yanlış anlaşılmam. Zaten ailenin dengesi yok. Eski gelini cenazeye falan almamışlar vs. Ki bak sana yaptıkları da dengesizlik.
Şimdi bak ben hiç evlenmedim yaşım da küçük 21 daha. Zamanında 7 sene oturduk babaannemlerle.
Tamam ailemiz güllük gülistanlık değildi ama aynı evde olmamıza rağmen sanmıyorum ki annemlerin odasına destursuz dalsınlar.
Yani aklı başında olan zaten dalmaz. Hadi özel bir an olsaydı bir daha nasıl yüzünüze bakacaktı?
Bunun evlat acısıyla alakası yok. Düpedüz dengesizlik.
Sen de mesafeni koy, acısı var diye fazla yüz vermişsin astar istiyor. Şimdiki gelinler hep öyle, baştan kesimi kesiyorlar. Ki herkes sınırlarını bilsin. Bilmem anlatabildim mi???:KK14:

Bende senden çok büyük sayılmam 23 yaşındayım ama bak nelerle uğraşıyorum :)

Rahatlıklarından yapıyorlar işte çok rahatlar.
Bende öyle çok sessiz biri sayılmam gerekeni gerektiği yerde söylerim, ama kötü niyetli olmadıklarını bildiğimden usulca tepkimi belli etmeye çalıştım anlamadılar.

Bigün eşim işten 11 gibi geldi, saat 12 falan oldu. Yattık biz, zır zır zil çalıyo. Bıkmadan usanmadan çalıyo yakınvalidem. Bizde pek uygun değildik o sıra açıkçası :) neyse eşim kalktı baktı oldukça gereksiz bişeydi yine.

ertesi gün dedim kayınvalideme gecenin o saatinde ısrarla açmıysak kapıyı elbet bi sebebi vardır bizde evli bi çiftiz daha dikkali olun dedim.
yani demek istediğim söylerim ama bunlar sert üsluptan anlıyo.

eşyaları koymayı es geçiyorum nasıl o şekilde evine girebiliyolar ki hemde yatak odana bence sen eşyalardan önce bunu problem edip çözmeye bak o an uygun olmayadabilirdin ne cesaret ya eşya konusunda da koymak istemiş olabilirler ama gelip sana böle düşündük olur mu diye sorabilirlerdi bence de senin iyi niyetinden olmuş çok geçmeden düzelt sonra daha kötü olur. benim tek taktığım konu k.bakma ama seni hiç tınlamadan dalmışlar odaya plan yapıyolar hani ha var ha yok gibi :KK14:

Bende aynen o noktaya takıldım zaten. Kötü gelin olucam önümden desturla geçecekler haberleri yok. Görsünler bu saatten sonra.

Bende senden çok büyük sayılmam 23 yaşındayım ama bak nelerle uğraşıyorum :)

Rahatlıklarından yapıyorlar işte çok rahatlar.
Bende öyle çok sessiz biri sayılmam gerekeni gerektiği yerde söylerim, ama kötü niyetli olmadıklarını bildiğimden usulca tepkimi belli etmeye çalıştım anlamadılar.

Bigün eşim işten 11 gibi geldi, saat 12 falan oldu. Yattık biz, zır zır zil çalıyo. Bıkmadan usanmadan çalıyo yakınvalidem. Bizde pek uygun değildik o sıra açıkçası :) neyse eşim kalktı baktı oldukça gereksiz bişeydi yine.

ertesi gün dedim kayınvalideme gecenin o saatinde ısrarla açmıysak kapıyı elbet bi sebebi vardır bizde evli bi çiftiz daha dikkali olun dedim.
yani demek istediğim söylerim ama bunlar sert üsluptan anlıyo.

İşte böyle böyle evlilikten soğuyorum. Tövbe tövbe... Bir de torun isterler bunlar, bu modeller hep böyle. Rahat bırakmıyorsun ki be kadın nasıl olacak o torun:KK53:
Allahtan eşin çok ana kuzusu değil. Ya bir de anasını korusaydı. Toptan delirirdin. Yine arada bir de olsa destek çıkıyor. Bu da birşeydir neticede:KK76:
Benim babam ana kuzusuydu. Kadının başlıca hobisi annemle babamı birbirine takmaktı. :KK9: Her olayın içindeydi, hiç çekirdek aile olamadık sayesinde. Yani ölene kadar...
Evlenmesem de biliyorum bu tür sorunları. Çocukluk kolay unutulmuyor.:KK6:

X