Saç Uzatma Yöntemleri Kabak çekirdeği yağı ile saç uzatma günlüğüm

Ama senin saçların koyu canım :) benim saçım küllü sarı 11.1 numarası
Birisi şöyle yazmış.

Doğru gerçekten de ben eskiden bakım yaptıgım zamanlar boyam akıyodu. Şimdi de badem yağlı saçı boyayınca tutmadı
Koyu renkler tutar ama tabiki
Boyadan sonra belli bir süre yağ bakımı yapmıyorum ben de evet boyayı akıttığı doğru ama boyadan önce saça sürmek ya da boyanın içine eklemek farklı bence bilmiyorum ya, kuaföre boya yaptırmaya giderken de bakım yağlı kafamla gidiyordum :)) hatta kuaförüm özellikle hindistan cevizi yağı sür boyadan önce demişti

Bu arada ben de boyamaya açık kumraldan başlamıştım en sonki boyam koyuydu, bugün daha da koyuya boyayacağım inşallah, evde hiç sarı tonları boyamadım

Sen ne yapacaksın? Bugün boyayacak mısın yoksa bekleyecek misin reglin bitişini?

Boyadan sonra belli bir süre yağ bakımı yapmıyorum ben de evet boyayı akıttığı doğru ama boyadan önce saça sürmek ya da boyanın içine eklemek farklı bence bilmiyorum ya, kuaföre boya yaptırmaya giderken de bakım yağlı kafamla gidiyordum :)) hatta kuaförüm özellikle hindistan cevizi yağı sür boyadan önce demişti

Bu arada ben de boyamaya açık kumraldan başlamıştım en sonki boyam koyuydu, bugün daha da koyuya boyayacağım inşallah, evde hiç sarı tonları boyamadım

Sen ne yapacaksın? Bugün boyayacak mısın yoksa bekleyecek misin reglin bitişini?
Saçım şuan temiz oldugu için boyarsam derim soyulabilir çok kaşınıyo çünkü boyalıyken. Bekleyeceğim mecbur sonra doğum günüm gelmiş olur yetişmez. boyayı da diplerim gelince yaparım artık 1 2 ay sonra :) aslında renk güzel foto atıyım bi sn

5B9997C2-3E01-4563-B46A-52E5501BC1D9.jpeg
26 ocak-20 şubat

Bu akşam güneş battıktan sonra çok önemli, aslan burcunda saç kesimi yapılacak.

Sonra da saç bakımı... şifa olsun şimdiden

Saçlarımın uçlarından kestim, zeytinyağı Hindistan cevizi yağı ve bitamin ampullü bakım yağıyla yağladım yarın sabah yıkarım :)

Canım saçların bakımlı duruyor fakat uçlarını düzletirsen daha hoş görünebilir :)
Sağol canım, şimdilik kozmik günlerde uçlardan birkaç mm kendim almakla yetiniyorum. Kuaföre gitmem gerek düzelttirmek için ama zerre güvenmiyorum, 2 parmak alıp düzletelim deyip küt saçla eve döneceğim diye korkuyorum :KK43:

İyice uzayana kadar beklemeye devam :)

kozmik yay burcu günleri başladı
Saçımı yağladım, yarın sabah yıkarım
Şifa olsun bakalım

Evet aslan burcu günleri başladı, saçıma her zamanki yağ bakımını uyguladım ördüm, kafamı sarar yarın sabaha yıkarım. Yıkamadan önce de uçlardan birkaç mm keserim.

Şampuanım bitmişti restorex aldım yeniden, restorex bana iyi gelmişti, çok yumuşak bir yapısı var. İçine birer ampul bemix, bepanten, yarım tatlı kaşığı kadar bal, bir kapak organik elma sirkesi ve bir çay kaşığı kadar da zeytinyağı ekleyip çalkaladım. Bu üçüncü olacak karışımlı şampuan olarak. Şifa olsun bakalım.

Bu ara saçımı sık yıkamak zorunda kaldım kurumasın diye de yağ bakımını sıklaştırdım, bu defa da saç derimde yine sivilceler çıktı:KK12:

Bir dahaki kozmik güne kadar bakım yok hadi bakalım:işsiz:

Bu akşam saat 21.00dan sonra kozmik aslan günleri başlıyor, saçıma bakım yapacağım kesin de boya da yapsam mı bilemedim
♀️

Evet saçlarımı yağladım, oğluş uyuyunca boyama yapacağım, aslan gününden dibine kadar faydalanalım :)

Bu arada yarın saç uçlarımdan 2-3parmak kestirmek istiyorum, son zamanlarda düzleştirici kullanmak zorunda kaldığımdan uçlarda kırık ve kopmalar oldu. Dümdüz kestireceğim inşallah. Eylül gb tekrar aynı şekilde kestirirsem alttaki oryalli zayıf kısımdan büyük ölçüde kurtulmayı planlıyorum

Saç boyama işi yalan oldu, oğluş çok geç uyudu, hadi dedim geç de olsa boyayım ama aldığım iki tüp boyadan birinin skt si geçmiş... dikkat etmeden almışım, canım sıkıldı... neyse vardır bunda da bir hayır deyip bu işi yarına bırakıyorum

Dün gece tekrar bakım yaptım saçıma, sabah da yıkamadan önce uçlardan aldım, boya işi bugün hallolur mu bilmiyorum ya, gelecek aya kalırsa 4 parmak dibi gelecek :KK43: akşam 21.00a kadar boyayabilirsem çok iyi olacak

Evett aslan burcunun son saatleri bile olsa saçımı boyadım :))

Yeni bir şampuan ve krem keşfettim muhteşem ötesii en kısa zamanda almam lazım, markası ILO sanırım, özellikle kavanoz maskesi efsane, ellerim sürekli saçımda, keratin bakımı yaptırmış gb hissediyorum

B2D2A18A-0FD3-4BCA-8D75-D81F88E7516B.jpeg

Bunları görümcemde denemiştim ve tek kelimeyle ba yıl dımmm :)

Dün gidip aldım, şampuan aşırı yıpranmış saçlar için, kavanoz maskesi haftada 2kez kullanılıyor, muhteşem ötesi, saçları çok iyi yatıştırıyor ve sürekli bir dokunma isteği yaratıyor :) şampuanın içine rutin yağ ve vitamin karışımlarımdan eklesem mi yoksa bu şekilde fayda görüp görmeyeceğime mi baksam karar veremedim

Az önce saçlarıma herzamanki bakım yağı karışımımı sürdüm, yarın sabah yıkarım. Bu arada diplerden uzama gayet güzel ama uçlarda eski oryalli yerler kırılıp koptuğu için boyu bir süredir aynı sayılır. Israrla kestirmeyeceğim bakalım. Bu arada bugün baktım da dipten gelen kendi saçım kulağımın altına inmiş çok sevindimm :) seneye bu zamanlarda komple kendi doğal saçıma dönmüş olurum inşallah.

Ayrıca yeni şampuan ve maskemi çoook beğendim, saçlarım pırıl pırıl parlıyor ve yatışmış durumda. Uzun vadede kopma sorununa da çözüm olur inşallah

X