Saç Uzatma Yöntemleri Kabak çekirdeği yağı ile saç uzatma günlüğüm

Az önce saçlarıma herzamanki bakım yağı karışımımı sürdüm, yarın sabah yıkarım. Bu arada diplerden uzama gayet güzel ama uçlarda eski oryalli yerler kırılıp koptuğu için boyu bir süredir aynı sayılır. Israrla kestirmeyeceğim bakalım. Bu arada bugün baktım da dipten gelen kendi saçım kulağımın altına inmiş çok sevindimm :) seneye bu zamanlarda komple kendi doğal saçıma dönmüş olurum inşallah.

Ayrıca yeni şampuan ve maskemi çoook beğendim, saçlarım pırıl pırıl parlıyor ve yatışmış durumda. Uzun vadede kopma sorununa da çözüm olur inşallah
Ben de doğal renge dönme çabası içindeyim. Yaklaşık 10 cm dipten gelen kendi saçım. Saçlarımın boyu ise göğüs hizamı geçmek üzere. Kendi saçım belimde olsun istiyorum ama 22 yaşındayım şuan. O zamana kadar beyazlar türemesin :eek: iki üç ay sonra 10 cmlik bi kesim düşünüyorum kestire kestire kurtulucaz

Ben de doğal renge dönme çabası içindeyim. Yaklaşık 10 cm dipten gelen kendi saçım. Saçlarımın boyu ise göğüs hizamı geçmek üzere. Kendi saçım belimde olsun istiyorum ama 22 yaşındayım şuan. O zamana kadar beyazlar türemesin :eek: iki üç ay sonra 10 cmlik bi kesim düşünüyorum kestire kestire kurtulucaz
Kuzucum komple doğal rengine dönene kadar kendi saç rengine boyayabilirsin çok beyazın varsa ama yaşın daha çok genç, 1-2tel beyaz saç varsa idare etmeye çalış bence. Benim çok beyazım var, kendi rengime boyuyorum, boy ve uçlardaki oreyalli kısım bir kaç hafta içinde açılıyor her ay boyamak zorunda kalıyorum... aslında benim de bi 10cmlik kesime ihtiyacım var ama kuaförlere güvenmiyorum:)

Kuzucum komple doğal rengine dönene kadar kendi saç rengine boyayabilirsin çok beyazın varsa ama yaşın daha çok genç, 1-2tel beyaz saç varsa idare etmeye çalış bence. Benim çok beyazım var, kendi rengime boyuyorum, boy ve uçlardaki oreyalli kısım bir kaç hafta içinde açılıyor her ay boyamak zorunda kalıyorum... aslında benim de bi 10cmlik kesime ihtiyacım var ama kuaförlere güvenmiyorum:)
Kendi rengime boyadım zaten şuan hiç beyazım yok diplerden gelenlere baktığımda çok şükür. Benim amacım full boyadan kurtulup uzun saçlara ulaşmak ama sanırım en az 5 sene var onun için :KK70:

Ay aslan burcunda,
Günü değerlendirip önce boy ve uçlardan kesim yaptım (bu defa iki parmaktan fazla kestim) sonra da her zamanki yağ karışımını sürüp 1-2 saat sonra yıkadım. Bundan sonra iki kere daha böyle kesim yaparsam önemli ölçüde kurtulacağım inşallah oryalli kısımdan. Bu arada boya da yapacaktım ama bayrama yakın koç burcunda falan yaparım artık nasipse.
Şifa olsun bakalım.

Eki Görüntüle 2141369
Bunları görümcemde denemiştim ve tek kelimeyle ba yıl dımmm :)

Dün gidip aldım, şampuan aşırı yıpranmış saçlar için, kavanoz maskesi haftada 2kez kullanılıyor, muhteşem ötesi, saçları çok iyi yatıştırıyor ve sürekli bir dokunma isteği yaratıyor :) şampuanın içine rutin yağ ve vitamin karışımlarımdan eklesem mi yoksa bu şekilde fayda görüp görmeyeceğime mi baksam karar veremedim
Nerden aldınız ve fiyatı ne kadar cevaplarsaniz sevinirim

Nerden aldınız ve fiyatı ne kadar cevaplarsaniz sevinirim
Ben yerel bir kozmetik mağazasından aldım canım, ikisine toplam 130tl verdim ama sonradan internetten daha uyguna alabileceğimi gördüm, hepsiburadada falan var sanırım.

Şampuan 1000ml, kavanoz maskesi 500ml. Epey zaman gidecek gb.

Kozmik koç günlerinden merhaba :))

Saçıma yağlı ballı maskemi yapıp tülbente sardım, eliptikin üzerinden bildiriyorum :))

Uzun zamandır saç fotosu eklemedim, anca Eylülde eklerim artık, temmuz Ağustosta aslan burcunda saç kesimi yok eylülü bekliyorum. Bu arada saçlarımı bir kaç kez boyadım, bayramdan önce son boyamı yapacağım (inşallah) git gide koyulaştırıyorum, uzaması da gayet güzel ama hala uçlardan alınması gereken 4 parmaklık bir kısım var

Kozmik koç günlerinden merhaba :))

Saçıma yağlı ballı maskemi yapıp tülbente sardım, eliptikin üzerinden bildiriyorum :))

Uzun zamandır saç fotosu eklemedim, anca Eylülde eklerim artık, temmuz Ağustosta aslan burcunda saç kesimi yok eylülü bekliyorum. Bu arada saçlarımı bir kaç kez boyadım, bayramdan önce son boyamı yapacağım (inşallah) git gide koyulaştırıyorum, uzaması da gayet güzel ama hala uçlardan alınması gereken 4 parmaklık bir kısım var
Burçların saç kesim ayını ilk defa duyuyorummm :) :) okumaya çalıştım baştan bu yana gayet güzel ilerleme kaydetmişsinz :) tebrik ederim :)

Bende çok uğraştım bir zamanlar küçük bir iki tavsiye vermek istiyorum yanlış anlamazsanız :)

Öğleden sonra 5 gibi uzamaya yatkınmış saçlar o saatlerde sürmek gerekirmiş birde naçizane tavsiyem yağları tüm gece bekletmek iyi değilmiş aslında. Bir bir buçuk saatte zaten emiliyormuş.

Burçların saç kesim ayını ilk defa duyuyorummm :) :) okumaya çalıştım baştan bu yana gayet güzel ilerleme kaydetmişsinz :) tebrik ederim :)

Bende çok uğraştım bir zamanlar küçük bir iki tavsiye vermek istiyorum yanlış anlamazsanız :)

Öğleden sonra 5 gibi uzamaya yatkınmış saçlar o saatlerde sürmek gerekirmiş birde naçizane tavsiyem yağları tüm gece bekletmek iyi değilmiş aslında. Bir bir buçuk saatte zaten emiliyormuş.
Buna kozmik saç bakımı deniyor, ayın dünyaya olan konumuna göre bakım/kesim/boya/epilasyon yapılıyor ya da yapılmıyor, ben çok faydasını gördüm, kozmik bakım diye aratırsanız bilgi edinebilirsiniz siz de

Verdiğiniz bilgiler için ayrıca teşekkür ederim, öğleden sonra kısmını bilmiyordum ama ucundan yakaladım sanırım:) aklımda bulunduracağım bunları :KK66:

Buna kozmik saç bakımı deniyor, ayın dünyaya olan konumuna göre bakım/kesim/boya/epilasyon yapılıyor ya da yapılmıyor, ben çok faydasını gördüm, kozmik bakım diye aratırsanız bilgi edinebilirsiniz siz de

Verdiğiniz bilgiler için ayrıca teşekkür ederim, öğleden sonra kısmını bilmiyordum ama ucundan yakaladım sanırım:) aklımda bulunduracağım bunları :KK66:
Ben de teşekkür ederim size. Saçlarımı kestirmeyi düşünüyodum çok güzel denk geldiniz :) :)

Yaa öyle mii çok güzelmiş ama :KK43:
Uzun saçlarım nasıl kestireceğime karar vermedim çok ani oldu :) kısa omuzlarımda kestirmek istiyorum bi taraftan sonra pişman olurum diye korkuyorum :KK48:
Tabiki karar sizin ama ben doğum sonrası belime yakın saçlarımı öff daraldım diyerek ani bir kararla kestirdim sonuç ortada; 2senedir uzatmaya uğraşıyorum :) kısa saç pişmanlıktır :)

Bu arada illa radikal kesim şart değil uçlardan azıcık aldırıp kozmik günleri değerlendirebilirsiniz bence :)

Tabiki karar sizin ama ben doğum sonrası belime yakın saçlarımı öff daraldım diyerek ani bir kararla kestirdim sonuç ortada; 2senedir uzatmaya uğraşıyorum :) kısa saç pişmanlıktır :)

Bu arada illa radikal kesim şart değil uçlardan azıcık aldırıp kozmik günleri değerlendirebilirsiniz bence :)
:) benim saçlarım çabuk uzar ama hem ince telli hem de seyrek o yüzden çok yoğun uğraşmıştım bi ara. Badem yağı zeytin ve yılan yağı uygulardım. Iki gün bekleyip üçüncü gün mutlaka saat 5 civarıyyapmaya çalışırdım :) Çok memnundum hatta kuzenim ablam bile fark edip yapmak istediler tabi ben düzenli yapardım onlar bir gün yapıp on gün yapmadılar fayda elde edemediler :)

Çok kısaltmiyim ya korktum haklısınız :)) yarın biraz aldırayım inşallah ucundan :)

30 eylül güncel
10F6A593-989E-4980-B212-B93FFEF91AD6.jpeg

Şöyle 4 parmak kadar kesilse çok rahatlayacak farkındayım ama kuaförlere güvenemiyorum ya :KK43: uzadığı yere kadar uzasın da o zaman bakacağım icabına
Kesince hem zaten göründüğü boyda olacak daha güzel görünür bu arada ben babamın tıraş makinesinin kısaltma ucuyla kardeşime kestiriyorum saçımı hani kuaförler de dümdüz kesiyorlar ya bi makineyle onun gibi işte. Güvendiğin biri varsa çevrende onlara kestir

X