kadın 8 yaş büyükse..

Kadın olgun olunca çekip çevirme görevi ona düşecektir..Erkek te bu durumdan rahatsız olabilir..Bir an için kendini karısının sözünden çıkamayan biri olarak görebilir..
Erkeğin büyük olmasında zaten bir mahsur yoktur..KAdının 3-4 yaştan fazla büyük olması biraz risk taşır bence..Ben o kız olsam evlenmezdim..

kızlar benm annemde babamdan 4 yaş büyük ve 25 yıllık evliler geçen yıllar annemi yaşlandırmak yerine dahada gençleştiriyo maşallahopuyorumnanaktan..şu an annem babamdan genç gözüküyo:eek:

bi tanıdığımızda kendisinden 8 yaş küçük biriyle evlendi bence sorun olmaz çünkü anlaşmak önemli olan bence

canım benim annem ve eşinin arasında da tam 8 yaş fark var
o evliliğinden olan ilk çocuğu bu yıl okula başlıycak her evlilikte kavga gürültü olur ama kadın sabretmeyi erkek de erkekçe davranmayı bildikçe herşey çözülür
üvey babam ailesine gidip benim benim yarın nikahım var bu gecede eşimin kınası olucak tanışmak isterseniz buyrun gelin istemezseniz de kendiniz bilirsiniz demiş üvey babamın ilk evliliğiydi annem çok zorluk çekti ama çocuk olduktan sonra tüm aile kabullendi ve şimdi Allahın bi lütfü olarak görüyorlar annemi herşey kişilerin zorlukları aşabilceklerine inanmalarına bağlıdır bence

yanii şahsenn 25 yaşındayımmm 17 yaşındaki biriyle evlenmeyi bırak sevgili gözüyle bile bakmam...tabi kısmet işi kesin konuşmakta istemiyorummm amaaa 26 yaşındaki erkege 23 yaş civarı bi bayan iyi olur her acıdan....

gerçekten sevgilerinden ve bu beraberliği sürdürebileceklerinden eminseler karışmayın bence çünkü bunla engel olursunuz ama daha sonra kendinden evet yaşça küçük biriyle evlenir ama anlaşamaz bu sefer sizi suçlar mutlu olmamı siz engellediniz küçükle evlendimde ne oldu diye herkez kendi hayatından sorumludur müdahale edilmeside yanlıştır :eek:lmaz:

tüm yorumlar için teşekkür ederim ama bazı arkadaslar aman sakın karısmayın,insanların hayatına müdehale etmeyin...bla bla yazmıslar.. burda karar verecek olan insanlar yetişkinler zaten.. karışan da yok. artı karışsam ne olacak,nikah memurları ben olmıcam ki.. ben ailesi çok üzüldüğü ve bu durumu çok marjinal karsıladıkları için; farklı hayatlardan farklı yorumlar almak istedim...karışmaksa ancak iletişim düzeyinde olur benim için,çıkıpta yapamazsın edemezsin efendim,diyebilecek durumda değilim zaten..
katılımcılara tekrardan teşekkürler..yeni yorumlar bekliyorum..

gerçek bir aşkta etraf ne dedilere bakılmaz. ama buna bakılmaması için de erkeğin gerçekten olgunlaşmış olması lazım. olgunluk yaşla ilgili değildir tam olarak. eğer erkek, arkadaşlarının, aile bireylerinin çevresinin sözüne göre davranacaksa zaten orda aşk yetişemez. burada söz konusu olan 26 yaşındaki arkadaşımızın da çevresi ne diyor buna bakıyor olduğunu düşünüyorum. en azından kararsızlık var.

bu durumda olan elbette kadına olacak. erkek onu yeterince sarmalayamayacağı için, kadın aşağılanacak, küçük düşecek. bu yaştaki bir kadını bence mutlu edebilecek olan erkek 40 yaş civarındaki erkektir. çünkü kendi kararlarını kendi alabilir. ülkemizde ancak 40 civarında erkekler kendi kararlarını almaya başlıyorlar gibi.

Son düzenleme:
gerçek bir aşkta etraf ne dedilere bakılmaz. ama buna bakılmaması için de erkeğin gerçekten olgunlaşmış olması lazım. olgunluk yaşla ilgili değildir tam olarak. eğer erkek, arkadaşlarının, aile bireylerinin çevresinin sözüne göre davranacaksa zaten orda aşk yetişemez. burada söz konusu olan 26 yaşındaki arkadaşımızın da çevresi ne diyor buna bakıyor olduğunu düşünüyorum. en azından kararsızlık var.

bu durumda olan elbette kadına olacak. erkek onu yeterince sarmalayamayacağı için, kadın aşağılanacak, küçük düşecek. bu yaştaki bir kadını bence mutlu edebilecek olan erkek 40 yaş civarındaki erkektir. çünkü kendi kararlarını kendi alabilir. ülkemizde ancak 40 civarında erkekler kendi kararlarını almaya başlıyorlar gibi.

yorumunuzu çok doğru buldum. özellikle bu ülkede erkeklerın ancak 40larında olgunlaştıkları gerçeğini.. çünkü türk anneleri oğullarına çok düşkün.. oğullarda annelere.. sonuc itibariyle olgun olması gerektikleri yaşta bebek gibi davranan,sorumlulukta kaçan,heveslkar erkekler oluyorlar..

Ne kadın erkekten cok buyuk olmalı ,ne de erkek kadından cok buyuk olmalı arası olmalı bence.Hem erkekler gec olgunlasıyorlar gercı erkegıne gore degısıyor o yuzden erkek daıma kadından 4 5 yas buyuk olmalı.

burada bayanın yaşı değilde erkeğin aklı başında olması gerek eğer aralarındaki bağ cinsellik ise evlendikten sonra bitiyor , erkekleri biliyoruz hayatım ama erkek dengeli ve sağlam karar verdiyse fikren anlaşıyorlarsa ben diyecektim demişsin zaten oğlan anneleri sorun çıkartır...
kadınların 4 dönemi vardır..
kızlık
ergenlik
evlilik (çocuk doğurma)
menapoz
herşey ayrıntılı düşünülmeli ama seviyorlarsa diyecek bişey yok

çok güzel ya onay verenlerde vermeyenlerde çok mantıklı ifade etmiş fikrini.. çok renkli bir konu oldu sayenizde..
katılımcılara teşekkür eder,devamını beklerim..

ilişkiye devam ediyorlar ama evlilik şimdilik rafa kalktı. iptal olmadı, çocuk eninde sonunda olacak diyor. ama benim tavsiyemle zamana bıraktı. ben evlilik zaten riskli bir karar,hele senin durumun daha da riskli.. o yüzden; biraz daha düşün hem böylece ailen senin ciddiyetini kavrar,belki de sana güvenir dedim. ailesini aramıyordu. arattırdım. gönüllerini aldı.. şimdilik böyle.bakalım.

benim için din önemli dinen bi sakıncası yok ee aşk da varsa herkes zamanla kabulllenir olmaz değil yani

benim görümcem 2. evliliğini kendisinden 10 yaş küçük bekar biri ile yaptı.üstelik görümcemin 3 çocuğu var.eşine ilk önce ASLA olmaz dedi eşi sürekli ikna çabalarındaydı.çevik kuvvet kendisi ve tayini çıkmıştı gecen sene yaz başı gibi.adam ben gitmiyorum tayin yerne dedi ya sende geliceksin dedi görümceme (yani ya evlenicez beraber gidicez)ya da ben de gitmicem yani görevden men edilecekti tabi böle olursa da.görümcem de artık ailesine anlattı böle böle die onlar da kbl ettiler ama adamın ailesine sölemediler.adam istememiş.eğer sölersek onlar seni bulur sen de dayanamaz vazgeçersin evlenmekten die.ASLA kınamıyo ve yanlış bulmuyorum.ha çok normal mi değil ama kısmet ve gerçek sevgi varsa oluyo işte

X