Kadın kabuslarıma giriyor, travmam oldu.

Arkadaşlar lütfen böğürtlen arkadaşa yüklenmeyin.dün bende sizin gibi yüklendim hatta dertsizlikten oluyor bunlar diye önyargıyla yaklaştım ancak kendisinin gerçekten çok zor bir hayatı var ve olmuş..hiçbişey hayatta dışardan gözüktüğü gibi değil..belki diğer büyük dertlerinden uzaklaşmak için bu konuyu bilincinde tutuyor bile olabilir(savunma mekanizması bir nevi kompülsiyon gibi)

Ayrıca mesela bu arkds öyle demiyorum asla örnek vermek amacıyla söylüyorum çekingen kişilik bozukluğu diye bir rhtszlık var ve evet selam bile veremez bu insanlar çünkü bu durum kendi iradelerinde değil,..yani kişinin ruh hali ve hatta bazen davranışları kendi elinde olmayabiliyor bu yüzden forumda bu kadar üstüne gitmek yerine destek olalım arkadaşa lütfen..

Yengenin davranışını ve izin alma konusunu 'e haketmişsin' e getiren arkadaşlar..

Tamam birşekilde insan birşeye karar verir o şekilde davranır ama..

Ne oluyor biliyor musunuz,farkında mısnız?

Siz izin alınmalı'' dış kapının mandalı ''diye kendinizi alıştırdınız..
Hatta böyle bir yengeyle karşılaştınız
Hı demek öyle oluyormuş ''dediniz.

Evlenince de eş ailesinin herşeyde sizden izin almasını beklediniz.
Onlar da almadılar..

Çünkü daha farklı düşünüyorlar..

Sorun yaşanır..

Ama izin konusunu takıntı vs. yapmazsan ..

Karşında izin de alsa almasa da ,sorun yaşamazsın..

Bunu sizin çocuklarınız da böyle yaşayabilir..

İnsan yaşadığı ''ha böyle oluyormuş''dediği gibi düşünüyor..

Zıt birşeyle de karşılaşınca da afallıyor,çevresiyle sorun yaşıyor..

Belki yenge de küçükken öyle bir şey yaşadı..

Bu böyle oluyor farkettim de..

Kalp kırılması..

Çevrede kötü bilinme de cabası..

Son düzenleme:
Yani diyeceğim şu ki..

Bu ve bu gibi üzücü muameleleri, gören kişide:

Kişi ya gördüğünü kabullenip(yanlış da olsa); aynı şekilde devam ediyor..

Yada ''ben çok kıırldım,böyle olmayacağım''diye devam ediyor..

Son düzenleme:
Arkadaşlar lütfen böğürtlen arkadaşa yüklenmeyin.dün bende sizin gibi yüklendim hatta dertsizlikten oluyor bunlar diye önyargıyla yaklaştım ancak kendisinin gerçekten çok zor bir hayatı var ve olmuş..hiçbişey hayatta dışardan gözüktüğü gibi değil..belki diğer büyük dertlerinden uzaklaşmak için bu konuyu bilincinde tutuyor bile olabilir(savunma mekanizması bir nevi kompülsiyon gibi)

Ayrıca mesela bu arkds öyle demiyorum asla örnek vermek amacıyla söylüyorum çekingen kişilik bozukluğu diye bir rhtszlık var ve evet selam bile veremez bu insanlar çünkü bu durum kendi iradelerinde değil,..yani kişinin ruh hali ve hatta bazen davranışları kendi elinde olmayabiliyor bu yüzden forumda bu kadar üstüne gitmek yerine destek olalım arkadaşa lütfen..

ya yok öyle bağış bekleyen cami gibi tepeme türk bayrağı da asmayalım canım. destek olmak falan :KK35::KK35:
başlığı açtıgımdan beri pek çok kişi, sen de dahil yengen haklı dedi, tüm bu insanlarla gayet konuştuk anlaştık. Değer yargılarımızı tartıştık kimiyle bilmem ne. seviyeli olsun canımı yesin.
bir iki tane konuya löppodanak diye ortadan giren ve konuyu bile tam okumadan yalancılıkla falan itham eden arkadaşlar oldu. Onlardan biriyle mesajlaştık tepkisel olarak sadece. diğerine cevap da vermedim.
Ona rağmen bi önyargıdır almış gidiyor.
Arkadaşlar yengemi haklı bile görseniz ben buna saygı duyuyorum, zaten konuyu açtıgım dakkadan beri çok normal olmadıgımı da bas bas bağırıyorum..
Belki harbiden de hatalarım vardır, bakış açısından tut davranışa kadar. Ama hiçbiri hala yengemin davranışını gözümde haklı çıkarmıyor. ben de buna kızıp, bi de bir sürü derdim olmasına rağmen neden hala onu görüyorum diye yakınıyorum, amacım buydu. işin özeti de budur..

Pek çok arkadaş gerek burdan gerek özelden yardımcı olmaya çalıştı.. hepsine teşekkür ederim, motivasyonumu kazanmama yardım ettiler.

X