Kadının yaşının erkekten büyük olması?

turk erkekleriyle zor bence kcuk yasta sorumluluk almiyor cogu evlenene kadar annesinin bebegi gibi yasiyor. erkegin buyuk olmasi taraftariyim ama aday cikarsa sirf bu yuzden de degerlendirmemezlik yapmayin. belki yasi kuccuktur ( kicuk dediginiz de birkac yas hic onemi yok) ama cok olgun birisidir. tanimadan bilemezsiniz.

Merhaba arkadaşlar. Bu ara bu konu canımı bir hayli sıkıyor 30 yaşındayım. Eskiden haliyle tanışmak isteyenler benden büyük olurdu son yıllarda durum tersine döndü. Yaşım 3 4 yaş küçük görünüyor yaşımı duyan hadi canim ciddi misin diyor. Etrafta beğenilen bir kadınım çok iyi konumlarda kişiler oluyor tanışmak isteyen. Herkes 26 27 sanıp başta tanışmak istiyor tabi. Yaştan dolayı beni beğenen benimde beğendiğim insanlara mesafeli duruyorum ilk yaşını araştırıyorum biliyorum ki duyunca olumsuz bakacaklar. Turkiye de 3 4 yaş aileler tarafından kabul edilmeyecek mesele gibi geliyor bana yada ben çok rastlamadım bu duruma. Birde bu yaşlarda olan ilgisini hissettiğim adamlar hep bekar oluyor ben evlendim bosandım. 1 ay sürdü. 1 aylık bir evlilik yüzünden hayat bambaşka yöne evrildi sanki. Bekar biri ile tanışma görüşme hakkımı kaybetmiş gibi hissediyorum. Yada hissettiriliyor. Geçenlerde üniversiteden sınıf arkadaşım olan kişi bana ulaştı. Hem bekar hem küçük yıllardır benden hoşlandığını vs söyledi yaşımı sonradan öğrenmiş ama kendi içinde bu meseleyi aşmış olsa gerek içini döktü fakat başımdan geçen evliliği duyunca geri adım attı gibi. Zaten hoşlandığım biri değildi diye umursamadım ama son 3 4 defadır hep karşıma çıkanlarda aynı durum. Var mı böyle 3 4 yaş büyük olan eşinden. Hep 2-0 yenik hissetmek artık beni yoruyor. Hiç bir aile hem taşı büyük hem daha önce evlenmiş birini oğluna denk görmeyecek diye hissediyorum hep:/
Eşimden büyüğüm.Ailesi ve esim hic sorun etmedi.Ben ettim ama bir şekilde bunun normal olduğuna beni ikna etti.Zaten fiziki olarak iri yari biri olunca hayatına girenler çoğunlukla ondan büyükmüş.Bana garip gelmişti ama o başından beri olasi karşıladı☺Bu sorun etmeyecek aile de vardir kiside merak etme.Bosanmis olmani sorun edecek örümcek kafalilardan bence onlar istese de sen uzak dur

Büyük olunca sorun yok küçük olunca mı sorun 😒 takılmayın bu kadar 3-4 yaş büyük küçük hiç fark etmez. Artık insanlar bu meselelerin boş olduğunun farkında. Sizi aileler kabul etmez diye korkuyorsanız bu devirde bu kadar sığ düşünen aile kabul etmesin daha iyi.

Kimsenin sizi yaşınızla, başınızdan geçen evlilikle yargılanmasına izin vermeyin. Öncelikle o tip insanları gördüğünüz anda kaçın, yok sayın ben öyle yapıyorum.

Bu tür örümcek beyinliler yüzünden gencecik yaşınızda şansınız kalmamış gibi hissediyorsunuz. Kendinize gelin Allah aşkına. Bir evlilik yaptınız boşandıniz adam mı öldürdünüz? Bizim toplum zaten bekarete, kadınının yaşına başına falan adam öldürmekle tecavüzden daha çok takık durumda siz de haklısınız. Ama dünya bu dar görüşlü insanlardan ibaret değil.

Gayet tabii bir kadının yaşı hayatındaki erkekten büyük olabilir, neden olmasın ki? Karşınızdaki insan sizi böyle şeylerle yargılıyorsa onu o küçük dünyasıyla baş basa bırakın. Kıymetinizi bilecek sizi siz olduğunuz için sevecek tonla insan vardir dışarıda emin olun.

Bu yüzden gittiyse de gittiği iyi olmui, 3 yaş bir şey değil ki. Pazardan at alır gibi yaşı ne şeklinde bakıyorsa zaten o evlilik size maneviyat sunamaz boşverin geçin. Anneciği laf etti diye gittiyse zaten bağıra bağıra kaçmak gerek bu aileci erkekler ömür yiyor yeminle:kızgın:
Konudan bağımsız olacak ama )))uzun zamandır yoktun sanki Miss nasılsın sen herşey yolunda mı.

Bizim de eşimle aynı yaş farkı ne kendi tarafına ne bizim tarafa yaş söylemedik :) anlatmazsan bilmez kimse de kaç yaşındasın demedi büyükte durmuyoruz Zaten çok az fark. Bi psikolog şöyle demişti geçen gün “erkekler büyümüyor hepsi aynı olgunlaşan erkek yok, o zaman neden yaşlı olanını tercih edeyim” 😂 anlaşmak önemli olan onlar detay kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz evlenmiş ayrılmış olmanız bence sorun değil çocuk varsa durum değişir ama o zaman ince eleyip sık dokumalı ama çevremde var hiç evlenmemiş erkekle evlenmiş çocuklu Kişiler halen de evliler senelerdir sadece doğru insan

Merhaba arkadaşlar. Bu ara bu konu canımı bir hayli sıkıyor 30 yaşındayım. Eskiden haliyle tanışmak isteyenler benden büyük olurdu son yıllarda durum tersine döndü. Yaşım 3 4 yaş küçük görünüyor yaşımı duyan hadi canim ciddi misin diyor. Etrafta beğenilen bir kadınım çok iyi konumlarda kişiler oluyor tanışmak isteyen. Herkes 26 27 sanıp başta tanışmak istiyor tabi. Yaştan dolayı beni beğenen benimde beğendiğim insanlara mesafeli duruyorum ilk yaşını araştırıyorum biliyorum ki duyunca olumsuz bakacaklar. Turkiye de 3 4 yaş aileler tarafından kabul edilmeyecek mesele gibi geliyor bana yada ben çok rastlamadım bu duruma. Birde bu yaşlarda olan ilgisini hissettiğim adamlar hep bekar oluyor ben evlendim bosandım. 1 ay sürdü. 1 aylık bir evlilik yüzünden hayat bambaşka yöne evrildi sanki. Bekar biri ile tanışma görüşme hakkımı kaybetmiş gibi hissediyorum. Yada hissettiriliyor. Geçenlerde üniversiteden sınıf arkadaşım olan kişi bana ulaştı. Hem bekar hem küçük yıllardır benden hoşlandığını vs söyledi yaşımı sonradan öğrenmiş ama kendi içinde bu meseleyi aşmış olsa gerek içini döktü fakat başımdan geçen evliliği duyunca geri adım attı gibi. Zaten hoşlandığım biri değildi diye umursamadım ama son 3 4 defadır hep karşıma çıkanlarda aynı durum. Var mı böyle 3 4 yaş büyük olan eşinden. Hep 2-0 yenik hissetmek artık beni yoruyor. Hiç bir aile hem taşı büyük hem daha önce evlenmiş birini oğluna denk görmeyecek diye hissediyorum hep:/yaş

Merhaba arkadaşlar. Bu ara bu konu canımı bir hayli sıkıyor 30 yaşındayım. Eskiden haliyle tanışmak isteyenler benden büyük olurdu son yıllarda durum tersine döndü. Yaşım 3 4 yaş küçük görünüyor yaşımı duyan hadi canim ciddi misin diyor. Etrafta beğenilen bir kadınım çok iyi konumlarda kişiler oluyor tanışmak isteyen. Herkes 26 27 sanıp başta tanışmak istiyor tabi. Yaştan dolayı beni beğenen benimde beğendiğim insanlara mesafeli duruyorum ilk yaşını araştırıyorum biliyorum ki duyunca olumsuz bakacaklar. Turkiye de 3 4 yaş aileler tarafından kabul edilmeyecek mesele gibi geliyor bana yada ben çok rastlamadım bu duruma. Birde bu yaşlarda olan ilgisini hissettiğim adamlar hep bekar oluyor ben evlendim bosandım. 1 ay sürdü. 1 aylık bir evlilik yüzünden hayat bambaşka yöne evrildi sanki. Bekar biri ile tanışma görüşme hakkımı kaybetmiş gibi hissediyorum. Yada hissettiriliyor. Geçenlerde üniversiteden sınıf arkadaşım olan kişi bana ulaştı. Hem bekar hem küçük yıllardır benden hoşlandığını vs söyledi yaşımı sonradan öğrenmiş ama kendi içinde bu meseleyi aşmış olsa gerek içini döktü fakat başımdan geçen evliliği duyunca geri adım attı gibi. Zaten hoşlandığım biri değildi diye umursamadım ama son 3 4 defadır hep karşıma çıkanlarda aynı durum. Var mı böyle 3 4 yaş büyük olan eşinden. Hep 2-0 yenik hissetmek artık beni yoruyor. Hiç bir aile hem taşı büyük hem daha önce evlenmiş birini oğluna denk görmeyecek diye hissediyorum hep:/
Iki indan birbirini severse yaş, eğitim vb fark olmaz siz kendi içinizde asmaya çalışın. Ben de eşimden 2 yaş büyugum girgiruni yapıyoruz hatta bayramlarda falan.icunize sinen birisi olursa iki kişi aranizda çözün derim ayrıca seni kabul edecek insan evlenip boşanmış olmana da takılmaması lazım bir arkadaşım evlendi ve eşinin dediği aileme söylemek benim için kararlarıma saygı duymalılar çok güzel bir yaklaşım olmuştu ve arkadaşım çok rahatlamıştı sizin arayacaktınız kriter arasında alkol sorunu var mı yok mu ona bakin ilk derim her şey gönlünüzce olur insalalh

Ne guzel işte sevınmelısın .Iyıce alışmadan ,gidiyorlar.Gitmelerı ıyı bence .Sorun yapan zaten gıtsın.Nadınınız sızı bulur merAk etmeyın .Ama evham yaparsanız korktugunuz seylerle sınanırsınız

Bu yüzden gittiyse de gittiği iyi olmui, 3 yaş bir şey değil ki. Pazardan at alır gibi yaşı ne şeklinde bakıyorsa zaten o evlilik size maneviyat sunamaz boşverin geçin. Anneciği laf etti diye gittiyse zaten bağıra bağıra kaçmak gerek bu aileci erkekler ömür yiyor yeminle:kızgın:

Ooo kimler gelmis 🎈🧡

Nolacak 3-4 yaştan Allah aşkına. Bu zamana kadar flörtleştiğim/sevgili olduğum erkeklerin çoğu benden küçüktü hiç de sorun etmedim. Onlar da etmedi. Enerjinize de yansıyordur bu düşünceleriniz. Zaten başta olmaz diyerek konuşuyorsunuz konuştuğunuzla da biraz relax olmaya çalışın bu yüzden olmayacaksa da olmasın.

Nolacak 3-4 yaştan Allah aşkına. Bu zamana kadar flörtleştiğim/sevgili olduğum erkeklerin çoğu benden küçüktü hiç de sorun etmedim. Onlar da etmedi. Enerjinize de yansıyordur bu düşünceleriniz. Zaten başta olmaz diyerek konuşuyorsunuz konuştuğunuzla da biraz relax olmaya çalışın bu yüzden olmayacaksa da olmasın.
Aslında yaşadığımız yerde etkili oluyor düşünce yapılarında. Sanırım ben hep böyle bir çevrede yaşadığım için böyle bir korku oluştu.

Ne guzel işte sevınmelısın .Iyıce alışmadan ,gidiyorlar.Gitmelerı ıyı bence .Sorun yapan zaten gıtsın.Nadınınız sızı bulur merAk etmeyın .Ama evham yaparsanız korktugunuz seylerle sınanırsınız
Evet neden korkuyorsam onu yaşadım :/

valla 30 yaş üstü kadınları ben çok daha çekici buluyorum. ki kendim 28 yaşındayım 30 değilim yani. altındakilere çocuk gibi geliyor bana. ama tam kadın olmanın keyfine varılacak yaşlar 30 sonrası gibime geliyor. hele 40larında olup inanılmaz genç gösteren, zihinsel anlamda da gerçekten olgun kadınlar bence çok değerli. bunun farkına varabilen bazı genç erkekler var. bence sorun edilecek bir durum değil her şeyden önce siz kendiniz sorun ediyorsunuz. boşverin. 20 yaşında çocuğu alacak değilsiniz herhalde. zaten bunlar çok geç olgunlaşıyorlar.

En son görüştüğüm kişinin hiç sorun yokken beni uzaklaştırmaya çalışması beni çok beğendiğini söylemesine rağmen durduk yere açıklama yapmadan gitmesi beni altüst etti başka neden bulamıyorum çünkü. Etrafında sürekli konumundan dolayı cepe çevre saran kız var ve ortaya şartları koyup düşününce gitmiş olmasına kızamıyorum bile haliyle kendimi suçluyorum belkide siz haklısınız
Nedeni sonucu bir matematiği yok bu işlerin...kısmetse yaşanacak olay bu.

Ama siz 2+2 = 4 edecek gibi düşündüğünüz için, kendinize de eksi puan veriyor ve yanlış bir enerji yayıyor olabilirsiniz.

Bakın 2 tane çok yakın arkadaşım var, 2 şer çocukları varken bekar adamlarla evlendiler. Ve 7-8 yaş daha genç bu adamlar.

Öte yandan hem acayip eğitimli, hem huyu hem kendi güzel, hem de aileden zengin olduğu halde hiç evlenmemiş arkadaşlarım da var.

Hayat bu, kime ne getirir bilinmez. Herkes tek tip bir forma oturacak değil. Asıl önemli olan mutluluğu bir adama endekslememek. Çünkü evlilik= daha mutlu bir yaşam diye garanti bir denklem de yok

Ben kendi bakisacimi söyleyeyim, ben 30 yaşındayken 26 27 yaşındaki erkekler bana çoluk çocuk geliyordu. O yüzden o yaşta bir erkekle ciddi bir yola çıkmayı düşünmezdim açıkçası. Evlenip ayrılma mevzusuna gelince, zaten bu konuda ailesinin ağzına bakacak ve kendi sınırlarını cizemeyecek bir erkekten uzak durmak en iyisi. Herşeyden önce kendinize sonsuz güvenin ve sevginizi haketmeyen erkekleri hayatınıza yaklastirmayin bile.

erkek kadından 2,3 yaş küçük olabilir sorun değil. başkası ne der diye düşünme boşver insanları

X