Kadınların Sık Yaptığı Diyet Hataları

KadinlarkulubuTV

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2014
1.302
447
Kilo Vereyim Derken En Sık Yapılan Diyet Hataları
Diyet sezonu açıldı açılmasına da kilo vereyim derken en sık yapılan bu diyet hataları sağlığı olumsuz etkiliyor.

Yoğun kasvetli kış günlerini geride bırakıp bahar aylarını hızla kovaladığımız şu günlerde yaza hazırlık telaşı sizi de sarmış olabilir. Yaza fit bir vücutla gireyim kilo vereyim derken umarız en sık yapılan diyet hatalarını yapmıyorsunuz.

Central Hospital’dan Beslenme ve Diyet Uzmanı Deniz Şafak kilo vereyim derken en sık yapılan diyet hatalarının ne gibi etkiler yaptığını hakkında bilgiler verdi.

kilo-vereyim-derken-en-sik-yapilan-diyet-hatalari-2-450x451.jpg


Kilo Vereyim Derken En Sık Yapılan Diyet Hataları

Yaz aylarıyla birlikte zayıflamaya çalışanlar sağlıksız diyetlere ve egzersizlere başvurmaya başladı. Bunların başını şok diyetler çekiyor. Aman diyelim hanımlar bunlara dikkat!

Şok Diyetler

Kilo vermek için en çok başvurulan yollardan bir tanesi de şok diyetler. En sık yapılan diyet hatalarından biri olan şok diyetler kısa sürede kilo verdirebilir ama vücutta deformelere neden oluyor. Şok diyetlerle kilo vereyim derken kas yapınızı zedeliyor ve yağların daha fazla ortaya çıkmasına zemin hazırlıyorsunuz.

Hızlı Kilo Verme

Şok diyetler sonrasında verilen kilolar hızla verildiği için hızla geri alınır. Hem de yağ oranınız artarak verdiğiniz kiloları geri alırsınız. Diyetinizi herkesin uyguladığı standart diyetler yerine kişiye göre uzman kontrolünde hazırlanmış etkili diyetler yapmalısınız.

Tüm Gün Aç Kalmak

Tüm gün aç kalarak yapılan diyetler metabolizmanızın yavaşlamasına neden olur. Ayrıca atladığınız her öğün sağlığınıza zarar verir. Ara öğünler kan şekerinizin dengede tutulması açısından da önemli.

Bunların Dışında En Çok Yapılan Diyet Hataları

-Çok spor yapayım da zayıflayayım mantığı.

-İçebildiğim kadar bitki çayı içeyim.

-Zayıflama ilaçların kullanayım.

-Karbonhidratla proteini hayatımdan çıkarmalıyım.

-Tek tip beslenmeliyim.

Siz bu hataları yapıyor musunuz?