Kafa karisikligim

Ailenizle yaşayıp onlara bir şey olduğunda haber vermeniz sizin dik durmadığınızın mı göstergesiymiş? Hayatınızı sağlam temeller üstüne kurmak istemeniz sizin ezik ve hiç olduğunuzu mu gösteriyor? 45 yaşında diye anlattığınız insanın şuan ergen olduğunu düşünmeye başladım. Hanımefendi siz gayet normal ve sağlam karakterli göründünüz gözüme, herkesin belli kriterleri ya da beğendiği şeyler vardır o deri ceketli kısmına falan takılmıyorum o yüzden. Bence unutmaya çalışın, gerçekler acıdır ama daha iyilerine layıksınız. Belki boşanmanın verdiği boşluktan bu adama sardınız? Olabilir mi? İlerleyen zamanda daha sağlıklı düşünmeye başlayacaksınız, kendinize bu konularda zaman tanıyın bence.

Kizlar 1.5 ay sureyle bir metal fabrikasinda calistim. Orada yasadigim rahatsizliklari sizinle paylasmistim. Yolumu coktan ayirdim. Daha uygun bir iş buldum. Tutunmaya ugrasiyorum.
Biri bana sorsaydi "fantezilerindeki erkek nasil ", izmirli. Saglam ataturkcu. Deri ceketli. Ozguveni yuksek. Egitimli. Zeki. Kaliteli muzikten hoslanan. Mavi gozlu. Siyaha yakin kahverengi kivircik sacli. Beyaz tenli. Her daim gulen ve güldüren.

Karsimdaydi. Linkedin den yazismaya baslamistik eski isyerimde. Ona hayrandim. Idolumdu. Mesleki acidan da yonlendirdi beni. Ihracat mudurumuzdu. 7 yil kanada da, 2sene amerika da kalmisti. Konusurken mavi gozlerini kacirirdi. Oysa her erkekten utanan ben onunla konusmaktan utanmazdim.

4 saat telefonda bir insan konusabilir miydi?

Isyerinde mutsuzdu. 4 yildir orada calisan bir bilkent mezunun 2600 tl almasi ona hakaret gibi geliyordu. Ustelik orada isleri yuruten is bitirici adam iken. Pek cok konuda haksizliga ugradigini mobing in en alasini yasadigina kendi gozlerimle şahit oldum.

Kendi cevremde baska firmalarda calisan personel mudurleri ve onlarin dernekleri vasitasiyla is bulmasina yardim etmek istedim. Bir bilkent ingilizce ekonomi mezununun daha dogrusu dunya gorusunu begendigim idealist bir ataturkcunun orada curumesine gonlum razi olmadi.

Sonra bana karsi ilgisini fark ettim. Ben yapi olarak 19 20 gosteren , 28 yasinda bosanmis cocuksuz bir kadinim. Onunla samimiyetim ilerlediginde bosandigimi soyledigimde , şaka yapiyor olmalisin 16 da filan mi evlendin 28 yasinda misin neee dedi. Minyon ve 1.60 boyundaydaniz hele bir de makyaj yapamiyorsaniz boyle tepkiler almak dogal oluyor.

Yaşla ilgili bir takintim yok. Bu arada sen kac yasindaydin diye sordum. Benim yaş farki sinirim 10 dur. Kaldi ki etrafimda senin esin senden kucuk bile olabilir sen ufaksin. 10 cok diyenler oldu. Bana teklif edenler hep 4 5 yas kucuk oldugu icin uzak durdum..o benden buyuk oldugu icin de tamam bu sefer turnayi gozunden vurdum dedim kendime.

Sohbetimiz ve samimiyetimiz ilerledikce , idol haline getirdigim adamdan sogumaya basladim. 2 defa universiteyi yarida birakmis. 31 yasinda bilkentten mezun olmus. Ozel de okumus. Babasi izmir in en unlu cerrahlarindanmis. Emir altinda calisamazmis. Daima kendi isini kurmaliymis. O ticaret adamiymis. Kucuk insanlar yonetilirmis. Bir restorani varmis 5 sene islermis izmir de. Ortagi da bir kadinmis. Zorla kendisini bastan cikartmis ve kocasi bunu öldürecekmis. Iflas etmis. Davalari surmus. Babasi hep maddi destek oldugu icin , diger kardesleri babamizi sömürüyorsun diyerek karsi cikmislar guya kiskanmislar.

Butun kiz arkadaslari kendinden 15 17 yas kucuk. Ingiliz bir kiz ile 6 yil. Alman bir kadin ile 2 yil. Izmirli bir kiz ile 3 yil ayni evde yasamis. Nikahsiz. Kizlar isyan etmis evlenelim hadi diye. Ayni evde tanimadan ten uyumunu yakalamadan nasil soy adimi veririm sen mayyak misin dedi.

Biz seninle 3 4 ay yasayalim. Seni taniyayim. Zaten yasim 45 (!) ben baba olmak istiyorum. Birak sen de işi, ben emekliligi beklemicem bodrum a yerlesiriz. Kendi isimi kurucam yine restoran bar. Yalniz ben calismayan kadin istemem. Annelik meslek degildir demez mi.

Seni seviyorum ama ailem vermez sana dedim. Nikahsiz yasayamam . 17 yas cok. Bodrum a ancak tatil icin. Ben sanayi sehirlerinde yasayabilirim ancak. Haritanin sag tarafindan, hele bir de mezhep farkimiz var babamin sekeri cikar zorlama lutfen arkadas kalalim dedim. Bir de ben bedelli askerlik yapmis birini istemiyorum dedim.

Sen anormalsin. Kezbansin. Vaktimi aldin. 17 cok degil kadinlar cabuk cöker. Senin ailen yobaz aslinda. Ben hayatimi yasadim yasarim. Sen hicsin. Senin kisiligin yok. Eziksin dedi. Ki bu adama guzel firmalarda 3 tane is gorusmesi ayarladim. Neymis sol goruslu olmayan patronlarla calisamazmis. Sen kendi isine bak polemige girme. Ne alakasi var dedim.

Engelledi beni.

Yanlislikla elimde olmadan seviyorum

Anam sevme neyini seviyorsun bu hödükcanın. Anlattıklarının doğruluğundan emin misin peki ? Ne bileyim bahsettiğin tüm özellikler aslında kendini yetiştirmiş olması gereken insanda aranacak özellikler. Atatürkçü,iyi bir üniversite mezunu,ailesi hani ne bileyim okumuş iyi bir işe mensup... Elbette eğitim cehaleti alır da senin mavigözde eşeklik baki kalmış aynı zamanda. Bana adamın hayat hikayesi pek inandırıcı gelmedi.

Küstah,zübbe,45 yaş ergeni ,çapsız,ukala olarak özetleyip bu koca çocuktan koşarak kaç diye tavsiye ediyorum.Donanım sahibi insanlar böyle boş konuşmazlar onun ODTÜ ,Koç,Boğaziçi ....gibi üniversite lerden haberi yok galiba vizyonsuz

Alinti yaparak cümlelerden ornekler vererek cevaplamak istedim ama telefondan yapamadim.
Bence ikiniz de ayni karakterdesiniz. Ikinizin de saplantilari var. Sizin saplantiniz ataturkculuk solculuk, onun saplantisi da özgür kadın. Size gore ataturkcu olan biri kotu sartlari asla hak etmiyor, ona gore de ailesine ve oz degerlerine bagli biri kadin olmayi hak etmiyor.
Ben yanlış degerlendirmis olabilirim ama disardan bakinca bunu gördüm.
Olayi sakin ha sag sol moduna sokmayin. Cunku ben karsimdaki insanin kiymetini siyasi gorusune gore degil insani degerlerine gore belirlerim bunu demek istedim.

Değiştirdim fikrimi konunun devamını okuyunca. Arkana bakmadan kaç bu adamdan. Tam bir züppe. Küstah.
vJMQO4.jpg

Son düzenleme:
Bedelli askerlik yapmış birini istemiyorum mu dedin,ay resmen güldüm. Adam engellemekte haklı sırf bu cümle için :) başka kriter kalmadı memlekette,derde baksen,valla çok komik geldi.

Bedelli askerlik yapmış birini istemiyorum mu dedin,ay resmen güldüm. Adam engellemekte haklı sırf bu cümle için :) başka kriter kalmadı memlekette,derde baksen,valla çok komik geldi.

bizim mehmetçiklerimizin kanları da onların pis paralarını kurtarmak için aksın helal size. yazacak o kadar şey var ki.. yazık biz olmak yerine hiçleşmeyi seçen size, bana. adamlara para lazım olmuş ki bedelliyi öne sürdüler. olsun hanımlar, beyler, olsun. bizler onlar için varız, zaten. onlarsız hiç olan biziz ya olsun. sömürsünler. onları oraya, baş köşeye taşıyan halk. senin oğlun yutacak ekmek bulamaz iken adamlar senin toprağından seni sömürsün. namus davasına birbirini kırarken senin giyecek donun olmasın ama adamlar senin oğlunun kanı ile zevki sefa eylesin. çok yaşa padişahım. çok yaşayın barolar. çok yaşayın diye devleti var eden halk ölüyor, siz çok yaşayın. gözü gönlü aç kurtlar siz sakın doymayın hemi. alın bu ezilen halkın şarabı ile doldurun midenizi, madenler de yok olanlar ile de ete doyun. siz de gidin her türk asker doğar diye inleye inleye can verin ki efendilerimiz şanlı soylarını ilelebet yaşatsınlar. tek dileğim bizi var eden atamizin sesimize karşılık vereceği bir gün bizim için de aydınlanacak.

gerçekten askerliği yapmamıs olmak çok büyük bir eksiklik ve hayatın ilerleyen asamalarında insanların yol haritasını çok ciddi manada olumsuz yönde etkiliyor.
askeriyenin türkiye için ne kadar önemli olduğunun zerre $uurunda olamıyorlar. askerlerimizin büyüklüğünü anlayamıyorlar mesela. subaylarımızın ne kadar türkiye'nin geleceği olduğunun da farkına varamıyorlar doğal olarak. onların o babacan tavırlarıyla, son derece mantıklı bir $ekilde sürekli yatıp kalkmak gibi emirler vermeleriyle yüz yüze gelemiyorlar. orduevlerinde hamburger, çay kahve ta$ıyarak bu büyük insanlara hizmet etme onuruna eri$emiyorlar. maalesef belli kesimler bu gerçeklerin hiç farkında değil.
askere gitmeyen adam kendini dünyanın merkezinde sanır, nerede ne söyleyeceğini bile bilmez. büyüğüne, üstüne, amirine, daha tecrübeli iş arkadaşına saygı duyması gerektiğini öğrenmez, astına, kendine raporlayana, daha toy iş arkadaşlarına nasıl liderlik edeceğini bilmez. kendisin aynısı 100 kişi ile birlikte yemekhanede kuzu kuzu sırasını bekler, daha öne geçmesi gerektiğini daha ayrıcalıklı olduğunu filan düşünmez.

askerlik insanın toyluğunu alır, farklı yörelerden, farklı eğitim seviyelerinde, farklı gelir gruplarına mensup kişiler ile buluşturur. askerlik insana çok şey katar.

askere gitmeyeni sevmem, bedelli askerlik ile para verip kendi yerine fakirin çocuğunu askere gönerenden ise tiksinirim.

...alintidir

Bir restorani varmis 5 sene islermis izmir de. Ortagi da bir kadinmis. Zorla kendisini bastan cikartmis ve kocasi bunu öldürecekmis. Iflas etmis. Davalari surmus.
ciğeri beş para etmez olması, nikahsız yaşadıkları, sizide aynı şekilde nikahsız aynı evde yaşamak bahanesiyle kullanmak istemesi, ki 4 ay falan demiş, o 4 ay olur 1 yıl, 1 yıl olur 2 yıl sonra yine başka sulara yelken açar bu adam orası kesin, insanlara tepeden bakması, ama bu yaşa kadarda arpa boyu yol alamaması, kardeşleri tarafından dahi parazit olarak görülmesi vs vs vs diğer herşeyi geçtimde, evli bir kadınla birlikte olacak kadar karaktersiz bir insan hakkında halen nasıl düşünce içersinde olabiliyorsunuz bunu kendinize bir sorun, zira asıl sorun bu.
özrüde evlere şenlik :) kadın bunu zorla baştan çıkarmış :KK66:
edit; herşeyi geçip aslında hiç sorun olmayan bedelli askerliğe takılmanızda extra ilginç yani :KK70:

ciğeri beş para etmez olması, nikahsız yaşadıkları, sizide aynı şekilde nikahsız aynı evde yaşamak bahanesiyle kullanmak istemesi, ki 4 ay falan demiş, o 4 ay olur 1 yıl, 1 yıl olur 2 yıl sonra yine başka sulara yelken açar bu adam orası kesin, insanlara tepeden bakması, ama bu yaşa kadarda arpa boyu yol alamaması, kardeşleri tarafından dahi parazit olarak görülmesi vs vs vs diğer herşeyi geçtimde, evli bir kadınla birlikte olacak kadar karaktersiz bir insan hakkında halen nasıl düşünce içersinde olabiliyorsunuz bunu kendinize bir sorun, zira asıl sorun bu.
özrüde evlere şenlik :) kadın bunu zorla baştan çıkarmış :KK66:

Toparlandim. Aklimi basima aldim silkelendim.
Bosluktaydim. O iyi davraniyordu.
Iyi erkekler kapilmis zaten iyisi de bana gelmez

Toparlandim. Aklimi basima aldim silkelendim.
Bosluktaydim. O iyi davraniyordu.
Iyi erkekler kapilmis zaten iyisi de bana gelmez
Allah yardımcınız olsun.
fakat iyi erkekler kapılmış falan bunlar saçma şeyler, siz iyi olun ve Allah'tan iyiyi isteyin, elbet sizinde kısmetiniz sizn için biryerlerde bekliyordur.

Bilkent mezunu ama 2600 TL ye tamah etmiş . Biraz kendini beğenmiş ve ukala . Üstelik ahlaki değerleri de düşük ve Kadınlara saygısı yok .
Sen başta gözünde büyütmüş karizmatik bulmuşsun belli ama kabul edersen o nikâhsız yaşadığı Kadınlardan sadece bir tanesi olur çıkarsın benden söylemesi .

Bilkent mezunu ama 2600 TL ye tamah etmiş . Biraz kendini beğenmiş ve ukala . Üstelik ahlaki değerleri de düşük ve Kadınlara saygısı yok .
Sen başta gözünde büyütmüş karizmatik bulmuşsun belli ama kabul edersen o nikâhsız yaşadığı Kadınlardan sadece bir tanesi olur çıkarsın benden söylemesi .
Babam keser beni haha
Az once kaldirmis engeli. Yaziyordu. Ben seni ilgi cekici bulmuyorum. Allah bilir anneanne donuyoa yatiyorsundur.sana jartiyer de yakismaz elma kadar suratin minik parmaklarin. Popon biraz guzel ama o da dar ve kucuk. Sen genc kiz gibisin.Az kadin ol. Kurusun. Kadin dedigin azicik kasli olur. Guclu olur. Spor yapmiyorsun.Kollarin ip gibi. 28 yasindasin ailenle yasiyorsun yazdi bel alti vurdu.

Sizin burada yazdiginiz yorumlari guzelce toparladim. Gonderdim.engelledim.

Babam keser beni haha
Az once kaldirmis engeli. Yaziyordu. Ben seni ilgi cekici bulmuyorum. Allah bilir anneanne donuyoa yatiyorsundur.sana jartiyer de yakismaz elma kadar suratin minik parmaklarin. Popon biraz guzel ama o da dar ve kucuk. Sen genc kiz gibisin.Az kadin ol. Kurusun. Kadin dedigin azicik kasli olur. Guclu olur. Spor yapmiyorsun.Kollarin ip gibi. 28 yasindasin ailenle yasiyorsun yazdi bel alti vurdu.

Sizin burada yazdiginiz yorumlari guzelce toparladim. Gonderdim.engelledim.
Sanki 45 yasında değil 17 yasında gibi ergence ve basit

X