kafayı yedim yicem

maviningolgesi

Afra Demir
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2017
553
472
Kızlar merhaba. Benim bir derdim var. Daha doğrusu ben bunun derde dönüşeceğini hiç düşünmemiştim.
Uç senelik evliyim. İkibucuk aylık hamileyim. Eşimin evlendiğimizden beri balık tutma sevdası vardı. Kesinlikle profesyonel değil. Hala da değil. Hatta yüz defa gittiyse iki kere layıkıyla balık yemisizdir. Tamamen vakit oldurmece yani. Onun deyimiyle “zevk”.
İlk bi sene yeni evliliğin verdiği kafayla göndermedim bir yere. Sonra kendime niye cahil cagil davranıp adamı sıkıyorsun dedim. Bir iki kere onunla baliga gitmem koşulunda (o da Allah var beni de götürmeye çok hevesliydi) sabahlara kadar Deniz kenarında donmam karşılığında gittim gördüm sorun bulmadım. Boydan boya bir sahil göz gözü görmüyor toplasan bir avuç adam gecenin bi yarısı gelmiş dedim. İki uç saatlik yoldu gittiği yer. İki uç haftada bir gidiyordu.
Annesiyle hep sorun yaşadı. “Karim ses etmiyor sana ne oluyor” dedi. Hakikaten de ses etmedim hiç. Dışarıda arkadaşlarımın yaşadıklarını biliyordum. Eşlerinin kopamadigi arkadaş ortamlarını alkollerini telefon bagimliliklarini. Bunlar bana daha kötü geliyordu ve eşimin bir hobi edinmiş olması beni asla rahatsız etmiyordu. Üstelik artık emindim benimkinin önüne angelina jülüyü koysanız yanındaki balık tutan adamın yanına sinsice yaklaşarak “abi var mi biseyler” diyeceğine meraklı meraklı. Öyle bi hastalık yani.
Neyse ben hamile kalınca göndermem korkarım kabuslardan falan diyordum. Şükür kabus görsem de Allahım gücünü de verdi bi de küçük kopegm var onun varlığıyla da geceleri yalnız kalabiliyorum. Ama keşke kalamayan bir kadın olsaydim. Çünkü eşim harbi suyunu çıkardı. Söyle ki ;
Uzaklara gidecek araba bulamaması vasıtasıyla ve burada (Konak’ta) Balık sezonu açılmış olmasıyla beraber benimki babası yasında bir adamı zorla zor baliga alıştırmış. Adam su an kopamiyor. Allah var sürekli eşimi arayıp gel demiyor. Ama her gün orada olduğunu bildiğimden eşim gidiyor. Eşim serbest meslek bu arada is yeri de Konak’ta olduğundan gece üçte dörtte kalkıyor adam alırsa onu burdan onunla gidiyor almazsa taksiyle. Haftada en az dört beş kere. Yarın akşam saat onda gidecek tuttu “ben bugün de gideyim en iyisi” dedi yine gitti. Sordum bebek geliyor farkında misin bu ay baliga kaç para gitti dedim. Yedigi içtiği tuttuğu onun olsun İnan’ın. 400-500 tl gitmiştir dedi. Neymiş ilk zaman yanlış pahalı yem almış. Neredeyse her gecenin bi koru güzel yatağından kalkıp gidiyorsun hiç mi acımıyorsun uykusuzluğuna ordan da direk ise geçiyorsun zevkten çok iskenceye donmedi mi bu diyorum. Sana bi zararı mi var bak benim bi baligim var ona da karışma hayatım diyor. Kızlar İnan’ın bebek olunca istemeye yüzü olmasın diye ses etmedim bu bir iki ay abartmasına. Hani “yeterince gittin artık kendini topla” demeye yüzüm olsun dedim. Ama daha çok onun gitmeye hala yüzü olacak gibi geliyor bana. Buraya yazacak noktaya gelme nedenimi de söyle anlatayım;
Dün gitmediği halde alarmini kurmuş gecenin üçüne dördüne. Bi de alışmış erteliyor alarm tam dalcam tekrar çalıyor tekrar erteliyor uyku sersemi. Ben de uyanınca kolay uyuyabilen biri değilim. Dürtüm en son bi yere mi gtcen alooo kapatsana ettin uykumuza dedim. Onluk bisey yok anında dalabiliyor tabi ben ezanı görmeden uyuyamadım. Hoş bi yere gidecek olsa da ben uyandırmadan uyanma huyu yok. Benim hamile hamile neredeyse her gece bi kaç saatliğine uykum bölünüyor yani. Bi de utanmadan oglene kadar uyumama laf yapıyor.
Bugün de bana tutup demesin mi “e askım sen uyanıyorsun ben salonda yatayim bugün alarm çalsa da duymazsın.” Dedim ne alaka ya sacmalama her baliga gideceğin gün ayrı yatacaksak yürümez herhalde bu evlilik dedim şakayla. Tabi gece uç kere falan erteledi alarmı yine sabırla uyumaya çalıştım. Baktım bu sefer yataktaki telefon ziiirrrr balıkçı abisi arıyor sıçradım yerimden. Uyku sersemi yapabildiğim bütün tavrı yaptım. Bebeğim doğmadan bebek varmış gibi her gece uyanık her gece uykusuz nasıl bi hayat bu diye söylendim. Bana dedi “e ben sana dedim salonda yatayım diye sen böyle istedin” dedi. Ben de dedim “aramızda karılık kocalık bu kalsın bari bunu almasın elimizden senin balık zevkin diyorum ama bu soğukluğu da zorla sokacaksan araya benim kabulüm” dedim. Dusununsenize gereksiz yete eşinizden haftanın büyük bölümü ayrı yatıyorsunuz. Bana aile gelenegim çok farklı öğrettiğinden (soğukluk girer vs.) bana tuhaf geliyor ve Emin’im size de öyledir. Ve o bana çok kolay bunu söylüyor. Annesi hep bana buluyor. “Sen kızsan gtmez” diyor. Babası da konus şunları tavrını koy diyor. Ben onlara “oğlunuzun huyunu iyi biliyorum bi şeyi istemedikçe daha çok yapmaya çalışıyor biraktim kendi haline o sıkılacak” diyorum. Ama onlar benden iyi tanıyor ki suyunu çıkaracağını biliyorlarmış haklilarmis. Nerde yanlış yaptım bilmiyorum. Çok doldum kusura bakmayın böyle uzun yazmamın nedeni gecenin yine bu saatinde ayakta patlak gözlerle geziyor olmam. Yardımlarınıza açığım hatta çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler..

Oturup konuşup anlaşın. Haftanın sadece bir günü, o da daha erken saatlerde gitsin. Anlaşmaya yanaşmıyorsa nazlanın, ağrım var, kötü bi rüya gördüm artık geceleri hayatta tek kalamam, gitme dün gece kapıyı biri zorladı beni asla yalnız bırakamazsın gibi gibi korkutun herifi mecbur kalıp biraz uzaklaşınca soğur bu sevdadan.
Herşeyin fazlası zarar ya.

Oturup konuşup anlaşın. Haftanın sadece bir günü, o da daha erken saatlerde gitsin. Anlaşmaya yanaşmıyorsa nazlanın, ağrım var, kötü bi rüya gördüm artık geceleri hayatta tek kalamam, gitme dün gece kapıyı biri zorladı beni asla yalnız bırakamazsın gibi gibi korkutun herifi mecbur kalıp biraz uzaklaşınca soğur bu sevdadan.
Herşeyin fazlası zarar ya.

Sormayın delirecek gibi oluyorum artık ve öyle saygı duyardım ki ona kendi yaptı bunu yani:KK43: zaten bir iki kere gerçekten kötü kabus gördüm çok korktum aradım o anki telaşla. Duanı oku uyu hayatım falan dedi. Bi kere de cama taş attılar gecenin bi koru iki tane arka arsadan. Eşime dedim bak biliyorlar benim yalnız olduğumu haberin olsun bu sıkıntı dedim. Ne alakası var sana öyle gelmiştir başka birşeydir falan diyor. Su an allah korusun düsük yapsam onun ordan buraya gelmesi bizim hastaneye gitmemiz büyük zaman kaybı. Ama o bunu göze alabiliyor ya ben de ikileyemiyorum gurur yapıyorum ama gerekti mi dediğiniz gibi yapacağım çünkü önünü kesmek lazım artık onu açıldıkça bambaşka hal alıyor. Teşekkürler.

Sormayın delirecek gibi oluyorum artık ve öyle saygı duyardım ki ona kendi yaptı bunu yani:KK43: zaten bir iki kere gerçekten kötü kabus gördüm çok korktum aradım o anki telaşla. Duanı oku uyu hayatım falan dedi. Bi kere de cama taş attılar gecenin bi koru iki tane arka arsadan. Eşime dedim bak biliyorlar benim yalnız olduğumu haberin olsun bu sıkıntı dedim. Ne alakası var sana öyle gelmiştir başka birşeydir falan diyor. Su an allah korusun düsük yapsam onun ordan buraya gelmesi bizim hastaneye gitmemiz büyük zaman kaybı. Ama o bunu göze alabiliyor ya ben de ikileyemiyorum gurur yapıyorum ama gerekti mi dediğiniz gibi yapacağım çünkü önünü kesmek lazım artık onu açıldıkça bambaşka hal alıyor. Teşekkürler.
Kumar gibi bağımlı olmuş gözü görmüyor başka şey demek. :) siz yeyerince saygı duyup müsade etmişsiniz. Aslında en baştan biraz sıkı tutsaydınız bu kadar rahatlamazdı. Şimdi işiniz daha zor, çünkü yaptığını hak görüyor artık, elinden hakkını almış gibi davranacak, değişmek daha zor olur.

Ister istemez güldüm,ama esinin rahatlığına ve sakince cevaplarina yoksa konu gayet moral bozucu.
Bu arada bebeginiz hayirli ugurlu olsun Allah sag salim kucağınıza almayi nasip etsin. Cok pis bir alışkanlık gece yarıları hic usenmiyor da
Birde balik sezonu acildi havalarda soguyor bence hemen önlem almak gerek. Yalnuz başına korkmakta gerilmekte cok haklisin.
Biraz tavrini koymalısın,sertce .olmaz.oyle ben salonda yatayim sen odada. Haklisin yani boyle düşünmekte uzulme sen oyle düşük musuk de dusunme Allah gostermesin. Korkuyorum yalnizken de ciddiyetini bilsin gurur yapilcak bir durum yok canim

Bana hamilelik hassasiyeti gibi geldi. Adamin hobisi olmasin mi? Alarma uyaniyorsaniz ne yapsin bu adam? Ayri yatmayi da siz istemiyorsunuz. Telepatik yontemlerle mi uyansin? Sabah işe giderken alarmi calmiyor mu, onu ne yapıyorsunuz?

Hiçbir şeye olmasa bile cama taş atılmasına nasıl böyle rahat bakıyor? Acaba baliktan vazgeçirmek için uydurdugunuzu mu düşünüyor? Hayir gerçekten gecenin yarısında taş atildiysa yalnız olup olmadığınızı kontroldur yani. Biri çıkıp bakacak mi vs diye. Sizin adınıza gerçekten korktum, lütfen önleminizi iyi alın hamilesiniz bir de. Kocanizi nasil vazgecirebileceginizi inanin bilmiyorum. Ailesiyle beraber olup konuşun mesela. Siz izin verince onların sözü havada kalmış. İnşallah kocaniz bu sevdadan bir an evvel vazgeçer. Hobi var hobi var. Hemen her gece yalniz birakmak ne?

Bu ne be bu nasıl hobi?
Karısını gece evde yalnız bırakıp balığa gitmek... buna en fazla ayda bir iki kere müsama gösterilir oda sabah erken saatte cıkması şartıyla gece değil.. tepkinizi koyun eşiniz abartıyor. Geceleri taş attıklarını, haberlerde neler okuduklarınızı söyleyin. Bir düşük durumu olsa yanınızda olmadığı için onu asla affetmeyeceğinizi söyleyin.. o balığa gittikçe ailenizin yanına gidin kalın yakınlarsa. Gerçi bebek dogduktan sonra işti bebekti balığa çok fırsatı kalmayacak

Bir kaç yerdr eşimi gördüm
İyi bir olta almışlıgı sabaha kadar teknede balık tutmuşlugu bile var.
Asla vazgeçmedi ben de önemsemeden o balıga gidecekse planlarımı yaparak devam ettik.
En azından güzel bir hobi onunda ihtiyacı var
Çok çok kötünün iyisi diye düşünebilirsiniz

Ahh canımm baştan sıkı tutsaydın keşke. Benim yediğim haltı yemişsin.

Benim eşim de arkadaşlarıyla içmenin suyunu çıkarmıştı. Hadi bebek geliyo doysun bari dedim. Aa adam iş harici arkadaşlarıyla hep. Doğum yaptım 3 günlüktü daha lohusalığım, herif gece 3te zom olmuş halde geldi eve. 3 hafta dil döktüm, bak bebeğimiz doğdu sen böyle mi söz verdin bana diye. Tamam karıcım deyip bildiğini okuyo. Büyük oğlum baba diye ağlıyo, e çocuk görmüyo özlüyo. Çocuğa işteyim deyip arkadaşlarıyla sürtüyo. Ben bi cinnet geçirdim, eşim de karşılık verdi bana. Annem de bizdeydi "bu ne rezillik,sabah gidiyoruz burdan sabır sabır her şey bi yere kadar, benim yanımda ne cesaret kızımın üstüne yürüyosun" dedi.

Tabi biz yola döşendik eşim işe gidince. Adam olursan yerim belli, ben böyle iyiyim diyosan bitti bu iş dedim. Hakkaten de yettiydi artık boşancaktım, eve gelmediği geceler oluyodu o derece. Bi de yoğun çalışıyo, haftada yüzünü 1 defa ya görüyoduk ya görmüyoduk.

2 gün sonra pişmanlık naraları atmaya başladı, gğvenmiyorum sana dönmüycem dedim. Kendi geldi 6.günün sonunda ve döndüm. O günden sonra maşallah diyim ev erkeği oldu :) hayatımız düzene girdi, evlatlarım baba görür oldu çok şükür. Tavrınızı gösterin.. Her şey tadında güzel..

Ister istemez güldüm,ama esinin rahatlığına ve sakince cevaplarina yoksa konu gayet moral bozucu.
Bu arada bebeginiz hayirli ugurlu olsun Allah sag salim kucağınıza almayi nasip etsin. Cok pis bir alışkanlık gece yarıları hic usenmiyor da
Birde balik sezonu acildi havalarda soguyor bence hemen önlem almak gerek. Yalnuz başına korkmakta gerilmekte cok haklisin.
Biraz tavrini koymalısın,sertce .olmaz.oyle ben salonda yatayim sen odada. Haklisin yani boyle düşünmekte uzulme sen oyle düşük musuk de dusunme Allah gostermesin. Korkuyorum yalnizken de ciddiyetini bilsin gurur yapilcak bir durum yok canim
İste ben de herhalde çok belli etmedim tedirginliklerimi. O yüzden mi yapıyor bilmiyorum. Onca zaman yanı iki senedir bi kere ses etmedim. Ama artık düzenimiz bozulmaya başlayınca tak eder oldu Canima. Bakalım neler olacak. Çok teşekkür ederim.
Bana hamilelik hassasiyeti gibi geldi. Adamin hobisi olmasin mi? Alarma uyaniyorsaniz ne yapsin bu adam? Ayri yatmayi da siz istemiyorsunuz. Telepatik yontemlerle mi uyansin? Sabah işe giderken alarmi calmiyor mu, onu ne yapıyorsunuz?
Adamın hobisi iki senedir var zaten ve ben iki sene boyunca laf eden ailesine karşı hep onu korudum başka adamlar gibi mi olsaydi boşverin diyerek. Kadınların da hobileri olabileceğini düşünün ve buna bi hobi gözüyle bakıyorsanız bi kadının da haftanın beş günü 400-500 tl harcayıp kocasıyla ayrı yatmayı göze almak pahasına bir hobi edindiğini düşünün. Erkek bunu sorun etse (tabi eder) o da mi hamilelik hassasiyeti olacak? Bence hamile görmemişsiniz. Gece 3de calan alarma uykusunu alamadığı icin uyanamıyor olan bana oluyor. İse giderken çalmıyor mu alarm demişsiniz ona rutin olarak uykusunu aldığı icin uyanıyor. Bazen haberim bile olmuyor ise gittiğinden. Umarım sorunu anlamışsınızdır.
Haftada 5 ne ya? Bari balıkçı olsaymis hobiyi aşmış onunki meslek olmuş. Bence iyi bi ayar istiyor.
Zaten laf çarpar oldum. Sen eve gelme bence ise git ordan sahile ordan ise. Burda çok bi ısın Yok senin diye. Bir arada hayırdır ya senin ikinci ailen mi var Gönüller’i olsun diye onlarla da mi kalıyorsun demiştim. Bence haketmişti.
Hiçbir şeye olmasa bile cama taş atılmasına nasıl böyle rahat bakıyor? Acaba baliktan vazgeçirmek için uydurdugunuzu mu düşünüyor? Hayir gerçekten gecenin yarısında taş atildiysa yalnız olup olmadığınızı kontroldur yani. Biri çıkıp bakacak mi vs diye. Sizin adınıza gerçekten korktum, lütfen önleminizi iyi alın hamilesiniz bir de. Kocanizi nasil vazgecirebileceginizi inanin bilmiyorum. Ailesiyle beraber olup konuşun mesela. Siz izin verince onların sözü havada kalmış. İnşallah kocaniz bu sevdadan bir an evvel vazgeçer. Hobi var hobi var. Hemen her gece yalniz birakmak ne?
Ailesi pek benim gibi guzel uyarmıyor. Ağızlarına geleni söylediklerinden (sanki eşim beş yaşındaymış gibi) eşim onları ciddiye almıyor hatta tersliyor. Eğer ben ailesinin yanında konuyu açıp onları üzerine salarsam da bana ayrı kızıyor. O yüzden elimden geldiğince iki tarafı da dengeleyerek evde başbaşa konuşmaya çalışıyorum. Laf çarpıyorum sesimi çıkarmayisim çocuk olunca her ikimiz de çok seyler ypamayacagiz diye. Ben yine giderİm ki diyor. Lohusayken gidemezsin gittiklerine sayarsın diyorum. Ya İnan’ın uykusundan oluyor parasından oluyor saatlerini veriyor tuttuğu balıkları da ben hamileyim temizleyemiyorum diye başkalarına veriYor. Çok boş bi muhabbete sardı yanı bu balık sevdası.
Bu ne be bu nasıl hobi?
Karısını gece evde yalnız bırakıp balığa gitmek... buna en fazla ayda bir iki kere müsama gösterilir oda sabah erken saatte cıkması şartıyla gece değil.. tepkinizi koyun eşiniz abartıyor. Geceleri taş attıklarını, haberlerde neler okuduklarınızı söyleyin. Bir düşük durumu olsa yanınızda olmadığı için onu asla affetmeyeceğinizi söyleyin.. o balığa gittikçe ailenizin yanına gidin kalın yakınlarsa. Gerçi bebek dogduktan sonra işti bebekti balığa çok fırsatı kalmayacak
Artık öyle dicem zaten bugün kaşıklarımda çok agri vardı dicem hakikaten de vardı. Bi durum olsa hastaneye beş dakika geç kaldık diye kurtarilamasa seni affetmicem dicem. Diyorum zaten senin evden hep bu saatte çıktığını gören biri olsa eve girmeye çalışır beni savunmasız görür diyorum. İlle bir olay yasamamız lazim sanırım.

Bir kaç yerdr eşimi gördüm
İyi bir olta almışlıgı sabaha kadar teknede balık tutmuşlugu bile var.
Asla vazgeçmedi ben de önemsemeden o balıga gidecekse planlarımı yaparak devam ettik.
En azından güzel bir hobi onunda ihtiyacı var
Çok çok kötünün iyisi diye düşünebilirsiniz
Oltalara verdiği paraları hiç saymıyorum. Çocuğa yapacağım odayı bi güzel topladım. Salonu kirletme dediğim için o odayı kiler gibi görüp her yerde olta makina misina kanca kopegim kanca yutacak diye korkuyorum artık. Kaç defa yerde sinek kanca gördüm aldım. Kopegim normalde farkeder hiç kacirmaz ama Allah izin vermedi şükür yutmasına. Bunları ileride bebek görse alacak ağzına biliyorsun dimi diyorum. Elektrik süpürgem bozuldu misina çekmekten içine. Farkedilmiyor da. İnsanlar hobi neden takiyorsunuz falan diyorlar ama bunları yasamayan her gün salondan sanki işmiş gibi çanta olta takımı toplamayan bilemez. Bi insanın hobisi olacaksa bu başka insana iskence olmamalıdır. Umarım sizin esiniz benimki gibi değildir. Ben de artık korkuyorum annemde kalçam sen balıktayken dicem. Ailemle ilgili olmayan bazı sebeplerden dolayı onsuz kalmama gönlü razı olmuyor. Hatta bazen zarf atıyor sen de annende kal diye kalırım diyorum. Kalçan mi gerçekten diyor benden fikir çıkmış gibi. İstemediğini belli etmeye çalışıyor. Ne güzel dimi hem karnım doysun hem pastam dursun. Kopegm olmasa ben her gittiğinde giderim anneme de yavruma kıyamıyorum her gece yalnız. Bana çok güzel kıyılıyor ama
Bence bırakın kendi kendine sıkıksın
Aylardır bir umut. İnsallah, teşekkürler
hobi olmaktan çıkmış saplantıya / bağımlılığa dönmüş
Kesinlikle. Her gitmediğinde eve gelip anlatıyor. “Adamlar bir balık tutmuş görmen lazım kolum kadar ben de gitçem bu gece”diyor. Çocuktan farksız. Allah yardımcım olsun

Ahh canımm baştan sıkı tutsaydın keşke. Benim yediğim haltı yemişsin.

Benim eşim de arkadaşlarıyla içmenin suyunu çıkarmıştı. Hadi bebek geliyo doysun bari dedim. Aa adam iş harici arkadaşlarıyla hep. Doğum yaptım 3 günlüktü daha lohusalığım, herif gece 3te zom olmuş halde geldi eve. 3 hafta dil döktüm, bak bebeğimiz doğdu sen böyle mi söz verdin bana diye. Tamam karıcım deyip bildiğini okuyo. Büyük oğlum baba diye ağlıyo, e çocuk görmüyo özlüyo. Çocuğa işteyim deyip arkadaşlarıyla sürtüyo. Ben bi cinnet geçirdim, eşim de karşılık verdi bana. Annem de bizdeydi "bu ne rezillik,sabah gidiyoruz burdan sabır sabır her şey bi yere kadar, benim yanımda ne cesaret kızımın üstüne yürüyosun" dedi.

Tabi biz yola döşendik eşim işe gidince. Adam olursan yerim belli, ben böyle iyiyim diyosan bitti bu iş dedim. Hakkaten de yettiydi artık boşancaktım, eve gelmediği geceler oluyodu o derece. Bi de yoğun çalışıyo, haftada yüzünü 1 defa ya görüyoduk ya görmüyoduk.

2 gün sonra pişmanlık naraları atmaya başladı, gğvenmiyorum sana dönmüycem dedim. Kendi geldi 6.günün sonunda ve döndüm. O günden sonra maşallah diyim ev erkeği oldu :) hayatımız düzene girdi, evlatlarım baba görür oldu çok şükür. Tavrınızı gösterin.. Her şey tadında güzel..
Size de üzüldüm atlatmışsınız şükür ama gerçekten benimkinden daha büyük bi sıkıntı. Ben alkol muhabbetine bir iki kere olsa bile ilerisinden korkar basında salmazdım. Zaten o yüzden baliga hep tamam dedim. Alkolü mü var arkadaş çevresi mi var şükür et otur dedim kendime. Ama tabi her gün olunca benim çocuğumda da babasını düzgün göremeyecek korkusu başladı. Çünkü bundan ya sıkılacak midesi bulanacak çünkü abartıyor. Ya da hiç kimsenin önünü alamayacağı şekilde tam hastalık olacak. Bana anlatıyor çünkü adamları görsen karaburunda kışın bırakmışlar hanımlarını evde yazlığa gelmişler bir hafta sırf balık tutmaya diyor. Normal bisey gibi anlatıyor. Yazlik hayali kuruyoruz mis gibi gümüldür Özdere varken orda alacakmış. Sırf kayalık suyu çivi gibi bir saat de yüzsen ısınmıyor. Ve daha kıyıda başlıyor kestaneler zararlı hayvanlar :KK43: sırf balık sevdasına yanı. Konağa gidelim dolaşalım diyorum ben hep oradayım diyo sıkılmıs gibi. Hadi oltanı da al balık da tutarsın diyorum hemen oltaya koşuyor. Yani beyin tek bir yone hukmeder olmuş. Tek merak ettiğim daha iyiye mi daha kötüye mi gideceği. Teşekkürler..

Babamı tarif etmişsiniz. Tabi babam emekli olunca kendine böyle bir hobi edindiği için her ne kadar sinir edici olsa da bir nebze hoş görülebiliyor. Aynen anlattığınız gibi. Geçen hafta bir göle gidip 4 gün çadırda yaşayıp balık tuttular. Annem de çok sinir oluyor pisliği falan diye. Ama vazgeçiremiyor bir türlü. Sizin bir de bebeğiniz olacakmış. Umarım baba olmanın sorumluluğuyla kendini dizginler. Allah kolaylık versin.

Haftada 4-5 gün balığa gidilir mi hiç? Emin olun ipin ucu çok kaçmış. Bunu hobilerinden uzak bırakmak gibi düşünmeyin. Biz de izmirdeyiz. Bu şekilde bir arkadaşım ve eşi var ikiz bebekleri var ama adam dinlemiyor. İkisi de çalışıyor. Haftasonları kız evde adam yok. Kız bir başına bebeklerle kalıyor. Kız kırk yolda bir dışarı çıkacak gezecek oluyor adam ortada yok. Ne misafiliğe gidilebiliyor(bebekler erken uyuyunca gündüz görüşülüyor) ne de hadi şuraya gidelim denilebiliyor.Bebekler büyüyünce kendi yoluma bakacağım diyor. Muhakkak çözüm bulun.

İşte balık hastalık yapıyor, bıkmıyor adamlar. Babam da öyleydi. En son boyun fıtığı atağa geçince el mecbur el ayak çekti, annem de bi oh dedi. Aynı memleketteyiz sizinle :) biliyorum karaburunu da. Ne diyim inşallah tatsızlıklar olmadan kendini toparlar eşiniz.

X