Kalmalı mı gitmeli mi?

silia

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
9
2
24
Merhaba ben aranızda yeniyim yani bu siteyle yeni ilgilenmeye başladım ama gerçekten birbirine çok akıl veren insanlar var hoşuma gitti ve hayatımdaki bir kararsızlığı sizinle paylaşmak istiyorum yargılamadan fikir verirseniz çok mutlu olurum, sitenin nasıl kullanılacağını tam bilmiyorum hata yaparsam kusura bakmayın :)
Ben 24 yaşındayım, erkek arkadaşımda 25. 3 yıldır birlikteyiz. Şimdi benim aklımı karıştıran durum şu;
Ben kendisini gerçekten seviyorum, o da beni seviyor. Aramız da iyi, zaten 2 yıldır da birlikte yaşıyoruz. Ancak ailesiyle tanışmadım, o da benimkilerle. Ama benimle evlenmek istediğini belirten çok cümle kurdu. Daha benim okulum bitmedi o çalışıyor asker, okulum eylülde bitince bu işlere girişilir diye düşünüyorum. Ama ortak noktada buluşamadığımız bazı önemli durumlar var, ben evde sohbet, konuşma çok severim o da işten gelince yorgun olur veya metin2 başına oturur. Benim gönlümü hoş etmek için bana az da olsa vakit ayırıp kendi çevresine dönüyor. Çok üstüne gitmek istemiyorum, yapı meselesi tabii ki ama her konuştuğumda zaten aynı evde yaşadığımızı ve sürekli bir şey konuşamayacağımızı söylüyor. Bu mantıklı mı? Evlenince beni çok mutsuz etmez mi ben çok muhabbet düşkünüyüm, gezmeyi tozmayı çok severim çok yorgun olsam da. Bu noktada da hiç aynı değiliz çalıştığı için zaten haftasonları da hep dinlenmek istiyor ben hep gezmek istiyorum. Benim de her gün ev dışında yoğunluğum var ama en azından çay içmeyi bile dışarda farklı ortamda severim. Arkadaşları kalabalığı severim çok ama o bana çok düşkün evlenince de hadi ben gidiyorum her gün arkadaşıma da olmaz gibi ya da her gün biri gelsin olmaz. Kaldı ki ben de çalışıcam zaten. Ama benim yapım böyle, o ise dinleniyim evde yatıyım kafasında. Şimdi bile beni darlayan konular bunlar. Onu sevsem de ortak paydada buluşamıyor olmak ilerde beni çok soğutur veya çekilmez hale getirir mi? Bu konuları çok çözmeye çalıştım ama çözülmüyor onun yapısı ve benimki çok başka ama birbirimizi de çok seviyoruz. Burada okuduğum bazı başlıklardan sonra biraz çekinmeye başladım çünkü evlenince zaten bir şeyler değişmiyor şimdiden böyle olan bir ilişkiyi sırf birbirimizi seviyoruz diye evliliğe götürsek aynı beklentileri karşılayamadık diye ayrılmaktan da zor şeyler içine gireriz diye korkuyorum. Şu an idare ettiğimiz şeyler 5 sene sonra bizi koparırsa? Sizce görünen köy kılavuz istemez diye mi düşünmeliyim yoksa birbirimizi seviyoruz her şeyin bi çaresi var diye mi? Tecrübeli herkesin fikri beni çok mutlu eder çünkü çok bunalıyorum bu konudan yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

soe

Guru
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2009
96
67
34
bana görünen köy kılavuz istemez demek daha mantıklı geldi ama bu ciddi bi karar şimdi kötü bişey söyleyip fikrini de çok etkilemek istemem

Leame

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
1.900
1.829
Hanzo değilse bunları kabul ediyorsa sıkıntı olmaz gidersin neden gidemeyesin benim kocama kalsa her gün arkadaş arkadaş gezmem lazım adam evde tek pineklemeye bayılıyor.

Mi-Ok Yun

Manyak Üye 🤫
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2017
2.729
7.688
34
Merhaba ben aranızda yeniyim yani bu siteyle yeni ilgilenmeye başladım ama gerçekten birbirine çok akıl veren insanlar var hoşuma gitti ve hayatımdaki bir kararsızlığı sizinle paylaşmak istiyorum yargılamadan fikir verirseniz çok mutlu olurum, sitenin nasıl kullanılacağını tam bilmiyorum hata yaparsam kusura bakmayın :)
Ben 24 yaşındayım, erkek arkadaşımda 25. 3 yıldır birlikteyiz. Şimdi benim aklımı karıştıran durum şu;
Ben kendisini gerçekten seviyorum, o da beni seviyor. Aramız da iyi, zaten 2 yıldır da birlikte yaşıyoruz. Ancak ailesiyle tanışmadım, o da benimkilerle. Ama benimle evlenmek istediğini belirten çok cümle kurdu. Daha benim okulum bitmedi o çalışıyor asker, okulum eylülde bitince bu işlere girişilir diye düşünüyorum. Ama ortak noktada buluşamadığımız bazı önemli durumlar var, ben evde sohbet, konuşma çok severim o da işten gelince yorgun olur veya metin2 başına oturur. Benim gönlümü hoş etmek için bana az da olsa vakit ayırıp kendi çevresine dönüyor. Çok üstüne gitmek istemiyorum, yapı meselesi tabii ki ama her konuştuğumda zaten aynı evde yaşadığımızı ve sürekli bir şey konuşamayacağımızı söylüyor. Bu mantıklı mı? Evlenince beni çok mutsuz etmez mi ben çok muhabbet düşkünüyüm, gezmeyi tozmayı çok severim çok yorgun olsam da. Bu noktada da hiç aynı değiliz çalıştığı için zaten haftasonları da hep dinlenmek istiyor ben hep gezmek istiyorum. Benim de her gün ev dışında yoğunluğum var ama en azından çay içmeyi bile dışarda farklı ortamda severim. Arkadaşları kalabalığı severim çok ama o bana çok düşkün evlenince de hadi ben gidiyorum her gün arkadaşıma da olmaz gibi ya da her gün biri gelsin olmaz. Kaldı ki ben de çalışıcam zaten. Ama benim yapım böyle, o ise dinleniyim evde yatıyım kafasında. Şimdi bile beni darlayan konular bunlar. Onu sevsem de ortak paydada buluşamıyor olmak ilerde beni çok soğutur veya çekilmez hale getirir mi? Bu konuları çok çözmeye çalıştım ama çözülmüyor onun yapısı ve benimki çok başka ama birbirimizi de çok seviyoruz. Burada okuduğum bazı başlıklardan sonra biraz çekinmeye başladım çünkü evlenince zaten bir şeyler değişmiyor şimdiden böyle olan bir ilişkiyi sırf birbirimizi seviyoruz diye evliliğe götürsek aynı beklentileri karşılayamadık diye ayrılmaktan da zor şeyler içine gireriz diye korkuyorum. Şu an idare ettiğimiz şeyler 5 sene sonra bizi koparırsa? Sizce görünen köy kılavuz istemez diye mi düşünmeliyim yoksa birbirimizi seviyoruz her şeyin bi çaresi var diye mi? Tecrübeli herkesin fikri beni çok mutlu eder çünkü çok bunalıyorum bu konudan yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Perşembenin gelişi çarşambadan belli zaten. Yani evlenince imza atınca ayrı bir rahatlık oluyor adam o zaman daha fazla kapı duvar olur. Sen ilgisiz ve sosyalleşmeden yaşayamazsın belli bir süre sonra sevgide tolere etmez.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-09-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

mumuberry

We are accidents waiting to happen.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
35
105
Birbirinizi sevmeniz her şeyin çaresi değil. Aynı evde yaşıyorsanız bunca zaman evlenince de nasıl bir hayatınızın olacağını görmüş olmalısınız. Evlenince daha iyiye değişen bir şey olmuyor. Eğer tek sıkıntınız buysa, birbirinize, özel alanlarınıza saygıda sorun yoksa, zor ve dar zamanlar olduğunda bağlı kalıp birbirinize destek olabileceğinizi düşünüyorsanız evlenmeyi düşünün.

Evlilik çok sevdik diye değil, evet biz birlikte hayatın getirilerine karşı durabileceğiz diye verilmesi gereken bir karar. Arkadaş ortamları ya da buluşma, dışarı çıkma konularında birbirinizi kısıtlamıyorsanız başta bir iki tökezler sonra durumu dengeye oturtabilirsiniz. Ama daha farklı şeyleri kafaya takıyorsanız enine boyuna düşünün.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-09-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

zamanla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2011
93
90
bence de aynı durum geçerli şimdiden seni memnun etmeyen sorunlar ilerde daha çok batacak

silia

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
9
2
24
Hanzo biri değil evet ama bana çok bağlı yani şimdi bile bazen arkadaşımdayım dediğimde birşey demez ama yüzü düşer yani kabalıktan değil, benden ayrı kalmayı pek sevmiyo. Genel olarak ilgisiz değil hatta ilgili ama ortak paylaşılan bir şey pek olmayınca insana ayrı vakitler de biraz batıyor sanki. Bana çok destek olabilecek, sevebilecek beni düşünen biri hakkını asla yemem ama huy işte farklı, bu farklılıklar çok büyük boşluk oluşturur mu diye düşünmüştüm ileriki zamanlarda, çünkü bazı konularda hayattan beklentimiz gerçekten farklı. Acaba benim bu sosyallik ve gezme merakımla onun ev sevdası idare edilemez mi diye düşünmüştüm. Bu arada çok teşekkür ederim fikirleriniz için :)

mavikelebek34

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2017
1.179
4.411
Tecrübeli olanlar daha iyi bilir bana göre baştan nasılsa sonradan değişmiyorlar değişeni pek görmedim

yine

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2010
96
48
Eğer değişecek diye beklersen bekleme, böyle adam ki uzun zamandır birliktesin böyle devam eder. Sen ben böyle devam edebilir miyim yoksa çekemez miyim diye düşünmelisin

Revna

Popüler Üye
Pro Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
3.229
13.854
Sorumsuz biri değilse bana batmazdı bu durum.
Çocuğu bırakır gezerdim hergün 😍
Ama hem pinekleyen hem işten kaçan biriyse çekilmez, siz de hayır kurumu değilsiniz nihayetinde.

Leame

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2018
1.900
1.829
Hanzo biri değil evet ama bana çok bağlı yani şimdi bile bazen arkadaşımdayım dediğimde birşey demez ama yüzü düşer yani kabalıktan değil, benden ayrı kalmayı pek sevmiyo. Genel olarak ilgisiz değil hatta ilgili ama ortak paylaşılan bir şey pek olmayınca insana ayrı vakitler de biraz batıyor sanki. Bana çok destek olabilecek, sevebilecek beni düşünen biri hakkını asla yemem ama huy işte farklı, bu farklılıklar çok büyük boşluk oluşturur mu diye düşünmüştüm ileriki zamanlarda, çünkü bazı konularda hayattan beklentimiz gerçekten farklı. Acaba benim bu sosyallik ve gezme merakımla onun ev sevdası idare edilemez mi diye düşünmüştüm. Bu arada çok teşekkür ederim fikirleriniz için :)
Bunun ortası adama bağlı size bağlı ne kadar eğilip bukulebiliyor ne kadar esneksiniz , esnek insanlarsanız bunlar kolay bile aşılacak şeyler, ya mesela eşimle konuşurken mini etek giyemezsin der ama ben o eteği almış giymiş hazırlanmışsam iyi tamam hadi çıkalım der yani orta budur bence . Ne bileyim evde yalniz kalmak istemiyordur ama siz cok disari cikmak istiyorsunuz , ya o da sizinle gelecek ya da siz yarim saat daha onunla oturacaksiniz planlarinizi bozma isinize taş koyma boyutuna geliyorsa aşilmiyor

girlinred

Önümüzdeki maçlara bakıcaz😎🏆
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2012
7.344
12.383
Benim eşim de çok konuşmaz evde. Ben de öyle çok konuşkan sayılmam. Ama benim için bile aşırı sıkıcı bir durum. İlerleyen yıllarda özellikle çocuktan sonra günlerinin büyük bölümü evde geçecek ve en çok sohbeti eşinden bekleyeceksin. Şimdiden böyle olanı ilerde değiştiremezsin zaten. Yaşlılıkta da eşler arasında muhabbetin önemli olduğu söyleniyor. İyi düşün tolere edip edemeyeceğini derim

winnithepuu

Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2020
137
134
33
Gözüne bariz olarak batan sorunlar varsa asla evlenme derim asla!