Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

güzelmiş senin değerin cnm.benim son 2 aydır sürekli artışta.suan 16 haftalığım dünkü değerim 2400 çıktı... papatya süreyya nın bebeği nasıl peki inşallah iyidir...

duman canım yazdıklarını okudum d dimer testi sanırım sana yapılan . ne kadar içini rahatlatır bilmiyorum ama bana hiç bir test yapılmıyor. sordum doktoruma hiç bi testin geçerliliği yok dedi. zaten olsaydı tedavi yöntemi belirlemek daha kolay olurdu. daha öncede söylemiştim benim doktorum kilo ile değerlendiriyor iğne dozunu. geçmişi okuduğumda bikaç arkadaşın doktoruda böyle değerlendirmiş. ama kimiside farklı şeylere bakıyor. kadın doğumcunu dinle canım. allahın izniyle bişeycik olmaz miniğine ...

uzun süre aradan sonra merhaba kızlarrr uzun zaman oldu girmeyeli unuttunuz mu beni doğum yaptım bi telaşedir giremedim benim küçük sıpa bekleyemedi 1 ay erken geldi bir panikle bi stresle doğurdum sonunda dr dediğine göre normal doğum yapanbilirdim ve zamanı belli değildi muhtemelen doğum tarihi 23 agustostu 10 agustosta iğneyi kesip beklicez demişti tam 1 ay önce 35+5 günlükken 24 temmuz günü birden bire başlayan bi kanamayla ne yapacağımı şaşırmış vaziyette kalakaldım allahım daha 1 ay var hadı en az 15 20 gün daha zamanı vardı artı benim bildiğim su gelir bu kanda neyin nesi öle böle bi kanama değil şarıl şarıl bi şekilde yürüdüğüm her yeri batırıyorum hemen eşimi aradım acil bi şekilde hastaneye gittik nasıl korkuyorum anlatamam kan kaybından gidecem sandım daha iğneyi kesmemiştik bide clexsane 0.6 lık artı sabah coraspinde içmiştim dr muayene etti kan görünce oda afalladı bu kan normal değil dedi usg de baktı ve bebek eşinden ayrılmış çok nadir rastlanan bi durummuş 200 kadından 1 inde olabilen(o talihsiz 1 kişi ben oluyorum ) hem anne hem bebek için hayati tehlike söz konusu olan bi problem bebek her an ölebilir tehlikesi ile acilen sezeryane alındım uyandığımda bebek yoktu dünyam yıkıldı bişey oldu sandım kan yutmuş midesini yıkamışlar ve kuveze almışlar 2 gün kuvezde kaldı eve eli kolu boş gelmek çok üzücü bi durumdu ama çok şükür bebeğim hayttaydı 2 saatte bir gidip emzirdim çok şükür düzeldi eve geldi 2640 gr agırlıgında minicik ele avuca gelmiyo stelik bide sarılık oldu 3 gün tekrar foto terapi için hastaneye yatırdık çok zor günler geçirdik şimdi sarılığı tam atlatmış sayılmayız ama iyi çok şükür sizinle paylaşmak istedim rabbim herkese nasip etsin inş bu mubarek ayların yuzu suyu hürmetine allahım isteyen herkesin kucagını boş koymasın

canım şükür ki sağlıkla kavuşmuşsun meleğine allahım analı babalı büyütmeyi nasip etsin. kilosuda iyimiş çok şükür. sarılığıda atlatır bolca emzirmek gerek bildiğim kadarıyla umarım sütün bol olur. kokla bebğini bizim için darısı başımıza olsun allahın izniyle:)

arkadaşlar merhaba ben bikaç gündür giremiyorum çokta yazmıyorum ama sıkı takipçinizim ben bugün doktora gittim geçen hafta pazartesi kese 9mm bugun 20mm olmuş benim geç döllenmemi olmuş acaba bi fikri olan varmı kalp atımı yok doktor 24mm kesen olunca görücez dedi am aben biraz korkuyorum bana akıl varirmisiniz napmalıyım??? :KK43:

canım ultrason cihazına göre değişiyor kalp atımını duyma zamanın . o yüzden doktor sorun görmediyse yoktur. günde 1-2 mm büyüyordu yanlış hatırlamıyorsam yani 3-4 gün e kalp atışlarınıda duyabilirsin bence ...

herkese iyi geceler kızlar...nasılsınız bakalım yazamadım çoktandır ama sizin yazdıklarınızı okuyorum..ben çok kötü hasta oldum...ciğerlerimi üşütmüşüm..çok kötü öksürüyorum..burnum tıkandı..hücrelerimden nefes almaya çalışıyorum..üst solunum yolu diye birşey kalmadı bende........balgam da var öksürürken boğulacak gibi oluyorum..öneriniz varsa kabul ederim kızlar...

canım geçmiş olsun çok zor olmalı hastalık bu halde . ılık süte bol bal koyup üstüne karabiber dökerdi bi arkadaşım balgamı söksün diye bi dene istersen

iyi geceler arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum. Ben 2 kez kimyasal gebelik geçirdim ve araştırma başlatıldı. Kromozom sonuçları çok şükür iyi çıktı. Trombofoli sonuçlarım çıkmadı fakat doktorum her ihtimale karşı gebe kalır kalmaz iğneye başlayacağız sonuç önemli değil dedi. Bu ay korunmadım adet tarihime 6 8 gün var ve bebek olma ihtimali de var. Sizce gidip kan tahlili yaptırmalı mıyım gecikmeyi beklemeden.benim ilk gebeliğim adet tarihimde 2 sonra diğeride 5 gün sonra bitti. Gerçi düzenli olarak şimdi corasprin ve folikasit alıyorum ama içimde bir korku var doktora gitmekten de o kadar çok korkuyorum ki bebek olduğu da kesin değil gerçi. Lütfen bir fikir verin

ben adetime 5 gün kala yaptırdığım testte 2,5 idi beta hcg doktor negatif demişti meğersem pozitifmiş. ama kişiden kişiye değişiyor tabii . yinede gecikmeyi çok bekleme en azından adet gününden 1 gün sonra falan yaptır . inşallah iyi haberler veririsin

arkadaşlar acill cevappp...İğnemi vurduğum yerden kan geldi..Damara vurmuşum galiba.Bir şey olur mu????

canım benim başıma çok sık geliyor. hatta bazen elbieslerimede bulaşmış oluyor . çok şükür birşey olmadı. hem kanın sulandığından hemde artık aynı yerlere yaptıkça sertleşmeden kanıyor sanırım . korkma bence normal...

merhaba kızlar

önce geçmiş yaptım şimdide ben yazayım :). şeker yüklemem yapıldı . sonuçlarda bir sapma var dedi doktor. çok önemli değil şekere dikkat et. azalt mümkün olduğunca dedi :KK43: sonuçlar kaç bilmiyorum henüz . beslenmemden de neyi kesicem onuda bilmiyrum. zaten çay kahve içmiyorum . tatlı,çikolata,şeker vs yemiyorum. bi yediğim meyva vardı .onuda azalttım zaten çok kilo aldım diye. ne yapıcam bilmiyorum. bilen varsa bana yardımcı olabilir mi ...

merhaba kızlar

önce geçmiş yaptım şimdide ben yazayım :). şeker yüklemem yapıldı . sonuçlarda bir sapma var dedi doktor. çok önemli değil şekere dikkat et. azalt mümkün olduğunca dedi :KK43: sonuçlar kaç bilmiyorum henüz . beslenmemden de neyi kesicem onuda bilmiyrum. zaten çay kahve içmiyorum . tatlı,çikolata,şeker vs yemiyorum. bi yediğim meyva vardı .onuda azalttım zaten çok kilo aldım diye. ne yapıcam bilmiyorum. bilen varsa bana yardımcı olabilir mi ...

Anlasilan cok ciddi bir durum yok, yoksa ciddi bir diyet verirdi ama yine de gecmis olsun. Zaten cok kisitli seyler yiyoruz hakikaten insan neyi kesecegini bilmiyor. Gecen bana da cok kilo almissin yediklerine dikkat et meyve, seker, ekmek ve karbonhidrati azalt dedi ben de aptal aptal baktim adamin suratina ama birsey de demedim, en doyurucu sey protein kisitli, hatta hersey kisitli neyle doyacagim o zaman diye dusundum. Sende de durum aynidir herhalde. Neyse meyveyi azaltirsan baslica seker kaynagini azaltmis oluyorsun, ayrica karbonhidrat da genelde diyabet rejiminde dikkat edilmesi gereken birsey ona da cok yuklenme. Baska da yapilacak birsey yok herhalde, kolay gelsin valla.
Ben simdi tatildeyim ya dondugumun ertesi gunu gidecegim doktora, burada kac kilo aldim bilmiyorum muhtemelen doktordan azar yiyecegim :) seker yuklemesi yapacak mi bana haftaya birsey soylemedi. Ac karnina mi gittin?

Anlasilan cok ciddi bir durum yok, yoksa ciddi bir diyet verirdi ama yine de gecmis olsun. Zaten cok kisitli seyler yiyoruz hakikaten insan neyi kesecegini bilmiyor. Gecen bana da cok kilo almissin yediklerine dikkat et meyve, seker, ekmek ve karbonhidrati azalt dedi ben de aptal aptal baktim adamin suratina ama birsey de demedim, en doyurucu sey protein kisitli, hatta hersey kisitli neyle doyacagim o zaman diye dusundum. Sende de durum aynidir herhalde. Neyse meyveyi azaltirsan baslica seker kaynagini azaltmis oluyorsun, ayrica karbonhidrat da genelde diyabet rejiminde dikkat edilmesi gereken birsey ona da cok yuklenme. Baska da yapilacak birsey yok herhalde, kolay gelsin valla.
Ben simdi tatildeyim ya dondugumun ertesi gunu gidecegim doktora, burada kac kilo aldim bilmiyorum muhtemelen doktordan azar yiyecegim :) seker yuklemesi yapacak mi bana haftaya birsey soylemedi. Ac karnina mi gittin?

sağol canım. sanırım ciddi bir sorun yok. haftaya kontrole gittiğimde sonuçları alıp bakıcam. akşamları yediğim az biraz pirinç-patates vardı. artık tadına bakıcam sadece. meyvadan tamamen kopamıyorum ama artık onuda tadımlık yemeye başladım. yani bu kadarla bu bebek nasıl beslenir bilmiyorum...

bana 25.haftalıkken yapıldı sanırım 24-28 arası yapılıyor. aç gidiyorsun canım. önce açlık için kan alıyorlar. sonra şekeli su içiriyorlar. saat başı 2 kere kan alınıyor.1.saatte ve 2.saatte. bu arada bişey içmek yemek yasak oturup beklemek zorundasın .açlık en zor kısmı :)

tatilin tadını çıkar canım. kilo konusunda da bende her gittiğimde azar işitiyorum alıştım artık. bakalım bu ay bide şeker eklendi iyi tarafı bahaneyle kilo alımım yavaşlar :)

burcu gen ve burcu2 cevapladığınız için teşekkürler ben çok sık giremiyorum mide bulantısından bide eşim eve gelince bilgisayarı ele geçiriyor :KK43: :KK43:

iyiydi bebeği canım 35 haftalık alınmıştı şimdi 2, ye hamile gene osman hocaya gidiyordu değerin çok yükselmiş gerçekten
ne güzel yaa bizede kısmet olur inş.2.3. çocuk....değer gerçekten çok yüksek sabırla düşmesini bekliyorum napim..

arkadaşlar acill cevappp...İğnemi vurduğum yerden kan geldi..Damara vurmuşum galiba.Bir şey olur mu????
cnm benden de genelde geliyo iğneyi çıkarınca.damara gelip gelmediğini anlamak için iğneyi batırdıktan sonra ilacı vermeden şırınganın tepesini yukarı doğru çekiyosun,şrıınga içine kan girerse damardasın demektir... kaç olmazsa sıkıntı yok...

kızlar slm nbr günler nasıl geçiyo ben felaket gerçi Allaha çok şükür bugünümüze mide bulantım var kusma yok ama nasıl başa çıkıyosunuz bana öneride bulunun bide bu iğneleri nasıl kendiniz vuruyosunuz benim sağlık ocağı evimin köşesinde hafta içi orda vurduruyorum hafta sonuda acilde vurduruyorum nerden vuruyosunuz ??? :KK43:(
cnm hergün sağlık ocağına gitmen zor olmazmı? ben günde 2 kere kendi kendime iğne yapıyorum, hala batırabilmek için biraz bekliyorum o gücü kendimde buldugum an sağlıyorum iğneyi,başka türlü olmaz.birde bebeğinin acıktıgını beslenebilmek için senden o iğneyi beklediğini düşün daha rahat olur:KK66:

duman canım yazdıklarını okudum d dimer testi sanırım sana yapılan . ne kadar içini rahatlatır bilmiyorum ama bana hiç bir test yapılmıyor. sordum doktoruma hiç bi testin geçerliliği yok dedi. zaten olsaydı tedavi yöntemi belirlemek daha kolay olurdu. daha öncede söylemiştim benim doktorum kilo ile değerlendiriyor iğne dozunu. geçmişi okuduğumda bikaç arkadaşın doktoruda böyle değerlendirmiş. ama kimiside farklı şeylere bakıyor. kadın doğumcunu dinle canım. allahın izniyle bişeycik olmaz miniğine ...

canım şükür ki sağlıkla kavuşmuşsun meleğine allahım analı babalı büyütmeyi nasip etsin. kilosuda iyimiş çok şükür. sarılığıda atlatır bolca emzirmek gerek bildiğim kadarıyla umarım sütün bol olur. kokla bebğini bizim için darısı başımıza olsun allahın izniyle:)

canım ultrason cihazına göre değişiyor kalp atımını duyma zamanın . o yüzden doktor sorun görmediyse yoktur. günde 1-2 mm büyüyordu yanlış hatırlamıyorsam yani 3-4 gün e kalp atışlarınıda duyabilirsin bence ...

canım geçmiş olsun çok zor olmalı hastalık bu halde . ılık süte bol bal koyup üstüne karabiber dökerdi bi arkadaşım balgamı söksün diye bi dene istersen

ben adetime 5 gün kala yaptırdığım testte 2,5 idi beta hcg doktor negatif demişti meğersem pozitifmiş. ama kişiden kişiye değişiyor tabii . yinede gecikmeyi çok bekleme en azından adet gününden 1 gün sonra falan yaptır . inşallah iyi haberler veririsin

cnm evet d-dimer yapılıyo..bende ona takılıyorum çok bilen yok bi d-dimeri o yüzden içim rahat,farklı bi hematologa gitsem belki yaptırmıycaktı test filan..benimkide kiloma göre maksimum dozu veriyo, normal kilo artışına paralel iğne dozu artacaktı ama d-dimer çok yükselinde en yüksek doza başlattı direk..

ne güzel yaa bizede kısmet olur inş.2.3. çocuk....değer gerçekten çok yüksek sabırla düşmesini bekliyorum napim..

cnm evet d-dimer yapılıyo..bende ona takılıyorum çok bilen yok bi d-dimeri o yüzden içim rahat,farklı bi hematologa gitsem belki yaptırmıycaktı test filan..benimkide kiloma göre maksimum dozu veriyo, normal kilo artışına paralel iğne dozu artacaktı ama d-dimer çok yükselinde en yüksek doza başlattı direk..

Teyzem d-dimerin bizim durumumuzda pek aciklayici olmadigini soylemisti, doktorum da oyle. doktorum sonradan aptt testine bakmaya basladi ama o da kesin sonuc vermiyor. Belki ona baksaniz degerin iyi cikacak kim bilir.

sağol canım. sanırım ciddi bir sorun yok. haftaya kontrole gittiğimde sonuçları alıp bakıcam. akşamları yediğim az biraz pirinç-patates vardı. artık tadına bakıcam sadece. meyvadan tamamen kopamıyorum ama artık onuda tadımlık yemeye başladım. yani bu kadarla bu bebek nasıl beslenir bilmiyorum...

bana 25.haftalıkken yapıldı sanırım 24-28 arası yapılıyor. aç gidiyorsun canım. önce açlık için kan alıyorlar. sonra şekeli su içiriyorlar. saat başı 2 kere kan alınıyor.1.saatte ve 2.saatte. bu arada bişey içmek yemek yasak oturup beklemek zorundasın .açlık en zor kısmı :)

tatilin tadını çıkar canım. kilo konusunda da bende her gittiğimde azar işitiyorum alıştım artık. bakalım bu ay bide şeker eklendi iyi tarafı bahaneyle kilo alımım yavaşlar :)

merhaba kızlar ...bende 2 hafta sonra yaptırıcam şeker yüklemesini..ben ilk hamileliğimde yaptırmıştım iğrenç birşey ben hayatımda şerbet hiç içmedim ki aşırı tatlı şeyler beni hep bayar ve direk kusarım..ben yarım litrelik pet şişe suyuna dökmüştüm 50 gr glikozu :))) öyle içmiştim öbür türlü asla başaramazdım..birde 50gr ı diyelim yapamadın sanki ceza verilir gibi 100gr lık yaptırıyorsun o daha da berbat... ama bu seferkinde öyle katakulle yapmıcam artık kusarsamda yapacak bişey yok napim içcez şerbeti...kilo konusuna gelince neredeyse 6 aylık oldum ama ben sadece 1,5 kilo aldım kızlar..bende bi sorun yoktur dimi???? karnımda öyle aman aman çok çıkmadı ama var yine işte biraz...bebişimin kilosu falan maşallah baya yerinde ama siz böyle kilo aldım falan diyince ben acaba diyorum kendi kendime???bende meyve çok yiyorum özellikle incir ve şeftali anneme her gittiğimde ki bu genelde hergün oluyor ağaçtan toplayıp toplayıp yiyorum..meyve şekeri çok sakıncalı mı ki?? öyle çikolatayla falan çok aram yoktur zaten..çay kahve neskafe falan içmem ama acayip kola içiyorum çok canım istiyor onu...birde ben hiç süt içemiyorum kızlar bu sorunu nasıl çözerim sizler süt içebiliyor musunuz??

merhaba kızlar ...bende 2 hafta sonra yaptırıcam şeker yüklemesini..ben ilk hamileliğimde yaptırmıştım iğrenç birşey ben hayatımda şerbet hiç içmedim ki aşırı tatlı şeyler beni hep bayar ve direk kusarım..ben yarım litrelik pet şişe suyuna dökmüştüm 50 gr glikozu :))) öyle içmiştim öbür türlü asla başaramazdım..birde 50gr ı diyelim yapamadın sanki ceza verilir gibi 100gr lık yaptırıyorsun o daha da berbat... ama bu seferkinde öyle katakulle yapmıcam artık kusarsamda yapacak bişey yok napim içcez şerbeti...kilo konusuna gelince neredeyse 6 aylık oldum ama ben sadece 1,5 kilo aldım kızlar..bende bi sorun yoktur dimi???? karnımda öyle aman aman çok çıkmadı ama var yine işte biraz...bebişimin kilosu falan maşallah baya yerinde ama siz böyle kilo aldım falan diyince ben acaba diyorum kendi kendime???bende meyve çok yiyorum özellikle incir ve şeftali anneme her gittiğimde ki bu genelde hergün oluyor ağaçtan toplayıp toplayıp yiyorum..meyve şekeri çok sakıncalı mı ki?? öyle çikolatayla falan çok aram yoktur zaten..çay kahve neskafe falan içmem ama acayip kola içiyorum çok canım istiyor onu...birde ben hiç süt içemiyorum kızlar bu sorunu nasıl çözerim sizler süt içebiliyor musunuz??

günaydın canım . ben özelde yaptırdım 75 lik yaptı doktorum ç. 50 de bişey çıkarsa uğraşmayalım bir daha diye. büyük bir bardak suda çözdüler içinede limon sıkıp verdiler tadı fena değildi limonata gibi içtim. yanında limon götür olmadı. tadını kırıyor gerçekten. kilo konusu sanırım bünyeden. ben gerçekten normal besleniyorum ama alıyorum engel olamadım. bebişin sağlıklıysa hiç takılma ne güzel fit bir anne olucaksın demek ki :nazar: :) meyva da şeker çok fazla özellikle yaz meyvalarında başt akrpuz ve üzüm ama ben ikisinide severim :KK43: fazlası sakıncalı canım çünkü vücuda bir katkısı yok meyvanın dedi hem çabuk acıktırır buda kilo aldırır dedi ama sana böyle bir etkisi yok anlaşılan :) kolayı azaltsan iyi olur aslında o da çok şekerli billiyorsundur. süt yerinede yiyebiliyorsan yoğurt daha da faydalı hatta bol bol tüket. ben sütü içmek istemezdem mısır gevreği atıyorum içine bir avuç kahvaltılık olanlardan . hem tadı değişiyor hemde bağırsaklarımın çalışmasınada yardımcı oluyor. istersen bide öyle dene canım.

Teyzem d-dimerin bizim durumumuzda pek aciklayici olmadigini soylemisti, doktorum da oyle. doktorum sonradan aptt testine bakmaya basladi ama o da kesin sonuc vermiyor. Belki ona baksaniz degerin iyi cikacak kim bilir.

aptt bu hafta bakıldı bende de, onun dışında bikaç farklı değer daha..hiçbirinde sıkıntı yok..ama dr d-dimere takılmış durumda bizde anlayamıyoruz... o da her hafta 600 600 artıyo...ama suan da anladıkki bencede çok olumsuz bi etkisi yok..inş.böylede devam eder..

günaydın canım . ben özelde yaptırdım 75 lik yaptı doktorum ç. 50 de bişey çıkarsa uğraşmayalım bir daha diye. büyük bir bardak suda çözdüler içinede limon sıkıp verdiler tadı fena değildi limonata gibi içtim. yanında limon götür olmadı. tadını kırıyor gerçekten. kilo konusu sanırım bünyeden. ben gerçekten normal besleniyorum ama alıyorum engel olamadım. bebişin sağlıklıysa hiç takılma ne güzel fit bir anne olucaksın demek ki :nazar: :) meyva da şeker çok fazla özellikle yaz meyvalarında başt akrpuz ve üzüm ama ben ikisinide severim :KK43: fazlası sakıncalı canım çünkü vücuda bir katkısı yok meyvanın dedi hem çabuk acıktırır buda kilo aldırır dedi ama sana böyle bir etkisi yok anlaşılan :) kolayı azaltsan iyi olur aslında o da çok şekerli billiyorsundur. süt yerinede yiyebiliyorsan yoğurt daha da faydalı hatta bol bol tüket. ben sütü içmek istemezdem mısır gevreği atıyorum içine bir avuç kahvaltılık olanlardan . hem tadı değişiyor hemde bağırsaklarımın çalışmasınada yardımcı oluyor. istersen bide öyle dene canım.

canım benim yaaaaaaaaaa :)) limon işini bilmiyordum ben bol bol limon sıkarım içine napim..gerçekten tatlı şeylere karşı bi antipatim var...he bana turşu ye bakalım ne alemde tuz miktarı kanında deseler walla abartmıyorum 3-4 şişe kornişon yerim :))) meyveyi de inanki bağırsaklarım çalışsın diye yiyorum..özellikle incir yiyip üzerine suyu çekiyorum ama hiç bana mısın demiyo yaaa.kabızlık hat safhada.....yoğurt yemeye çalışıyorum özellikle ev yoğurdu..annem 5 kiloluk mayalayıp veriyor bana saolsun..ayran yayıp yayıp içiyorum ama sonra gözümü açamıyorum feci uyku bastırıyo :)) mısır gevreklerinden bende ara öğünlerimde yiyorum bol sütlü yapıyorum kimanayla sütü de götüreyim mideye...gerçekten bağırsak çalıştırıyor mu?? ozaman benim bağırsaklarda ciddi çalışmama sorunu var..ilaçlar boşaltım sistemimi mahvetti yaa......

ben aranızda yeniyim...

başımdan bir gebelik geçti bebeğimi 7 haftalıkken aldırdım. karnımda ölmüş. dr um bebeğin gelişemediğini söyledi ama neden gelişemediği konnusunda kesin bir şey demedi. ama insanın başına gelince fikir sahibi oluveriyor. dr um yeni gebeleiğin başlayınca coraspin vericez sana dedi adetin 1 gün geçerse hemen gel dedi. cor aspini şimdi araştırdım da acaba bend e kan pıhtılaşması mı var ???

canım gozunaydın.bızı habersız bırakmadıgın ıcın de tesekkur ederız.yasadıkların cok zor seyler gercekten ama bebişine saglıcakla kavusmusssundur suanda.allah nazarlardan saklasın.Rabbım bu topıktekı herkese saglıklı hayırlı evlatlar nasıp etsın emeklerımızı zayı etmesın.bı de hulyabaskurt vardı yakın zamanda dogum yapacaklar arasında o ne yaptı acaba???

X